Přejít na obsah


Fotka

Nový OziExplorer 2.0 pro PDA!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#81 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 10:04

solsais napsal/a:
Anebo jde u WM nastavit, že se má aplikace po křížku ukončit a ne minimalizovat a pak se dá Ozi ukončit i tím křížkem ;)


solsais: mohl bych se zeptat, kde se to dá nastavit? Nastavení systému (WM5) jsem procházel už několikrát, ale této možnosti jsem si nikdy nevšiml.
  • 0

#82 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 10:26

Na MIO701 Setting/System/Seting GPS. Záložka Programs nastav COM4, záložka Access zaškrtnout Manage GPS. To je vše na MIO701 s interní GPS.
  • 0

#83 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 12:50

rsc_cz napsal/a:

solsais napsal/a:
Anebo jde u WM nastavit, že se má aplikace po křížku ukončit a ne minimalizovat a pak se dá Ozi ukončit i tím křížkem ;)


solsais: mohl bych se zeptat, kde se to dá nastavit? Nastavení systému (WM5) jsem procházel už několikrát, ale této možnosti jsem si nikdy nevšiml.


Ja pouzivam "vieka vBar", diky nemu mam i prehled o spustenych aplikacich a muzu je zavirat i kdyz jsou na pozadi. Jen kdyz se Ozi kousne, tak se zasekne i ten vBar a je potreba oziho zabit pres natstaveni/pamet/spustene programy. Navic ukazuje stav pameti a podrobny stav baterky hned vedle toho krizku.

vBar tu moznost ukoncovat krizkem ma. Jinak se to asi dela editaci registru, nebo programkem co ty registry oedituje za tebe (ale to mlzim, protoze jsem to nikdy nezkousel).
Já tu možnost nepoužívám, protože ve vBaru můžu zavírat programy "přímo", a jsem rád, když můžu snadno přehazovat mezi excelem (pro výpočet multiny) a oziexporerem.
  • 0

#84 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 13:31

rsc_cz napsal/a:

solsais napsal/a:
Anebo jde u WM nastavit, že se má aplikace po křížku ukončit a ne minimalizovat a pak se dá Ozi ukončit i tím křížkem ;)


solsais: mohl bych se zeptat, kde se to dá nastavit? Nastavení systému (WM5) jsem procházel už několikrát, ale této možnosti jsem si nikdy nevšiml.


Nevím, já používám WM6 a tam je to v Settings-System-Task Manager záložka Button:

Vložený obrázek
  • 0

#85 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 14:01

Nevím, já používám WM6 a tam je to v Settings-System-Task Manager záložka Button


Tak ve WM5 to podle všeho není :|
  • 0

#86 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 16:19

Klídek, není to ani ve WM6. Záleží totiž na tom, jakou máš verzi ROM a jaké aplikace jsou do ní nainstalovány ... zřejmě to nějaká verze ROM umí, ale co jsem zkoušel já, zatím jsem se s tím nikdy nesetkal a vždy jsem si musel doinstalovat další aplikaci, která mi to umožňuje.
  • 0

#87 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 16:49

Tak jsem tak uvažoval nad problém zmiňovaným výše v mém příspěvku. Nemůže to být tím, že Asus P535 komunikuje protokolem Sirf, zatímco komunikace Oziho je podmíněna protokolem NMEA? Nic jiného mě opravdu nenapadá.
  • 0

#88 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 17:20

Takto: Aplikacia komunikuje s gps bud protokolom sirf alebo nmea a nie ASUS,MIO atd. Moze sa stat, ze ho aplikacia ako je napr. iGO prepne do Sirfu a ine aplikacie si potom nemozu s GPS rozumiet lebo ten je prepnuty...Ale hw reset by to mal vratit do zakladneho stavu t.j.nmea protokol. Odkial vies, ze mas spravne nastaveny port a rychlost? Lebo keby to tak bolo tak sem nevypisujes, ale hladas kesky...Leda, ze by si nemal zapnutu komunikaciu priamo v OZIECE mala zlta ikonka GPS dolu na liste/zalezi od verzie/. Ale to by si zas nedostal ziadnu chybovu hlasku o komunikacii... Najjednoduchsie uvidis ci ozi komunikuje s gps cez seriovy port v menu cez "Display NMEA input" v OZICE - ak sa tam nezobtazuju ziadne data tak je bud zle nastaveny port/rychlost alebo ho pouziva iny program - nic ine neprichadza do uvahy a je uplne jedno ci pouzivas wm5,wm6...To ma vplyv na pripadne virtualne vyuzivanie serioveho portu ale to je uz o inom... Este doplnim - o to m ci ti nebezi bejaky sw na pozadi sa najlepsie presvedzis ked sa pozries do Nastavenia/pamate/beziace aplikacie...
  • 0

#89 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 17:42

Tak NMEA řetězce se mi objevují při více nastaveních. Nicméně to stále háže hlášku, že nelze otevřít port. Jak jsem již říkal předtím, žádné apolikace na pozadí nejedou.
  • 0

#90 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 18:19

Tak NMEA řetězce se mi objevují při více nastaveních

No to je divne
Mali by sa objavovat iba pri jednom konkretnom nastaveni - ak si sa trafil do "ozajstneho" hw serial portu na ktory je pripojeny gps.

Mozno vsak mas v PDA sw, ktory ti skutocny hw port virtualizuje a potom ho mozes chytat ako fantom...Ja to mam v mojom PDA MIO560 tiez ...
Ak teda vidis data v NMEA formate ako cyklicky chodia tak potom Ti to funguje nie?Ale neviem, co potom ma znamenat ta hlaska o porte.
  • 0

#91 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 18:21

I v případě kdy vidím NMEA řetězce, hlásí software chybu. :(
  • 0

#92 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 18:34

A už to háže novou hlášku: Žádná cesta z GPS.
  • 0

#93 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 18:53

Este ma napadlo skus si pozriet nastavenie v File/Cinfiguration/NMEA/Sentence by mal byt nastaveny na GPRMC $GPGXXX, data ti musia chodit v okne - vsetky data musia zacinat na dolar...
  • 0

#94 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 19:10

J tu větu jsem již zkoušel. Řetězce dolarem však nezačínají :(. Pokud dám větu Sifr, tak se mi GPS okmažitě nastartuje bez jakýkoliv problému, ale zase sifr protokolem nelze komunikovat se softem na PC.
  • 0

#95 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 19:20

Aha, tak tam je problem... potom naozaj mas asi GPS prepnute do sirf... Bud ho prepnes cez nejaky sw alebo podla mna hw reset ho znova vrati do NMEA - aspom na MIO resp aj ACER to tak je... Inak aj iGO vie fungovat aj cez NMEA aj Sirf ...mas ho?
  • 0

#96 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 20:08

IGo nemám. Takže povídáš hw resetem?
  • 0

#97 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 20:13

Podla mna sa nemas coho obavat .. tvrdy reset nastavi vsetko defaultne...a teda aj NMEA, ale to ti musel prehodit nejaky sw... To sa same neprepne , na to treba specialny postup. Pokial som nemal MMSIRF pouzival som nejaky iny sirf a v nom sa to dalo tiez prepnut /nepamatam si uz presny nazov/aj bez resetu...
  • 0

#98 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 20:15

Radsej necha sa ti ozve niekto kto ma take iste PDA ako ty ...
  • 0

#99 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 20:20

Mně se nejvíce osvědčil SirfTech: http://w5.nuinternet...31/SirfTech.htm
Umí přepínat mezi protokoly i zapínat/vypínat statickou navigaci.
  • 0

#100 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 duben 2008 - 20:25

Ano to je on...SIRFTECH..len sa dost specificky ovlada..aspon ja som mal s nim problem , kym som pochopil ako funguje.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama