Přejít na obsah


Fotka

groundpeak spustil wherigo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#1 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 7:37

o par dnu drive nez planovali groundspeak spustil wherigo. zjednodusene receno - programek pro hrani "pribehovych kesi". dalsi text s pripadnym ukolem se totiz ukaze na displeyi pdacka az ve chvili, kdy se donavigujete na zadane souradnice.

"Wherigo is a toolset for creating and playing GPS-enabled adventures in the real world. Use GPS technology to guide you to physical locations and interact with virtual objects and characters"

coz mne osobne se velice libi, napriklad bych v mission impossible nemusel dopredu prozrazovat pribeh (ktery nesel umistit do jednotlivych fyzickych mezistagi), ale postupne by se odvijel podle realneho postupu. taky se daji do pribehu zamotat zvraty atd.

www.wherigo.com
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 7:44

no koukam, ze marek uz to zminil ve vlakne "colorado". no tak aspon to ma vlastni vlakno ;)
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 8:29

Ten napad s kesi se mi nijak nelibi, hlavne kvuli tomu, ze si jej uziji jen ti, kteri maji GPSku pripojenou k PocketPC PDA. Ostatni nemaji sanci.
  • 0

#4 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 9:17

HaLuMa napsal/a:
hlavne kvuli tomu, ze si jej uziji jen ti, kteri maji GPSku pripojenou k PocketPC PDA. Ostatni nemaji sanci.


Ale maji... pokud si zakoupi propagovany model Garmin Colorado ;)

Od dua Garmin-Groundspeak velmi chytry tah. V dobe, kdy trh navigacnich pristroju je jiz nasyceny, noname krabicky s antenou uz zvladne kdejaka cinska fabrika, se teto dvojce podarilo uvest model, ktery se alespon chvili da prodavat s rozumnou marzi.

Lumici, vzhuru do toho! Ted uz se budou moci delat waymarkove "cache" bez omezeni 1/10 mile. Na jedno misto se jich vejde nekonecne mnozstvi a bodiky (waymarkove) se jen posypou [:D]

Ale dost uz kydu. Musim jit programovat novou cartridge driv, nez jich tam bude viset 500 se stejnym nazvem, ve stejne lokalite, se stejnymi ulohami, jen s treba s lepsi grafikou...[;)]
  • 0

#5 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 9:20

No, už jsem se chystal udělat první českou wherigo, ale naštěstí jsem si nainstaloval a spustil builder. Kromě toho, že je v trochu nestabilní alfa verzi, to je nefalšované plnohodnotné vývojové prostředí, složité jak čert. Myslím, že záplava whereigo zatím nehrozí. Ještě jedna zajímavost na mlýn levicovým geocacherům: cartridge budou moci být placené.
  • 0

#6 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 9:28

marekl napsal/a:
ale naštěstí jsem si nainstaloval a spustil builder. Kromě toho, že je v trochu nestabilní alfa verzi...

Měl jsem nainstalovanou tu jejich betu a marně se domníval, že bych mohl udělat první cartridge. Jenže to furt padalo a padalo, až mě to po týdnu přestalo bavit. Ta alfa je o dost propracovanější a zatím mi to zkolabovalo jen 2x za půl hodiny :D

cartridge budou moci být placené.

Jj, konečně budou moci autoři pořádných "cachí" dostat nějakou finanční náplast. A vzniknou i firmy, které se budou na vytváření cartridgí specializovat ;) Welcome to the Brave New World B)
  • 0

#7 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 9:33

Tohle vývojové prostředí by plně vyhovovalo jednomu z našich plánů. Ale jak tak čtu vaše příspěvky, kolaps dvakrát za půl hodinu no a k tomu naše padající wokna - to už by byla smrtelná kombinace. Nezbývá než počkat. Dejte někdo vědět, až to bude stabilnější :D:D
  • 0
Sylvia999

#8 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2008 - 12:48

hmm skoda ze je to jen pro PPC a jeden model garminu :/ kdyby to aspon napsali v napr JAVE a bylo by to multiplatformni a mohl bych to tedy provozovat na svem stroji :) tak dalsi keska by sla pres tento soft, ale takhle hold musim shanet wifi ;)
  • 0

#9 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 12:34

podle ocekavani mi to na smartphone pod winmobile 6 nebezi
  • 0

#10 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 13:43

WhereIgo je výtečný nápad. Jen škoda, že to nepoběží například na mobilu s jawou. Takhle se mě zdá využitelnost značně omezená.
  • 0

#11 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 15:27

adp.: Mně se to nechtělo spustit, ale doinstaloval jsem nějaký framework a už to jde. Resp. mohu prohlížet cartridge, ale zatím to nějak nespolupracuje s vestavěnou GPS v FS Loox n520.
  • 0

#12 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 15:57

aha, dik, zkusim doma sice jsem skepticky vzdy, kdy se jedna o produkt mrkvosoftu, ale takovy je zivot
  • 0

#13 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 16:36

Jsem zvědavý jak se to ujme, mne osobně to nijak nenadchlo. i když je fakt že kdyby někdo převedl do reálu takový Samorost (http://amanita-design.net/samorost-1/) tak by to stálo za to. Nepříjemné je to že to nutí lidi pořizovat si drahé vybavení a patlat se s propojováním PDA a GPS a softwarem. Teoreticky by mohla stačit jakákoliv GPS schopná poslat na sériový port NMEA data (což umí i pěkně archaické kusy) a kdyby se mi s tím chtělo dělat tak bych na jednom kabelu co mám doma přehodil klasický 9pin za garminovský konektor a mohl bych se účastnit také.

Smíšené pocity mám z toho, že zatímco geocaching vznikl "zdola" nápadem samotných hráčů, whereigo vzniká "shora", zkrátka si někdo vymyslel že by nás zrovna tohle mohlo (mělo) bavit a teď nám to bude cpát.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#14 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 16:57

nevim, whereigo je jedna z veci na ktere jsem se dost tesil, moznost udelat adventure v soucasne dobe. Predstava, ze by stalker v puvodni vznikl dnes me desi, cache by nevydrzela ani tyden. To je videt i na prikladech podobnych projektu, jak je matrix a pod... v soucane dobe se mi totiz jevi jedinou pouzitelnou formou jak udelat poradnou adventure multicache tak to udelat jednorazove, jako soucast eventu.- viz paranormal aktivity event. whereigo by mohlo pomoct vratit podobne projekty zpet do hry. tot muj nazor, budoucnost ukaze...
  • 0

#15 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 17:40

WOW :) bude fajn, jestli ve verzi geocachingu II bude wherigo začleněno do mateřského webu - tohle je už třetí s rozdílným ovládáním :P...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 17:41

Aviatik napsal/a:

Smíšené pocity mám z toho, že zatímco geocaching vznikl "zdola" nápadem samotných hráčů, whereigo vzniká "shora", zkrátka si někdo vymyslel že by nás zrovna tohle mohlo (mělo) bavit a teď nám to bude cpát.


tak predne, nikdo nam to necpe :D ani to neni soucast kesi, je to dalsi kolonka jako waymarking a trackables. ja v tom beru napad, ktery mne se libi dost (a je mi uplne sumak, kdo to vymysli. to bych pak nemohl hrat zadnou stolni hru, protoze to kurna sopa vymysleli shora :D no jen tak mimochodem to mohlo napadnout kohokoliv a groundspeak to jen pouzil), mam rad povedene pribehove kese - stalker, matrix ... a souhlasim vyse s adpeckem. tohle muze pomoct kesim pridat moment prekvapeni - presouvam se nariklad podle instrukci na pristi stage a najednou v pulce cesty cinkne pdacko s tim, ze pribeh se zacina obracet jinam, idealne to umoznuje vetveni atd... ja osobne mam napadu hafo, jen se s tim ne moc pratelskym prostredi zatim moc nekamaradim :)

pokud samozrejme nekdo ma nejradsi vyrazit vzhuru na kopec pro tradicionalku, tahle "blbinka" mu bude uplne volna :) ja osobne si ale rad hraju :D
  • 0

#17 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 19:05

Aviatik napsal/a:
Nepříjemné je to že to nutí lidi pořizovat si drahé vybavení a patlat se s propojováním PDA a GPS a softwarem. Teoreticky by mohla stačit jakákoliv GPS schopná poslat na sériový port NMEA data.


To by se mi taky líbilo. Nechat si svou 60CSx, a hrát Wherigo s ní.

Teď jsem se díval, že "cartridge" pro Wherigo se píší v jazyku Lua, takže předpokládám (a doufám) že celý .gwc soubor je ve skutečnosti archiv obsahující bytekód aplikace a její zdroje (obrázky, ...). Takže třeba časem vznikne i javový interpret cartridgí ....
Zprvu jsem měl trochu obavu, že "cartridge builder" generuje kód přímo pro PPC.

Ale stejně to časem dopadne tak, že jestli mě Wherigo nadchne (a jestli pojede i na mobilech), pořídím si nějaký levný BT modul, a komfort bude oproti GPSce s kabelem o 300 % vyšší :-).
  • 0

#18 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 20:07

Máte někdo představu o tom, jak bude wherigo na Coloradu fungovat? Zatím jsem nezaznamenal, že by Colorado mělo mít WiFi.
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 20:18

Wereigo přeci nemá být přes WiFi, ne? Nebo jsem to nějak špatně pochopil? To by ale pak ztrácelo dost smysl.
  • 0

#20 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 20:21

No normálně potřebuješ PDA s připojením, které si ty data samo hledá, v případě Colorada to třeba bude tak, že se data budou synchronizovat z PC.
  • 0
Proud user of GeoGet 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama