Mapa a nepřesnost pozice
#1
Publikováno 11 květen 2008 - 18:45
#2
Publikováno 11 květen 2008 - 20:25
#3
Publikováno 11 květen 2008 - 21:28
Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/
#4
Publikováno 12 květen 2008 - 7:30
To asi ano, ale i takto malé znepřesnění je znepřesnění a bohužel u některých krabiček je zavádějící. Jak jsem napsal, ve městě je to asi problém. No a když ještě ty nepřesné souřadnice zadáš do jiné mapy, chyba GPSky atd., pak se to znásobí a hlavně, když o tom nevím, tak s takovou nepřesností nepracuji, tudíž věřím souřadnicím jdu rozebírat zeď a bourad díru do zdi.pepa.z.pocernic napsal/a:
Do poslední verze jsem to dát zapomněl. (Jinak to znepřesnění je náhodné maximálně v rozsahu 3/100000 stupně. Tak si spočítejte, jaká je maximální odchylka)
#5
Publikováno 12 květen 2008 - 7:41
Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/
#6
Publikováno 12 květen 2008 - 9:13
Teď nevím jestli nemám nějakou zásadní chybu ve výpočtu, ale třeba rozdíl mezi [N49 E016] a [N49.00003, E16.00003] mi vychází na cca 4 metry. A to je vlastně maximální odchylka k jaké může dojít, takže mi nepřipadá že by pak souřadnice měly vést do vedlejšího baráku :-o.sobikovi napsal/a:
To asi ano, ale i takto malé znepřesnění je znepřesněnípepa.z.pocernic napsal/a:
Do poslední verze jsem to dát zapomněl. (Jinak to znepřesnění je náhodné maximálně v rozsahu 3/100000 stupně. Tak si spočítejte, jaká je maximální odchylka)
#7
Publikováno 12 květen 2008 - 11:18
#8
Publikováno 12 květen 2008 - 11:39
K tomu něco píšu o kousek výšsobikovi napsal/a:
(to asi stejně nemůže nikdo tady prozdradit o kolik), tak nechci ani domýšlet, jak by si dopočítával přesné souřadnice...
Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/
#9
Publikováno 12 květen 2008 - 12:33
#10
Publikováno 12 květen 2008 - 12:39
Vždyť už jsem psal, že jsem to do poslední verze mapy jen zapomněl dát.alkes napsal/a:
Informaci o záměrném znepřesnění by to ale možná sneslo.
Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/
#11
Publikováno 12 květen 2008 - 12:50
#12
Publikováno 12 květen 2008 - 12:54
Ta informace a reálný rozdíl v přenášených údajích měly alespoň nějak odradit od pokusů o zneužití databáze a nebylo to zaměřené proti běžným uživatelům.alkes napsal/a:
Jo, je to maximálně 4m, což mi přijde zanedbatelný i ve městě. Až mě samotného překvapilo, že to je tak málo.
Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/
#13
Publikováno 12 květen 2008 - 13:08
#14
Publikováno 12 květen 2008 - 18:00
Právě že se ty chyby sčítají a k tomu ještě nováčkovské "problémy" a hned přeoráváš něčí zahradualkes napsal/a:
Jo, je to maximálně 4m, což mi přijde zanedbatelný i ve městě. Až mě samotného překvapilo, že to je tak málo......
.... takže bych spíš nováčky informoval o tom, že maj koukat ve větším okruhu než to tady furt dokolečka řešit a svádět na místní mapu.
Nemyslím si, že by se furt probírala chyba mapy. Pokud něco, tak možná debata o tom, zda má taková mapa smysl.
#15
Publikováno 12 květen 2008 - 18:01
A proč k tomu nepoužíváš originální mapu na gc.com, která poskytuje stejné informace a ještě k tomu bez chyby???alkes napsal/a:
... Používám mapu běžně jako orientační na plánování geovýletů, abych věděl, kde jsou jaké cache po cestě, jaké listingy si mám tisknout a tak...
#16
Publikováno 12 květen 2008 - 19:09
Používám zdejší mapu stejně jako Alkes - ta na GC.com mi přijde o dost horší, u té tady se zase může jevit jako problém zmiňovaná nepřesnost. Není mi ale jasný kdo by tahal z této mapy data /ani nevím jestli to lze/. K tomu je tady snad dost nástrojů - pokud má někdo potřebu stahovat či aktualizovat vše v dosahu /a někdy i mimo něj/ tak těžko využije zdejší mapu.sobikovi napsal/a:
A proč k tomu nepoužíváš originální mapu na gc.com, která poskytuje stejné informace a ještě k tomu bez chyby???alkes napsal/a:
... Používám mapu běžně jako orientační na plánování geovýletů, abych věděl, kde jsou jaké cache po cestě, jaké listingy si mám tisknout a tak...
Ta by snad měla sloužit k náhledu kde co je, kde kdo je atd. -navíc si na ní můžu vyfiltrovat nalezené keše /to na GC nelze -nejsem PM/
#17
Publikováno 12 květen 2008 - 19:15
Důvodů je několik... nemá tak dobré mapové podklady, padá mi u ní občas prohližeč (samozřejmě spíš chyba prohlížeče, ale já jsem konzerva ) No a hlavně, než bych s tou neskutečně pomalou mapou naplánoval výlet, tak bych se z toho asi pos...uvařil tak 10 čajů.sobikovi napsal/a:
A proč k tomu nepoužíváš originální mapu na gc.com, která poskytuje stejné informace a ještě k tomu bez chyby???
Takže pro mě tahle mapa rozhodně cenu má a jsem za ni móc vděčný.
edit: ... i za stále přibývající vychytávky.
#18
Publikováno 13 květen 2008 - 6:46
OK. Kvalita podkladů? Ty hledáš podle mapy? Na to podívat se kde jsou jaké krabičky stačí snad i Yahoo mapa... Prohlížeč? Ano, to je problém asi na tvém compu, co třeba doinstalovat javu nebo co je třeba aby to fachalo dál Rychlost? Nemám dojem že by byla výzazně jiná než tady a snad ti ujede poslední Metro? Ale jasně, asi se to dá.. díky tomu mne napadlo jedno téma na dotazy, tak uvidíme..alkes napsal/a:
... než bych s tou neskutečně pomalou mapou naplánoval výlet, tak bych se z toho asi pos...uvařil tak 10 čajů.
#19
Publikováno 13 květen 2008 - 7:00
Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/
#20
Publikováno 13 květen 2008 - 7:20
Ale no tak Myslím že jsem zde na jiných místech několikrát uvedl, že se všechny chyby, tedy včetně kvality podkladů sčítají atd. a samozřejmě na kvalitě podkladů záleží. Jenže kde je hranice kvality podkladů? Pokud nehledám kešky podle mapy, což si myslím že z níže uvedených nikdo, pak je dostatečně přesná i mapa na yahoo apod. Počítám s tím, že všichni kdo hledají krabičky stejně ve finále dojdou na cílovou plochu a tam hledají podle souřadnic zadaných do GPSky a tam je přesnost podkladů k ničemu, chyba je maximálně šířka vozovky, což je asi na místě v pohodě.pepa.z.pocernic napsal/a:
Sobíku. Dovedu pochopit, že se ti mapa z nějakého důvodu nelíbí. Ale to jak se její použití snažíš vymlouvat i ostatním už mi začíná připadat spíš legrační. A ty tvé myšlenkové obraty, na gc.cz bazíruješ na absolutní přesnosti, na gc.com už ti o ní zase tak nejde (na přesnosti mapy se podílí i kvalita podkladů).
Edit: Docela rád bych věděl, co máš za problém.
Já žádný problém nemám. Zajímá mne jedna jediná věc, proč někteří kačeři na místní mapě si najdou kešku, kterou chtějí najít a pak jdou na gc.com a tam si nahrají přesné souřadnice, což je zcela zbytečný a nelogický krok. Prostě na mapě gc.com si najdu kešku, podívám se přímo na místní mapě kde co je (maximálně si dám proklik na mapy.cz pro přesné podklady) a jedu dál. Většina si stěžuje na rychlost map na gc.com, ale pak stejně dělají zbytečné kroky. Co je to proč dělat něco kostrbatě, když to jde přímočaře...
... a pak nevím, proč zamotáváme hlavičku nováčkům víc, než je nutné
Už jsem to napsal mnohokrát a zase to zopakuji: mapa je opravdu dobrá práce a nic proti ní nemám. Vždyť nikomu tady nic nebrání v tom, aby napsal Mapu na gc.cz máááááme ráááádi protože...
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů