Přejít na obsah


Fotka

Garmin Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1072 odpovědí na toto téma

#921 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 02 July 2008 - 18:37

Skleba: Dekuji,jen,ze odjizdim na prodlouzeny vikend, tak mozna neni nejlepsi napad k pokusum s novym fw. Pristi tyden to tedy zkusim.
  • 0

#922 limak

limak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 July 2008 - 20:29

tomasCR napsal/a:

jandoo napsal/a:
Zdravím, měl bych dotaz ohledně exportu kešek do colorada. Nejsem PM a chtěl jsem zkusit do COL načíst zkušebně kešku i s listingem. Stáhnul jsem si *.loc soubor a k němu příslušnej listing v html, načetl do GeoGetu a dal to exportovat do GPX (zkusil jsem i PQ GPX) a pak to nahrál do COL do složky GPX. Kešky se ale bohužel načetly jenom jako WP, takže žádnej popis a listing. Jde to co jsem zamýšlel vůbec provést nebo to jde jenom přes origo PQ vygenerovaný pro PM? Jestli ano, prosil bych nějakej stručnej návod...nejde mi o obcházení PM ale o využití možností COL pro těch mojich pár kešek. Dík


No já jsem to zkoušel přes Skrýšotlač vyexportovat jako gpx(PQ), ale nezobrazovaly se mi waypointy u multin a misterek tak jsem to zkusil načíst do GeoGetu a z něj vyexportovat znovu do gpx(PQ) pak mě to zobrazovalo i pomocné waypointy (stage, parking). A je zajímavé že výsledný gpx z GeoGetu měl menší datový objem. Každopádně gpx(PQ) ze Skrýšotlače i z GeoGetu mě normálně v Coloradu zobrazuje popis keše, hint i logy. (nekamenujte mě jestli objevuju ameriku, ale nejsem v těchto věcech moc zběhlej)


Ahoj,
díky za hezký příspěvek. Mám k tobě dotaz. Píšeš, že přes Skrýšotlač, následně inportem do Geogetu a opětovným exportem do GPX se regulérně zobrazují v Coloradu i pomocné WPT. To je super a fakt to funguje. Radost mi ale kazí rozmazané logy. Netušíš, čím to může být? Ve Skrýšotlači se mi nedaří ani nastavit počet zobrazovaných logů. U některých keší se mi potom logy zobrazí správně, u některých jsou jakoby přemazané nebo překryté něčím jiným. Díky a hezký den.
  • 0

#923 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 July 2008 - 9:57

Neumím nastrkat kešky kolem GC12674 do Colorada. České vidím, italské ne. Není tam limit vzdálenosti od kešky na zobrazení ? Máznul jsem E:\Garmin\GPX\ a naimportoval soubor z MoZiGo, který se tam objevil. Ale nikde je nemohu najít. Byl by někdo tak laskav a vyzkoušel to ? Dneska v noci jedem a není co lovit. Já su tak blbej, že nechávám všechno na poslední chvíli :(
  • 0

#924 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3566 příspěvků(y)

Publikováno 11 July 2008 - 11:15

Stiahni si na galerii verziu 1.1.1.63 - mala by riesit !Italy-Lombardiu!...

Kesky nemusis nanovo stahovat staci ich nacitat a znova vyexportovat...
Snad to pomoze...

Taliani to maju takto - to MoziGo zatial "neriesil!...

<groundspeak:country>Lombardia, Italy <font size=1>[<A HREF="http://www.geocachin...ly.asp">country map</A>]</font></groundspeak:country>
<groundspeak:state>


  • 0

#925 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 July 2008 - 11:35

Fantazie. Děkuji mnohokrát. Dovolená zachráněna.
  • 0

#926 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 17 July 2008 - 20:38

Tak u fw 2.51 až doposud s trasama vše OK. Přes víkend jsem v Beskydech uložil každý den 1 trasu, každé přidělil jméno a jednotlivé trasy se daly v coloradu zobrazit (barva tyrkysová). Po návratu domů jsem je stáhl přes MS do PC a vymazal z colorada přes průzkumníka . Dnes jsem chtěl archivovat současnou trasu a ejhle, kolouš maká a maká - až z toho vytuhnul. Pomohlo až vyjmutí baterky. Aktuální trasu lze archivovat jen přes Zkratky/Jiné/Nastavení/Prošlé trasy/Volby/Archivovat aktuální trasu. Zobrazit ji můžu ale jen v PC, nikoliv na displeji colorada. Každý pokus o zobrazení archivované trasy přes Kam vést/Prošlé trasy skončí vytuhnutím. Má někdo podobnou zkušenost, nebo dělám něco blbě? Taky se mi zdá, že datové pole Čas do příštího (bodu) nepracuje vůbec korektně. Chápu, že je to údaj čistě orientační, ale pokud jdu konstantní rychlostí např. 6 km/hod., tak by se měl čas k cíli adekvátně snižovat, mě tam ale naskakují různé údaje :-(
  • 0

#927 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 17 July 2008 - 20:48

Teda jediná věc, kterou jsem ještě po tom vymazání udělal, tak jsem vytáhl paměťovku s předinstalovanou Topo a nahrál ji společně s Atlasem do paměti colorada (topomapa se mě nezobrazuje v některých měřítkách na displeji celá, tak jsem myslel, že by to mohlo pomoct - nepomohlo). To ale na ukládání a zobrazování tras nemůže mít vliv, jestli se nahrávají na kartu nebo do vnitřní paměti?!
  • 0

#928 bodoid

bodoid

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2008 - 14:46

Zdravím všechny, jsem čerstvým vlastníkem Colorada, pročetl jsem celé tohle vlákno a i několik dalších, ale nikde nenarazil na svůj problémek. Nevěděl jsem jestli je lepší založit nové téma nebo pokračovat tady, aby byla většina postřehů/problémů týkajících se Colorada pohromadě. Zdá se mi jako by podsvícení "pulsovitě" kolísalo např. v momentě, kdy se naviguji k nějaké keši (profil geocaching, podsvícení cca na polovinu maximální intenzity, zobrazena mapa). To pulsování je asi v takovém rytmu, jako když se zaměřuje pozice a na indikátoru polohy bliká otazníček. Pokud je intenzita podsvícení zvýšena nebo je podsvícení vypnuto, pak ta pulsace není registrovatelná. Narazil jste někdo na to? Předem díky z ajakýkoliv postřeh. P.
  • 0

#929 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2008 - 17:33

Jo me podsviceni pulsuje v rezimu automobil, kdyz jsem pripojeny na "zdroj" z auta. Pulsuje jen kdyz je osvetleni "vytocene" na minimum. Taky se z toho uplneho minima pri nastaveni vrati o carecku zpet do vyzsi intenzity. Jelikoz si to ale nastavuju naopak o neco intenzivnejsi, tak tam to prestane a tak mi to nevadi.
  • 0

#930 Fotyrek

Fotyrek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2008 - 21:46

petegeo napsal/a:
Jo me podsviceni pulsuje v rezimu automobil, kdyz jsem pripojeny na "zdroj" z auta. Pulsuje jen kdyz je osvetleni "vytocene" na minimum. Taky se z toho uplneho minima pri nastaveni vrati o carecku zpet do vyzsi intenzity.
Jelikoz si to ale nastavuju naopak o neco intenzivnejsi, tak tam to prestane a tak mi to nevadi.


Mám naprosto stejnou zkušenost. Dělá to jen v Auto režimu při mimimálním podsvícení, která však v autě nikdy nepoužívám. Vždy podsvícení vytočím o něco víc a tam to přestane.
  • 0

#931 bodoid

bodoid

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2008 - 22:01

hmmm ... tak me to bohuzel dela ve vice profilech a ve vice fazich podsviceni (slabsich) a to pri behu na baterky. Pripojeni pres adapter jsem jeste nemel moznost zkusit. Jeste bych rekl, ze kdyz nenaviguji, tak je to trosku lepsi. Prave nevim jestli je to normalni vlastnost nebo je to nejaka vada na reklamaci, nebo jestli to muze byt zpusobeno slabsimi baterkami. :-( ... nevim.
  • 0

#932 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 11 November 2008 - 22:03

přidal bych se s jedním dotazem/problémem... kolouš + topo 2 při autonavigaci a vyplém routování přes placené úseky a dálnice vehemntně chtěl navigovat po dálnici... máte někdo zkušenosti?
  • 0

#933 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2008 - 7:01

mirotiro napsal/a:
přidal bych se s jedním dotazem/problémem... kolouš + topo 2 při autonavigaci a vyplém routování přes placené úseky a dálnice vehemntně chtěl navigovat po dálnici... máte někdo zkušenosti?

S tim routovanim je to asi slozitejsi... Na to se radsi moc slepe nespolehat a radsi si trasu zkontrolovat v mape. Pak mu proste v danem useku, ktery ma spatne, proste uhnu z jeho cesty a vetsinou to prepocita na smer, kterym chci jet ja dle mapy. (Nekdy tedy az napotreti.. :(:D )

Vrcholem bylo routovani v Krasne Hore, kdy mne vedl do strme ulice, v ktere bylo uprostred 4m schodiste. Jeste ze se za namestim do ni zahybalo do praveho uhlu, tak jsem nebyl moc rozjety. V noci to schodiste ze zhora vubec nebylo videt. Jen se ten konec ulice "divne" ztratil z vyhledu. :o :o
Ale to bude asi tim, ze je to outdorova navigace pro tvrdaky, tak podle toho taky naviguje.... :D:D:D:D:D
  • 0

#934 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1094 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2008 - 8:32

petegeo napsal/a:

mirotiro napsal/a:
přidal bych se s jedním dotazem/problémem... kolouš + topo 2 při autonavigaci a vyplém routování přes placené úseky a dálnice vehemntně chtěl navigovat po dálnici... máte někdo zkušenosti?

S tim routovanim je to asi slozitejsi... Na to se radsi moc slepe nespolehat a radsi si trasu zkontrolovat v mape. Pak mu proste v danem useku, ktery ma spatne, proste uhnu z jeho cesty a vetsinou to prepocita na smer, kterym chci jet ja dle mapy. (Nekdy tedy az napotreti.. :(:D )

Vrcholem bylo routovani v Krasne Hore, kdy mne vedl do strme ulice, v ktere bylo uprostred 4m schodiste. Jeste ze se za namestim do ni zahybalo do praveho uhlu, tak jsem nebyl moc rozjety. V noci to schodiste ze zhora vubec nebylo videt. Jen se ten konec ulice "divne" ztratil z vyhledu. :o :o
Ale to bude asi tim, ze je to outdorova navigace pro tvrdaky, tak podle toho taky naviguje.... :D:D:D:D:D


Tak já zatím s tímhle problém neměl... jen mne to občas navede k jednosměrce, ale to může být i nová změna... párkrát jsem už dopravní předpisy porušil, když nebylo kudy se vymotat... třeba pěkný kousek nám předvedli v ČB když tam se dojet dalo a zpátky jsou jen 2 ulice... 1x jednosměrka a u druhé přenosný zákaz vjezdu za prvním rohem... takže BF 50 m zákazem...
  • 0

#935 bodoid

bodoid

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2008 - 16:12

bodoid napsal/a:
hmmm ... tak me to bohuzel dela ve vice profilech a ve vice fazich podsviceni (slabsich) a to pri behu na baterky. Pripojeni pres adapter jsem jeste nemel moznost zkusit. Jeste bych rekl, ze kdyz nenaviguji, tak je to trosku lepsi. Prave nevim jestli je to normalni vlastnost nebo je to nejaka vada na reklamaci, nebo jestli to muze byt zpusobeno slabsimi baterkami. :-( ... nevim.


Tak je mozne, ze je to baterkama. Mel jsem tam nejake starsi GP 2300 a dneska jsem zkusmo vrazil pro vyzkouseni fungl nove alkalicke (znacku ani nevim). Pulsovani zmizelo, respektive v jedne fazi podsviceni se mi zda jakoby bylo, ale kdybych se na to nesoustredil, tak to asi ani nepostrehnu. Poridim nejake slusne nove NiMH a uvidime.
  • 0

#936 raduz-7097

raduz-7097

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2008 - 23:24

Mně to bliká jen při připojení v autě a to jen při minimálním podsvícení.Dřívější FW to nedělaly,dělá to až nynější FW 2.70.Ale stačí jen trochu přidat a přestane to.
  • 0

#937 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2008 - 0:58

Mě to dělá ve všech profilech, pokud jedu na externí napájení a minimální podsvícení. Stačí otočit kolečkem podsvícení o jeden zub a přestane to.
  • 0

#938 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2008 - 10:07

Changes made from version 2.70 to 2.80: * Fixed issue when marking waypoints in the W Malayan RSO position format. * Added GDA94 and NAD83 datum support. * Fixed importing gpx files from outside of the Garmin\GPX folder.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#939 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2008 - 20:07

Caster napsal/a:
Changes made from version 2.70 to 2.80:

* Fixed issue when marking waypoints in the W Malayan RSO position format.
* Added GDA94 and NAD83 datum support.
* Fixed importing gpx files from outside of the Garmin\GPX folder.


Kdyby místo kravin raději řešili něco co by se hodilo lidem! Za poslední měsíce toho na vylepšení funkčnosti moc neudělali.
  • 0

#940 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 18 November 2008 - 20:53

bodoid napsal/a:
hmmm ... tak me to bohuzel dela ve vice profilech a ve vice fazich podsviceni (slabsich) a to pri behu na baterky. Pripojeni pres adapter jsem jeste nemel moznost zkusit. Jeste bych rekl, ze kdyz nenaviguji, tak je to trosku lepsi. Prave nevim jestli je to normalni vlastnost nebo je to nejaka vada na reklamaci, nebo jestli to muze byt zpusobeno slabsimi baterkami. :-( ... nevim.


Já jsem si všiml, že na mě Colorado "mrká" i když je vypnuté :o.
Děje se tak nepravidelně. Prostě se z ničeho nic lehce rozsvítí a po chvilce zase zhasne.
Raději z něho vyndavám baterie, když ho déle nepoužívám.

Zkoušel už někdo ten nový s/w ?
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama