Přejít na obsah


Fotka

Jak postupovat při zmizení GC ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#21 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2007 - 23:37

RaRoch napsal/a:
Bohužel, naše zkušenosti říkají, že jsi našel jen stopu svého GC.
Přeji Ti, aby to nebyla pravda, ale u nás ani opakované urgence nevedly k jeho zprovoznění. Nakonec byl mail dotyčného neprůchodný - a bylo :(.

Jo, a kontakt najdeš na GC.com na své stránce (My History, Details, and more...) vpravo pod - Find another player


:( to moc optimisticky nezní :( Doufám, doufám a doufám, že tomu bude jinak. Cítím k nim jakousi lásku :( (ale to asi nejsem sám).

Pokud jsem pochopil tvé navádění správě, tak když jsem zadal do Find another player jeho jméno, tak mu to poslalo mail na jeho účet? Dost chabé se mi zdá. Není žádná šance najít jeho účet? Třeba jsem naivní, ale mohl by tam mít vypsané své souřadnice, či ICQ. :(

chjo... jak tohle může udělat jiný kačer? (třeba se pletu a jen zapoměl, nebo se stalo něco neočekávaného) ale stejně :(
  • 0

#22 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 0:27

Když dáš Find another player, tak pak zadáš nick (aspoň pár písmen začátku nicku), pokud je takových víc tak vybereš ze seznamu, potvrdíš a pak se ti objeví okno pro napsání mailu-co je na tom těžkého? Vedle nicku pak můžeš užít View profile pro zobrazení detailů daného cachera.
Jediný problém nastává, že pokud zadáš nick či jeho část, který vůbec na GC.com neexistuje, tak se webstránka tváří jakoby nic, nehlásí to ani chybu-to by mohli doladit aspoň textem. A to je přesně i tvůj problém: cacher pod nickem Wenda711 (jak to uvádíš v shoutboxu) není na GC.com vůbec registrován! (když zadáš např. jen Wenda pro seznam cacherů, jejichž nick tak začíná, tak Wenda711 není v seznamu). Čili buď se v logbooku zapsal jinak než je jeho GC.com nick, či šlo o nějakého "křížence" mezi cacherem a mudlou (šel třeba jen jednorázově lovit s kamarádem-cacherem) a prostě se ani na GC.com neregistroval (přestalo ho to bavit atd...). Může jít bohužel i o 100%ního mudlu, který cache našel náhodou, pak bys měl asi smůlu zcela-to ale asi ne, když GC správně do logbooku zapsal.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#23 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 9:15

Mno těžkého na tom není jaksi nic. :) Jen mi nedošlo, že když zadám neplatný nick, že se stránka bude tvářit jako by nic a bude psát něco o tom, že byl odeslán (či mohu odeslat) email (neumím moc dobře anglicky). Takže tady jsem byl lehce zmaten. :-( Se stránkami GC.com se bohužel ještě dnes učím každým dnem a každým dnem poznávám další věci. A to co to bylo za "člověka" ohledně mého ztraceného GC je už asi bez předmětné debatovat. Mohu se s ním asi již rozloučit. V logbooku s ním je zapsán ještě jeden člověk (momentálně nevím nick, ale mám to na fotce doma) tak ještě zkusím dohledat jeho. Nicméně děkuji za vysvětlení a za snahu. Děkuji. ;)
  • 0

#24 Jarda (J)

Jarda (J)

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 15:26

To co tady čtu není vůbec veselé. Chápu lidi, kterým se nelíbí posílat kopii, ale kdyby si někdy poslali několik svých GC a přišli o ně, jistě by se na to dívali jinak. Tak, jak se na to dívají autoři těchto kopií. Také spíš zvažujeme své GC nikam neposílat. Pošleme jen TB, neboť u toho zůstává kopie doma. To co tady zaznělo s nereagujícím kačerem může znamenat i něco jiného než že odmítá komunikovat. Mohl změnit práci, nebo poskytovatele a ke svému mailu se už nedostane. Také musíme brát v úvahu, že může být dlouhodobě nemocen, nebo mrtev. Lidem se stávají různé věci. Odlovíš, jedeš domů na kole a srazí tě auto :( Já když někoho hledám, tak použiju : "Hide & seek a cache" a pak "Hidden by Username" a do tohoto políčka napíši jméno a vím o kačerovi vše co na sebe prozradil. Jak se nebát přijít o GC ? Na to asi recept není, snad ho obtisknou do vosku a ručně vymalovat :-)
  • 0
TomTom GO 510 SD 4GB Goodram 150x Geocaching od 3/2007

#25 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 16:28

Když tady je problém v tom že pod tím nickem pod kterým se podepsal v Logbooku ho nenajdu, neboť tento nick na GC.com neexistuje. :(
  • 0

#26 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 19:16

minarjo napsal/a:
... či šlo o nějakého "křížence" mezi cacherem a mudlou (šel třeba jen jednorázově lovit s kamarádem-cacherem) a prostě se ani na GC.com neregistroval ...

Přesně to se stalo na naší keši. Neznámý nick jsme rozeslali nálezcům, kteří se u keše pohybovali v těch dnech a taky známým kačerům z okolí keše. Zabralo to. Byli to opravdu jedni známí známých. Normálně ho vytradovali za něco jiného. Teď už ten GC zas normálně putuje dál.
  • 0

#27 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 21:16

MaK_cz napsal/a:

chemic77 napsal/a:
Jaké máte zkušenosti se ztrácením? Co se ztrácí více? GC nebo TB ???

Geocoin se bohužel ztratil na eventu v Pardubicích.

Mně se [tb]TB15MV9[/tb] ztratil přímo ne eventu GC1174V - vůbec bych to na jakémkoliv eventu nečekal.

TechNick napsal/a:
Nedávejte ty papírky do keší ! Je to děs!
Když je vám líto geocoin poslat do světa, tak se s ním doma mazlete a nechtějte , aby jsme přenášeli z kešky do kešky papírek s číslem a vy si prohlíželi v google earth kde všude byl váš coin, který celou dobu leží doma na poličce :).
Za chvíli by taky mohlo být člověku líto schovávat kešku a dávat do ní tužku pravidla a věci na výměnu, co když jí někdo ukradne :o.
Co takhle schovat fotku regular kešky s věcma na výměnu :D.
(snad nejsem sám s tímhle názorem;))

JJ, pod to se taky podepíšu.
Už jsem měl jeden takový "papírek" doma a fakt bych si radši prohlídnul originál.
Sám své coiny od té krádeže moc nepouštím, z coinů mám teď v oběhu jen [tb]TB18MEK[/tb], který už fakt dlouho tvrdne v GCZXZK, a snad ho tento víkend někdo konečně zachrání.
Nedávno mi ještě kdosi (stalo se to i s UK keškou, ve které byl) ukradl [tb]TB14R4E[/tb].
  • 0

#28 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 4:58

Czecho Cowboy napsal/a:
Nedávno mi ještě kdosi (stalo se to i s UK keškou, ve které byl) ukradl [tb]TB14R4E[/tb].


Vsechny ukradene vecicky sem GCT028;)
  • 0

#29 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2007 - 15:52

Chtěl bych vás poprosit, aby jste mi pomohli s osobnimi pocity. Byl jsem na eventu, geodrakiade, a tam nekdo mel sbirku geocoinů, krásné tématické s drakami, opravdu některé kousky až umělecky cenné, ale mám problém s tím, smějí se vůbec GC sbírat ? Chápu, že prostě jsou to cenné kousky a že by bylo škoda, kdyby je někdo ukradl, ale když je někdo zadržuje a ukazuje jako ucelenou sbírku na eventech, tak to taky asi neni ono, ne ? Takže co si myslíte o tom, když někdo doma zadržuje GC proto aby se neztratili a ukazuje je jen na eventech ? proste si myslím, že GC jsou určeny k tomu aby cestovali i s rizikem, že se ztratí. Ty co jsem viděl na geodrakiádě byli nádherné, ale 1000x větší radost byh měl, kdybych ho našel v nějaké cache, i kdyby nebyl tak krásný. Dík za odpovědi
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2007 - 16:03

Pokud jsou to coiny toho člověka, jako že asi jo, tak nevidím důvod, proč by se to dělat nemohlo, nebo proč by mi to mělo vadit. Taky mám teď tři coiny doma na poličce a brzy asi přibyde čtvrtý.
  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2007 - 16:35

Kdyz si nekdo za svoje penize poridi GC, je to proste jeho majetek. Klidne ho muze mit doma. Jestli jej vypusti do sveta, je to ciste jen jeho dobra vule. V tomto pripade Dragoni proste sbiraji mince s draci tematikou. Ne ze by je kradli z kesi, proste si je kupuji! A tak bys mel byt rad, ze alespon na eventech si muzes tuto jejich krasnou sbirku prohlednout, ne?
  • 0

#32 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2007 - 16:36

Mau Loftin napsal/a:
Chtěl bych vás poprosit, aby jste mi pomohli s osobnimi pocity.
Byl jsem na eventu, geodrakiade, a tam nekdo mel sbirku geocoinů, krásné tématické s drakami, opravdu některé kousky až umělecky cenné, ale mám problém s tím, smějí se vůbec GC sbírat ? Chápu, že prostě jsou to cenné kousky a že by bylo škoda, kdyby je někdo ukradl, ale když je někdo zadržuje a ukazuje jako ucelenou sbírku na eventech, tak to taky asi neni ono, ne ?


Mám celkem 15 coinů a jelikož již mám jeden nezvěstný a další dva bez delších zpráv tak hoooodně dlouho žádný nevypustím. Teď je budu brát na eventy a tam je k radosti všem ukážu.

Neinvestoval jsem do každého minimálně 400-500Kč, aby je někdo měl doma ve sbírce.

A teď otázka... když si myslíš, že je nesprávné aby někomu leželi doma... jak v tom případě nazýváš to, když leží doma někomu kdo je ukradl mě a mnoha dalším lidem?
  • 0

#33 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2007 - 19:28

chemic77 napsal/a:
Jak najdu člověka na GC.com dle jména? Nějak na to nemůžu přijít. :-(

Takhle, sám to dost často používám.
http://www.geocachin....aspx?u=moravan
  • 0

#34 znackarml

znackarml

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2007 - 20:26

Tento týden jsem řešil zmizení geocoinu z mojí keše. Nakonec jsem zjistil, že jistý kešer coin vyzvedl (což do logbooku naštěstí zaznamenal), zapomněl si poznamenat tracking number a ještě ten den ho přemístil do keše jiné (to mi sdělil po mé výzvě mailem). Na GC.com ale nezaznamenal ani jeden trade. Číslo jsem naštěstí zjistil od jiného kešera, který minci měl dříve a který mi sdělil, že se mu to taky už v minulosti stalo a od té doby si všechny GC i TB poctivě zapisuje pro podobné případy. Dost váhám, jestli vypustit do světa svůj první geocoin, dívaje se do seznamu okolních keší. Několik GC zobrazených v seznamu evidentně v keších není.
  • 0

#35 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2007 - 7:48

HaLuMa napsal/a:
Kdyz si nekdo za svoje penize poridi GC, je to proste jeho majetek. Klidne ho muze mit doma. Jestli jej vypusti do sveta, je to ciste jen jeho dobra vule.

V tomto pripade Dragoni proste sbiraji mince s draci tematikou. Ne ze by je kradli z kesi, proste si je kupuji! A tak bys mel byt rad, ze alespon na eventech si muzes tuto jejich krasnou sbirku prohlednout, ne?


Omlouvám se, ale moc tomu nerozumím. Takže to znamená, že si tyto Dragoni od sebe kupují GC navzájem a sami mezi sebou si je kupují ? Pokud ano, tak to je hezké :) ale pak už mi trochu neni jasné, co to má společného s geocachingem, je to už jiný svět.

Mě šlo o to, jestli prostě ty GC nepochází z keší !! Pokud je to uplně jiný svět Dragonů, tak v tom případě je to krásná věc! Určitě jsem je rád viděl!

A omlouvám se pokud sem třeba někoho urazil, právě jem využil toto forum, aby mi to bylo objasněno jak to s těmi GC funguje.

Tak díky za odpovědi, přesně to sem chtěl slyšet :)
  • 0

#36 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 21:17

maty napsal/a:
Vsechny ukradene vecicky sem GCT028;)

Jj, počítám s tím, že až ji konečně vyluštím a navštívím, virtuálně tam přestěhuji [tb]TB15MV9[/tb].
Jinak mě teď napadá (jen nápad, prosím bez kamenování - snažte se komentovat jen v rovinách dobrý/špatný), že bychom mohli udělat nějakou databázi nicků, které jsou podezřelé z krádeže coinů a travelbugů.
Nemusí to být nutně krádež, někdy ten člověk ani neví, o co jde.
Kdyby tam potom někdo našel člověka, kterého zná, mohl by ho alespoň poučit o významu těchto předmětů a předmět by se možná záhy vrátil k cestování.
  • 0

#37 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 21:29

Czecho Cowboy napsal/a:
že bychom mohli udělat nějakou databázi nicků, které jsou podezřelé z krádeže coinů a travelbugů.


Domnívám se, že většinou to ten člověk ani nezapíše. ;) Takže vlastně k ničemu.
A v případě, že se zapíše tak jako u mého GC je zas na houby to, že ten nick většinou ani neexistuje. :( Takže zase na houby.

Spíš bych řekl, že by bylo logičtější, kde se GC a TB ztrácejí. Je to sice nefér vůči majitelům keší - oni za to nemůžou, ale když se tam jednou ztratí tak je dosti na ráně, že se tam ztratí zas. :(
  • 0

#38 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 22:55

chemic77 napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
že bychom mohli udělat nějakou databázi nicků, které jsou podezřelé z krádeže coinů a travelbugů.


...
Spíš bych řekl, že by bylo logičtější, kde se GC a TB ztrácejí. Je to sice nefér vůči majitelům keší - oni za to nemůžou, ale když se tam jednou ztratí tak je dosti na ráně, že se tam ztratí zas. :(


Také mi databáze problematických nicků připadá asi zbytečná. Seznam cache, kde se TB/GC ztrácejí by byl možná lepší, ale nejsem si jist zda se nedostane diskuze na toto téma do stlepé uličky stejně jako žebříčky hodnocení keší.
  • 0

#39 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 23:01

Jo taky jsem měl to mínění a tak jsem doposud byl zticha. Ale když už se nakouslo tohle téma, tak jsem to vypustil. :) Teď už záleží jak moc se bude foukat pod flame. :)
  • 0

#40 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 23:03

Jj, počítám s tím, že až ji konečně vyluštím a navštívím, virtuálně tam přestěhuji [tb]TB15MV9[/tb].

To nemusíš, jako majitel můžeš svůj TB přesunout do "unknown location" volbou Mark item missing u TB vpravo. Stejně to může udělat i majitel cache, ve které by TB měl být a není - sám jsem bohužel musel aplikovat poté, co mi někdo vyraboval jednu z Zeleznicnich a po "akci" tohoto mudly zůstala na místě jen rozházená cache bez TB a GC.
Jinak vysloveně pouze a jen virtuální hřbitovní cache nejsou v současné době možné, zakládání virtual cachí z GC.com zmizelo (nejen těch hřbitovních). Toto není případ zde odkazované pražské Riddle Inn, která má hřbitov jakoby "navíc" kromě mystery luštění a fyz.cache, nejde tedy o virtual. U nás naštěstí zádná cache založená jen za tímto účelem v době virtual cachí nevznikla. Lze najít pár virtuálek jako TB hroby např. v Německu. Je to ale opravdu zbytečné je užívat, když existuje ta volba Mark item missing...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama