Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2045 odpovědí na toto téma

#1781 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 21:20

Rezervace je především značená červenými pruhy na stromech. Cedule nemůže být na každém metru.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1782 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 21:40

Bráška mi dneska poslal tohle

 

http://video.aktualn...3a0025900fea04/


  • 0

#1783 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 21:54

A ze si zrovna vezmou do huby Rolabvu, kde ihned po vyhlaseni nove NPR doslo k presunum a vyklizeni prostoru od kesi ....

Zajímavý... podle příspěvku v diskusi k tomu dnešnímu článku na idnes.cz je tam šest keší. Ale ty jsou asi u cesty.

http://vary.idnes.cz...tent=clanek-box

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 květen 2015 - 22:01

  • 0

#1784 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 22:35

Je to nějaký divný. Někdo tam stále leze ....., Někdo tam láme větve ...., Opíkají vuřty ....., provozují geocacing! Obrázek je   http://www.geocachin..._strecha-evropy

ale ty keše o které se jedná nejsou vidět.


  • 0

#1785 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2015 - 22:43

Obrázek je ilustrační foto. Prý je tam nějaká část Červenýho trpaslíka, nebo čeho...

http://coord.info/GC57QE1

Pak GC3TZX7, o tý píše Sopdet v tomhle vlákně. Pak prý ještě GC57QDX

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 20 květen 2015 - 23:04

  • 0

#1786 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 6:36

Ach, jak typické... on tam sice taky chodí, ale on na to má povolení. Sbírá papírky.

 

Co je ještě příšernější naž aktivistický ochránce přírody? Samozvaný dobrovolný ochránce přírody.

 

Někdo by měl začít chránit přírodu před ochráncema...


  • 13

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1787 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 6:58

To je snad běžný postup, udělat humbuk, že někdo něco dělá tam, kde si myslím, že smím jen já a moji kamarádi.


  • 13

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1788 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 7:56

kolombo: :D :rolleyes:


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1789 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 8:13

A už se zas ty dva kočkujou :D :D :D!


  • -1

#1790 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 8:15

Mě by zajímala jenda věc, jestli půjdu směle rezervací a objeví se člen SNB...tedy pardon, ochranářské hlídky - co bude dál ? Nikdy jsme právě neslyšel, nečetl, že by někdo to pokutu dostal, případně jakýkoliv jiný trest.


  • 0

*


#1791 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 9:16

Mě by zajímala jenda věc, jestli půjdu směle rezervací a objeví se člen SNB...tedy pardon, ochranářské hlídky - co bude dál ? Nikdy jsme právě neslyšel, nečetl, že by někdo to pokutu dostal, případně jakýkoliv jiný trest.

I když nejúčinnějším trestem by asi bylo pár ran lískovkou, tak pravomoci strážců jsou omezené, viz §81 odst. 8) a 9) zákona 114/1992 Sb. Druhá věc je aplikace v konkrétních případech. Výši pokut stanovuje zákon 200/1990 Sb., podle §13 odst. 2) to je do 1 000 Kč na místě, ale lze až do 10 000 Kč dle §45.


  • 1

#1792 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 10:12

Mně by to právě zajímalo, pokud by jsi s pokutou uprostřed divočiny nesouhlasil - teoreticky - a půjdeš do správního řízení....jak to on bude dokazovat ?

Jak prokáže, že jsi tam opravdu byl (to tě bude držet do příjezdu hlídky ?) a hlavně že jsi tam šel úmyslně ?

Nikde jsem žádné správní řízení  s vniknutím 1 tuláka do rezervace nezaznamenal.


  • 0

*


#1793 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 10:47

Mně by to právě zajímalo, pokud by jsi s pokutou uprostřed divočiny nesouhlasil - teoreticky - a půjdeš do správního řízení....jak to on bude dokazovat ?

Jak prokáže, že jsi tam opravdu byl (to tě bude držet do příjezdu hlídky ?) a hlavně že jsi tam šel úmyslně ?

Nikde jsem žádné správní řízení  s vniknutím 1 tuláka do rezervace nezaznamenal.

Pro pořádek jen dodám, že nejsem ani strážce, ani jsem se v praxi s nějakým jejich zásahem nesetkal.

Podle zákona má právo strážce dát blokovou pokutu, pokud nemáš prachy, tak dostaneš složenku. Pokud se vzpouzíš, tak má právo tě zadržet a odevzdat Policii ČR. Jak bude dokazovat přestupek netuším. Jestli bude stačit tvrzení nebo záznam, např. foto. Ale jak to bude v praxi netuším. Snad se zde najde nějaký strážce, který to objasní.

--------------------------

§ 81 Stráž přírody

(7) Strážci jsou oprávněni

a) zjišťovat totožnost osob, které porušují předpisy na ochranu přírody,

B) ukládat a vybírat blokové pokuty za přestupky na úseku ochrany přírody,

c) vstupovat na cizí pozemky za podmínek stanovených v § 62,

d) zadržet ke zjištění totožnosti osobu, kterou přistihnou při porušování právních předpisů o ochraně přírody a krajiny, a odevzdat ji orgánu Policie České republiky; přistižené osoby jsou povinny uposlechnout,

e) požadovat pomoc nebo součinnost orgánů Policie České republiky, popřípadě obecní policie, pokud nemohou splnění svých povinností zajistit vlastními silami a prostředky.

(8) V případě bezprostředního ohrožení zájmů chráněných podle části druhé až páté tohoto zákona je strážce přírody oprávněn k pozastavení rušivé činnosti. O svém opatření bezodkladně vyrozumí územně příslušný orgán ochrany přírody. Opatření potvrdí, změní nebo zruší orgán ochrany přírody nejpozději do 15 dnů od jeho vydání.


  • 0

#1794 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 11:10

Díky Miki. Teď ještě někoho, kdo nám poskytne příklad z praxe.


  • 0

*


#1795 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 11:23

Jestli nebude problém, že ochranáři občas pruděj kvůli samotnému pruzení, třeba blokujou stavbu dálnic kvůli chřástalovi. Takže se oddůvodněné oblasti na tom svezou.


  • 0

#1796 mmartin1977

mmartin1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 11:46

V praxi tam potkáš někoho ze stráže přírody nebo mě, já mám NPR Rolavská vrchoviště jako starosta v katastru :D Stráž přírody se ti legitimuje odznakem/průkazem, já jen průkazem, následuje rozmluva/domluva, při srážce z arogantním blbcem se zavolá policie, pokud tam někdo dělá oheň a nemá se k uhašení, tak se volají hasiči. Pokud někdo uteče, tak zároveň obvykle ukončí nežádoucí činnost :D čtyřkolky mají většinou SPZ, auta taky, tam je to jednodušší.

Pro dokazování stačí tvrzení, páč i stráž přírody je úřední osoba... Což je výhoda, když dostane pár facek, páč u úředních osob se to řeší víc než u běžného smrtelníka :D


  • 1

#1797 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 12:32

Martine paráda - takže, jak to tak probíhá ? A honíš je třeba po lese ? A když jsou 3 a každý se rozprchne na jinou stranu ?

Ne ale vážně - řešíš nějak poklidné poutníky (bez ohně, čtyřkolek atd.) ?


  • 0

*


#1798 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 13:04

Dvojstrana Berta&Jan hledaji Kesky je i v Materidoussce. Bohudik je to vzdy spis popis nejakeho mista (mesta) a povidani o zajimavostech. A dole v ramecku je napsano ze je tam tay spousta tech a tech kesi


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#1799 mmartin1977

mmartin1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 13:55

Martine paráda - takže, jak to tak probíhá ? A honíš je třeba po lese ? A když jsou 3 a každý se rozprchne na jinou stranu ?
Ne ale vážně - řešíš nějak poklidné poutníky (bez ohně, čtyřkolek atd.) ?


Tři jsou ještě v pohodě, mohu vypustit dva pomocné členy VB co mám v avataru/cwg :-D

Neřeším a neřeší je co vím ani citovaný pan Kovařík z článku v novinách, ono je těch ostatních i tak dost :-( a já nejsem nějaký fanatik :-D
  • 6

#1800 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2015 - 20:33

Bráška mi dneska poslal tohle

 

http://video.aktualn...3a0025900fea04/

Tam mluví o kešce v Praze s jakousi vanou, co je to za kešku :) ?


  • 0

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian





15 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 15 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama