Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2045 odpovědí na toto téma

#2001 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 9:48

 

No az tohle uvidi nekdo z mistni spravy CHKO, tak na jakoukoliv nadstandartni spolupraci muzeme zapomenout a geokesing u techto lidi upadne v nemilost. Foto, jak si skupinka kaceru rozdela ohen v CHKO v lese, to uz se vubec nebavim o zabezpeceni ohniste (ono konec koncu, neni to jednoduche, diky jehlici a korenum pod ohnistem, ze), mi neprijde dvakrat stastne. Pokud ho pak jeste neuklidili... No delame si vizitku sami. Za me jednoznacne dislajk. :(

 

b94108c50b3ce7b18f1c1c59e6768e4c_p125000


Tento příspěvek byl upraven od Lukas&Verca: 24 únor 2016 - 9:55

  • 4

#2002 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 9:56

Seš si jistej, že zrovna tohle jsou kačeri? :)


  • 0

#2003 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 10:10

Seš si jistej, že zrovna tohle jsou kačeri? :)

 

Nechci se poustet do urovne spekulaci, ruznych dohadu a vymysleni nesmyslnych hypotez, ale pokud hned pod nadpisem "Geokačeři obsazují Brdy" je tato fotografie, tak mi to dava jednoznacne poslelstvi.

 
  • 0

#2004 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 11:41

Fotka říká:

DateTimeDigitized: 2016:02:13 10:02:26
Model: Panasonic DMC-TZ10
Software: GIMP 2.8.0-RC1
 
Podle logu je to Vymítač  na http://coord.info/GC69R68

 

Log: https://www.geocachi...7c-70c586ea08f7


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 24 únor 2016 - 14:23

  • 2

#2005 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 12:40

 

Fotka říká:

DateTimeDigitized: 2016:02:13 10:02:26
Model: Panasonic DMC-TZ10
Software: GIMP 2.8.0-RC1
 
Podle logu je to Vymítač  na http://coord.info/GC69R68

 

Hmm, pěkná špionaž. To aby se človek pomalu bál uprdnout.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#2006 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 12:52

Hmm, pěkná špionaž. To aby se človek pomalu bál uprdnout.

Jaká špionáž, vždyť na sebe i sám prásknul, že byli i tam. kde to není povolené.


  • 7

#2007 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2016 - 8:46

No az tohle uvidi nekdo z mistni spravy CHKO, tak na jakoukoliv nadstandartni spolupraci muzeme zapomenout a geokesing u techto lidi upadne v nemilost. Foto, jak si skupinka kaceru rozdela ohen v CHKO v lese, to uz se vubec nebavim o zabezpeceni ohniste (ono konec koncu, neni to jednoduche, diky jehlici a korenum pod ohnistem, ze), mi neprijde dvakrat stastne. Pokud ho pak jeste neuklidili... No delame si vizitku sami. Za me jednoznacne dislajk. :(

 

 

a co ty plechovky od piva? Myslíte, že je odnesli nebo je někde zahrabali? Proč má někdo potřebu se takovýmhle chováním ještě veřejně chlubit  :(


  • 1

#2008 Kuba Turek

Kuba Turek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 2:23

Dámy a pánové, nepřijde vám, že jste trochu paranoidní? :ph34r: 

Oheň - je zima, všechno je mokré, žádný oheň nikam neprohoří.

Plechovky - normálně se ráno sbalíte, vezmete s sebou odpadky, zahladíte ohniště a jdete. Vy to tak neděláte?
Místo - v Brdech se vždycky trampovalo, skautovalo a tábořilo trochu na tajňačku. Lesáci, ochranáři a často i vojáci to vždycky věděli nic prpti tomu neměli, pokud nedošlo k nějakým excesům.


  • 2

#2009 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 7:44

A ty tady tomu (fotky v logu, článek na webu) říkáš "trochu na tajňačku"?


  • 2

#2010 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 8:08

Odvážné tvrzení, že vše je mokré........ Asi vidíš pod povrch. Je to s prominutím prasárna, rozdělat oheň jen tak na zemi


  • 2

#2011 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 8:30

Dámy a pánové, nepřijde vám, že jste trochu paranoidní? :ph34r: 

Oheň - je zima, všechno je mokré, žádný oheň nikam neprohoří.

Plechovky - normálně se ráno sbalíte, vezmete s sebou odpadky, zahladíte ohniště a jdete. Vy to tak neděláte?
Místo - v Brdech se vždycky trampovalo, skautovalo a tábořilo trochu na tajňačku. Lesáci, ochranáři a často i vojáci to vždycky věděli nic prpti tomu neměli, pokud nedošlo k nějakým excesům.

 

Občas tohle vlákno sleduji a určitě jsem neměl v úmyslu reagovat prakticky na cokoliv. Až dnes mne nadzvedlo prohlášení pana Kuby Turka a jeho nařčení kolegyň a kolegů z paranoi.

V Brdech se trapmovalo, trampuje a zřejmě trampovat bude - to ano. Jakým způsobem se to děje nehodlám komentovat, jen si dovolím poznámku ke kritizovanému článku. Podle mne je špatně to, že se autor veřejně a s radostí "obnažuje" se svými zážitky z něčeho méně, či více zakázaného. A ani si neuvědomuje, že dělá cokoliv špatně. Server "Horydoly" nečtu a nesleduji, ale minimálně svým názvem a zjevně i zaměřením může v potenciálním čtenáři vzbudit dojem, že se jedná o odborný web na danou tématiku (opět nechci hodnotit). Tímto článkem s onou fotografií dává autor jasný signál čtenářům tohoto webu, že takto je to správně. Takto se trampuje, klidně si rozdělejte oheň uvnitř lesa. Opět nechci řešit, kolik trampů to dělá a vždycky dělalo - to je na každém z nás, jak situaci vyhodnotí. Vadí mi, že autor přímo křičí do světa - TOTO JE normální! Ze zákazu vytvořil normu. Nešvar dnešní doby.

 

Ještě poznámka "pod čarou". Taky jsem hezkých pár let trampoval, i dnes s radostí přespím v přírodě - nejsem tedy rýpal teoretik. A za druhé - již jsem na vlastní oči viděl požár lesa, kdy oheň vyrazil o několik metrů od původního zdroje žáru (ohniště). Hasiči jednoznačně potvrzují, že oheň zapálí kořínky pod povrchem a ve vrstvě jehličí může i víc jak den oheň skrytě cestovat pod zemí jako doutnající nebezpečí. Často se nic nestane a zhasne samovolně. Občas si ale najde vhodné podmínky a zahoří o kus dál...

Hezký den.


  • 15

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...


#2012 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 8:57

Taky jsem viděl lesníka při pálení klestí, který rozdělal asi 10 ohňů na strmém svahu a nedalo se u toho být, protože ať foukl vítr z kterékoli strany, byli jsme v kouři. A slyšel jsem jiného lesáka, že když v létě hoří na rašeliništi, hlídají to po uhašení ještě 14 dní. A viděl jsem velký oheň ve vydlážděném ohništi, uhašený několika kýbli vody, který se po několika hodinách znovu rozhořel.

Dělat oheň na zemi v létě, když je sucho, je opravdu prasárna. Dělat něco ne úplně povoleného a chlubit se s tím veřejně na webu je taky prasárna. Jako by si někdo točil, jak předjíždí na zákazu a vystavil si to veřejně.

Ale dělat velký problém z ohýnku, když kolem leží zbytky sněhu, to se mi zdá přehnané. Jiná věc je, jestli po sobě pak uklidili.


  • 4

#2013 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 9:03

Každopádně by si tohle vlákno měl především přečíst Vymítač (a jeho kamarádi) a přinejmenším se pořádně chytit za nos.


  • 2

#2014 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 12:32

Tímto článkem s onou fotografií dává autor jasný signál čtenářům tohoto webu, že takto je to správně.

 

Myslím, že trochu přeháníš.

Článek je o geocachingu, nevidím tam jediné slovo o trempování. Naopak, je tam řečeno, že kešky se v zakázaných zónách povolovat nebudou.

Obrázek jsem já chápal vyloženě jako ilustrační k Brdům, nesouvisející s tématem článku, tj. s keškami. V popisu obrázku je zimní táboření, kterému se článek vůbec nevěnuje.

To, že na fotce táboří kačeři a že je to na zakázaném místě, zjistila zdejší detektivní kancelář, nikoliv běžný čtenář.


  • 1

#2015 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 13:04

 ...a že je to na zakázaném místě, zjistila zdejší detektivní kancelář, nikoliv běžný čtenář.

No to by ten ctenar musel byt hluchy a slepy, na fotografii vidim jasne, ze to je v lese, tedy rozpor s lesnim zakonem a zakonem o pozarni ochrane. Hned pod fotkou je titulek "...pobliz Hejlaku", tedy CHKO do tretice vseho dobreho,i poruseni zakona o ochrane prirody.

 

 

 
  • 0

#2016 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 13:07

Nicméně už jenom ta fotka se může stát záminkou/důvodem k větším restrikcím ohledně pohybu veřejnosti v Brdech <_< .


  • 2

#2017 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 13:08

Vymítač to určitě čte, s tím si jsem jistý.


  • 0

#2018 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 13:23

Každej z nás občas udělá něco, co neni tak úplně košer, zastaví na zákazu stání, přejde na červenou, vleze někam, kam je zakázanej vstup a nebo holt si rozdělá po ránu ohníček u lesa, aby si mohl uvařit kafe. Jestli bylo namrzlo a nasněženo, nebude to zřejmě žádná katastrofa, ostatně zpráva o lesním požáru na Brdech se ke mně za letošní zimu zatím nikdy nedonesla. Až potud bych z toho nedělala aféru.

Že tu fotku ale někdo vystaví do outdoorovýho časopisu, a ještě k takovýmu uhozenýmu titulku, nad tim mi fakt zůstává rozum stát - leda by to byl nikoliv kačer, ale naopak někdo, kdo chce ochranáře/ trampy/ veřejnost proti kačerům poštvat, a fotku si za tím účelem ukradl na netu. To už je skoro takový, jako bych já dala svou fotku v plavkách na první stránku katolickýho týdenníku, že jo :D. Že foto je pouze ilustrační k Brdům, nikoliv ke kačerům, to by mi jako čtenáři ani na mysl nepřišlo. Předpokládám automaticky, že na fotce je to, co v nadpisu a v článku (tedy pokud od dotyčného pisálka zrovna neočekávám manipulaci, což, žel, často očekávám :D - ale to by byl ten případ, že by autor chtěl kačerům uškodit, což tady asi záměr nebyl, i když výsledek ano).


  • 13

#2019 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 13:37

Souhlas s Jackou. Zjednodušeně řečeno, tohle dělá spousta lidí, je jedno jestli kačer, tremp nebo kdokoliv jiný. Ale málokdo se tím chlubí. A docela i věřím, že článek vznikl se souhlasem zmiňované osoby.
  • 3

#2020 ouvalak

ouvalak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2016 - 13:39

Myslím, že trochu přeháníš.

Článek je o geocachingu, nevidím tam jediné slovo o trempování. Naopak, je tam řečeno, že kešky se v zakázaných zónách povolovat nebudou.

Obrázek jsem já chápal vyloženě jako ilustrační k Brdům, nesouvisející s tématem článku, tj. s keškami. V popisu obrázku je zimní táboření, kterému se článek vůbec nevěnuje.

To, že na fotce táboří kačeři a že je to na zakázaném místě, zjistila zdejší detektivní kancelář, nikoliv běžný čtenář.

Nepřeháním, to mi věř. Každá, byť "ilustrační", fotografie by měla odpovídat obsahu textu, který má ilustrovat. A tahle navíc není jen ilustrační, ale má konkrétní popis a je tak snadno propojitelná s textem. Tedy s GC. Navíc, pokud si obrázek rozklikneš, je pod ním ještě text:"Začátek existence Chráněné krajinné oblasti Brdy".  To je sakra dobré spojení. Podívej se ještě jednou na fotografii a spoj si s jejím obsahem větu Začátek existence Chráněné krajinné oblasti Brdy. Jaká je teď tvá asociace?

 

Jsem dalek tomu hodnotit článek, ani nehodlám vířit štvavou kampaň proti nikomu. Jen mi šlo o to, aby se každý zamyslel...Obzvlášť autor a člověk, který publikaci schvaluje. Vše je o souvislostech.

 

K článku mne jen napadá otázka, pro koho měl být určen. Kačerům? Ti si informace umí najít sami. Mudlům? Pak se ptám PROČ? Nebo proč takto? Osobně se mi tenhle styl "medializace" nelíbí. Nechci utajený GC, ale informace mířící vně GC by měly mít nějaký smysl, minimálně osvětový. Ne jen psát o geocachingu proto, že je to teď moderní a zvyšuje to návštěvnost stránek. I když návštěvnost tohoto článku zvedáme asi nejvíc my touhle diskusí :).

 

To je asi z mé strany úplně všechno, co k tématu můžu napsat... Jo, ještě se mi líbí reakce v diskusi pod článkem :).


  • 3

Přátelé - chvátám, chvátám, nemám chvíli klid. Já tam, já tam dávno už měl být. Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama