Přejít na obsah


Fotka

Jména keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2005 - 13:36

Koukám, že byla schválena keš Skála / The Rock zasadil [RKP], já mám už od ledna "v provozu" keš s velice podobným jménem Skala / The rock. Nešlo by to nějak ohlídat při schvalování - nebo je to jedno? Dík za zprávu.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2005 - 13:45

No, ona je ještě další The rock / Skala by Mika z října 2004. Takže máme už tři.... :) :(
Také jsme zde již několikrát probírali nevhodnost písmen s diakritikou v názvech keší (databáze atd.), ale je to jak když hrách na stěnu házíš... :(
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2005 - 20:47

Ja bych se rozhodne primlouval za unikatni jmena ... mit tri kesky se stejnym jmenem je mirne zmatecny a pri beznym hovoru nebo napr. v logu muze dojit k mylce .... Navic hezky a unikatni jmeno dava na vedomi, ze si autor dal na kesce skutecne zalezet a chce, aby vynikla. Co se tyce diakritiky, asi neni co resit, proste do nazvu urcite neeee .... :-)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2005 - 14:22

No, ona je ještě další The rock / Skala by Mika z října 2004. Takže máme už tři.... :) :(
Také jsme zde již několikrát probírali nevhodnost písmen s diakritikou v názvech keší (databáze atd.), ale je to jak když hrách na stěnu házíš... :(

Myslel jsem si, že cache je jednoznačně určena především kódovým označením.
Vzhledem k rozsahu hracího pole (celý globus) se obzvláště u názvů "The rock" těžko vyhnout duplicitě :-(
Ta diakritika je trochu problém, ale pokud jsou povoleny české názvy, těžko se bez ní lze obejít.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 8:01

Ja bych to nevidel tak fatalne. I kdyz si nekdo da praci s keskou, proste chce treba pouzit jmeno kratke a vystizne, i kdyz je treba jiz pouzite. Sam za sebe bych ale dal zcela jiste kesce unikatni pojmenovani.
A diakritiku urcite nepouzivat.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 9:56

Ja bych se rozhodne primlouval za unikatni jmena ... mit tri kesky se stejnym jmenem je mirne zmatecny a pri beznym hovoru nebo napr. v logu muze dojit k mylce .... Navic hezky a unikatni jmeno dava na vedomi, ze si autor dal na kesce skutecne zalezet a chce, aby vynikla. Co se tyce diakritiky, asi neni co resit, proste do nazvu urcite neeee .... :-)


Prima a jak si to představuješ? Najdu místo, žeknu si, že by se mohla jmenovat třeba "Poklad na stribrnem jezere" a ted začnu prohledávat gc jestli tam náhodou není "Poklad na stribrnem jezere", "Poklad na jezere", "Jezerni poklad", "Stribrne jezero"... aby to bylo opravdu nezaměnitelné? No a nebo to budeme muset řešit jako Robert (Robertova korlakova cache, ... keramicka cache,...).
Osobně nemám pocit, že když se dvě cache jmenují stejně nebo podobně, jsou tím pádem odfláknuté. Pokud nejsou vyloženě vedle sebe, tak se to při hovoru dá specifikovat místem (Leknínové jezírko u Kladna, Skála v Šárce,...) ... Unikátní název mi přijde stejně nereálný jako unikátní TB :-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2005 - 15:01

Myslel jsem si, že cache je jednoznačně určena především kódovým označením.
Vzhledem k rozsahu hracího pole (celý globus) se obzvláště u názvů "The rock" těžko vyhnout duplicitě :-(
Ta diakritika je trochu problém, ale pokud jsou povoleny české názvy, těžko se bez ní lze obejít.

Ja bych taky rekl, ze kodove oznaceni je jednoznacne a slovni oznaceni je jen doplnkove. Vzdyd mame v republice Benatky, ale ty prave jsou v Italii ( nebo je to naopak?? ). Takze bych rekl ze to je na autorovi zda pouzije jen obecny nazev, ci ho opentli nejakym mistnim urcenim. Treba: "Skala nad Sazavou". Jinak mne nevadi dva stejne ci skoro stejne nazvy.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 11:15

Osobně nemám pocit, že když se dvě cache jmenují stejně nebo podobně, jsou tím pádem odfláknuté. Pokud nejsou vyloženě vedle sebe, tak se to při hovoru dá specifikovat místem (Leknínové jezírko u Kladna, Skála v Šárce,...) ... Unikátní název mi přijde stejně nereálný jako unikátní TB :-)

Můj názor je, že u velmi obecných názvů, jako je například ta skála, se nedá shodným nebo podobným názvům zcela vyhnout a měl by se nad tím zamyslet i tvůrce příslušné cache.
Jinak, vzhledem k jednoznačnému, byť prakticky nezapamatovatelnému kódu, k totálnímu zmatení dojít nemůže.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 13:55

Prima a jak si to představuješ?

Jak? Velice jednoduse ... nikdo te nenuti hledat vsechny variace, nic takovyho jsem nepsal :-) Ale je logicky, ze kdyz chci pouzit jednoslovny jmeno predstavujci nejakej hodne obecnej pojem typu pramen, kopec, skala a podobne, tak je logicky si overit, jestli uz takova cache neexistuje a pripadne doplnit nejakej pridomek. Zatim je v cechak par set kesek a neni snad takovej problem vymyslet hezkej a unikatni nazev, kterej bude souviset napr. s umistenim cache, umyslem autora nebo cilem, proc ji dal zrovna sem, pripadne s naplni cache u ruznej multi a mystery. Fakt ti to pripada jako strasne slozita a narocna vec? :-)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2005 - 15:44

Ja bych taky rekl, ze kodove oznaceni je jednoznacne a slovni oznaceni je jen doplnkove. Vzdyd mame v republice Benatky, ale ty prave jsou v Italii ( nebo je to naopak?? ).


Já myslím, že Benátky v Itálii nejsou ;-) To spíš Venezia...
S diakritikou jsou podle mého dva problémy:
    - písmenka s diakritikou nepodporuje groundspeak
    - stejně tak je nezobrazíš v GPS
Některé přístroje při importu bezrozpaků takové znaky přeskočí. Je-li název cache např. Čtyři oči, v GPS se zobrazí "tyi oi". Nemilé, i když veselé...
Tož bych sa přimlúval za psání bez tej diakritíky... Ja?
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 14:15

V tom pripade musm upozornit, ze nemame dve Lekninova jezirka, protoze jedno je: "Lekninove jezirko" a druhe "Lekninove jezirko / Water lily lake ", stejnetak Skala se neopakuje, protoze jedna je: "The rock / Skala". druha "Skala / The rock" - oboje ma unikatni nazev :-) Obcas se to proste stane. Me osobne prijde mnohem smutnejsi, kdyz si nekdo vypujci muj nazev cache a pouzije ho na sve dve cache :-(. na omluvu BobaC muzu rict jen to, ze se ptal Grouli (ktery s tou kesi nema nic spolecneho - jen mi pujcil GPS) a jemu to nevadilo. Me se nikdo neptal :-(
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2005 - 16:45

Já myslím, že Benátky v Itálii nejsou ;-) To spíš Venezia...
S diakritikou jsou podle mého dva problémy:
    - písmenka s diakritikou nepodporuje groundspeak
    - stejně tak je nezobrazíš v GPS
Některé přístroje při importu bezrozpaků takové znaky přeskočí. Je-li název cache např. Čtyři oči, v GPS se zobrazí "tyi oi". Nemilé, i když veselé...
Tož bych sa přimlúval za psání bez tej diakritíky... Ja?

Docela mne mrzí, že jsme se na té diakritice před několika měsící dohodli a dohodu víceméně všichni dodržovali (proběhlo i přejmenování či spíše deháčkizace mnoha keší). Teď je ovšem spousty nových kešotvůrců (pánbů za ně zaplať... :) ) a tím pádem dohoda padla v zapomění. Možná by nebylo na škodu jí oprášit....

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 14:55

Na druhou stranu, vlastnici cachi s peknymi jmeny pak mohou provozovat franchising (tj. propujcovat svou obchodni znamku ostatnim, pri splneni danych podminek). Tuhle jsem se treba bavil s BalkanSabranje, ze by bylo pekne, kdyby byly nejake AL (Austrian Literature) cache mimo soucasne uzemi Rakouska. Ma-li nekdo zajem, necht je kontaktuje.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 15:19

V tom pripade musm upozornit, ze nemame dve Lekninova jezirka, protoze jedno je: "Lekninove jezirko" a druhe "Lekninove jezirko / Water lily lake ", stejnetak Skala se neopakuje, protoze jedna je: "The rock / Skala". druha "Skala / The rock" - oboje ma unikatni nazev :-)

No vis dobre, jak jsem to myslel, ted uz jenom rejpes :-) A skaly mame tri, zkus lip hledat :-)))
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2005 - 17:10

Jinak já sem třeba uložil cache Leknínové jezírko a nebejt Tomíka z BX home, kterej mi mailem napsal, proč že sem použil stejnej název, neboť takhle jmenujici se cache už existuje něke u Ostravy, tak sem se toho ani nevšim... To jen tak pro jistotu, abysme hned někomu zbytečně nenadávali :-))) Mě je taky jedno jestli budeme mít 600 kešek a všehny se budou menovat Rock :-)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2005 - 19:34


Docela mne mrzí, že jsme se na té diakritice před několika měsící dohodli a dohodu víceméně všichni dodržovali (proběhlo i přejmenování či spíše deháčkizace mnoha keší). Teď je ovšem spousty nových kešotvůrců (pánbů za ně zaplať... :) ) a tím pádem dohoda padla v zapomění. Možná by nebylo na škodu jí oprášit....

Ještě že jsem nenapsal u mý nový keše Bořeň, ale jen Boren.... to by se opravdu blbě četlo :)).
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2005 - 21:22

Docela mne mrzí, že jsme se na té diakritice před několika měsící dohodli a dohodu víceméně všichni dodržovali (proběhlo i přejmenování či spíše deháčkizace mnoha keší). Teď je ovšem spousty nových kešotvůrců (pánbů za ně zaplať... :) ) a tím pádem dohoda padla v zapomění. Možná by nebylo na škodu jí oprášit....

V pravidlech pro tvorbu cache, která haggaeus přeložil, nic o použití diakritiky není.

Vzhledem k tomu, že nepoužití nabodeníček může zcela změnit smysl slov, dával bych, v případě potřeby, název s diakritikou do popisu cache.

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 15:46

ja som za, hned ked vedci objavia (pre mna) zaujimavu rakusku literaturu :-)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 16:02

No vis dobre, jak jsem to myslel, ted uz jenom rejpes :-) A skaly mame tri, zkus lip hledat :-)))


Kes s nazvem "Skala" uz jsem nasla jen v nemecku, tak sem ji do toho nepocitala. Ovsem pokud myslis jinou...
Me spis slo o to, ze se to omylem proste muze stat - trba u nazvu Skala se da predpokladat, ze uz nejaka takova je, ale treba prave u toho Lekninoveho jezirka me to ani nenapadlo :-)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2005 - 2:05

V pravidlech pro tvorbu cache, která haggaeus přeložil, nic o použití diakritiky není.

Jasne ze to neni proti zadnym pravidlum, akorat gc.com nezvlada moc dobre vychodoevropske znakove sady a orezava hacky, krouzky a jina znaminka, a taky se to bez hacku a carek lip cte, kdyz ma nekdo v Palmu defaultne nastavenou cyrilici jako ja.
Nejednoznacnosti mohou nastat, pobavil me napriklad nazev slovenske cache Male body (neni to cache na anatomicke tema, anglicky preklad je Little Spots).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama