Přejít na obsah


Fotka

GPS pro iPhone


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 sundialer

sundialer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2008 - 23:21

Ma nekdo cerstvejsi informace o tomhle: http://tinyurl.com/44k56p Je tam i odkaz na vyrobce, ale moc moudrej jsem z toho pri svy anglictine nebyl...:(
  • 0
Nastavte si, prosim, ve svem profilu status bar, zajima me Vase "cislo". Diky za pochopeni.

#2 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 5:44

Je to celkem o ničem. Pokud zabereš navigací konektor, přes který iPhone nabíjíš, tak si nedovedu představit takvou cestu řekněme do Chorvatska :-) A pokud to bude fungovat přes google maps, tak je to taky v háji, protože musíš mít aktivní připojení, tudíž platíš za data a navíc to žere baterku ještě víc.

Viděl jsem někde video, kde na iPhonu jela navigace iGo. Tuším že to bylo z Cebitu. Tam byl taky modul, ale ten komunikoval přes s iPhonem přes wifi a tuším, že měl volný konektor pro nabíjení. To by byla cesta vpřed.

Doplněno: tak ne, konektor byl taky obsazen (viz toto video), ale možná tam je vstup na napájení. Nicméně všechno je to ještě asi daleká budoucnost.
  • 0

#3 Petr&Petra

Petr&Petra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 6:39

http://www.gomite.com/ je to co zmiňuješ ... potkal jsem je opravdu na cebitu slibovali produkci v létě a cenu do 100€, ale realie byvají jiné, uvidíme. každopádně max do auta kde jná navigace není, protože wifi mi ukusuje baterku hoodně rychle. ;)
  • 0

#4 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 6:52

Jinak kapku mimo téma. Včera jsem objevil tohle. Kdyby to byla nativní aplikace, tak by to mohlo být super.
  • 0

#5 Petr&Petra

Petr&Petra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 7:17

jde o to byt porad online ji nak to mas nekompletni (a to muzes pouzit cokoli od destila nebo proste geocaching.com) .. neni to to offline aspon to tak vypadá, má to umět navigovat dle USA wifispotů což nevyužijeme :( holt počkáme na kompletní listingy v coloradu
  • 0

#6 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 11:47

krajzlici napsal/a:
Doplněno: tak ne, konektor byl taky obsazen (viz toto video), ale možná tam je vstup na napájení. Nicméně všechno je to ještě asi daleká budoucnost.


Jo, ale je to prezentováno jako buď wifi nebo osazený konektor. Jako že si můžeme vybrat. Teda jestli jsem to dobře z tý zašuměný angličtiny pochopil.
  • 0

#7 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 11:59

Koukám kolik tu je kačerů s ajfonem :) A já se v koutě styděl, že sem se vzdal Windows Mobile strojku ;-)
  • 0

#8 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 12:39

Tak se styď dál, tohle vlákno dokazuje, že máš/máte za co B)
  • 0

#9 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 12:54

flame: kdo jednou zkusí, už se k obyčejnému telefonu nevrátí :)
  • 0

#10 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 15:18

Jsem přesvědčený, že TouchFLO zvládá to samé, ale přitom je za tím ještě pořádné PDAčko a ne jen primitivní telefonovátko ;)
  • 0

#11 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 16:21

Tak tak, kombinace MP3 + WM se mi zdá mnohem lepší už kvůli baterii...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#12 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 16:45

mitak napsal/a:
Jsem přesvědčený, že TouchFLO zvládá to samé, ale přitom je za tím ještě pořádné PDAčko a ne jen primitivní telefonovátko ;)


Tak s tim TouchFLO si me opravdu hodne, ale hodne pobavil. Mel jsem HTC Touch a ver, ze to skutecne NENI to same :-))
  • 0

#13 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 19:16

Měl jsem WM stroje delší dobu

Můj názor na iPhone jsem popsal celkem obšírně tady. Kdo má čas a chuť...
  • 0

#14 Petr&Petra

Petr&Petra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 20:11

taky jsem takhle zasvědceně hodnotil, než jsem okusil ;) mam bohuzel jako druhej telefon Artemis HTC, uz jsem objednal i cruise a stejne cekam na firmware 2.0 pro iPhone - bude mit podporu active syncu od MS a uz me k WM nebude poutat nic.
  • 0

#15 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2008 - 23:05

Pánové a na čem teda pouštíte TomTom/iGo, Ozi explorer, Excel, GPX sonar a jiné věci pro geocachera nepochybně nezbytné ? Anebo vám k těm pár nálezům stačila jen tiskárna a Béda Legend ? ;) (mám Cruise už nějakou dobu)
  • 0

#16 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 5:12

Koupil jsem si za dva litry stařičkou Nokii 6681. Nemám tam ani simku, používám ji jen pro TomaToma. A na kešování používáme Garmin GPSMAP 60CSx. Nepotřebuju krám, kde když něco spustím, čekám 2 vteřiny.
  • 0

#17 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 6:24

Nový GPS modul od nějakého radioamatéra. Tady jde vidět, že to opravdu jde.
  • 0

#18 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 7:16

krajzlici napsal/a:
Koupil jsem si za dva litry stařičkou Nokii 6681. Nemám tam ani simku, používám ji jen pro TomaToma. A na kešování používáme Garmin GPSMAP 60CSx.

Nepotřebuju krám, kde když něco spustím, čekám 2 vteřiny.


A na co sis teda koupil nějaký předražený krám, když už jeden telefon máš ? A na ty ostatní programy, ale i mnohé jiné, máš jaký přístroj ? A kolik jich s sebou vlastně taháš ? (60ku nepočítám, to je nutnost)

Předpokládám, že chápeš, kam mířím. Nejde srovnávat nesrovnatelné - iPhone má určitě skvělé ovládání, o kterém si mimochodem myslím, že sadou utilit a programů (TouchFlo, HTC Home, Sunnysoft Contacts, Resco keyboard) jde imitovat, ale nemá operační systém, pro který ti například i na tomto fóru vytvoří mnoho lidí parádní software.

Prostě: Na telefonování pěkné, ale pokud opravdu potřebuješ i nějaké další aplikace o nichž výrobce telefonu obvykle nemá ani páru, tak jsi v háji.
  • 0

#19 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 7:25

Jednak jsem si nekoupil předražený krám, ale komunikátor za skvělou cenu (a teď nemyslím tu skvělou cenu od těch překupnických vydřiduchů, co to prodávají v Česku za 13 litrů). A s tou 6681 je to naopak, tu 6681 jsem si koupil jen jako lacinou autonavigaci, protože za 1900 opravdu nic neseženeš. Z ostatních programů, které si vyjmenoval, žádný nepotřebuju. Všechno potřebné si připravím a vytisknu doma. V terénu potřebuju jen pomocí TomToma dojet na místo nejbližší kešce a pak s Garminem v jedné ruce a listingem ve druhé hledáme. Lovím s rodinkou pro zábavu a pro poznávání nových zajímavých míst a ne pro nejvyšší číslo na status baru. Co se týče té tebou zmiňované "imitace", tak to máš pravdu. Jde skutečně o imitaci, protože i když všechno tohle nahraješ do WM stroje, ani zdaleka se ovládáním nepřiblíží iPhonu. Můžeš mi věřit. Vyzkoušel jsem všechno dostupné. Jsou to jen nepoužitelné napodobeniny. iPhone nehodnoť, pokud si ho alespoň tři dny neměl v ruce na otestování. To, co si vyčetl v recenzích se ani zdaleka nepřibližuje opravdovému osahání na vlastní ruce.
  • 0

#20 Petr&Petra

Petr&Petra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 7:34

áá koukám že je tu založeno na pěknej flame :D jen do toho rozšlapejte si GPS, WM, atd. BTW: touchFlow je opravdu snaha o neco co WM nepotrebuje, jen se chce svet na vlne zajmu a neumi to simulovat/imitovat ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama