Přejít na obsah


Fotka

Výměna TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 7:52

Ahoj Chtěl bych znát váš názor na následující situaci. Přivezl jsem si ze severu Čech TB s tím,že ho vhodně umístí v Praze.Při hledáni kam ho vložit jsem narazil na jednu mystery cache ve které byl nádherný TB.To byl taká hlavní důvod proč jsem se pro keš rozhodl. Po důkladné domácí přípravě jse m vyrazil na lov.Mystery nebyla příliš obtížná,ale přece jen vyžadovala jistý čas a úsilí. Nalezl jsem ji,ale jaké bylo moje zklamání,když místo očekávaného TB byl uvnitř jiný.V logu byl jméno a zapsána výměna. Až doma jsem zjistil,že keš nepřišel odlovit,ale pouze vyměnit TB.Bohužel za mnohem méně atraktivní a rozhodně by mě nepřesvědčil k navštívení.Nakonec jsem,ale vzal zavděk jím. Je to běžná praxe? Je můj názor oprávněný,že je to nefér od kačerů kteří už své found it mají? Vědí,narozdíl od vás,kde keš leží a dojdou si v pohodě pro TB který se jim líbí,aniž by museli znovu projít celou cestu která vede k cíli? Můžu tedy na základě této zkušenosti vyměňovat TB a GC v keších které jsem již nalezl?Tedy za předpokladu,že tam dám jiný. Díky za vaš názory
  • 0

#2 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 8:08

Myškin napsal/a:
...
Je to běžná praxe?
Je můj názor oprávněný,že je to nefér od kačerů kteří už své found it mají? Vědí,narozdíl od vás,kde keš leží a dojdou si v pohodě pro TB který se jim líbí,aniž by museli znovu projít celou cestu která vede k cíli?
Můžu tedy na základě této zkušenosti vyměňovat TB a GC v keších které jsem již nalezl?Tedy za předpokladu,že tam dám jiný.
Díky za vaš názory


Co jsem odpozoroval tak běžná praxe to není, ale již jsem si toho také všiml. Dělají to také občas owneři např. při údržbě cache, nebo když je TB či GC v keši příliš dlouho a nikdo ho nevyzvedl, nebo nebyla keš delší dobu nalezena.
Někde jsem zde v diskuzi také četl, že pro TB a GC není nutné dodržovat pravidlo OUT - IN. Takže je možné vyzvednout TB a GC a nic nevložit. Já jsem tohle snad ještě nikdy nevyužil.
Jednou jsem chtěl ve mnou již nalezené keši určené přímo pro trade personal sign item vyměnit CWG, které bych ještě neměl ve sbírce za kousek, který jsem měl dvakrát, ale keš byla bohužel vypleněná.
Nevím jestli je toto popsáno v pravidlech, takže to ber s rezervou.
  • 0

#3 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 8:12

Podle pravidel to je možné a je jen na každém jednotlivém, jak se k tomu postaví. Víc se k tomu asi říct nedá.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#4 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 8:13

Myškin napsal/a:
Ahoj
Chtěl bych znát váš názor na následující situaci.
Je to běžná praxe?


Uz se to tu resilo - staci hledat ;)
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#5 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 10:17

Napsal jsem tu svou zkušenost proto,že mě to hodně mrzelo.TB jsem opravdu moc chtěl.Tb tam ležel dva dny a místo je často navštěvováno.Proto,myslím pomíjejí některé důvody pro jeho vyzvednutí.Někomu se prostě líbil a šel na jisto.Připadá mi to jako nepoměr mojí snahy oproti snadnému vyzvednutí.Trochu ze mě mluví sklamání.Budu ho pečlivě sledovat.Doufám jen,že ho neodveze na Aljašku:) Netušil jsem,že tímto spůsobem mohu navštěvovat odlovená místa.Na některá bych ovšem raději zapoměl a nevracel bych se i kdyby tam leželo zlaté tele:D
  • 0

#6 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 12:11

Tak si můžeš dát pro změnu za cíl tento TB sledovat a dostihnout v jiné keši :-) Trošku se mi zdá a co mě zaráží je to, že tak moc lpíš na tom, že jsi někam šel zbytečně, notabene i když to byla keška, kterou jsi neměl jetě odlovenou. Jinak, že ke kešce příjdeš a není tam již to, co je avizované v listingu se běžně stává, buď rád, žes tam našel aspoň něco ;-)
  • 0

#7 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 12:46

Myškin napsal/a:
Napsal jsem tu svou zkušenost proto,že mě to hodně mrzelo.TB jsem opravdu moc chtěl.Tb tam ležel dva dny a místo je často navštěvováno.Proto,myslím pomíjejí některé důvody pro jeho vyzvednutí.Někomu se prostě líbil a šel na jisto.Připadá mi to jako nepoměr mojí snahy oproti snadnému vyzvednutí.Trochu ze mě mluví sklamání.Budu ho pečlivě sledovat.Doufám jen,že ho neodveze na Aljašku:)
Netušil jsem,že tímto spůsobem mohu navštěvovat odlovená místa.Na některá bych ovšem raději zapoměl a nevracel bych se i kdyby tam leželo zlaté tele:D

Praxe je to zcela běžná a dobrá. Nikde není omezen počet návštěv na kešce. To že si TB vyzvedl někdo před tebou a byla to již jeho několikátá návštěva na této pixle, nesnižuje jeho úsilí při získání souřadnic, které získal dříve než ty. TB a GC coiny jsou předměty, které se nesměňují, ale které putují. O tomto již ale bylo hodně napsáno jak píše Pavel. Takže když vezmeš TB, nebo coin i několik najednou, tak není problém. Jediný problém co tady je, je když někdo to prostě nepochopí a napíše in: TB, out: zlaté hodinky. Ale ono by si to chtělo přečíst, co to vlastně ty TB a GC coiny jsou, komu patří a komu vlastně mají přinášet radost. Pak by ani nevznikaly takováto vlákna.
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 13:12

Cejda napsal/a:
To že si TB vyzvedl někdo před tebou a byla to již jeho několikátá návštěva na této pixle, nesnižuje jeho úsilí při získání souřadnic, které získal dříve než ty.


jj, cejda di pravdu. a dokonce jeste muzeme filozofovat, ze jeho usili je vlastne jeste vetsi. vylustili oba, dosli tam oba, ale ten co tam jde podruhe ma navic dalsi cestu :D
  • 0

#9 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 13:26

jj, cejda di pravdu. a dokonce jeste muzeme filozofovat, ze jeho usili je vlastne jeste vetsi. vylustili oba, dosli tam oba, ale ten co tam jde podruhe ma navic dalsi cestu :D[/quote] ;):D si Davide piš :D:D:D
  • 0

#10 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 19:52

Díky za odpovědi.Přečetl jsem si i jinou diskuzi na velmi podoné téma. Dospěl jsem k závěru,že co kačer to jiný pohled na věc.A tak je to na světě asi se vším.Někomu to připadá správné,někomu ne.A to nemluvím jen o této záležitosti.Stačí se jen rozhodnout který názor budete akceptovat.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 21:52

Nekdy jsou veci trosku jinak, nez se rozladenemu cloveku muze zdat. Predstav si, ze mas uz dlouho u sebe TB, ktery potrebujes udat, ale stale ne a ne najit tu vhodnou kesku. A pak najednou jdes kolem kesky, o ktere vis, ze by vhodna byla, ackoliv jsi ji uz davno ulovil. A ver, ze jeji uloveni dalo stejnou praci a usili, jako tobe. Mozna jeste vetsi, protoze s malym ditetem jde vsechno pomaleji. Me pripada fer vuci majiteli TB se jej za teto situace pokusit udat. Majitel toho TB to jiste ocenil! A kdyz uz udavas TB, tak zjistis, ze uz tam jiny TB je. Je ale tak velky, ze kvuli nemu nejde keska ani poradne zavrit. V tu chvili je vymena TB zcela jiste nejlepsi reseni. Oceni to nejen majitel meneneho TB, protoze se mu jeho TB posune zase dal, ale oceni to take majitel kesky, ktera tak nebude narvana k prasknuti. Proti temto trem potesenym majitelum postavim rozhorceneho tebe... Ano, chapu, jake to muselo byt zklamani. Ale mohu te ujistit, ze se takto cilene za TB ci GC behat neda. I my to nekolikrat zkusili, a temer vzdy z toho bylo jen zklamani. To je lepsi se za nima nehonit a pak byt prijemne prekvapeny, ze najdes poklad v pokladu. P.S. Tusime, ze pricinou tveho rozhorceni jsme zrovna my, tak se jako potrefene husy ozyvame. ;)
  • 0

#12 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 22:29

Prahnuli po něm Vontové,M i Rychlé šípy a já ho měl na dosah ruky.Plánek létajícího kola byl určitě uvnitř!Ach já nešťastný! :D Zklámání je už za mnou.Dozvěděl jsem se něco nového a příště musím být rychlejší.Ale s tím letajícím kolem bych byl ještě rychlejší :D Užij si ho a když budeš mít chuť napiš jak si dopadl.Jestli jsi ho dokázal dostat ven.Díky
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 22:41

Jasněže jsme ho už vyndali. Jen malému MA to ještě nějak nejde. ;) Pokusíme se ho tematicky umístit buď do GC154Z5 nebo do GCRXGF. A pokud to do té doby nevydržíš, zkus začít luštit GCRXGF, tam si vyndavání ježka taky užiješ a ještě Ti to k něčemu i bude. :D
  • 0

#14 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 23:25

Do GCRXGF určitě žádný TB nedáš, tam je finálovka jen malá mikro. Navíc na trase tě bude čekat podobný úkol jako u toho TB, čili si zopakuješ získanou dovednost - ale nebudu napovídat, ať tu mystery-multi nezkazím. I když vlastně není důvod, o ježkovi v kleci přímo píše autor v listingu.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#15 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2007 - 11:11

Napadlo mě v souvislosti s TB,jestli jste se nesetkali s takovouto nabídkou (je to pouze příklad !) Ahoj .Jedu do Německa a mám tam vyhlídnuto pár keší.Nechce někdo pohnout s TB nebo GC?Jestli jo ,tak to vložte do keše GCVUTRE 16.9.07 po 14 hodině. Máte s něčím podobným zkušenost?Nebyla by to zajímavá služba?
  • 0

#16 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2007 - 11:41

Myškin napsal/a:
Napadlo mě v souvislosti s TB,jestli jste se nesetkali s takovouto nabídkou (je to pouze příklad !) Ahoj .Jedu do Německa a mám tam vyhlídnuto pár keší.Nechce někdo pohnout s TB nebo GC?Jestli jo ,tak to vložte do keše GCVUTRE 16.9.07 po 14 hodině.
Máte s něčím podobným zkušenost?Nebyla by to zajímavá služba?


Určitě, vim , že se takovýmhle způsobem dostal Qnikův TB hodně rychle do Portugalska, kam měl namířeno
  • 0

#17 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2007 - 12:02

Myškin napsal/a:
Napadlo mě v souvislosti s TB,jestli jste se nesetkali s takovouto nabídkou (je to pouze příklad !) Ahoj .Jedu do Německa a mám tam vyhlídnuto pár keší.Nechce někdo pohnout s TB nebo GC?Jestli jo ,tak to vložte do keše GCVUTRE 16.9.07 po 14 hodině.
Máte s něčím podobným zkušenost?Nebyla by to zajímavá služba?

No jasně! To se dělá běžně.
  • 0

#18 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 8:31

Ahoj. Využívám tohoto vlákna k nalezení pomocné ruky.Chtěl bych pomoci [tb]TBGB6Q[/tb] do Mexika.Nechtěl bych aby se tu bezcílně motal.Bude to naivní dotaz,ale nechystá se někdo z vás tím směrem?Díky za odpovědi či rady.
  • 0

#19 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 8:36

dej ho na letiste do TB hotelu...treba mu nekdo pomuze nekam do jine zeme. Muj TB se mel dostat do Portugalska...byl tam za 3 mesice pak se zajel podivat na Jamajku a ted se mota nekde v severni americe...jestli tam nekdo pojedete tak ho dovezte tomůůů:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#20 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 14:02

Ahoj, příští týden fičím za teplem do Turecka - jižní část. Mám v plánu navštívit zdejších asi 3-5 keší. Kdo potřebujete přesunout do této oblasti TB či GC, napište. Věřím, že se alespon k jedné dostanu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama