Přejít na obsah


Fotka

OpenWIG - wherigo v Javovém telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
712 odpovědí na toto téma

#181 hobler

hobler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 0:28

Zkousel jsem dnes verzi 0.3.1 na Sarce s baterkou. Peclive jsem hru ukladal a vse slapalo krasne az do pulky, kdy se cosi kouslo. Chtel jsem tedy restartovat a nacist ulozenou hru a to neumelo. Je to problem tehle cartridge nebo to jeste aplikace obecne neumi? Nebo o neumim ja?
  • 0

#182 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 8:58

To je problem tehle cartridge, udajne ji zatim nedohral nikdo bez Colorada. Ja tam byl s PDA a WIGplayerem od Groundspeaku a taky jsme se zasekli "dole"...
  • 0

#183 hobler

hobler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 9:05

Numira napsal/a:
To je problem tehle cartridge, udajne ji zatim nedohral nikdo bez Colorada. Ja tam byl s PDA a WIGplayerem od Groundspeaku a taky jsme se zasekli "dole"...

To jo, uz jsem taky objevil zminky o tom, ze to "tam dole" zasekava. Zajimalo me jak je to obecne s nactenim ulozene hry u OpenWIGu. Lze to?
  • 0

#184 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 10:26

hobler napsal/a:

Numira napsal/a:
To je problem tehle cartridge, udajne ji zatim nedohral nikdo bez Colorada. Ja tam byl s PDA a WIGplayerem od Groundspeaku a taky jsme se zasekli "dole"...

To jo, uz jsem taky objevil zminky o tom, ze to "tam dole" zasekava. Zajimalo me jak je to obecne s nactenim ulozene hry u OpenWIGu. Lze to?

Čistě informativně: co to znamená "kouslo se"? To se OpenWIG zasekl a nešlo s ním nic dělat, nebo zmizel nějaký úkol a už se nenabídl k dořešení, nebo nějaký dialog přestal reagovat na klávesy, nebo ...?

Vzhledem k tomu že OpenWIG je open-source, tak se dá při znalosti konkrétního problému docela dobře zjistit proč v něm něco nefunguje jak má, a buď to pak matejcikovi pomůže ve vylepšování OpenWIGu, nebo naopak autorovi cartridge k opravě chyby.
  • 0

#185 hobler

hobler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 10:42

"Kouslo se" v tomto pripade znamenalo toto: v jiste zone se objevila postava, u ktere se obvykle objevovala volba "Promluvit si". Tato volba vsak nahle zmizela a nebylo mozne ji znovu vyvolat. Resil jsem to stylem "vystoupit-nastoupit", alehra se spustila od zacatku a nenalezl jsem moznost, jak obnovit ulozenou hru.
  • 0

#186 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 12:00

Hlasím, že nová wherigo cartridge "Ad mortem festinamus" v openWIGu nefunguje. Škoda, tomuto projektu hodně fandím, tak doufám, že se to časem nějak doladí ;)
  • 0
Retired slowcacher

#187 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 13:22

Zdravím, ze svého zcela laického pohledu mám pocit, že zatím fungují ty cartidge, do kterých autor nedopisuje vlastní scripty. U vodníků a psa určitě nic není, neboť to neumím, vystačila jsem si s připravenými příkazy. Myslím, že nefunkčnost v OpenWIGu dělá zakodování hry proti hraní v emulátoru.
  • 0

#188 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 14:12

evass napsal/a:
Zdravím,
ze svého zcela laického pohledu mám pocit, že zatím fungují ty cartidge, do kterých autor nedopisuje vlastní scripty. U vodníků a psa určitě nic není, neboť to neumím, vystačila jsem si s připravenými příkazy. Myslím, že nefunkčnost v OpenWIGu dělá zakodování hry proti hraní v emulátoru.


Ahoj, v ADF nemám žádný vlastní skript, rovněž jsem si vystačil s prefabrikáty z builderu. Obecně je ta cartridge snad ještě primitivnější než Archimedes (tedy jestli je něco takovýho vůbec ještě možný ;)) Emulátor je k ničemu (viz notorický problémy s příkazy aktivovanými odchodem ze zóny apod.), testuji na PDA.
  • 0
Retired slowcacher

#189 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 14:19

Tak to je záhada. OpenWIGu fandím, je to skvělá věc, nejhorší je vždy přijít na to proč? Snad se to podaří
  • 0

#190 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 15:13

evass napsal/a:
Tak to je záhada. OpenWIGu fandím, je to skvělá věc, nejhorší je vždy přijít na to proč? Snad se to podaří

Tak zkusím pár odpovědí :-):

- Za Sarkou s Baterkou ... je to chybka, resp. neosetrena situace v cartridgi. Nesouvisi s OpenWIGem, ve stejne situaci se zrejme stane nedohratelnou na vsech strojich

- zakodovani hry ... nemusi to vadit pokazde. OpenWIG zatim nepodporuje vsechny vlastnosti Lua, konkretne nektere funkce na praci s textem. Takze kdyz se nejaka takova v cartridgi vyskytne, nepojede to a cartridge spadne s chybovou zpravou ze ktere se pak da poznat co presne je spatne, tzn. mělo by být hned vidět že je něco špatně.

- Ad mortem ... to vypadá jako by se z nějakého důvodu neaktivovala úvodní zóna, a proto se nevyvolá událost onEnter a tím pádem se ani neobjeví úvodní otázka ... ale to je jen odhad, zkusím zjistit čím přesně to je.
  • 0

#191 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2008 - 15:20

- Za Sarkou s Baterkou ... je to chybka, resp. neosetrena situace v cartridgi. Nesouvisi s OpenWIGem, ve stejne situaci se zrejme stane nedohratelnou na vsech strojich


Jakou neošetřenou situaci máš na mysli? Abych to případně napravil :)
  • 0

#192 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2008 - 8:44

Nepovedlo. Obligatní problem se serial portem na GPS.
Bohuzel se tomu nemohu vice venovat, takze zatim neotestuju.

Mion napsal/a:
Jestli se mi to povede nahrat do Artemise a rozhejbat, zkusim Davli, az pojedu kolem.

matejcik napsal/a:
slib, že tahle verze přehraje Davli, jsem myslím nesplnil tak docela, ale měla by být alespoň hratelná do nějaké fáze. bohužel jsem dosud neměl čas se tam vypravit.


  • 0

#193 BlueDragonFS

BlueDragonFS

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2008 - 15:02

Dnes jsem vyšel do ulic a zkusil Wherigo tutorial(ten s tou raketou) a na konci mě nečekal žádný odemykací kód,ale pouze hláška.Něco o Javě už si to nepamatuju.Mužu se tedy zeptat,jak mi openWIG ukáže kod,nebo kam uloží ten soubor?Je k tomu potřeba nějaká složka?Díky za odpověď.
  • 0

#194 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 10:16

Zdar, snažím se rozběhat OpenWIG na PalmOS (v Jablonci se objevila WIG a trčí mi na prvním místě neodlovených keší...). Narazil sjem na problém že OpenWIG spustím, dám "Start", otevře se cosi jako "file browser" ale není tam zhola nic, jen "Select" a "Back". Předpokládám, že jsem .gwc nahrál někde blbě, kde to ten browser nenajde. Pravděpodobně je to PalmOSí specialita. Prosím co používáš v tuto chvíli za java funkci a s jakými parametry? (cesta?) Pokusím se zapátrat v Java implementaci pro PalmOS kde je problem. Díky Osik.
  • 0

#195 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 11:08

Osik napsal/a:
Zdar,
snažím se rozběhat OpenWIG na PalmOS (v Jablonci se objevila WIG a trčí mi na prvním místě neodlovených keší...). Narazil sjem na problém že OpenWIG spustím, dám "Start", otevře se cosi jako "file browser" ale není tam zhola nic, jen "Select" a "Back". Předpokládám, že jsem .gwc nahrál někde blbě, kde to ten browser nenajde. Pravděpodobně je to PalmOSí specialita.
Prosím co používáš v tuto chvíli za java funkci a s jakými parametry? (cesta?) Pokusím se zapátrat v Java implementaci pro PalmOS kde je problem.
Díky
Osik.


potřebuješ podporu rozšíření JSR-75, konkrétně potom FileConnection API.
Je ale dost zvláštní, že by tě to nechalo spustit file browser a přitom neukázalo žádné soubory - zkus si zkontrolovat, jestli někde v nastavení nemáš automaticky zakázaný přístup k souborům pro aplikace. (na telefonech se většinou objeví dialog, který se ptá, jestli přístup povolit nebo ne)
  • 0

#196 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 11:20

matejcik napsal/a:
potřebuješ podporu rozšíření JSR-75, konkrétně potom FileConnection API.

...a zcela konkrétně se používá něco jako "Enumeration e = FileSystemRegistry.listRoots()"
ale je to celkem obskurně zabalené v threadech, možná je problém i s něčím jiným ... mohl bys zkusit jinou aplikaci s přístupem k souborům, např. Operu Mini?
  • 0

#197 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 11:26

jinak obecně:

- v openWIGu zatím vůbec nefunguje ukládání, takže veškeré klikání na "uložit" v těch speciálních předmětech je k ničemu. S ohledem na to, že většina dalších věcí už funguje, asi se do toho brzy dám ... ale jak říkám všude, je to na dýl

- tutorial nefunguje právě kvůli práci s textem, jak psal Mimon
Tak se ptám, má oficiální Player nějakou vlastnost, že si můžete zobrazit odemykací kód nezávisle na cartridgi? Nebo mám to tam dodělat, při skončení cartridge?

- už zase se mi z nějakého obskurního důvodu přestaly odesílat upozornění na příspěvky, takže jsem to tady nesledoval :@ sice asi tuším proč, ale stejně. jdu o tom napsat do připomínek k fóru.

- Ad Mortem si jdu teď přečíst, snad to zprovozním :e)

- Sutechu, myslíš, že bys mohl opravit tu Šárku? chystám se tam s kamarády a chtěl bych to projít ;e) s hledáním příčiny chyby rád pomůžu, pokud tě s detaily už nekontaktoval Mimon

- z dalších dnešních zpráv, pokusil jsem se udat OpenWIG na ofiko Wherigo fórech, a tam se na to moderátoři tvářili jaksi rozpačitě, že takové věci se musí napřed probrat s Groundspeakem, a že jim to teda jako poslali, ale groundspeak zatím nic, a ať jim napíšu taky ... tak jsem napsal přímo groundspeaku, ale zatím taky nic... a thread mi teda zneviditelnili, dokud se to nevyřeší.
- ...ale zato jsem se dostal do alfa/betatest teamu neoficiálního Web Builderu, a zatím nutno říct, že s tím oficiálním je to naprosto nesrovnatelný :e) tak doufám, že ho brzy zpřístupní veřejnosti. už jsem dodělal i větší část českého překladu :e)
  • 0

#198 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 12:15

matejcik napsal/a:
- tutorial nefunguje právě kvůli práci s textem, jak psal Mimon
Tak se ptám, má oficiální Player nějakou vlastnost, že si můžete zobrazit odemykací kód nezávisle na cartridgi? Nebo mám to tam dodělat, při skončení cartridge?

Wherigo.com umožňuje odemknout cartridge i tím že tam člověk uploadne .gws z ukončené hry. A protože si to ten server testuje jen podle příznaku "cartridge.Complete" (nebo jak se ten prvek jmenuje), tak by asi nebylo proti pravidlům kdyby OpenWIG při splnění téhle podmínky ten odemykací kód taky nabídnul.

Tzn. jinak řečeno: hráč s oficiálním playerem má možnost kdykoli regulérně odemknout dohranou cartridge i když má sklerózu a zapoměl odemykací kód. Takže by podobnou možnost mohl mít asi i ten kdo tu cartridge hraje na OpenWIGu.
  • 0

#199 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 12:35

- v openWIGu zatím vůbec nefunguje ukládání, takže veškeré klikání na "uložit" v těch speciálních předmětech je k ničemu. S ohledem na to, že většina dalších věcí už funguje, asi se do toho brzy dám ... ale jak říkám všude, je to na dýl


Věřím, že to není jednoduchá záležitost to naprogramovat, ale ukládání je stále ještě (a ještě asi dlouho bude) nejdůležitější fcí. pro dohrání wherigo, bez toho si bohužel nemajitelé PPC, Koloušů a Oregán většinou ani neškrtnou :@ Proto prosím za všechny méně šťastné (i když už naštěstí mezi ně nepatřím :)), o primární zaměření tvého úsilí právě k vytvoření savů :P.

Tak se ptám, má oficiální Player nějakou vlastnost, že si můžete zobrazit odemykací kód nezávisle na cartridgi?


Tak nevím, jak to přesně myslíš, ale snad ti má odpověď pomůže:
Odemykací kód (který je mimochodem zcela k ničemu, zalogovat se na wherigo.com může uživatel i bez něj) je pro každého hráče unikátní a je vygenerován a vložen do cartridge při jejím stahování z wherigo.com.
V cartridgi je pak obsažen v proměnné Player.CompletionCode, kterou lze samozřejmě vyvolat kdekoliv ve hře - záleží na programátorovi.

Sutechu, myslíš, že bys mohl opravit tu Šárku? chystám se tam s kamarády a chtěl bych to projít ;e s hledáním příčiny chyby rád pomůžu, pokud tě s detaily už nekontaktoval Mimon)


Kontaktoval, zjistil jsem, že jeho chyba byla v tom, že když se mu objevil vstup s jednou otázkou, tak on, místo toho, aby na ni odpověděl, z ní vyskočil, hru si uložil a pak samozřejmě už nemohl tento vstup znovu zobrazit :).
Popravdě mě nikdy nenapadlo, že by tohle mohl hráč udělat, zásada při ukládání je ta, provádět to, když se zrovna nic neděje, tj. není spuštěn nějaký timer, neptá se mě hra na něco atd., naopak ukládat mohu např. když jdu k další zóně ;)
  • 0

#200 hobler

hobler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 12:53

Kontaktoval, zjistil jsem, že jeho chyba byla v tom, že když se mu objevil vstup s jednou otázkou, tak on, místo toho, aby na ni odpověděl, z ní vyskočil, hru si uložil a pak samozřejmě už nemohl tento vstup znovu zobrazit :).

No jo, z otazky jsem vyskocil ;), ale stejne tak se muze hrac i prekliknout (zvlast na mobilu) a pak ma smulu a musi jit celou catridge od zacatku. Kdyby slo vyjit ze zony, zase se vratit a tim vyvolat znovu vstup s otazkou, tak by to pomohlo a logice scenare by to myslim neublizilo. S builderem vsak zkusenosti nemam, tak nevim...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama