Přejít na obsah


Fotka

GPS pro iPhone


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#21 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 9:50

Dobrá, odprostěme se o všech mých (jak vidím bohužel marných) snah vyvolat flame ;) Pořád tady zůstává hlavní argument, že iPhone nemá operační systém jako jsou WM a nedají se do něj nahrávat aplikace třetích stran. Někomu to nevadí, já jsem si ale koupil Cruise proto, abych mohl tyto aplikace využívat a využívám je často a ke vší spokojenosti. Ad imitace: Opravdu nemůžu posuzovat reálné používání iPhonu, ale všechny ty telefonovací utility, které jsem popsal dělají z WM zařízení skvělý přístroj i na telefonování (což dříve rozhodně nebylo pravidlem), který v mnoha ohledech "obyčejné" telefony předčí v pohodlnosti používání. To, jestli je iPhone použitelnější při běžném telefonování ponechme stranou (já věřím že je). Celé vlákno vzniklo kvůli navigační aplikaci, takže předpokládám, že se bude i dál řešit použití aplikací třetích stran, což majitele iPhonů možná trápí (nevím, kdo takový by ale iPhone koupil) anebo to vůbec neřeší (což je pravděpodobnější). Z mé strany pořád zůstává iPhone (ale i jiné jablečné produkty), hlavně dobře marketingově podpořený výrobek, díky čemuž si ho spousta lidí koupí, aniž by přemýšleli nad poměrem cena/výkon (něco jako auta Škoda). ...tak a teď se doufám do flamu připojí i škodovkáři ;):D
  • 0

#22 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 10:12

mitak napsal/a:
Pořád tady zůstává hlavní argument, že iPhone nemá operační systém jako jsou WM a nedají se do něj nahrávat aplikace třetích stran.


No a to je ten zásadní omyl, který lidi, kteří iPhone znají jen z reklam, rádi vyhlašují do světa. iPhone samozřejmě má operační systém (hodně laicky řečeno jde o odnož Linuxu) a dají se do něj nahrávat aplikace třetích stran. Jestli to někoho zajímá, tak takhle vypadají moje (tedy ajfoní) vnitřnosti (linuxáci jistě poznávají známé adresáře ;) a tohle je ukázka dohraných aplikací:

* aplikace
* hry

A když si zmiňoval ten Excel, tak ještě tady.
Samozřejmě jde jen o prohlížeč. Zatím...

Tímto bych celou debatu považoval za ukončenou. A abych nebyl úplně of-trupik tématu GPS - i když iPhone momentálně nemá podporu GPS, stejně jsem rád, že ho mám, protože nejpozději do konce roku určitě bude. Nezapomínejme, že jde o nové zařízení a vzpomeňme se slzou v oku, co za pomalé, těžké a málo vydržící krámy byly Windows Mobile (tehdy ještě Windows CE) komunikátory, když Microsoft objevil PDA trh.
  • 0
Líbí se vám náš statusbar? Udělejte si podobný podle mého návodu.

#23 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 12:08

Ne že bych chtěl mít poslední slovo, ale i kdyžs mě překvapil, že do iPhonu se dají nahrát jiné aplikace, tak mě moc nepřekvapilo za jakých okolností. Mám na mysli to, že jich je málo, že Excel je jen prohlížeč apod. "porodní bolesti" např. s GPS (připojíš GPS, ale už nepřipojíš napájení :D ) WM jsem taky začal používat až od verze 5, takže nevím, proč se stát dobrovolně pionýrem a mučit se s něčím, co zatím funguje polovičatě ne-li vůbec B)
  • 0

#24 krajzlici

krajzlici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 12:22

mitak napsal/a:takže nevím, proč se stát dobrovolně pionýrem a mučit se s něčím, co zatím funguje polovičatě ne-li vůbec B)

Když poslední, tak poslední ;)

A mě se na tom právě líbí to pionýrství (ostatně, já ho ještě zažil - mám doma ještě někde průkaz). A kdepak, že funguje polovičatě. To, co tam je a co je možné dohrát, funguje víc než stoprocentně a navíc tak neuvěřitelně rychle, že celý WM i se svými registry a podobnými věcmi se může dívat z okna :)

Co se týče mála aplikací - v porovnání s těmi tisíci pro WM jich je málo (seznam) ale po pravdě, kolik aplikací máš nainstalovaných a kolik z nich jich opravdu použiješ více než jednou týdně?
  • 0
Líbí se vám náš statusbar? Udělejte si podobný podle mého návodu.

#25 Petr&Petra

Petr&Petra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 13:40

ja bych rekl ze komunita ktera nyni plodi pro iphone je obrovsky potencial .. vzdyt jenom ceske zdroje nabizi hodne programu, nehlede na to ze nyni bylo uvolneno SDK3, cili to teprve zacne .. pouzivam jen malo zdroju a uz takhle je to nepreberne mnozstvi :) vim ze je to hloupost ale mas ve WM emulaci playstationu 1? :) preju krasnej vikend
  • 0

#26 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 14:00

Počítačové hry už bohužel nehraju ani na počítači ani na Playstationu natož v telefonu :( Když si procházím ty aplikace pro iPhone tak se nemůžu ubránit dojmu, že jsou to zas jen obvyklé pičovinky na nic, které v různých obdobách nabízí každý "hloupý" telefon. Z těch důležitých aplikací, které jsem zmínil kdesi nahoře v tomto vlákně jsem v seznamu nenašel nic :|
  • 0

#27 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2008 - 21:37

mitak napsal/a:
...tak a teď se doufám do flamu připojí i škodovkáři ;):D

HTPčko není tak hrozný, jak se tu snažíš tvrdit! Mám s ním už 2 FTFka (shodou okolností obě z kopce, ale to nic neznamená!).

Ad iPhone / MDA / PDA / whatever - smysl iphone je mi utajen, smysl ipodu je mi utajen. Měl sem možnost si s tím nějakou dobu hrát, nezaujalo mě to (jedinej ipod, co mi 'sedí', je shuffle). Pro .NET CF si semtam něco napíšu.

Co potřebuju na programování pro iPhone? Neplatí se tam nějakej poplatek za SDK? Něco takovýho sem čet, ale jak to je přesně fakt netuším.
  • 0

#28 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 19:14

Poradí mi nějakej ajfouňák, jestli se dá nějak zprovoznit nahrávání zvuku? (ne že bych ho chtěl koupit pro sebe... :D)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#29 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2008 - 22:00

ajfouna jsem měl více než 14dnů a dal jsem ho pryč. Snažil jsem sám sebe přesvědčit, ale nepodařilo se mi to. Je to efektní frajeřinka, se kterou se pořádná práce dělat nedá. Navíc je to pomalé a nemá to ani plnohodnotné vývojové prostředí. Je to hlavně pro ty, kteří to ledabyle vedle sebe pohodí na stůl v baru, či hospodě. To beru. Každý potřebuje něco jiného. Mě se vůbec neosvědčil. Mého vyladěného Hermese nahradit nedokázal. Ale krásná hračka.
  • 0
Můj GCX profil: █ ZDE █




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama