Přejít na obsah


Fotka

Nový OziExplorer 2.0 pro PDA!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#221 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 11:54

PedroKV napsal/a:
Minimalistická verze by potřebovala ještě trošku dodělat. Mít velký datum skoro v každém okně považuji za zbytečnost, je to na úkor mapy. Čas by taky nemusel být tak velký. Místo toho by se tam vešel indikátor stavu baterie, což je podle mě důležitější. edit: ikonka Windows na skrývání menu by tam IMHO být také nemusela. Ale jinak dobrý.. :-)

Dík za "zpětnou vazbu". Díky ní je pěkně vidět jak to dělá každý jinak :-)
Já třeba datum u kompasu uživím. Pomocí něj dohledám keš a pak když loguji, tak potřebuji vědět vzdy kolikátého je. Indikátor stavu baterie nepotřebuji, až tam bude málo šťávy, tak pda samo "zahouká". A win ikonu používám na vypínání/minimalizování Oziho.
  • 0

#222 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 12:01

chytám se za nos, máš pravdu, každému vyhovuje něco jiného. Já datum vidím, když tahám mobil a fotím keš, log atp. Indikátor baterky uživím, protože mám jen malou utilitku, která uprostřed nahoře zobrazuje procentuální stav, ale v TomTomu a Ozim neběhá-nezobrazuje se. Úpravám zdar! :-)
  • 0

#223 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 13:16

JJ, každý máme jiný systém :-) Mimochodem, používáte někdo Name Search?
  • 0

#224 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 13:30

ne, zatím nebyl důvod
  • 0

#225 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 14:52

NAME SEARCH jsem zatim vyuzil pro nalezani obci a k tomu prislusne mapy (ctverce), v niz se mnou hledany objekt nachazi
  • 0

Vojcek 1986


#226 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 18:43

Bez Name search si to nedokážu vůbec představit. Perfektní věc. Nedokážu si představit hledat nějaké místo v těch stovkách čtvercích map.
  • 0

#227 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2009 - 18:54

já to dělám tak, že si najdou mapu s menším rozlišením, zapíchnu tam stylus a dám find map at cursor nebo se proklikám pravým tlačítkem (mám namapováno) na detailnější mapu.
  • 0

#228 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 10:16

Hehe, dělám to jako Pedro :-) Ale cítím v této funkci velký potenciál. Například jako hledač ulic v Praze (nebo jiném městě), to by se mi občas hodilo. Misha kulicka: Nedal bys k dispozici namesearch soubory podle kterých vyhledáváš?
  • 0

#229 Stan_Da

Stan_Da

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 11:29

Sodobar napsal/a:
Hehe, dělám to jako Pedro :-)
Ale cítím v této funkci velký potenciál. Například jako hledač ulic v Praze (nebo jiném městě), to by se mi občas hodilo.
Misha kulicka: Nedal bys k dispozici namesearch soubory podle kterých vyhledáváš?


S ulicema bys toho chtěl už trochu moc :o) Ale většina městských čtvrtí v databázi je. Soubory pro ČR posílám v příloze

EDIT - neposílám, má to přes 146,48kB.. :o)

(umístit kamkoli, poprvé nechat načíst, pak už si je nachází sám).
Při zadávání hledaného pojmu nepoužívat diakritiku, odstranil jsem ji.
Po přechodu na nalezené místo na mapě tě to někdy mrskne kousek vedle...
Names pro celou zemegulu
ZDE

  • 0

#230 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 12:46

Tu je databaza cesko+slovensko, ktoru pouzivam v OZI+mozigo
types
names
V mozigo to sice mam pretransformovane do vlastneho formatu ale body su tie iste...
Je to tusim cca 60000 bodov , robil som to uz davno takze si to uz presne nepamatam.
Pozor toto je aj s diakritikou..
V PDA staci nakopirovat do "Name Search"
  • 0

#231 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 18:38

Nová verze OziExplorerCE v2.26 - kosmetické úpravy pro ZAP/VYP u GPS, barevnost nočního vidění, spolupráce s programem NoniMapView, podpora displejů s větším rozlišením. Přidána jednoduchá SW klávesnice, která se má aktivovat, pokud pozná, že není klávesnice v systému. Zatím jsem neměl moc času na zkoušení, ale předběžně na mém PDA chodí a nepadá.
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#232 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 20:59

Tady je sposta států do Name Search. Stáhnout zip, odstranit nějakým programem diakritiku ze souboru txt(mně to nějak blbnulo s diakritikou), otevřít zip v programu name Search Creator, který vytvoří 2 soubory, ty nakopírovat do složky Name Search v Ozim.
Nějak tak, už si to moc nepamatuju, jak jsem to přesně dělal.
  • 0

#233 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 21:47

wendabr napsal/a:
[b]..barevnost nočního vidění..


Prosím tě, co mi uniklo u toho barevného vidění? Viděl jsem to na velkém Ozim, už si to přesně nepamatuju, ale tuším že to bylo jakoby ztlumení osvětlení, ale buď modrou, červenou, nebo šedou barvou a ve více stupních. Jenže to rvalo akorát oči, teda kromě té šedé barvy. Jaký to má mít tedy význam či použití?
  • 0

#234 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 2:02

Chtěl bych se zeptat - kdeže se ten noční režim zapíná? :)
  • 0

#235 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 9:46

Našel jsem to jen ve Screen Designeru. Je tam položka Screen Brightness to red. Ale po přidání do mapy mi to moc nefungovalo... Ještě to prozkouším. Mně by se to líbilo, červená není tak výrazná a v noci by člověk tolik nesvítil :-)
  • 0

#236 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 10:48

Netuší někdo jak v Ozim 2,19 vypnout zvuk pipnuti když na cokoliv kliknu? Čekal bych to v Nastavení-Obecné-Systém (a tak jsem to i vygooglil), ale tam mam jenom nastavení fontu.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#237 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 11:47

Tak se mi to podařilo rozchodit. Nejdřív se musí ztmavit display a pak teprve přepnout tu barvu. Naštěstí to funguje i ve verzi 25d, protože 26d mi funguje mnohem pomaleji. Nejen start, ale i chod je minimálně dvakrát pomalejší. Co u vás? Malcor: Také tam mám jen nastavení fontu, ale nic mi nepípá...
  • 0

#238 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 11:52

Díky :) Taky mám pocit, že je verze 2.26d pomalejší - u startu jsem si toho ani nevšimnul, ale mapu to vždy načítá mnohem pomaleji...
  • 0

#239 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 12:12

Sodobar: Me prave pipa i kdyz vypnu zvuky v celym PDAcku :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#240 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 16:07

Sodobar napsal/a:
Tak se mi to podařilo rozchodit. Nejdřív se musí ztmavit display a pak teprve přepnout tu barvu.


Myslím, že nemusíš nejdřív provést to ztmavení, stačí si zvolit jiné procentuální menu a přejde z mapy přímo do červené "night vision" s určitou úrovní jasu.
Tedy například vytvořit "Screen Brightness 50% + Red" a po kliknutí na něj do přejde do červené podoby s polovičním jasem.
Našel jsem i to "zrychlené" přepínání až o 5 stránek najednou, které zmiňuje autor mezi novinkami - je to možnost "Current Page+1 až +5"
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama