Přejít na obsah


Fotka

Nový OziExplorer 2.0 pro PDA!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#61 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 20:56

Hezký článek. Jesťě budu otravovat s jednou věcí, na kterou jsem zatím nepřišel :) Jak při navigaci vypnout kompas či co to je v levém horním rohu?
  • 0

#62 honzal

honzal

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2008 - 11:06

Misha kulicka napsal/a:
Hezký článek.
Jesťě budu otravovat s jednou věcí, na kterou jsem zatím nepřišel :) Jak při navigaci vypnout kompas či co to je v levém horním rohu?


Opravdu silnym nastrojem je stazitelny "OziExplorerCE Settings Manager", v tom lze editovat temer cele prostredi OZICE a vypnout vse co clovek zrovna nepotrebuje. Z tveho dotazu neni presne jasne co presne chces zlikvidovat. Tady to urcite pujde. H. :D
  • 0

#63 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 12:13

Tak jsem tady zase s problémem. Chtěl jsem v Ozim vyzkoušet Name search. Stáhl jsem si tedy databázi bodů ČR, převedl programem Name search creator a výsledné soubory nahrál do PDA. Ovšem, když v PDA spustím Name search, tak vidím, že názvy s diakritikou nejsou správně zobrazené. Jde nějak odstranit diakritika? Nebo udělat něco, aby se správně zobrazovala?
  • 0

#64 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 22:01

Tak už jsem na to přišel. Na ce4you jsem našel stejný problém. Ze souboru ez.txt jsem odstranil diakritiku tímto programem: http://www.slunecnic...tor-diakritiky/ a funguje to.
  • 0

#65 krokodyl

krokodyl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2008 - 0:21

Vrátím se o pár příspěvků zpět konkrétně k otáčení map , jelikož jsem novým majitelem PDA tak mohu reagovat až nyní. Dva roky jsem používal stejné mapy, pouze ve vformátu OGF pro symbian apilkaci SmartComGps, kde v posledních dvou verzích se mapy již natáčí průběžně a to chodí celkem v pohodě. Je pravda že mi to v Ozim docela chybí. Člověk si velmi rychle zvykl že směr pohybu má vždy navrchu.
  • 0
HTC EVO 3D, Locus Pro ...

#66 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2008 - 16:35

Misha kulicka napsal/a:
Stáhl jsem si tedy databázi bodů ČR, ...


Jaké body máš? Mě zajímají třeba ulice (alespoň pražské). To my totiž trochu u plánu Prahy chybí.
  • 0

#67 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2008 - 19:06

Tak ulice tam nejsou, ale je tam i ta nejmenší vesnička, řeka...a při hledaní to značně ulehčuje práci. Mám databázi z těchto stránek http://earth-info.ng...ntry_files.html
  • 0

#68 ZCh

ZCh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2008 - 20:38

Dnes se objevila nová Development Version 2.03 Změn resp. novinek je tam spoooousta (např. zvětšení limitu počtu waypointů na 10.000 !) ZCh
  • 0

#69 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 14:45

Pozor, ze dneška je tam oprava: verze 2.03a ;)
  • 0

#70 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 16:02

solsais napsal/a:
Pozor, ze dneška je tam oprava: verze 2.03a ;)

No, nejen oprava:

2.03a - Added ability to load .loc and .gpx geocaching file formats as waypoints.

To je myslim velmi dobra zprava.
  • 0

#71 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 19:09

Mě spíš těší to vylepšení stability. Snad na tom něco bude, včera mi to při testování docela padalo :)

A pookud by měl někdo zájem o češtinu pro aktuální verzi OziExploreruCE, tak jí mám ke stažení na rsc.hyperlinx.cz/cp1250/gc/gc_prg_oziexplorer.php (pár drobností ještě přeložit chybí, ale nemělo by to být nic podstatného)
  • 0

#72 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 21:25

rsc_cz napsal/a:
Mě spíš těší to vylepšení stability. Snad na tom něco bude, včera mi to při testování docela padalo :)

A pookud by měl někdo zájem o češtinu pro aktuální verzi OziExploreruCE, tak jí mám ke stažení na rsc.hyperlinx.cz/cp1250/gc/gc_prg_oziexplorer.php (pár drobností ještě přeložit chybí, ale nemělo by to být nic podstatného)

A k cemu, kdyz instalace cestinu obsahuje?
  • 0

#73 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 22:19

[quoteA k cemu, kdyz instalace cestinu obsahuje?[/quote] Instalace obsahuje češtinu z verze 2.02. Ve verzi 2.03 byla přidána spousta dalších textů, které v přibaleném souboru přeložené nejsou (překlad nevytváří autor OziExploreru, ale někdo, kdo mu to po vydání nové verze programu pošle, takže překlad je vždy tak o jednu verzi pozadu. Kdyby verze 2.03a vyšla až za pár dní, tak by ta doplněná čeština byla její součástí :))
  • 0

#74 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 0:06

rsc_cz napsal/a:
Mě spíš těší to vylepšení stability. Snad na tom něco bude, včera mi to při testování docela padalo :)


No, novou verzi taky umim schodit, ale dokud pada je to dobre. Stare verze (1.x i 2.0x) mi obcas zamrzly. Novou jsem jeste dost nezkousel. U ni muze byt zamrznuti potencialne vetsi problem (kdyz neni videt nabidka start), doufam, ze klavesa 'Today' pak nezklame...
  • 0

#75 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 8:17

No, novou verzi taky umim schodit, ale dokud pada je to dobre. Stare verze (1.x i 2.0x) mi obcas zamrzly. Novou jsem jeste dost nezkousel. U ni muze byt zamrznuti potencialne vetsi problem (kdyz neni videt nabidka start), doufam, ze klavesa 'Today' pak nezklame...


Mě zamrzla už i nová verze :), ale tlačítko na ukončení hovoru/vypnutí MDA jí klasicky minimalizovalo, takže se to pak dalo v seznamu spuštěných programů ukončit
  • 0

#76 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 8:31

Zdravím všechny a zároveň prosím o užitečnou radu. Pořídil jsem si Asuse P535 a dal jsem se na geocaching. Cache dohledávám s BeelineGps nicméně jsem potřeboval mapový software pro hrubou orientaci v prostoru. Rozhodl jsem se pro Oziho Ce + PC. Avšak je tu problém, který se mi nedaří vyřešit. A to komunikace Asuse s Ozim PC. Stabilně mi to hlásá : Chyba otevírání portu, nelze navázat spojení. Porty mám v programu nastavené na com 2 stejně jako v samotném přístoji. Ví někdo, co s tím? Opravdu bych to ocenil.
  • 0

#77 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 9:11

Vyuzivat seriovy port moze v danom case len jeden program/existuju samozrejme aj postupy resp.sw ktory tento problem vedia obist ale o tom nexem teraz.../, to znamena aj gps moze pouzivat iba jeden program. Cize predtym ako budes skusat rozchodit ozice nesmie byt ziaden program, ktory pouziva seriovy port spusteny/ani na pozadi/... Dolezity je nielen port ale aj prenosova rychlost. Zmysel ma skusat v rozsaho 4800 az 57600Baudov... Pripadne ak ti beeline ide tak si pozri s akymi parametrami a ktorym seriovym portom a toto nastavenie potom pouzi aj v settingse oziho... Z tohto dovodu aj Oziho treba opustat z menu a nie krizikom, lebo ked das krizik tak ozi stale pouziva serial port...a beeline by ti zas nesiel...
  • 0

#78 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 9:28

Anebo jde u WM nastavit, že se má aplikace po křížku ukončit a ne minimalizovat a pak se dá Ozi ukončit i tím křížkem ;)
  • 0

#79 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 9:47

Už dlouho používám ve WM5 na MIO701 sdílený port pro GPS. Přímo v systemu se přemapuje COM2 GPS (tam opravdu jede jen jedna aplikace) na COM4 a tam klidně připojím i tři aplikace. Třeba TOMTOM, OZICE, BEELINE. Je to v nastavení, system, GPS settings.
  • 0

#80 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 9:49

Všechny ostatní navigační softy mám vypnuté. V této chvíli pro změnu když dám exportovat body do gps, tak mi žádná hláška nevyskočí, ale body se ztratí nejspíš po cestě. Porty a komunikační rychlost mám nastavenou správně.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama