Přejít na obsah


Fotka

Jak postupovat při zmizení GC ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 linkinpark

linkinpark

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2007 - 8:53

Obracím se do fóra s dotazem, co dělat, když byla s největší pravděpodobností ukradena mince TB1Q70Q , kterou jsem vložil do cache GC121VP? Asi není v této cache jediná mince, která zmizela. Mám z toho dost blbý pocit. Přivezli jsme ji z Paříže a jen ji dám do první cache, je fuč... Dělá si někdo doma sbírku? Nejspíš to nebude kačer, ale náhodný nálezce, který si chodí cache čas od času vybrat:@. Mám kontaktovat majitele, nebo dělat jakoby nic? Stejně už asi ničemu nepomůžu, ale je to ostuda :(.
  • 0

#2 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2007 - 9:26

Například z kešky GCX853 se podle Autacka ztrácejí TB a GC docela často, asi je tam kradou mudlové, myslím, že v logbooku dokonce nějaký kdysi dávno napsal, že ji vykradl. Oficiálně v ní jsou už asi několik měsíců dva geocoiny, které tam ale doopravdy nejsou. Napsala jsem majitelům zprávy formou Write note, že se coiny ztratily, já ani někteří předchozí cacheři jsme je v kešce nenašli, byl tam jen průhledný obal od GC se zprávou pro nálezce. Jeden z majitelů, jestli sem tomu dobře rozuměla, mě obvinil, že jsem ten coin možná vzala já nebo sem si od někoho, kdo ten GC už měl, nechala poslat tracking number a že logy by měly bejt jen od těch, co ten konkrétní GC viděli doopravdy. Asi neví, že pro Write note nejni tracking number potřeba. A proč nenapsat Write note, aby majitel i ti, co to mají ve watchlistu, věděli co s tím doopravdy je?
  • 0

#3 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2007 - 9:49

Označit lokalitu coinu jako "unknown location" může kromě majitele daného coinu i majitel cache, ve které coin virtuálně je. Takže minimálně by majitel té cache měl ten coin do "unknown loc." po tvé zprávě přesunout, ať v tý cache "nestraší". Třeba se pak někde objeví a jeho vložení jinam nic bránit nebude. Obhajovat se před vlastníky zjevně nemá moc cenu, po ztrátě jsou pochopitelně naštvaní a své emoce bohužel často ventilují jako v tvém případě. Přitom je všeobecně známo, že "životnost" geocoinů se v průměru pohybuje jen v řádech měsíců, s tím musí každý vlastník počítat - bohužel!
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#4 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2007 - 18:29

Taky mi zmizel jeden GC. Jelikož není cache daleko od bydliště tak se tam zajedu podívat a pak ho asi bohužel budu muset odstranit z listingu. GC jsou nádherné... takový GC opravdu potěší... ale bohužel se opravdu moc a moc ztrácejí. Mám další k vyslání do světa, ale bojím se toho. Spíš si je nechám na nějaké eventy (až se na nějaké dostanu) a tam je ukážu všem kdo bude mít zájem. Jaké máte zkušenosti se ztrácením? Co se ztrácí více? GC nebo TB ???
  • 0

#5 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2007 - 18:38

Myslím, že když už se ztratí TB, tak obvykle rovnou i s keškou či veškerým jejím obsahem , sám o sobě asi moc ne, obvykle mají cenu prostě jen jako TB, kdežto GC je věc sběratelské hodnoty. Ale prý když se do nich vyvrtá díra, tak tu hodnotu ztrácejí.
  • 0

#6 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2007 - 21:30

Jitka_F napsal/a:
Myslím, že když už se ztratí TB, tak obvykle rovnou i s keškou či veškerým jejím obsahem , sám o sobě asi moc ne, obvykle mají cenu prostě jen jako TB, kdežto GC je věc sběratelské hodnoty. Ale prý když se do nich vyvrtá díra, tak tu hodnotu ztrácejí.


Uz jsem se setkal i s GC, kde misto 4 minci samotnych cestovaly jen jejich vytistene zalaminovane fotky s pripojenou psi znamkou. Tohle mi neprijde jako dobry napad.
  • 0

#7 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2007 - 21:40

chemic77 napsal/a:
Jaké máte zkušenosti se ztrácením? Co se ztrácí více? GC nebo TB ???

Mě se zatím ztratili dva TB a jeden GC. Geocoin se bohužel ztratil na eventu v Pardubicích. Jeden TB se stratil nedaleko Brna a druhý se ztratil i s keskou v rakousku. Za oba uz jsem poslal náhradu. Ted začínám dávat fotky geocoinů, který si nechám doma, do svejch kesi a kazdej nálezce si ho muze zalogovat (kdyz bude chtit). Ja vim ze to neni takovy jako kdyz tam najde mincicku ale lepsi nez na nem sedet doma.
  • 0

#8 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2007 - 8:28

MaK_cz napsal/a:
Ted začínám dávat fotky geocoinů, který si nechám doma, do svejch kesi a kazdej nálezce si ho muze zalogovat (kdyz bude chtit). Ja vim ze to neni takovy jako kdyz tam najde mincicku ale lepsi nez na nem sedet doma.


To mi přijde drastické, ale asi nejúčinější řešení. :-(

Bez tak by mě zajímalo co ten dotyčný s tím dělá. Prodat to nemůž (jestli se nemýlím) a jako sbírku to ukazovat jinému kačerovi taky ne. Nechápu to.
  • 0

#9 Ospo

Ospo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2007 - 11:38

Hm je to smutne, ale tyhle veci se dejí. Privezli jsme TB z Irska a dali ho do nasi kesky a byl taky fuc :-( Ale nadruhou stranu se to nedeje jenom v CR ted se nam ztratil GC v Nemecku a mam takovy pocit ze ho vzal kacer, ktery tam byl po cloveku, ktery GC do kesky umistil. Vsem, kdo tam byli pozdeji jsme psali email a vsichni odepsali, jenom ten prvni neodepsal a mel najitych 17 kesek :-( Na mail neodpovida. Majitel kesky psal, ze kes je ukryta dobre ze ji nikdo nahodou nenajde. Ten napad s posilanim zalaminovaneho obrazku GC se mi velice libi budeme to praktikovat taky. Nekdo vyse psal, ze se mu ztratil GC na eventu..tak tomu nejak nerozumim, to jako ze mezi kacery v CR jsou zlodeji? Nevzal ho nekdo treba nahodou a nezalogoval ho pozdeji?
  • 0

#10 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2007 - 14:58

Ospo napsal/a:
Ten napad s posilanim zalaminovaneho obrazku GC se mi velice libi budeme to praktikovat taky.


Když to mi přijde opravdu jako nevhodné řešení. Samozřejmě jsi majitel a můžeš si dělat co chceš. Ale jako nálezce by mě to malinko zklamalo. GC máme velice rádi, ale hlavně proto že si ji můžu pochovat v ruce a pořádně prohlédnout. Kdybych našel takový kus plastíku tak budu asi značně smutný. Pak už mi to přijde jako honění se za zapsanými GC v profilu. :(
  • 0

#11 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2007 - 16:20

Nedávejte ty papírky do keší ! Je to děs! Když je vám líto geocoin poslat do světa, tak se s ním doma mazlete a nechtějte , aby jsme přenášeli z kešky do kešky papírek s číslem a vy si prohlíželi v google earth kde všude byl váš coin, který celou dobu leží doma na poličce :). Za chvíli by taky mohlo být člověku líto schovávat kešku a dávat do ní tužku pravidla a věci na výměnu, co když jí někdo ukradne :o. Co takhle schovat fotku regular kešky s věcma na výměnu :D. (snad nejsem sám s tímhle názorem;))
  • 0

#12 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2007 - 19:44

Jsem začátečník, ale fakt bych váhal přenášet papírek z kešky do kešky a hrát si na GC. Je mi jasné, že GC stojí dost peněz, ale prostě není možné mít oboje: buď GC na vitríně nebo v pohybu. BTW: Jak často se TB a GC ztrácejí?
  • 0

#13 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2007 - 22:08

Papírky zásadně neberu a neloguju. Připadá mi to také divné. Sice jsem ještě TB ani GC nevypustil, ale pokud někdy vypustím, budu se muset smířit i s variantou jeho ukradení. O to větší bude moje radost, pokud e tomu tak nestane.
  • 0

#14 Stechy Team

Stechy Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 7:37

Hele, a co takhle nová kategorie: virtual GC a virtual TB. Měli bychom to navhnout Groundspeaku ;). Cestoval by jen virtuální obraz, realita by byla doma v šuplíku. Asi si to nechám patentovat - hahaha :D
  • 0
eTrex Vista Cx + cacheprinter

#15 VladiczeK

VladiczeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 13:07

Rozhodne se pridavam, krasa GC je v originalu, ne v nejake karticce :-/
  • 0

#16 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 17:29

TechNick napsal/a:
(snad nejsem sám s tímhle názorem;))

Nejsi :/
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#17 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2007 - 13:38

Ospo napsal/a:
Nekdo vyse psal, ze se mu ztratil GC na eventu..tak tomu nejak nerozumim, to jako ze mezi kacery v CR jsou zlodeji? Nevzal ho nekdo treba nahodou a nezalogoval ho pozdeji?

Event byl 12.12.2006 a dodnes nic, to asi nebude opožděné zalogování.

VladiczeK napsal/a:
Rozhodne se pridavam, krasa GC je v originalu, ne v nejake karticce :-/

Souhlasím, já GC do světa posílám originalní, Jen ty pamětní (100 a 250 cache found) dám fotky do cache, ale nikam neputujou. Jsou součástí cache.

Jiak nad ztrátama bych zase tolik nezoufal, ještě to nemusí být definitivní. Já jsem v Krušných horách nalezl GC, který měl v tu dobu ležet 6 měsíců v Austrálii. Bohužel ten kdo ho vyzvedl ani ten kdo ho vložil se na internetu nelogovali. Takže možná putoval a jen někdo nevěděl jak ho zalogovat.
  • 0

#18 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2007 - 17:09

TechNick napsal/a:
Nedávejte ty papírky do keší ! Je to děs!
.......


s tímhle souhlasím. Sice jsem začátečník, ale už sem i nějaký ten GC viděl a je to krásná věc, ale když jsem posledně místo toho našel jen ušmudlaný papírek s jakousi okopírovaninou, tak mě to dost mrzelo a přišlo mi to divné (nechci říct hnusné). Prostě nám nezbývá nic jiného než dávat pořádný pozor na Mudly a případně se dívat okolo, jestli někomu nějaký ten GC nevisí na krku :) No taky moc nechapu proč to někdo krade a nechává si to doma, stejně to nikomu nemůže ukázat.....
  • 0

#19 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2007 - 22:51

Našel jsem svůj ztracený GC. Dojel jsem na cache, kde se ztratil a v logbooku jsem našel člověka, který si ho vyzvedl. Bohužel v logu té cache na webu již tento člověk není. :-( Jak najdu člověka na GC.com dle jména? Nějak na to nemůžu přijít. :-( Není mi dost jasné jak mohl zapomenout zapsat se na netu, že našel tu cache i tehdy kdy má (doufám že ještě má) někde v batohu či v kapse můj GC. :-(
  • 0

#20 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2007 - 23:08

chemic77 napsal/a:
Našel jsem svůj ztracený GC.


Bohužel, naše zkušenosti říkají, že jsi našel jen stopu svého GC.
Přeji Ti, aby to nebyla pravda, ale u nás ani opakované urgence nevedly k jeho zprovoznění. Nakonec byl mail dotyčného neprůchodný - a bylo :(.

Jo, a kontakt najdeš na GC.com na své stránce (My History, Details, and more...) vpravo pod - Find another player
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama