Přejít na obsah


Fotka

Variace na Wherigo pro Handy Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#21 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 12:59

Rozhodně to je velmi dobrý nápad! :) Sice bych raději viděl aplikaci pro WM5/6 než Javu, ale to už je jedno. Java na WM5/6 lze spustit, jen to nefunguje zrovna příliš ideálně. Nelíbí se mi online stahování dat z internetu, určitě by byla lepší "offline" varianta. Propojení s GPS modulem určitě ano, ale pro lidi, kteří GPS modul nemají, bych zavedl i alternativní možnost. Jak už tu někdo psal, pokud chce člověk obelhávat sám sebe, jeho věc. Přestaňte už tu prosím řešit, že majitelům outdoor GPSek (krom Colorada) to bude k ničemu. Do jednoduchých GPSsek prostě žádný program nahrát nejde a ani nepůjde, tak už se s tím smiřte! Zato mobil s Javou už má dnes každý. Na PocketPC existují Midlet Managery, takže na nich to lze také provozovat.
  • 0

#22 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 13:02

Díky Destile, taktéž se těším. B) Nicméně ještě bych rád znal odpověď na svůj úvodní dotaz - půjde udělat "příběhové větvení"? A ještě doplním - bude pro autory vždy nutné zadávat nějaké podmínky, na které pak budou muset cacheři odpovídat? Protože si dovedu představit i situace, kdy bude třeba pouze sdělit nějakou informaci, bez toho, aby se odpovídalo na dotaz :)
  • 0

#23 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 13:07

Stejně si ale myslím, že absence připojení GPS bude limutující pro tvorbu mysterek a multin. Osobně nesnáším úkoly typu "spočítej plaňky u plotu...." Ale počin je to dobrý a držím palce při vývoji ;)
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#24 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 13:09

Destil.cz napsal/a:
Navíc každý nemá možnost nahrávat soubory na paměťovou kartu, když např. nemá kabel nebo bluetooth spojení s PC. Řešení s internetem je víc univerzálnější.

BlueTooth má dnes snad každý telefon. Hodně telefonů už má i paměťové karty. Zato pokrytí signálem GPRS/EDGE není úplně všude. Záleží také na operátorovi. TM má sice velmi dobré pokrytí, ale třeba lidi s O2 nebo Vodafone by mohli mít často problémy.
  • 0

#25 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 13:23

jimmyjames: Věř, že to není tak hrozný - já osobně už nic než HG nepoužívám a ačkoliv mám Kyslíky :D, ještě nikdy jsem neměl problém, že bych se nemohl připojit ;) Ale to není relevantní - Destil tu psal, že použití paměťových karet zatím bohužel nejde ani ve standartním HG bez WIG, takže neuvažuje ani o tom, že by to využil při této nové úpravě... Sečteno podtrženo - smiřte se s tím, prostě budete muset těch pár halířů na stažení dat obětovat :D
  • 0

#26 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 13:23

No ještě neděkujte, zatím je všechno jen v mé hlavě :) S příběhovým větvením počítám, u každé odpovědi půjde nadefinovat odkaz na libovolný bod z celé mysterky. To znamená, že půjde například udělat, že když kačer odpoví správně, aplikace ho požene pěknou cestou a když špatně tak 1 km okruhem :) S bodem bez nutnosti odpovědi (jenom textem a tlačítkem další) se taky počítá. Taky mě napadlo vždy poslední stažený bod ukládat automaticky do oblíbených. Když se něco stane (vypadne internet, dojde baterka, prší a kačer chce domů), bude mít bod uložený v oblíbených a k rozpracované mysterce se tedy půjde později vrátit.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#27 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 13:53

Bezvadný :) Ještě něco mě napadlo, i když to v současné rané fázi nemá zatím moc význam - chtělo by to zařídit i nějakou pracovní verzi toho komentáře, (který se pak následně bude vkládat do listingu), jež by byla zřejmě uložena mimo listing, ale přesto nějakým způsobem pomocí HG stáhnutelná - autor si přeci musí před zveřejněním cache ověřit, zda mu to vůbec bude fungovat a nevím, zda dokáže HG stáhnout listing ještě nepublikované cache, aby toto nebylo potřeba?
  • 0

#28 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 14:20

Hmm, a nevite nekdo o kecadlu pro javu? Jako ze by mi ten listing telefon prerikal. Nejak se mi klepou pismenka, kdyz ctu za chuze :) (ostatne by to byla zajimava funkce i pro samotny HG, nejen pro WIG rozsireni).
  • 0

#29 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 14:51

Sutech napsal/a:
Bezvadný :)
Ještě něco mě napadlo, i když to v současné rané fázi nemá zatím moc význam - chtělo by to zařídit i nějakou pracovní verzi toho komentáře, (který se pak následně bude vkládat do listingu), jež by byla zřejmě uložena mimo listing, ale přesto nějakým způsobem pomocí HG stáhnutelná - autor si přeci musí před zveřejněním cache ověřit, zda mu to vůbec bude fungovat a nevím, zda dokáže HG stáhnout listing ještě nepublikované cache, aby toto nebylo potřeba?


Jo to je dobry napad, tato nova funkce bude pravdepodobne fungovat jako MultiSolver - bude pristupna i bez stahovani samotne kese. Po vytvoreni scenare na mem serveru se vygeneruje nejaky jedinecny identifikacni kod, ktery: Bud pujde zadat do HG a zacne tim mysterka, nebo bude v tom komentari v listingu a HG si kod stahne sam pri stahnuti kese.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#30 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 20:41

Většina telefonů sice javu má, ale už ne javu potřebnou pro připojení BT GPS. V naší rodině jen můj mobil zvládá plný HG (BTGPS jsem nezkoušel) a i tam musím použít menší verzi HG. Co ale vidím jako víc limitující, je velikost paměti telefonu pro aplikaci. Už teď musel DESTIL udělat dvě verze plného HG, vejde se tam i takto rozšířené HG-WIG? Nevznikne kolos, který bude stejně vyžadovat PDA? Možnost zalogování nálezu keše a TB se už pokud vím nepodařilo obnovit - nebude zde podobný problém? Tím nechci říct, že je to špatný nápad, jen chci nadhodit možné problémy. Naopak si myslím, že to je skvostný nápad a doufám, že tyto námitky je možné vyvrátit. Takže jeden tip: nešlo by předem načítat do bufferu data následujícího stanoviště (otázky a možné odpovědi) pro případ, že zrovna na tom místě nebude signál GSM-GPRS?
  • 0

#31 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 20:56

Velikost aplikace dělají hlavně ikonky. A ty s WIG nepřibydou, přibyde jenom nějaký kód. Určitě se to všechno vejde do 128 kB, což je omezení některých telefonů pro Java aplikace. S tim bufferem - otázka se stáhne již před začátkem navigace na daný bod, ale dál už to bufferovat nejde, protože další postup závisí na tom, co kačer na místě odpoví. Na místě tedy bude muset být GSM signál. Tyhle kešky tedy nebude možné dělat například okolo hranic, ale jinde myslím že nebude problém.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#32 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 20:59

Na zbytek otázek odpověděl Destil sám, já se pokusím alespoň na tu první - jak už tu bylo několikrát psáno, GPS modul nebude pro funkci nezbytný, WIG bude fungovat i v režimu bez navádění na souřadnice (stejně jako lze dnes používat i HG). Z toho vyplývá, že nebude třeba, aby java GPS modul podporovala...
  • 0

#33 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 21:11

Po pravdě řečeno - asi to bude při použití HG jednodušší na výrobu navigačního balíčku, ale jinak nevidím moc důvodů k jakémukoliv programování v Javě. Taková online adventura s použitím GPS se dá přeci udělat jako webová (respektive wapová) stránka bez potřeby jakéhokoliv dalšího software - prostě máš za úkol se dostat na 1. stage, tam něco zjistit a zapsat do webové (wapové) stránky. To ti vyplivne další souřadnici a nový úkol. Při použití PHP a databáze je to vlastně trivka. Kdyby se to pojalo jako veřejná služba, pak by si autoři v nějakém primitivním rozhraní definovali stránky pomocí HTML jako když píšou tady do diskuze, vyplnili souřadnice, otázky a hotovo - použitelné na čemkoliv co má prohlížeč.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#34 Destil.cz

Destil.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 21:41

Hlavní rozdíl mezi použitím HG a webovým prohlížečem je v tom, že webový prohlížeč Vás nikam nebude navigovat! V tom je to obrovské usnadnění, opisovat souřadnice je nepohodlné. Do budoucna je možné udělat i wapovou verzi, všechna data v databázi budou, tak to není problém. Spíš je otázka, jestli celá ta myšlenka má cenu. Bude za tím docela dost práce a chci zjistit, jestli o takové kešky skutečně bude zájem. Mám zkušenost s úpravou keší pro MultiSolver, že ze začátku o to byl velký zájem, lidi svoje multiny upravovali ale postupně to opadlo. Teď už dlouho o žádné nové MultiSolver friendly keši nevím. Napište sem prosím každý, kdo si myslí, že kdyby vše fungovalo tak, jak je shrnuto v tomto topicu, by takovou cache založil.
  • 0
Autor Handy Geocachingu, Locify, organizátor Geocaching na ČVUT, autor na poklady.com

#35 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 22:14

Já ano, už mám vymyšleno hned několik :)
  • 0

#36 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 22:31

abakus napsal/a:
Takže z toho pohledu je to prašť jak uhoď. Zajímalo by mě, kolik je lidí, co mají mobil bez WM s integrovanou GPSkou nebo externí GPSku jen k mobilu a nemají k tomu PDA. Určitě takoví budou, ale kolik? Má to smysl?


No, ono je to trochu jinak.

1) Kdo má Windows Mobile zařízení, má v něm většinou i Javu - tj. HG není omezen jen na Java mobily.

2) Nemluvme o externí bluetooth GPS. To je sice dnes časté, ale je to nepohodlné. GPS v běžném _telefonu_ (tedy ne WM zařízení) se už teď stává běžnou věcí. Teď je na trhu cca v deseti telefonech v ceně od 6000 Kč (to byla nová cena Siemens SXG 75 - již jen z druhé ruky). Vzhledem k americkému "911" bude GPS standardní výbavou mobilů během tak roku - stejně jako se stal standardní výbavou barevný displej, foťák, MP3 přehrávač a rádio.

Mám outdoorovou GPS (Magellan SporTrak Color) i telefon s GPS (střídám Siemens SXG75, Nokii 6110 Navigator a Samsung SGH-i560). Používám obojí. Každé na něco jiného. Handy Geocaching je _luxusní_ varianta, jak cachovat v případě, že se dostaneš někam, kam jsi to neplánoval (např. na služební cestě).
  • 0

#37 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 22:57

Destil.cz napsal/a:
Napište sem prosím každý, kdo si myslí, že kdyby vše fungovalo tak, jak je shrnuto v tomto topicu, by takovou cache založil.

Já bych určitě několik keší založil.

Jinak já mám MDA s WM5 a k němu externí GPS modul. Dnes už se však stává běžnou součástí PDA/MDA i integrovaná GPS.

Provoz Javovských aplikací pod WM není úplně jednoduchý a pohodlný, pro jejich spuštění je potřeba Midlet Manager. Navíc HG se nespokojí jentak s nějakým, funguje jen pod Esmertec Jeodek a ještě je k tomu potřeba další program, který zajišťuje komunikaci s GPS modulem. Prostě Java no...:| Nicméně není to neřešitelné. Sám jsem to zatím nezkoušel, ale hned jak bude čas, tak se na to chystám. Lepší by byla přímo PPC aplikace, jenže to by zas fungovalo jen lidem s PPC, což je problém.
  • 0

#38 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 23:38

za techto okolnosti opoustim diskusi, uz me to neoslovuje, je o ted zjedodusenim multicache. at se dari, treba nekdy vyuziju a budu se divit svym nazorum predcasem....
  • 0

#39 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 0:13

adp. napsal/a:
za techto okolnosti opoustim diskusi, uz me to neoslovuje, je o ted zjedodusenim multicache.
at se dari, treba nekdy vyuziju a budu se divit svym nazorum predcasem....


Tedy možná jsem nepochopil smysl WIGu, ale nebude HG s tímto novým zlepšením v podstatě naprosto totéž?
  • 0

#40 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 0:47

Sutech napsal/a:
Tedy možná jsem nepochopil smysl WIGu, ale nebude HG s tímto novým zlepšením v podstatě naprosto totéž?

Pokud WIGem myslíš Wherigo od Groundspeaku, tak pokud jsem to správně pochopil, tak ano. Ovšem o to tu celou dobu jde a psalo se to hnedka na začátku. Builder pro Wherigo je údajně šíleně složitý a dost problematický, takže Destil navrhl, že by obdobnou funkci zavedl do HG.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama