Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2045 odpovědí na toto téma

#1961 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2015 - 21:47

Právě na Primě založili kešku v Přístavu. :)

To už máme GC i v seriálech? :o


  • 0

#1962 Jerry 68

Jerry 68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2015 - 22:03

Už je to tak. A to ta keš, měla být přímo v hospodě. Prostě blábol. Spíš do geodepresivního koutku .
  • 0
Čas strávený v Chřibech se nepočítá:-).

#1963 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2015 - 22:58

tak teď na to koukám, to je síla  :D


  • 0

#1964 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2015 - 21:08

Dnes jsme lovili v Tlustovousích a na jedné informační tabuli našli informaci, že "Kdo má rád geocaching, nepřijde zkrátka. U označených ovocnářů je schránka s razítkem do vaší sbírky." Dále odkaz na jejich stránkách www.podlipansko.cz a www.posemberi.cz. Na ovocnastezka.podlipansko.cz je pak video se zmínkou o GEOKEČINGU.


  • 0

#1965 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 11:35

Ten dnešní fór jsem nějak nepochopil.

http://e.metro.cz/de...PRAHA#strana=26


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 25 listopad 2015 - 12:41

  • 0

#1966 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2015 - 12:28

Odkaz odkazuje na nějaká auta.


  • 0

#1967 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2015 - 12:42

Odkaz odkazuje na nějaká auta.

Upraveno. Je to ta fotka s bublinou.


  • 0

#1968 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 26 listopad 2015 - 10:46

Teď jsem narazil na GeoFun http://www.geofun.cz/o-geofunu/
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#1969 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 9:12

Geofunět nebudu, nemám na to vybavení a ani moc náladu. Díval jsem se na to a princip mi připadá jak wherigo. S tím, že tady zakazují hrát na více telefonech zároveň a u některých wherigo je to naopak nutné.


  • 0

#1970 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 9:29

Geofunět nebudu, nemám na to vybavení a ani moc náladu. Díval jsem se na to a princip mi připadá jak wherigo. S tím, že tady zakazují hrát na více telefonech zároveň a u některých wherigo je to naopak nutné.

Taky jśem na to koukal, hlavně na ten trailer a spíš mě to odpudilo...


  • 0

#1971 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 9:42

Já jsem na Geofun narazil už dříve a taky jsem to vyzkoušel. Samozřejmě mě lákala podobnost s wherigem. Vyzkoušel jsem si asi tři hry a pokud by někoho zajímaly moje dojmy, tak tady jsou:

 

1. Myslím si o sobě, že nejsem prudérní, jsem toho názoru, že sprosté slovo na správném místě je kořením, ale jejich název „geosranda“ pro konkrétní hru se mi nelíbí, neumím ani říct proč. Stejně tak se ošívám při jméně „GeoFotr“, kterým jsou podepsány oficiální maily z Geofunu. Je to takové tvrdé, dryáčnické. Ale tohle je jenom můj osobní pocit, kvůli tomu bych ten celý koncept nezatracoval, jen by mi to bylo proti srsti.

 

2. Platforma Geofunu oproti wherigu umožňuje více využívat technických možností telefonu: pouští videosoubory, umí nahrávat video (v jedné hře jsme se museli natočit na video, jak vykřikujeme na Národní třídě „Máme holé ruce“).

 

3. Na druhou stranu to je celé takové strašně primitivní. Struktura těch tří her byla v zásadě stejná: Na začátku se pustilo nějaké video nebo se zobrazilo povídání o tématu. Pak následovaly otázky a pak jsme dostali úkol se přesunout na nějaké místo. Tam jsme se dozvěděli další informace a pak hra většinou skončila. Zábavnost a rozmanitost se s wherigo nedala srovnávat. Rozhodně se tam nevyskytovaly žádné předměty, žádný inventář, žádná trošku složitější situace, prostě nic z toho.

 

4. Trošku jsem se o to zajímal a zjistil jsem tyto věci: Hru si nemůže napsat kdokoliv, vyrábějí ji programátoři Geofunu. V drtivé většině případů jsou hry tvořeny na zakázku nějaké firmy nebo instituce, např. města, s cílem podpořit turistický ruch a informovat o něčem. Z toho vyplývají dvě věci: za prvé určitý (nemalý) komerční prvek a za druhé nesložitost her, aby se zájemci neodradili.

 

5. Dalším prvkem, který mě odrazoval, je snaha o komunitnost - aspoň v době, kdy jsem to já zkoušel, byla aplikace nastavená tak, že vám umožnila odehrát jenom asi 10 her a pak jste museli svoje výsledky nahrát na server, abyste mohli hrát další. Jenže to znamenalo, že by se vaše nahraná videa a nafocené fotky zveřejnily. Protože jsem to už asi rok nehrál, tak nevím, jestli tohle třeba nezměnili, ale mně to vadilo.

 

Závěrem bych svoje pocity shrnul asi takto: Nápad to není špatný, ale realizace se stočila trochu jiným směrem, než bych rád. Místo zážitků a dobrodružství forma reklamy a propagace zaměřená na „široké vrstvy“ a „rodiny s dětmi“. Tedy nic složitého, hlavně nalákat na zamýšlený produkt a přivést lidi tam, kde je chceme mít. Osobně proti tomuto konceptu nic nemám, ale v tomto případě je to pro mě málo. Přirovnal bych to ke kafi z automatu: rychle připraveno, rychle vypito, požitek minimální.


  • 9

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#1972 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 10:25

Já jsem na Geofun narazil už dříve a taky jsem to vyzkoušel. Samozřejmě mě lákala podobnost s wherigem. Vyzkoušel jsem si asi tři hry a pokud by někoho zajímaly moje dojmy....

Díky za info, některé veci Tebou dobře popsané mě napadly při sledování toho traileru. Už vím že tohle pro mě fakt není.


  • 1

#1973 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2015 - 11:13

O GeoFunu jsem četl už před delší dobou, zkusil jsem pár her bez lokace, protože tenkrát ještě nebyly žádné v dostupné vzdálenosti. Taky jsem z toho začal mít pocit, že člověk je nucen k pořizování svých fotek a videí, což mi moc nesedělo, a dost mě odradilo, že si nemůže dělat své věci sám...

mh.mail to shrnul naprosto výstižně... Raději zůstanu u kešek a udělám nějaké to wherigo, i když budu značně omezen kvůli podpoře starých Garminů.


  • 0

#1974 miropiro

miropiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2015 - 23:13

Při odletu z brněnského letiště do Londýna (kde jsem také keškoval a dovezl odtama tři trackovatelné předměty) jsem objevil časopis vydávaný letištěm a v něm článek o geocachingu a "odnoži" winecachingu - článek je online zde http://www.flying-ma...?id=179&lid=202


  • 1

Osobní blog na iDNES.cz (někdy i se zmínkou o putování a lovu kešek)

Osobní vizitka

 

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian


#1975 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2015 - 21:28

Při odletu z brněnského letiště do Londýna (kde jsem také keškoval a dovezl odtama tři trackovatelné předměty) jsem objevil časopis vydávaný letištěm a v něm článek o geocachingu a "odnoži" winecachingu - článek je online zde http://www.flying-ma...?id=179&lid=202

 

A to mě těší, že zmínka o mé dobře hodnocené keši si lítá na palubách letadel třeba do Londýna :-)


  • 0
www.povetrnik.cz

#1976 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2015 - 10:51

Možná tam někdo z vás byl. Já bohužel ne... http://www.horydoly....arluv-most.html


  • 0

#1977 kozohroch

kozohroch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2015 - 19:24

Hledal jsem, proto myslím, že to tu ještě nebylo: Amatérská filmařská skupina VaZu má na svých stránkách mezi krátkými videi i "10 věcí, které byste neměli dělat, když hrajete geocaching". Natočeno letos, stopáž 5 minut.


  • 1

#1978 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 12:30

Zase nějací podezřele se chovající mladíci, nutno na ně poslat policajty!

 

http://pardubice.idn...bice-zpravy_msv

 

(poslední odstavec)


  • 2
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1979 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 14:13

Tu dámu asi nešlo přehlídnout, zvlášť při čtyřech očích, takže zas kačerští ignoranti, kteří se nedívají kolem sebe a na bezpečnosti keše jim nezáleží. Už jsem takové zažil.

Jsem zvědav, jestli se lognou online.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#1980 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 15:32

Tu dámu asi nešlo přehlídnout, zvlášť při čtyřech očích, takže zas kačerští ignoranti, kteří se nedívají kolem sebe a na bezpečnosti keše jim nezáleží. Už jsem takové zažil.

Jsem zvědav, jestli se lognou online.

No ono chovat se nenápadně vždy a všude prostě taky nejde. Zvlášť když je to někde ve městě nebo tady v tom případě na nádraží. Takže bych hned neodsuzoval... 


Tento příspěvek byl upraven od quellen: 29 prosinec 2015 - 15:32

  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama