Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#881 blackrat

blackrat

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2008 - 10:41

Uff, tak jsem se konence s pomoci teto stranky (post 889 a nize)

http://forums.ground...850&p=3433555

dobral k pouzitelnymu vysledku, ale stejne je to narez:

1) Vytvorit novy profil - S 42/83 3 zona
2) Nastavit v poradi: User Grid, User Elipsoid, User spheroid (pozor ne podle obrazku toho polaka, maji 4 zonu, my 3)

pak uz to chodi :)

POZOR!!! Pred vypnutim GPS nutno nastavit jiny profil nez tento, jinak se vam smaze nastaveni user gridu a budete ho muset vyplnit znova. :o:o:(

  • 0

#882 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2008 - 14:39

Nějak nechápu k čemu je takový převod souřadnic dobrý... Konkrétně na nových vydáních map od KČT jsou souřadnice už ve WGS84... Mám loňskou verzi Prahy-východ a je to na ní přímo napsané...
  • 0

#883 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2008 - 15:28

Joo? To jsou novinky. A stupňové nebo UTM? Nicméně, jsou i jiné mapy, kde se to hodí a ne každý má všechny KČT mapy z posledního roku. ;)
  • 0

#884 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2008 - 16:25

Píší tam: "Naše mapy KČT používají čtvercovou kilometrovou síť pravoúhlých rovinných souřadnic UTM/UPS souřadnicového systému WGS84/UTM zone 33N (Northern Hemisphere). Hodnoty souřadnic jsou vytištěny v rámu map po 1km. Většina dostupných GPS přijímačů má souřadnicový systém WGS84 již přednastaven, v nastavení je pouze nutné přepnout zobrazení souřadnic na formát UTM/UPS." Pořád mi ale moc nejde do hlavy proč se něčím takovým vůbec zaobírat... Geocaching je přeci závislý na informacích z internetu... Tak snad není lepší řešení než si zobrazit Mapy.cz (nebo cokoli jiného, co umí ukázat i GPS souřadnice) a tam se k WGS84 dostat rovnou, ne ? Pak si také myslím, že drtivá většina kačerů má dnes už mapovou GPS, kde mají mapy už v těch správných souřadnicích... K čemu pak papírovou mapu ? Zas tak velké chyby v TOPO Czech nejsou, abych to musel porovnávat ještě s papírem... A i kdyby mapovou někdo neměl, tak pořád má možnost si to zjistit na netu a pak to přenést do GPS...
  • 0

#885 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2008 - 16:56

Tak to jsem rád, že zachovali kilometrovou síť. Někteří výrobci totiž přešli na stupňovou a ta mi přijde míň praktická. A jak si mapy.cz vezmeš treba na výlet nebo nedejbože na týden do hor? Ono se k těm cachím taky musí nějak dojít a GPSka koneckonců není jen na geocaching. Papírová mapa je pro plánování rozhodně přehlednější než mapa v GPS a je i přehlednější než mapy.cz na monitoru. ... prostě důvody jsou, ač je třeba nevidíš nebo nechápeš.
  • 0

#886 blackrat

blackrat

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 9:35

2Jarous1: Ja jsem zacal s geocachingem teprv vcera (kes v lysolajsky rokli Housle), do ty doby jsem pouzival GPS jenom na normalni turistiku. Mel jsem GPS III+, kterou jsem tedka vymenil za Colorado. Ta mela jen 1 mega pameti a dalo se do ni dohrat tak leda silnicni mapa jednoho okresu. Prace s papirovou mapou byla naprosta nutnost a ani v TOPO 1.2 neni uplne vsechno co na mape KCT, nemluve o vyhodach pro planovani o kterejch psal alkes. Docela me prekvapilo ze na NETu o tomhle problemu skoro nic neni.. Asi to nikdo moc nepouziva, pripadne hardcorari zustali u 60CSx nebo jinych modelu. Dlouho jsem vahal jestli si ji mam koupit nebo Colorado. Nakonec zvitezilo Colorado, protoze doufam ze ten firmware casem vyladej :)
  • 0

#887 blackrat

blackrat

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2008 - 9:46

Jinak co se tyce souradnic na mape, taky preferuju metry, at uz UTM nebo S42. Vteriny se dost blbe aproximujou, cloveku to moc nebere hlava kvuli 60kovymu systemu misto stovkovyho (1 ctverecek = 1 minuta). Navic na to nejde udelat meritko - sirka ctvercu se zmensuje k severu kvuli zbihavosti poledniku. Pravouhla sit se nemeni, takze se da lehce vyrobit nejaky meritko pro odecitani. A i bez meritka se da v pohode odhadnete souradnice s pouzitelnou presnosti, protoze na 50ce 100m = 2 milimetry.
  • 0

#888 radvoj

radvoj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 6:02

Zdravím všechny. Uvrtal jsem svou kamarádku do Geocachingu, ta si koupila nové Colorádo, ale nevyhovuje jí. Chce něco spíše do auta. Kdyby měl někdo o Kolouška zájem, tak by ho nechala celkem levně. Počítám kolem osmičky. Zkuste mi eventuelně napsat přes Soukromé zprávy. Je nepoužitý, 1x zapnutý. Díky
  • 0

#889 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 6:46

A zkusila použít autoatlas (Atlas v.7), dokoupit držák a přepnout do autoprofilu? Musím říct, že mám pro autonavigaci nyní Colorado raději, než klasické PNA (Mio C520).

radvoj napsal/a:
...ta si koupila nové Colorádo, ale nevyhovuje jí. Chce něco spíše do auta. ...


  • 0

#890 Slapator

Slapator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 12:57

Souhlas s Mion. Colorado je v autě perfektní. Displej je dostatečně velkej a to, že nežvaní, je pro mě jenom dobře. Neměnil bych ani za nic.
  • 0

#891 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 13:36

A ma cenu na autonavigaci pouzit ten Atlas v.7? Je v necem vyhodnejsi? Ja teda pouzivam Topo 1.2...
  • 0

#892 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 14:13

Co se týká mé zkušenosti s Kolušem v autě nemám s ním problém. Až na jeden. Dost mi vadí že ukazuje aktuální polohu na silnici odlišně od reality a při jízdě šipka spíš přeskakuje než se pohybuje. To vše v auto-profilu. :(
  • 0

#893 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 14:23

Skleba napsal/a:
A ma cenu na autonavigaci pouzit ten Atlas v.7? Je v necem vyhodnejsi? Ja teda pouzivam Topo 1.2...


Topo v1.2 pouziva starsi atlas v6. Sedmicka je urcite ve vsech smerech lepsi. Pred par dny jsem routoval na kole blizko hranice s Nemeckem, kde se Topo temer nechytalo. Atlas v7 celkem spolehlive navigoval po lesnich cestach mnohdy temer pro auto nesjizdnych. Musim rict, za me hodne prekvapil presnosti mapy a zobrazenim lesnich komunikaci, ktere v Topo vubec nebyly zakresleny.
  • 0

#894 hejv

hejv

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 17:11

Používáte Colorado pro autonavigaci i do zahraničí? Stačí k tomu vestavěná mapa, nebo je nutné dokoupit mapu Evropy (která bývá součástí běžných autonavigací při nákupu)?
  • 0

#895 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 5:54

Tak to je divný, protože to funguje naprosto plynule (navíc se mi pohybuje spíš mapa a šipka zůstává na jednom místě displeje). Zřejmě něco bude u tebe někde špatně nastavené...
Colorado ukazuje (dokonce za pokoveným sklem) velmi spolehlivě, v porovnání s Mio C520 dokonce přesněji.

hopa napsal/a:
Co se týká mé zkušenosti s Kolušem v autě nemám s ním problém. Až na jeden. Dost mi vadí že ukazuje aktuální polohu na silnici odlišně od reality a při jízdě šipka spíš přeskakuje než se pohybuje. To vše v auto-profilu. :(


  • 0

#896 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 7:42

Mion napsal/a:
Tak to je divný, protože to funguje naprosto plynule (navíc se mi pohybuje spíš mapa a šipka zůstává na jednom místě displeje). Zřejmě něco bude u tebe někde špatně nastavené...
Colorado ukazuje (dokonce za pokoveným sklem) velmi spolehlivě, v porovnání s Mio C520 dokonce přesněji.

hopa napsal/a:
Co se týká mé zkušenosti s Kolušem v autě nemám s ním problém. Až na jeden. Dost mi vadí že ukazuje aktuální polohu na silnici odlišně od reality a při jízdě šipka spíš přeskakuje než se pohybuje. To vše v auto-profilu. :(


Přední sklo auta je jen ze skla, tedy pokud vím (mám služební). Můžeš prosím napsat jak máš v autě Colorado nastavené ? díky
  • 0

#897 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 16:24

Moje sklo je pokovené (= antireflexní vrstva) a to mimo jiné jako vedlejší nežádoucí efekt působí jako stínění pro signál družic. Naštěstí Colorado se svou anténou s tím nemá žádné problémy a novější navigace se SirFem už skoro také ne.
Jinak nevím, co přesně myslíš, jak mám colorado nastavené. Autoprofil s nakloněnou mapou a natáčením mapy podle směru jízdy. ukotvení šipky na silnici mám vypnuto (zapnuto mi nevyhovuje), a to je asi tak vše. A používám pro autonavigaci výhradně Atlas v.7, TOPO 1.2 se mi kvůli nepřehlednosti a malému kontrastu neosvědčila.

hopa napsal/a:
Přední sklo auta je jen ze skla, tedy pokud vím (mám služební). Můžeš prosím napsat jak máš v autě Colorado nastavené ? díky


  • 0

#898 CvrczechTeam

CvrczechTeam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 13:27

Muzete mi nekdo poradit co mam spatne nastavene, kdyz chci aby mne Colorado navigovalo v aute, tak mi napise "Chyba vypoctu trasy: V blizkosti pocatecniho bodu nejsou zadne silnice" Mapu mam TOPO Czech v1,2, nahral jsem ji vcetne dat pro vypocet trasy. Vybrany mam profil Autonavigace. Diky za odpovedi.
  • 0

#899 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2008 - 20:22

Mion napsal/a:
Autoprofil s nakloněnou mapou a natáčením mapy podle směru jízdy. ukotvení šipky na silnici mám vypnuto (zapnuto mi nevyhovuje), a to je asi tak vše. A používám pro autonavigaci výhradně Atlas v.7, TOPO 1.2 se mi kvůli nepřehlednosti a malému kontrastu neosvědčila.

hopa napsal/a:
Přední sklo auta je jen ze skla, tedy pokud vím (mám služební). Můžeš prosím napsat jak máš v autě Colorado nastavené ? díky


Přiznám, že nevím co znamená nakloněná mapa. Natáčení mapy jsem nikdy nenastavoval a natáčí se.

Díky B)
  • 0

#900 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 19:07

Stáhl jsem si mozigem kešky a dal je exportovat ve formátu pro Colorado. Popis kešek se objevil v coloradu. Narazil jsem však na problém se zobrazením vzorců pro výpočet souřadnic Příkladem je multicache GCR6E6 Soutok Labe a Orlice Na geocaching.com je následující vzorec Stage 1: podle zakladnich souradnic se dostanete k jezu zvanemu Hucak, kde je vodni elektrarna – jedna z architektonickych pamatek Hradce Kralove. Zjistete jaky maji vykon jeji turbiny (cislo, ktere ziskate = ABC) N2 = 50° 12. (N1 – (A+B)*9) E2 = 015° 49. (E1 + ((A*A*2)+(A-B+10))) V coloradu se mi však objevilo N2 = 50° 12.(N1 - (A+B)_9) E2 = 015° 49.(E1 + (A_A_2)+(A_B+10))) což za mého předpokladu, že podtržítko znamená násobení dalo úplně jiný výsledek. Mohl by nějaký Premium member zkontrolovat listing, zda se mu uvedená keš zobrazí v pořádku.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama