Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2045 odpovědí na toto téma

#721 rytir_fik

rytir_fik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 19:03

... asi blondyna. :-)
  • 0

#722 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 19:22

No, když ještě schvaloval Minarjo a moje drahá polovička mě 3 krát za noc budila svým tichým odjezdem na FTF...prostě na konečné řešení!!! Ale to ze mě mluví zášť, boť mám o 500 keší méně. :-)
  • 0

#723 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 19:43

Jedna zhrzena manzelka tu uz pred par lety byla, ta psala dokonce sem do fora: LINK.

Ale clanek zabavny, nejvic se mi libilo "Pokud ho vyléčíte z pokladů, může se dát na UFO nebo náboženství a to ještě něco uvidíte" :)
  • 0

#724 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 14:08

Jo a jeste jsem si tak uvedomil... v minulem semestru jsme meli v ucebnici jednu kapitolu venovanou geocachingu. zkusim ji nekde nafotit a poslat sem.....
  • 0

#725 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2011 - 21:36

A máme tu další v Kutnohorském deníku: http://kutnohorsky.d...ng20111112.html
  • 0

#726 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2011 - 23:53

PLAJ family napsal/a:
A máme tu další v Kutnohorském deníku: http://kutnohorsky.d...ng20111112.html


Skoro bych rekl, ze to bylo V tom sutru. :)
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#727 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 0:07

fotrik napsal/a:

PLAJ family napsal/a:
A máme tu další v Kutnohorském deníku: http://kutnohorsky.d...ng20111112.html


Skoro bych rekl, ze to bylo V tom sutru. :)


Podle hintu bych řekl že ne...
  • 0

#728 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 8:54

Prave jde ve studiu kamarad vybornej blok o GC, parada.... B)
  • 0

#729 Krakono

Krakono

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 8:57

Tak, právě na jedničce běží Studio Kamarád, ve kterém dneska vysvětlují co že to je Geocaching.
  • 0

#730 Pegasss

Pegasss

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 9:14

Krakono napsal/a:
Tak, právě na jedničce běží Studio Kamarád, ve kterém dneska vysvětlují co že to je Geocaching.


Právě jsem psala do české televize kvůly studiu kamarád. Čekám co za moudro mi odepíši. Jsem znechucena lidmi kteří se sprominutím ser.. do věcí do kterým jim nic není a chtějí být pouze zajímavý. Tohle se už ale v české televizi objevilo po druhé ještě v dobrém ránu, někdy okolo ledna také mluvily o geocachingu ale to jsem tak nějak "přešla" ale neustále to zveřejnovat a kazit to ostatním. Ted bude každému jasné když si řekneme např : je tu moc mudlů ... Mrzí mě že se najdou bohužel i takový blbci kteří nám to kazí. :@
  • 0

#731 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 9:20

Pegasss: a co jako, ze se o tom mluvi? Chces si hrat na kastáře nebo iluminaty nebo co? BTW jestli pises do televize s takovym pravopisem, co si predvedla ve svem prispevku, tak to si o nas urcite budou myslet pekne veci.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#732 RVH Team CZ

RVH Team CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 10:27

Pegasss napsal/a:

Krakono napsal/a:
Tak, právě na jedničce běží Studio Kamarád, ve kterém dneska vysvětlují co že to je Geocaching.


Právě jsem psala do české televize kvůly studiu kamarád. Čekám co za moudro mi odepíši. Jsem znechucena lidmi kteří se sprominutím ser.. do věcí do kterým jim nic není a chtějí být pouze zajímavý. Tohle se už ale v české televizi objevilo po druhé ještě v dobrém ránu, někdy okolo ledna také mluvily o geocachingu ale to jsem tak nějak "přešla" ale neustále to zveřejnovat a kazit to ostatním. Ted bude každému jasné když si řekneme např : je tu moc mudlů ... Mrzí mě že se najdou bohužel i takový blbci kteří nám to kazí. :@


Jednoznačně souhlasím...Ještě o stupínek víc by mě štvalo kdyby to bylo na TV Nova, ale tam se to už taky někdy určitě objevilo.
  • 0

#733 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 13 listopad 2011 - 10:31

Ale jděte - co by vás neštvalo?

Co si budeme nalhávat, spousta z nás se o geocachingu dozvěděla z manuálu na legendární eTrex Legend z Mountfieldu :D

Dělejte sami něco pro zlepšení, neblbé kešky, betatesty, nekomerční eventy; na druhou stranu se nebojte a upozorněte na reklamní obsah, neudržované keše, nechoďte na hnusný eventy...
  • 0

#734 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 10:49

Pegasss, RVH Team CZ:
Musím na tohle reagovat. Reportáž jsem neviděl, ale vůbec nechápu, co vám vadí na tom, že se o geocachingu píše a mluví. Jsem přesvědčen, že

Medvědí službu našemu koníčku nedělají reportáže ve sdělovacích prostředcích, ale někteří kačeři sami podobnými hurá akcemi.

Výsledkem těchto akcí totiž bude toto povědomí:

Hráči geocachingu jsou nesnášenlivá komunita, která si nepřeje, aby se o jejich počínání moc mluvilo. Proč asi? Ona ta jejich činnost asi nebude tak nevinná, jak se snaží tvrdit. Bylo by dobré, aby si na ně příslušné orgány posvítily.

A to vůbec nemluvím o tragickém pravopisu a ještě tragičtější formě. Jestli totiž ten dopis (e-mail?) byl veden v podobném duchu jako příspěvek sem do fóra, tak potěš koště.

Takže shrnuto:

Nesouhlasím s vašim názorem a s vašimi akcemi a doufám, že při nich mluvíte pouze sami za sebe a ne za celý český geocaching.

Ale osobně si myslím, že se právě za celý geocaching schováváte.

Můj názor naopak je, že podobné pořady a reportáže našemu koníčku pomáhají. Nemyslete si, že každý, kdo se o geocachingu dozví z televize nebo časopisu, to hned půjde zkusit. A kdyby jo, že hned bude vykrádat a ničit keše. Každý jsme nějak začínali a keše jsme určitě neničili. Většina lidí si pomyslí něco o bláznech, co mají dost peněz, takže nevědí roupama, co s nima, ale když pak uvidí kačera lezoucího kamsi nebo "podezřelou" krabičku kdesi, tak nebudou hned alarmovat policii, ale s přezíravým úsměvem to nechají být. Není tohle lepší situace? Pro mě jo.
  • 0

#735 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 11:04

Synek 10 let na zmíněné Dětské hřiště koukal a taky přiběhl, že "tam všechno vyzradí a zrovna povídají všechno o keškách a jak se hledají podle GPS souřadnic" - je doma veden k tomu, že se o tom zejména s vrstevníky nekecá a zejména ne o místu už nalezených keší. Jak jinak - a to vadí mně, ač jsem kačer začínající - řešilo se, jaký že to poklad vlastně nacházíme, jestli pirátský nebo jiný, ale už vůbec nic o tom, že nalezené poklady mají nějaká pravidla, jak s nimi naložit. Tohle jediné mi vadí na veškeré medializaci, že se (téměř) nikde současně neřekne nebo nenapíše - hrajte si, ale dříve si tam a tam přečtěte pravidla. Co najdete, není kořist... nebo pirátský poklad, že...
  • 0

#736 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 11:32

Pegasss napsal/a:

Krakono napsal/a:
Tak, právě na jedničce běží Studio Kamarád, ve kterém dneska vysvětlují co že to je Geocaching.


Právě jsem psala do české televize kvůly studiu kamarád. Čekám co za moudro mi odepíši. Jsem znechucena lidmi kteří se sprominutím ser.. do věcí do kterým jim nic není a chtějí být pouze zajímavý. Tohle se už ale v české televizi objevilo po druhé ještě v dobrém ránu, někdy okolo ledna také mluvily o geocachingu ale to jsem tak nějak "přešla" ale neustále to zveřejnovat a kazit to ostatním. Ted bude každému jasné když si řekneme např : je tu moc mudlů ... Mrzí mě že se najdou bohužel i takový blbci kteří nám to kazí. :@


Mám se smát nebo mám brečet? V jiném vlákně se zase píše: zachraňte geocaching v ČR - hrozí příliv nových hráčů! Tak to pak jo. Pokud má někdo názor: "Já jsem ten správný kačer. A každý, kdo začal po mně, je jen náplava vezoucí se na vlně medializace", tak mu ho neberu. Jen by si měl uvědomit, že taky jednou začal.

Tak jsem se tu pěkně vyzvracel:-) Děkuji za pozornost.
  • 0

#737 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 11:54

Entita napsal/a:
je doma veden k tomu, že se o tom zejména s vrstevníky nekecá a zejména ne o místu už nalezených keší.


Koukam, ze zidozednarskou lozi z toho delaj nejvic ti, co sami kesuji "za ctrnact dni to bude tyden co hledame".
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#738 Entita

Entita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 13:56

S474N napsal/a:

Entita napsal/a:
je doma veden k tomu, že se o tom zejména s vrstevníky nekecá a zejména ne o místu už nalezených keší.


Koukam, ze zidozednarskou lozi z toho delaj nejvic ti, co sami kesuji "za ctrnact dni to bude tyden co hledame".


Nějak nerozumím?? Nebo neznáš desetiletý kluky, který se jdou všichni hned podívat, co že to vlastně ten poklad je? Já jich tedy znám dost a nevidím důvod se kvůli hře potom rozčilovat, že můj kluk je neúmyslný kazič a vybírač, protože takový kluci to nedělají úmyslně, jsou to prostě kluci.

Jestli tohle je "židozednářská lože", tak do háje s výchovou a hlavně s pravidly, nechápu vůbec, proč potom někdo chce, aby tu někdo četl - děti pod deset to nemají moc ve zvyku. Na zmíněné Dětské hřiště koukají už pětileté a chápou dobře, žádnej strach.
  • 0

#739 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 19:07

Tak tedy k té medializaci. Já jsem o Geocachingu dřív vůbec nevěděla. Jednou jsem se z nudy dívala na seriál Beze stopy a zrovna onen díl byl na této hře postavenej. Postupně a jednoduše jsem začala chápat co to je. V díle to bylo celkem srozumitelně vysvětlené a to včetně věcí na výměnu do kešek. Ona žena, kterou hledali, měla malé rolničky ve tvaru rybky, šly přidělat na mobil. Pár dní na to jsem si trošku projela net a zjistila o té hře více. Ale nějak mě to zaujalo. Asi to bylo tím, že jsem byla na škole a mé myšlenky se ubíraly úplně jiným směrem než jít na kešky a pořizovat si GPSku. A jenoho dne si tak s našima jdeme po oboře Hvězda v Praze. A vidím jak někdo dává něco do pařezu. Nenápadně jdem dál, jako že jsme nic neviděli. Po chvilce jsme se vrátili a pařez prolezli. Našim jsem vysvětlila o co jde atd. Vše jsem zase vrátila na původní místo a snad i dobře zamaskovala. Kdybych to nevěděla, že je nějaká taková hra, tak bych s velkou pravděpodobností zavolala policajty, že tam někdo schvává nějaké věci atd. Člověk nikdy neví, co tam může být. S odstupem času mi to vrtalo hlavou a tak jsem si řekla, že to vyzkouším, no a hraju to dva roky. Moc mě to baví a rozhodně si nemyslím, že každý článek nebo zveřejnění v televizi je jen na škodu. Ano bylo by dobré říci, že jsou zde určitá pravidla atd, ale jak všichni víme, ty nedodržují ani kačeři s xxx nálezy. Pokud to v budoucí ale i současné generaci probudí určité hodnoty, které se tak trošku ve společnosti ztrácejí a pomůže to v trávení volného času jinak, než u televize nebo popíjením a kouřením v hospodě, tak nevidím důvod, proč by se o tom nemělo mluvit. Od někud se to lidi musej dovědět.
  • 0

#740 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2011 - 19:25

Já teda ráno taky sledoval to Jů hele neděle (ač to tedy spoustu let není můj oblíbený pořad, kvůli kterému by stálo za to v neděli brzo vstávat :) ) a u toho jejich geocachingu jsem se celkem nasmál. Hlavně když z cache vylezl Muf a hned byl pasován na mudlu... Jinak tedy...Co to je Geocaching tam bylo popsáno zhruba tak stejně podrobně, jako v desítkách jiných článků, co se objevuje. Žádnej zázrak, ale ani nic závadného. Jako by to všechno co kdy u nás o geocachingu vyjde, bylo podle jedné šablony. Víc jsem se rozčílil, že na děti, které tento pořad sledují to bylo vysvětleno příliš "dospělácky"... Dětem bych to podal jednodušeji... A jinak add. Entita: Už vidím zástupy desetiletých dětí jak sofistikovaně stahují z geocaching.com keše, které si vybrali. Stahují je do GPS (standardní výbava desetiletých) a lítají po keších, jen aby je mohli zničit. Ha ha ha ha...tady by si měl někdo máčet přirození ve vlažné vodě...tohle už je vážně paranoidní. Tohle je o rodičích...Když nevydrží remcání dětí, že to chcou vyskoušet, tak to prubnou. Když je to po pár keškách nebude bavit, dítko má smůlu v tomhle věku nemá moc možností lovit samostatně. Pokud je to bavit začne, je to jenom dobře, Geocaching je lepší než nějaká Dota, wowko atd...
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama