Přejít na obsah


Fotka

Nový OziExplorer 2.0 pro PDA!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#21 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 22:40

empanacek napsal/a:

rsc_cz napsal/a:

empanacek napsal/a:
Jen maličký dotaz - umí to už upload do GPS? Mám verzi nějakých 1.10 a ta to neumí.


Co má být ten "upload do GPS"? Nějak si pod tím nedokážu nic představit


Poslání dat - waypointy, tracky apod z PDA do GPS.



To jde bez problémů oběma směry - uměla to i předchozí verze (tuším 1.12.3), se staršími nemám zkušenosti


EDIT 19. 1. 2008
Omlouvám se - špatně jsem si to přečetl a myslel jse, ža se mluví o kumunikaci nezi PDA a počítačem (a ne nějakým jiným GPS přijímačem)
  • 0

#22 empanacek

empanacek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2007 - 22:42

To jde bez problémů oběma směry - uměla to i předchozí verze (tuším 1.12.3), se staršími nemám zkušenosti

Aha, tak to jsem něco zaspal :(. Díky
  • 0

#23 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2007 - 18:21

Psal jsem si do firmy, aby mi poslali nové sériové číslo a zatím se mi nikdo neozval. Nemáte někdo zkušenosti jak reagují na emailový dotaz? Podotýkám, že to bylo již před 5 dny.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#24 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 13:49

Pouzito jmeno a ser.cislo ze stare registrace a napis "DEMO" je fuc!!! Vse funguje jak ma, zkouseno 2hodinky. Vsechny funkce pristupne a dokonce je programek kompletne v cestine ;)
  • 0

#25 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 21:25

pospecom napsal/a:
Pouzito jmeno a ser.cislo ze stare registrace a napis "DEMO" je fuc!!! Vse funguje jak ma, zkouseno 2hodinky. Vsechny funkce pristupne a dokonce je programek kompletne v cestine ;)

No joo, clovece mas pravdu. Ale proc se mi to pred tim dvakrat nepovedlo bych rad vedel - mozna proto, ze jsem pred tim zkousel verzi 2.0 a ted mam 2.01? Jeste se na to mrknu, ale ted se mi moc nechce...
  • 0

#26 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 23:32

Mě starý registrační kód sežral (code accepted), ale nápis DEMO je tam furt, a to i po restartu. Tak nevim...
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#27 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2008 - 0:11

supermudla napsal/a:
Mě starý registrační kód sežral (code accepted), ale nápis DEMO je tam furt, a to i po restartu. Tak nevim...



A mas Ozi 2.01?? Verze 2.0 byla problemova. Kdyz tak mi napis na email a ja ti rad pomuzu ;)
  • 0

#28 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 11:02

K tomu download/upload do Garminu, jak rsc_cz píše, že to uměla už verze 1.12.3: Jestli se nemýlím, tak i verze 1.12.3 uměla pouze download, pro upload to házelo hlášku, že tato funkce ještě není hotova. Nyní jsem zkusil tu novou (včera 2.02 verzi) a tam jsem to zběžně nenašel vůbec. Jak to tedy je? ...uměla ten upload do GPSky nějaká z podverzí 1.12.3 ? A umí to nová dvojková řada? A když..tak kde to v ní je? :o
  • 0

#29 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 11:53

Tak jsem si zatím asi odpověděl hledáním sám. Dávám to sem pro ostatní: Dřívější vývoj OziCE skončil u možnosti pouze downloadu přes protokol Garmin z GPS. Nová verze 2 už upload/download opustila úplně, protože podle všeho spoléhá na spolupráci s utilitkou G7ToCE (odkaz na ni je přímo na stránkách OziExploreru.com). Tak tu utilitku jsem zkusil a zdá se mi naprosto bomba. Umí toho více než jen konkrétní soubor Oziho stáhnout nebo nahrát do Garminu - wpts, routes, tracks. Umí je i editovat, má možnost obecných nastavení, umí i ososat displej GPSky a možná i jiné finesy, které jsem zatím ani nezkusil. Každopádně jsem již dlouho hledal jednoduchý nástroj pro pohyb dat mezi PDA a Legendem, a tohle je více než přesně ono :)
  • 0

#30 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 12:55

A umí to už konečně otevřít JPG mapu? To mě na Ozim vžycky stašně štvalo. Neumí JPG, neumí GIF, a neumí dokonce ani nekomprimovaný BMP. Jediný co umí je ten poblblej OZFX3, co konverze do něj tím jejich klikacím nástrojem trvá věčnost, a ještě je výsledný soubor cca 5x větší, než byl původní JPG. :(
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#31 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 15:28

Co to, prosím, plácáš ? Ozfx3 formát není o mnoho větší než JPG (samozřejmě podle toho, jakou bereš velikost komprese). Tento formát je naprosto skvělý, protože v něm je několik různých náhledů a celá mapa je rozsekaná na malé kousky, takže práce s takovou mapou je bezkonkurenčně rychlá a nezávisí na její velikosti. Kdybys měl pracovat s 50 MB JPG, tak to si nedovedu představit, jak dlouho by to načítalo, dokázalo by-li to PDA vůbec ! S velkými mapami mi to docela trvá i na výkonném PC. Takže tohoto formátu se musím zastat, jeho opužití je opodstatněné.
  • 0

#32 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 15:42

Takže když mi z 49kB JPG souboru dělá 230kB ozfx3, tak mám halucinace, jo? Sekání na tiles ani náhledy pro 512x512px ortofotomapu okolí cache opravdu nepotřebuju.
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#33 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 16:34

taky ozfx3 neni na mikromapy, ale na rozsáhlé mapy desítky MB velké, které budeš v jpg těžko provozovat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#34 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2008 - 17:01

pepa.z.pocernic napsal/a:
taky ozfx3 neni na mikromapy, ale na rozsáhlé mapy desítky MB velké, které budeš v jpg těžko provozovat.

Ozfx3 je bezztratove komprimovany format (tedy neco podobneho jako GIF) a proto jsou soubory vetsi nez JPG. Napr. ortofotomapa uzemi cca 30x40 km v rozliseni 1px/m je velka cca 40-50 MB (zdrojovy BMP ma vice nez 250 MB - s tim asi na PDA nic delat neslo) a prave diky formatu ozfx3 beha i na PDA velice svizne, prakticky bez omezeni.
  • 0

#35 CIRA

CIRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 14:21

Nainstaloval jsem si verzi 2.02 a nemuzu najit jak zapnout ten kompas s tou sipkou a ty nove funkce. Kde to tam najdu?Diky
  • 0

#36 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 15:32

CIRA napsal/a:
Nainstaloval jsem si verzi 2.02 a nemuzu najit jak zapnout ten kompas s tou sipkou a ty nove funkce. Kde to tam najdu?Diky

V horni liste mas dve bile sipky v modrem krouzku. Klikej na levou sipku tak dlouho, az se dostanes na stranku nastaveni. Tam klikni na tlacitko Page Selection a zkontroluj (a pripadne nastav podle sveho) ktere stranky jsou zaskrtnute. Potrebujes Compass 1 (maly kompas) a Compass 2 (kompas na celou obrazovku). K patricne strance se pak dostanes listovanim pomoci onech sipek. Zobrazuji se jen stranky, ktere jsou v Page Selection zatrzene.
  • 0

#37 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 17:19

Dostal jsem myslím docela fajn nápad na to, jak vylepšit Oziho, nebo podobný soft: 1) Offsetová kalibrace. Koukal jsem že sice mapy.cz jsou skoro vždy velmi přesné, ale třeba satelitní google maps jsou dost silně ujeté (6-10m). Přijdu na "významné místo" (křižovatku etc), a uložím jeho GPS souřadnice jako waypoint. Pak kliknu na něco jako "calibrate map offset", a kliknu na místo na mapě, kde se waypoint skutečně nachází. 2) Skew correction. Ortomapy nejsou foceny kolmo shora, přestože se tak tváří. Je to vidět podle toho jak vysoké budovy uhýbají do ulic. Jenže neuhýbají jen budovy, ale i kopce- když je odchylka od normály dejmetomu pouhých 20 stupňů (na mapy.cz je to IMHO často i víc), projeví se změna nadmořské výšky o 50m jako horizontální posun o 50*tan(20deg) = 18m. Toto jde korigovat buď přepočtením "morphing"em mapy (vsadím se že ortofotomapy, minimálně ta od seznamu zo dělají, protože jsou fakt dosti přesné), ale to je koncepčně chybný postup. Mnohem lepší řešení by bylo, aby sama mapa (nebo uživatel) definovali tangenciální složku fotomapy, ale jinak se neupravovala. GPSka krom pozice měří i výšku, tu by Ozi násobil zadanými koeficienty, a posouval by šipku na mapě správným směrem. Takže například když budova "roste" do ulice, a já vylezu na střechu, objevím se na správném místě- tedy uprostřed ulice, místo aby mě PDA pořád ukazovalo u paty budovy. Na implementaci je to dosti triviální, vlastně se divím proč to tam není (no, vlastně nedivím, Ozi je closed source šmejd :@ ) Ale v nějakém lepším softu by to implementovat šlo. Blbý by bylo akorát že by nešly použít mapy, kde už hrubá korekce použitá byla- s tím by se to samozřejmě tlouklo.
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#38 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 17:48

supermudla napsal/a:
2) Skew correction. Ortomapy nejsou foceny kolmo shora, přestože se tak tváří. Je to vidět podle toho jak vysoké budovy uhýbají do ulic. Jenže neuhýbají jen budovy, ale i kopce- když je odchylka od normály dejmetomu pouhých 20 stupňů (na mapy.cz je to IMHO často i víc), projeví se změna nadmořské výšky o 50m jako horizontální posun o 50*tan(20deg) = 18m. Toto jde korigovat buď přepočtením "morphing"em mapy (vsadím se že ortofotomapy, minimálně ta od seznamu zo dělají, protože jsou fakt dosti přesné), ale to je koncepčně chybný postup.


Ortofotomapy nejsou foceny vůbec :) vznikají vyrovnáním snímků pořízených leteckým snímkováním. Při leteckém snímkování se snímky pořizují "kolmo" dolů (kamera je osazena ve speciálním držáku, který dokáže eliminovat náklon letadla). Ale samozřejmě vlivem ohniskové vzdálenosti kamery dochází k deformaci snímku (když vyfotíš zhora les, tak stromy nakraji budou "šikmo") Při zpracování snímků se vliv ohniskové vzálenosti koriguje. Dále se vyrovnání provadí pomocí digitálního modelu terénu (snímek se "posadí" na terén). Samozřejmě záleží na kvalitě a přesnosti modelu.
  • 0

#39 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 18:29

. Ale samozřejmě vlivem ohniskové vzdálenosti kamery dochází k deformaci snímku (když vyfotíš zhora les, tak stromy nakraji budou "šikmo") Při zpracování snímků se vliv ohniskové vzálenosti koriguje. Dále se vyrovnání provadí pomocí digitálního modelu terénu (snímek se "posadí" na terén). Samozřejmě záleží na kvalitě a přesnosti modelu.

Tak abychom byli uplne presni, "zesikmeni" budov smerem k okrajum snimku nema na svedomi ohniskova vzdalenost, ale je to projev stredove projekce v LMK (letecke mericke kamere). Ovsem zavaznejsim projevem stredove projekce je zmena meritka od stredu k okrajum snimku a ta je smazrejme pri tvorbe map korigovana. Ale cele je to jen detail, v zasade to funguje tak jak jsi popsal.
  • 0

#40 CIRA

CIRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2008 - 19:48

Nainstaloval jsem si verzi 2.02 a nemuzu najit jak zapnout ten kompas s tou sipkou a ty nove funkce. Kde to tam najdu?Diky[/quote]V horni liste mas dve bile sipky v modrem krouzku. Klikej na levou sipku tak dlouho, az se dostanes na stranku nastaveni. Tam klikni na tlacitko Page Selection a zkontroluj (a pripadne nastav podle sveho) ktere stranky jsou zaskrtnute. Potrebujes Compass 1 (maly kompas) a Compass 2 (kompas na celou obrazovku). K patricne strance se pak dostanes listovanim pomoci onech sipek. Zobrazuji se jen stranky, ktere jsou v Page Selection zatrzene.[/quote] No jenze v Page selection je jen Satelite a nic tam nejde pridat ani ubrat jen tato moznost
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama