Přejít na obsah


Fotka

Zlatý fond českých keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
410 odpovědí na toto téma

#161 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 11:54

posmera napsal/a:
... v grafice nedělám - spíš chci trochu "nahodit" ty co to umí lépe ;)

Ale mě to připadá celkem dobré. Já bych to jen trochu (opravdu jen ždibet) prostorově vyvážil, ale jinak pěkné. a myslím, že to zase nemusí být žádné umělecké dílko.
  • 0

#162 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 17:33

Tak jsem na tom ještě chvilku zapracoval, snad to teď vypadá líp. Představuji si tu ikonu jako aktivní odkaz v listingu na malcorův profil, kde se podrobněji vysvětluje o co jde. Pokud máte nějaké návrhy na vylepšení klidně pište, akorát moje znalosti práce s grafickým editorem jsou omezené.. Edit: upraveno
  • 0

#163 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 21:49

.. a ještě trochu upravená zmenšená verze
  • 0

#164 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 22:35

Ahojky. Posmero, to je fakt dobré.Dík.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#165 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 7:55

Super, diky za prvni navrh. Jeste chvilku vyckam jestli se nevyvrbi nekdo s necim dalsim a pak bych zacal kontaktovat ownery. Osobne se mi to docela libi.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#166 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 8:44

malcor napsal/a:
Super, diky za prvni navrh. Jeste chvilku vyckam jestli se nevyvrbi nekdo s necim dalsim a pak bych zacal kontaktovat ownery. Osobne se mi to docela libi.

Souhlasím, je to pěkné.
  • 0

#167 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 8:51

Ted se divam ze tu jsou dva navrhy s odlisnym texte. Spis bych se priklanel k tomu prvnimu s textem Zlaty fond..., to ze je kes v Bookmarku je videt v listingu v seznamu bookmarku.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#168 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 8:56

malcor napsal/a:
Ted se divam ze tu jsou dva navrhy s odlisnym texte. Spis bych se priklanel k tomu prvnimu s textem Zlaty fond..., to ze je kes v Bookmarku je videt v listingu v seznamu bookmarku.

To asi ano, ale v podobě toho posledního.
  • 0

#169 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:08

malcor napsal/a:
Ted se divam ze tu jsou dva navrhy s odlisnym texte. Spis bych se priklanel k tomu prvnimu s textem Zlaty fond..., to ze je kes v Bookmarku je videt v listingu v seznamu bookmarku.


A neměla by ta ikonka být mezinárodní?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#170 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:15

Hmm, to bych musel udelat i anglickou verzi toho prehledu, protoze pak cizinec klikne na ikonku. Bude u me v profilu a uvidi posustu odkazu na bookmarky a konkretni kese a prd z toho. Nerikam, ze bych mel nejakej problem to udelat i anglicky, jenom na to uplne tak neni cas. :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#171 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:43

malcor napsal/a:
Hmm, to bych musel udelat i anglickou verzi toho prehledu, protoze pak cizinec klikne na ikonku. Bude u me v profilu a uvidi posustu odkazu na bookmarky a konkretni kese a prd z toho.

Nerikam, ze bych mel nejakej problem to udelat i anglicky, jenom na to uplne tak neni cas. :)


No, ale teprve pak to bude dávat smysl v orientaci na to, co je kvalitní keš v ČR.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#172 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:43

ta mezinarodnost ... no ja nevim, to by vsechny ty kese musely mit listingy v anglictine. jinak chudak ten cizinec sice bude nadejne klikat po uzasnych doporucenych kesich a ve finale z toho bude mit prd ;)
  • 0

#173 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:44

Ahoj, ta poslední zmenšená verze byla právě udělána s přihlédnutím k větší srozumitelnosti ikony i pro příp. cizince prohlížejícího listing (některé ty keše mají i anglický překlad). Lepší krátký a výstižný text než univerzálně srozumitelný "best of bookmark" mě zatím nenapadl. Ale jinak samozřejmě můžu doplnit tu stejnou ikonu i s tím českým textem a každý si pak může vybrat podle vlastního uvážení..
  • 0

#174 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 12:07

zase budu za kverulanta, ale mne se to moc nelibi. promin, ja asi lepsi nedokazu, ale kdyz to sem davas v plen na nazor, tak ho pisu. barevne se mi to vubec nezda a u ceskem napisu zlaty fond .... k sobe nepasuji pouzite styly pisma. u best of bookmark k sobe sedi vic. jo a u napisu legendy, jak to ma mirny cerveny stin, tak mne to pripada, ze to pusobi rozmazane - porad se to snazim zaostrovat. ;)
treba plzenaci maji pro kes mesice ikony stylove jednodussi a pro me hezci http://www.gc-plzen....es.php?cat_id=3
  • 0

#175 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 12:21

Dain a Olik napsal/a:
zase budu za kverulanta, ale mne se to moc nelibi. promin, ja asi lepsi nedokazu, ale kdyz to sem davas v plen na nazor, tak ho pisu. barevne se mi to vubec nezda a u ceskem napisu zlaty fond .... k sobe nepasuji pouzite styly pisma. u best of bookmark k sobe sedi vic. jo a u napisu legendy, jak to ma mirny cerveny stin, tak mne to pripada, ze to pusobi rozmazane - porad se to snazim zaostrovat. ;)
treba plzenaci maji pro kes mesice ikony stylove jednodussi a pro me hezci http://www.gc-plzen....es.php?cat_id=3


Podepisuji se pod tento názor, ikonka Legendy nesplňuje ani obvyklé estetické požadavky.
  • 0

#176 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 13:23

malcor napsal/a:

kolombo napsal/a:

malcor napsal/a:
Kolombo: ty jo tak to nevim jak bych delal :) Musel bych odlovit kese toho cloveka abych posoudil jake kese zaklada - nemel bych to jak jinat poznat protoze podle bookmarku by to do te doby nebylo objektivni :). Pak bych musel zkoumat jak ten clovek kesuje, a jak to prevest na kvalitu? A co se tyce doby jakou se tomu venuje tak pokud ma 500+ nalezu tak to neni jeden nebo dva tydny ale delsi doba. A cely by to bylo zatizeny mym osobnim nazorem.

Prave proto, aby se castecne eliminovaly nejaky vystrelky jsou do hodnoceni zahrnuty kese co maji aspon 3 takovy bookmarky.


Myslím, že problém je v tom, že najít v některých lokalitách 500 keší může znamenat, že najde 350x mikro a 150x small keš a to jsem ještě nevylezl z města :-(

Proto mne zarazilo, že naprosto perfektní keše v horách v Best of nejsou a je tam spousta mírně nadprůměrných městských keší :-(

Prostě nedorazilo dostatek kačerů s 500 nálezy a tak nemají dostatek bookmarků :-(


Na druhou stranu myslis, ze nekdo kdo tech 500 fakt timhle stylem nakombajnuje si udela bookmark Best of? Je pravda, ze fakt, ze nahrabat 500 kusu je dneska lehky hodne opakuje, ale rekl bych ze to je mozny v ramci mesta v podstate jenom v Praze a castecne i v Brne. Ale v Brne uz to znamena delat i multiny, mysterky atd takze uz je predpoklad ze to lidi vic bavi a dalsi fakt je ten, ze kdyz se mrknu na Legendy, tak velka cast z nich jsou multiny a mysterky. Urcite se stane to, ze nejaka supr kes se do toho hodnoceni nevejde, ale tak to bohuzel je. Nic neni dokonaly.

Možná blbost, ale co nějakým způsobem zohlednit počet bookmarků vzhledem počet nálezů. Pak by skvělá keš v horách s málo nálezy mohla konkurovat mírně nadprůměrné keši ve městě. Příklad: keš s tisíci nálezy a deseti bookmarky bude mít hodnocení 1% ale zato keš se sto nálezy a deseti bookmarky bude mít hodnocení 10%. Takové hodnocení by myslím bylo objektivnější. Ted je otázka, zda je možné to nějak udělat.
  • 0

#177 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 14:54

Je to mozne rucne, jenze to znamena to sledovat porad, protoze pocet nalezu se meni podstatne rychleji nez pocet bookmarku.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#178 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 16:58

Dain a Olik napsal/a:
zase budu za kverulanta, ale mne se to moc nelibi. promin, ja asi lepsi nedokazu, ale kdyz to sem davas v plen na nazor, tak ho pisu. barevne se mi to vubec nezda a u ceskem napisu zlaty fond .... k sobe nepasuji pouzite styly pisma. u best of bookmark k sobe sedi vic. jo a u napisu legendy, jak to ma mirny cerveny stin, tak mne to pripada, ze to pusobi rozmazane - porad se to snazim zaostrovat. ;) ..


V pohodě, proto to sem dávám, aby jste se vyjádřili. Dík za tvůj názor, zapracoval jsem ho do asi už poslední verze (méně barvy, jiný styl písma bez rozmazání, český nápis..) Je mi prostě jasné, že se nelze zavděčit všem. Takže opakuji výzvu pro ty, co chtějí úplně něco jiného, ať to udělají a nahrají to sem, ať je z čeho vybírat..
  • 0

#179 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2009 - 0:47

Ahoj, zkusil jsem to trochu jinak, podle svého vkusu, trochu podle plzeňských ikonek. Nemám čas si s tím hrát, ale pro představu by to mohlo stačit.
  • 0

#180 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2009 - 0:58

Pěkné, kolečko jsem taky zkoušel, ale nějak mi nešel v editoru udělat nápis do půlkruhu, tak jsem rád že se toho někdo ujal ;) P.S.: nešlo by ten nápis "Zlatý fond.." trošku zvětšit? Asi už blbě vidím, ale zdá se mi to takové titěrné.. :o:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama