Přejít na obsah


Fotka

Jména keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2005 - 8:38

V pravidlech pro tvorbu cache, která haggaeus přeložil, nic o použití diakritiky není.

Vzhledem k tomu, že nepoužití nabodeníček může zcela změnit smysl slov, dával bych, v případě potřeby, název s diakritikou do popisu cache.

U některých keší jsem zadal název bez diakritiky a název s diakritikou jsem uložil jako obrázek a zobrazil ho v popisu.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 22:27

Prestante se hadat, vezmete si jmeno sveho pritele nebo pritelkyne (pokud pritele/pritelkyni nevlastnite, sezente si), jmeno si napiste pozpatku a pokud se nejmenuje Milos nebo Mirek, je jmeno cache na svete (pojmenovat cache Solim by bylo prinejmensim podivne). Tak vznikla moje cache Akinorev. No, a protoze krestnich jmen je malo a geokaceru hodne a za chvili by nazvy opet prestaly byt unikatni, muzeme zacit pouzivat sva prijmeni. Takze az uvidite kesky s nazvy Yksvozerb nebo Avotjerof, mejte radost, jak je to vse krasne unikatni... Akorat to bude stejne nezapamatovatelne, jako kody waypointu... Tak, to byla pointa meho hodnotneho prispevku. Who
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2005 - 11:45

U některých keší jsem zadal název bez diakritiky a název s diakritikou jsem uložil jako obrázek a zobrazil ho v popisu.

Tohle není špatný nápad, dokonce se tak dá udělat i logo pro cache a spousta dalších zbytečností :-)

  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2005 - 12:29

U některých keší jsem zadal název bez diakritiky a název s diakritikou jsem uložil jako obrázek a zobrazil ho v popisu.

Diky za podnětnou diskuzi :-).
Beru si z toho - 1. nemusím měnit názvy svých keší (i když popravdě řečeno pamatuji si nalezené keše spíš podle názvu než podle kódového označení), 2. budu i nadále psát jejich názvy bez diakritiky a 3. Benátky jsou v Čechách. Mějte se :-) :-) :-)
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2005 - 23:48

Prestante se hadat ....


My se nehadame, my pratelsky diskutujeme :-)

Jinak Ivet, ta treti skala je s dlouhym a, tedy skála ... :-) Ano, urcita odlisnost to je.
Ono o nic nejde, ja jenom podotknul, ze by bylo fajn mit unikatni nazvy, kdyz nejsou, tak nejsou ... takhle kdyz zminim cache skala, tak me se vybavi ta petkova v sarce, nekomu jinymu zas muze jina ...
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2005 - 11:21

Prestante se hadat, vezmete si jmeno sveho pritele nebo pritelkyne (pokud pritele/pritelkyni nevlastnite, sezente si), jmeno si napiste pozpatku a pokud se nejmenuje Milos nebo Mirek, je jmeno cache na svete (pojmenovat cache Solim by bylo prinejmensim podivne). Tak vznikla moje cache Akinorev. No, a protoze krestnich jmen je malo a geokaceru hodne a za chvili by nazvy opet prestaly byt unikatni, muzeme zacit pouzivat sva prijmeni. Takze az uvidite kesky s nazvy Yksvozerb nebo Avotjerof, mejte radost, jak je to vse krasne unikatni... Akorat to bude stejne nezapamatovatelne, jako kody waypointu... Tak, to byla pointa meho hodnotneho prispevku. Who

no, este mozes aj menit priatelky vzdy pred zalozenim novej cache :)))
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2005 - 11:52

no, este mozes aj menit priatelky vzdy pred zalozenim novej cache :)))


Myslím, že by se to dalo číslovat. Já bych měla Sakul1 a Sakul2, Groula by mel Atevi1, Atevi2.... Atevi27 :-). Ovšem nevím jak byste pořešili ty svoje Peťulky :-)
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2005 - 12:10

Myslím, že by se to dalo číslovat. Já bych měla Sakul1 a Sakul2, Groula by mel Atevi1, Atevi2.... Atevi27 :-). Ovšem nevím jak byste pořešili ty svoje Peťulky :-)

Člověk se jen diví, co všechno keše snesou.Jinak pro všechny, kteří byli na mé keši Skala / The rock ( GCMDC4), ode dneška je přejmenovaná na Vysoká skála / The High Rock. Požádal jsem RKP, aby také přejmenoval svou keš Skála / The Rock. Jestli to udělá zbyde jen jedna The rock / Skala od Miky.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2005 - 12:26

Myslím, že by se to dalo číslovat. Já bych měla Sakul1 a Sakul2, Groula by mel Atevi1, Atevi2.... Atevi27 :-). Ovšem nevím jak byste pořešili ty svoje Peťulky :-)

Aklutep 1, 2, 3 :)
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2005 - 17:12

Myslím, že by se to dalo číslovat.

Mno, IBAG1, IBAG2, IBAG3 se mi teda moc nelibi ... vypada to spis jak nejaka reklama na pytliky :-)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2005 - 12:34

Aklutep 1, 2, 3 :)

Ale co Dorcadion :-)
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2005 - 14:58

Mno, IBAG1, IBAG2, IBAG3 se mi teda moc nelibi ... vypada to spis jak nejaka reklama na pytliky :-)

Obavam se ze tento system nazvu neresi jedinecnost jmen kesi :))
To jsme zpatky u Skaly ale tentokrat ALAKS1, ALAKS2...
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2005 - 13:50

Ale co Dorcadion :-)

Aklutep Noidacrod :)
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2005 - 13:57

Při sledování hory nových keší na našem území mám vážnou obavu, že se zlozvyku používání diakritiky (speiciálně háčků...) do jmen keší asi nezbavíme.... a to jsme to na fórech probírali asi 10×.... Ach jo...
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2005 - 15:24

Aklutep Noidacrod :)



Nebo AKSURTEP 1, 2, 3, a navic NEWRA (AKLUDNA) 1, 2, 3... ci NYWOE (AKSILE) 1, 2, 3... ufff :)
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2005 - 15:27

Při sledování hory nových keší na našem území mám vážnou obavu, že se zlozvyku používání diakritiky (speiciálně háčků...) do jmen keší asi nezbavíme.... a to jsme to na fórech probírali asi 10×.... Ach jo...


Někdy skutečně koukám o čem se vede debata, já osobně v názvech cache nevidím žádný problém. Je sice pravda, že asi u nás by nebyl zase tak velký problém, aby si mohl každý zjistit, zda už stejný název byl či nebyl použit a použil při založení vlastní cache název jiný. Víc mě bolí jiná věc. Jednak, jak přede mnou píše Dorcadion, používání diakritiky ve jménech, když byla dohoda, že se používat nebudou, ale hlavně mě chybí a za co bych se přimlouval, aby ve statistice přibyla možnost sledování těch cache, kde byla provedena jakákoliv změna souřadnic, názvu, resp. typu, obtížnosti atd. Ne vždy totiž každý sleduje nebo má možnost denně sledovat takovéto změny. Naposledy mě to docela vytrestalo u cache Kotyz, kdy jsem měl v gpsce staré souřadnice a nebýt toho, že jsem měl vytištěné i nové tak jsme (s Bentleyem007) skrýš nenašli, protože jako na potvoru nešlo připojení ani na český ani na amer. web.
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2005 - 18:44

Při sledování hory nových keší na našem území mám vážnou obavu, že se zlozvyku používání diakritiky (speiciálně háčků...) do jmen keší asi nezbavíme.... a to jsme to na fórech probírali asi 10×.... Ach jo...


Ne kazdy sleduje deni tady na foru, tak by to chtelo zasah rewievera, Haggaeus muze kazdeho, kdo pouzije diakrtka upozornit na nevhodnost takoveho pocinani. Mne osobne jeste vic vadi i text v popisu kese s diakrtkem, bo kdyz si chci v terenu nejaky popis precist na Palmu m125, nelze, nezobrazi mi ceske znaky z webu. Obzvlast u multi a jinych kesi, kde je text "zivotne" dulezity, to je prusvih.
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2005 - 0:27

Nebo AKSURTEP 1, 2, 3, a navic NEWRA (AKLUDNA) 1, 2, 3... ci NYWOE (AKSILE) 1, 2, 3... ufff :)

To jsou jmena jak z Lovecrafta :)
U svych cachi saham spis do oblasti uměn, jako napr. anime, rock, punk, takze mam v zasobe nazvu dost. Jestli nekdo najde dustojne umisteni pro nazvy "Key of the Twilight", "Black Dragon Wave", "Inca Roads", "Pro malinovoyu devochku", driv nez ja, milerad mu je prenecham.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2005 - 9:22

...ale hlavně mě chybí a za co bych se přimlouval, aby ve statistice přibyla možnost sledování těch cache, kde byla provedena jakákoliv změna souřadnic, názvu, resp. typu, obtížnosti atd. Ne vždy totiž každý sleduje nebo má možnost denně sledovat takovéto změny. Naposledy mě to docela vytrestalo u cache Kotyz, kdy jsem měl v gpsce staré souřadnice a nebýt toho, že jsem měl vytištěné i nové tak jsme (s Bentleyem007) skrýš nenašli, protože jako na potvoru nešlo připojení ani na český ani na amer. web.

Bylo by jedno reseni - vytvorit databazi e-mailovych adres. Kdo by mel o podobne informace zajem, adresu by poskytl a na vsechny adresy hromadne by mohly byt zmeny posilany. Hodit by se to mohlo i jindy.Obdobne by mohly chodit SMS.
Ted jen jestli to technicky pujde zaclenit do systemu (zvlastni vlakno, ktere pujde rovnou do mailu) nebo sem kazdy posle adresu (treba vytvorenou jen pro tento ucel "nick@neco.neco") a ostatni si je zanesou rucne do adresare.
V pripade uspechu akce budu ocekavat zmeny a informace na
GCJARRY@atlas.cz
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2005 - 10:41

Mozno by bolo jednoduchsie technicke riesenie. Cache kam sa chystas ist si das do watchlistu. Od majitela kazdej cache to chce, aby po kazdej zmene napisali ku cache poznamku, ze co tam menili a mas to v maile...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama