Přejít na obsah


Fotka

Makra GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
535 odpovědí na toto téma

#301 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 13:41

Jak to myslis - "Totalne rozhodilo rozliseni obrazovky"?

Me to funguje naprosto bez problemu. Autor pred chvili vydal jeste jakousi opravenou verzi, ktera v TEMP adresari vytvori stranku s tim, co bylo na server uploadovano. Opravil jsem Suplerovo makro, takze tady je.

Po spuštění makra se všechno asi 4x zvětšilo (takže z GSAK, který byl spuštěn přes celou obrazovku, byla vidět jen 1/4, zrovna tak jen 1/4 původní plochy), ve vlastnostech zobrazení ale rozlišení zůstalo 1680x1050. Pomohl až restart PC.
Teď to opravné Suplerovo makro fungovalo bez chyby.

Ještě jeden dotaz, ani po 3 měsících bádání jsem nepřišla na to, kde dělám chybu. A stalo se to i teď po použití makra GenUploadStats. Po vygenerování statistik a jejich uploadu do profilu zmizí barvy v grafech ve sloupcích a řádcích, kruhové grafy zůstanou barevné. Odkaz na barvy se přepíše tímto odkazem: http://www.geocachin...ile/blue-h.png. Zatím to řeším tak, že zdrojový kód statistik překopíruju nejdřív do txt, opravím odkazy a pak teprve zkopíruju do profilu. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Díky.
  • 0

#302 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 13:59

Mam pocit, ze macro FSG generuje odkazy na obrazky, ktere jsou umisteny na strankach GSAK.net (http://gsak.net/stats/blue-h.png). Nemuze byt problem v nejakem zmateni absolutnich a relativnich odkazu? Jakou pouzivas verzi FSG?
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#303 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 14:18

FSG3 3.2.18 Když vygeneruju statistiky a kouknu se do zdrojového kódu, tak tam je jen blue-h.png . To opravuju na http://gsak.net/stats/blue-h.png , pak teprve můžu uploadovat.
  • 0

#304 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 14:24

lucky&spol napsal/a:
FSG3 3.2.18
Když vygeneruju statistiky a kouknu se do zdrojového kódu, tak tam je jen blue-h.png . To opravuju na http://gsak.net/stats/blue-h.png , pak teprve můžu uploadovat.

S tim jsem se nesetkal. Ja mam ve zdroji absolutni cestu (http://gsak.net/stats/blue-h.png). Zkus updatovat verzi FSG na 3.4. Sice je to BETA, ale pracuje spolehlive:
http://gsak.net/boar...240
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#305 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 14:33

To udělalo to samé. Jestli se chceš podívat, teď máme v profilu grafy bez barev. Při prolézání profilů jsem se s tím u některých kačerů už setkala. Zatím díky za rady, ruční opravy už mám "zmáknuté", třeba časem někdo poradí.
  • 0

#306 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 14:39

lucky&spol napsal/a:
To udělalo to samé. Jestli se chceš podívat, teď máme v profilu grafy bez barev. Při prolézání profilů jsem se s tím u některých kačerů už setkala. Zatím díky za rady, ruční opravy už mám "zmáknuté", třeba časem někdo poradí.


Je to divne, ale opravdu se ti tam generuje relativni odkaz. Netusim jak je to mozne. Podivej se jeste do adresare HTML ve slozce GSAK. Tam najdes soubory stat1.html (pripadne stats2.html...podle cisla nastaveni GSAKu), ktere obsahuji vygenerovane statistiky. Tam je odkaz take spatne?

Kdybys nechtela delat upravy rucne, muzes pouzit prilozeny VBS Script.
Kdyz se vola z nejakeho BATaku, nahradi automaticky zvoleny retezec za jiny:

replace.vbs "co chci nahradit" "za co chci nahradi" "nazev souboru"

Přiložený soubor (y)


  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#307 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 17:30

Je to divne, ale opravdu se ti tam generuje relativni odkaz. Netusim jak je to mozne. Podivej se jeste do adresare HTML ve slozce GSAK. Tam najdes soubory stat1.html (pripadne stats2.html...podle cisla nastaveni GSAKu), ktere obsahuji vygenerovane statistiky. Tam je odkaz take spatne?

Tam je jako odkaz jenom to blue-v.png .
Ve složce HTML mám ale taky všechny soubory s barvama (blue-v.png, blue-h.png,....). Zkusila jsem je odstranit a vygenerovat statistiku znovu, jestli se nevygeneruje odkaz správně na http://GSAK.net/..... , ale znovu se mi vygenerovaly soubory barev ve složce HTML a odkaz je pořád špatně.
Zkusím vytvořit ten BAT. Díky.
  • 0

#308 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 18:10

Tak jsem našla řešení: odkazy jsem opravila přímo v makru FindStatGen . Všechny blue-v.png, .... jsme nahradila celým odkazem http://gsak.net/stats/blue-v.png , .... a po znovuvygenerování statistik už je to dobře. Ještě jednou díky za rady.
  • 0

#309 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 18:23

Tak jsem to zkoušel a podle mě je to tím, že někteří používají ty ošklivé stínované sloupce a o řádek dál si nepřečtou, že si musí zvolit i zdroj stínování (na PC nebo na serveru). Hezčí varianta bez stínování s tímhle problém nemá. A nezapomenout kliknout na uložit nastavení

Přiložené miniatury

  • stin.gif

  • 0

#310 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 18:52

rsc_cz napsal/a:
Tak jsem to zkoušel a podle mě je to tím, že někteří používají ty ošklivé stínované sloupce a o řádek dál si nepřečtou, že si musí zvolit i zdroj stínování (na PC nebo na serveru). Hezčí varianta bez stínování s tímhle problém nemá.
A nezapomenout kliknout na uložit nastavení

Tak to máš možná pravdu, máme to nastaveno jako v Tvém obrázku.
  • 0

#311 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 19:15

Takže ti to funguje přesně tak, jak chceš ;)
  • 0

#312 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 21:22

rsc_cz napsal/a:
Takže ti to funguje přesně tak, jak chceš ;)

Ano, použitím nestínovaných grafů a zatržením vzdáleného profilu je vše v pořádku. Díky za odhalení chyby :)
  • 0

#313 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2009 - 22:24

Co jsem zkoušel, tak u nestínovaných grafů je jedno, co je zatržené. Je potřeba si na to dát pozor jen při použití stínování (které se mi moc nelíbí) a pokud je počítač trvale připojený k internetu, tak není problém pořád používat data ze serveru
  • 0

#314 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2009 - 0:01

Dalsi update makra GenUploadStats, ktery opravuje nejake chyby pri uploadu profilu:
http://gsak.net/boar...t=0
..a take dalsi aktualizace Suplerovi verze (vyzkouseno a funguje bezvadne)

Přiložený soubor (y)


  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#315 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 15:15

Měl bych pár dotazů na makro Elevation. 1. Proč nezařadí všechny kešky? (viz obrázek) 2. Jak jsi Mejstro přidal k číselné hodnotě ty metry? :-) 3. Proč to načítání trvá tak zatraceně pomalu? (spíš řečnická otázka...) A když už jsme u Gsaku, tak mi jedna věc už dlouho nedá spát. Proč jsou některé názvy waypointů tučně? Dík za trpělivost :-)

Přiložené miniatury

  • gsak_1.jpg

  • 0

#316 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 15:22

Co ti nedá spát: prostě špatně vidíš :) Nebo je to označení kešek, které mají child waipointy (stage, parkoviště a tak). Vyber si, co se ti víc líbí ;)
  • 0

#317 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 15:27

A trvá to dlouho, myslím, protože to tahá po jednom z ws.geonames.org.
  • 0

#318 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 15:39

Měl bych pár dotazů na makro Elevation.
1. Proč nezařadí všechny kešky? (viz obrázek)
2. Jak jsi Mejstro přidal k číselné hodnotě ty metry? :-)
3. Proč to načítání trvá tak zatraceně pomalu? (spíš řečnická otázka...)


add. 1)
Makro funguje tak, ze uklada vysku do SQL databaze (elevationdataSQL.db3) a pak priradi udaj do UserData4. Pokud nepriradi nektere kese, muze to byt z duvodu:

a) kes uz v databazi je, ale nebyla prirazena do UserData4
reseni: smazat sql databazi a stahovat vse znovu (mozne je take pouziti souboru ze zalohy vytvorene v dobe, kdy problem jeste nebyl - pak se dotahuje jen rozdil).
Nova verze makra na GSAK.net snad tento problem resi, ale ja ji nepouzivam... Informace zde

b) doslo k chybe (vypadku) pri stahovani
reseni: zkouset znovu, dokud to nepujde :)

add. 2)
Udelal jsem si malickou upravu makra :)

$Spaces = "          "
$d_User4 = Right($Spaces + "$Elevation" + " m", 10)

add. 3)
Vse se stahuje z geonames.org, takze prvni stazeni proste chvilku trva...dotahovani je pak uz otazkou chvile...

A když už jsme u Gsaku, tak mi jedna věc už dlouho nedá spát. Proč jsou některé názvy waypointů tučně?


...jak uz rsc_cz napsal, jsou to skutecne Child Waypointy (at uz vlastni, ci stazene pres PQ od autora kese)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#319 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 15:54

tucne se mi zobrazi, kdyz tam dam waypointy. ale muze to byt u tebe i neco jineho...
  • 0

#320 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2009 - 16:15

add. 2)
Udelal jsem si malickou upravu makra :)


Na kterém řádku prosím? Žádnou podobnost jsem nenašel :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama