Přejít na obsah


Fotka

Mapa a nepřesnost pozice


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2008 - 18:45

Bylo by možné do mapy dát poznámku/upozornění/info o tom, že jsou souřadnice pouze informativní a neodpovídají skutečnosti? Kdesi v hloubce fora se tato informace najde, jenže když nováček přijde na stránky, klikne na mapu a začne podle ní hledat ( a měl by jít na gc.com), pak často nenajde jen díky tomu, že hledal na nesprávných souřadnicích.. ... důkazem toho je několik logů nebo privát message u některých mých kešek, kdy si kačeři stěžují na to, že souřadnice ukazují do budovy a tudíž chtějí vědět jestli je tam vstupné atd. atd. Chyba v souřadnicích může v poli nebo lese ztrácet význam, ale v městě je dost fatální a nováčci se pak zbytečně diví..
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2008 - 20:25

ale to tam pepa napsal hnedka po znepresneni a nejspis to tam stále je (nemohu ted overit)
  • 0

#3 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2008 - 21:28

Do poslední verze jsem to dát zapomněl. (Jinak to znepřesnění je náhodné maximálně v rozsahu 3/100000 stupně. Tak si spočítejte, jaká je maximální odchylka)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 7:30

pepa.z.pocernic napsal/a:
Do poslední verze jsem to dát zapomněl. (Jinak to znepřesnění je náhodné maximálně v rozsahu 3/100000 stupně. Tak si spočítejte, jaká je maximální odchylka)

To asi ano, ale i takto malé znepřesnění je znepřesnění a bohužel u některých krabiček je zavádějící. Jak jsem napsal, ve městě je to asi problém. No a když ještě ty nepřesné souřadnice zadáš do jiné mapy, chyba GPSky atd., pak se to znásobí a hlavně, když o tom nevím, tak s takovou nepřesností nepracuji, tudíž věřím souřadnicím jdu rozebírat zeď a bourad díru do zdi.
  • 0

#5 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 7:41

Teď nechápu, jak chceš ty nepřesné souřadnice zadávat do jiné mapy nebo gps, když to zobrazuje jen značku v mapě a žádné souřadnice.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#6 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 9:13

sobikovi napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Do poslední verze jsem to dát zapomněl. (Jinak to znepřesnění je náhodné maximálně v rozsahu 3/100000 stupně. Tak si spočítejte, jaká je maximální odchylka)

To asi ano, ale i takto malé znepřesnění je znepřesnění

Teď nevím jestli nemám nějakou zásadní chybu ve výpočtu, ale třeba rozdíl mezi [N49 E016] a [N49.00003, E16.00003] mi vychází na cca 4 metry. A to je vlastně maximální odchylka k jaké může dojít, takže mi nepřipadá že by pak souřadnice měly vést do vedlejšího baráku :-o.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 11:18

Rozdíl to je, protože souřadnice opravené zde na mapě ukazují někam do budovy, do objektu za plot atd. atd. a pokud přijde nováček lamička, tak prostě hledá za plotem nebo uvnitř baráku, v tunelu atd. atd. No a jelikož není schopen dočíst se někde, že je to posunutý, natož o kolik (to asi stejně nemůže nikdo tady prozdradit o kolik), tak nechci ani domýšlet, jak by si dopočítával přesné souřadnice... .. na jednom foru jsem narazil na zajímavou anketu, kolik vteřin má stupeň a to by jsi se divil, co tam vychází :P
  • 0

#8 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 11:39

sobikovi napsal/a:
(to asi stejně nemůže nikdo tady prozdradit o kolik), tak nechci ani domýšlet, jak by si dopočítával přesné souřadnice...

K tomu něco píšu o kousek výš
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 12:33

Jo, je to maximálně 4m, což mi přijde zanedbatelný i ve městě. Až mě samotného překvapilo, že to je tak málo. Ono by bylo zajímavé zamyslet se, jak přesné jsou vůbec ty mapy, GPS a třeba i zápis originálních souřadnic geocachí. Občas se to určitě může ošklivě sečíst, ale znepřesňujících vlivů v tomhle měřítku je daleko víc, takže bych spíš nováčky informoval o tom, že maj koukat ve větším okruhu než to tady furt dokolečka řešit a svádět na místní mapu. Informaci o záměrném znepřesnění by to ale možná sneslo.
  • 0

#10 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 12:39

alkes napsal/a:
Informaci o záměrném znepřesnění by to ale možná sneslo.

Vždyť už jsem psal, že jsem to do poslední verze mapy jen zapomněl dát.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 12:50

Jojo vím o tom. Ta poslední věta byla trochu nadbytečná, sorry. Rozhodně to ale nebylo myšlený nijak vyčítavě. :)
  • 0

#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 12:54

alkes napsal/a:
Jo, je to maximálně 4m, což mi přijde zanedbatelný i ve městě. Až mě samotného překvapilo, že to je tak málo.

Ta informace a reálný rozdíl v přenášených údajích měly alespoň nějak odradit od pokusů o zneužití databáze a nebylo to zaměřené proti běžným uživatelům.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#13 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 13:08

Aha, myslel jsem původně, že to je v podobném měřítku jako bývalo (a asi je stále) v kml importovatelném do Google Earthu, nikdy jsem to ale moc nezkoumal. Používám mapu běžně jako orientační na plánování geovýletů, abych věděl, kde jsou jaké cache po cestě, jaké listingy si mám tisknout a tak...
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 18:00

alkes napsal/a:
Jo, je to maximálně 4m, což mi přijde zanedbatelný i ve městě. Až mě samotného překvapilo, že to je tak málo......
.... takže bych spíš nováčky informoval o tom, že maj koukat ve větším okruhu než to tady furt dokolečka řešit a svádět na místní mapu.

Právě že se ty chyby sčítají a k tomu ještě nováčkovské "problémy" a hned přeoráváš něčí zahradu :D

Nemyslím si, že by se furt probírala chyba mapy. Pokud něco, tak možná debata o tom, zda má taková mapa smysl.
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 18:01

alkes napsal/a:
... Používám mapu běžně jako orientační na plánování geovýletů, abych věděl, kde jsou jaké cache po cestě, jaké listingy si mám tisknout a tak...

A proč k tomu nepoužíváš originální mapu na gc.com, která poskytuje stejné informace a ještě k tomu bez chyby???
  • 0

#16 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 19:09

sobikovi napsal/a:

alkes napsal/a:
... Používám mapu běžně jako orientační na plánování geovýletů, abych věděl, kde jsou jaké cache po cestě, jaké listingy si mám tisknout a tak...

A proč k tomu nepoužíváš originální mapu na gc.com, která poskytuje stejné informace a ještě k tomu bez chyby???

Používám zdejší mapu stejně jako Alkes - ta na GC.com mi přijde o dost horší, u té tady se zase může jevit jako problém zmiňovaná nepřesnost. Není mi ale jasný kdo by tahal z této mapy data /ani nevím jestli to lze/. K tomu je tady snad dost nástrojů - pokud má někdo potřebu stahovat či aktualizovat vše v dosahu /a někdy i mimo něj/ tak těžko využije zdejší mapu.
Ta by snad měla sloužit k náhledu kde co je, kde kdo je atd. -navíc si na ní můžu vyfiltrovat nalezené keše /to na GC nelze -nejsem PM/
  • 0

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2008 - 19:15

sobikovi napsal/a:
A proč k tomu nepoužíváš originální mapu na gc.com, která poskytuje stejné informace a ještě k tomu bez chyby???

Důvodů je několik... nemá tak dobré mapové podklady, padá mi u ní občas prohližeč (samozřejmě spíš chyba prohlížeče, ale já jsem konzerva :)) No a hlavně, než bych s tou neskutečně pomalou mapou naplánoval výlet, tak bych se z toho asi pos...uvařil tak 10 čajů. :D
Takže pro mě tahle mapa rozhodně cenu má a jsem za ni móc vděčný.
edit: ... i za stále přibývající vychytávky.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 6:46

alkes napsal/a:
... než bych s tou neskutečně pomalou mapou naplánoval výlet, tak bych se z toho asi pos...uvařil tak 10 čajů. :D

OK. Kvalita podkladů? Ty hledáš podle mapy? Na to podívat se kde jsou jaké krabičky stačí snad i Yahoo mapa... Prohlížeč? Ano, to je problém asi na tvém compu, co třeba doinstalovat javu nebo co je třeba aby to fachalo dál ;) Rychlost? Nemám dojem že by byla výzazně jiná než tady a snad ti ujede poslední Metro? Ale jasně, asi se to dá.. díky tomu mne napadlo jedno téma na dotazy, tak uvidíme..
  • 0

#19 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 7:00

Sobíku. Dovedu pochopit, že se ti mapa z nějakého důvodu nelíbí. Ale to jak se její použití snažíš vymlouvat i ostatním už mi začíná připadat spíš legrační. A ty tvé myšlenkové obraty, na gc.cz bazíruješ na absolutní přesnosti, na gc.com už ti o ní zase tak nejde (na přesnosti mapy se podílí i kvalita podkladů). Edit: Docela rád bych věděl, co máš za problém.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 7:20

pepa.z.pocernic napsal/a:
Sobíku. Dovedu pochopit, že se ti mapa z nějakého důvodu nelíbí. Ale to jak se její použití snažíš vymlouvat i ostatním už mi začíná připadat spíš legrační. A ty tvé myšlenkové obraty, na gc.cz bazíruješ na absolutní přesnosti, na gc.com už ti o ní zase tak nejde (na přesnosti mapy se podílí i kvalita podkladů).
Edit: Docela rád bych věděl, co máš za problém.

Ale no tak ;) Myslím že jsem zde na jiných místech několikrát uvedl, že se všechny chyby, tedy včetně kvality podkladů sčítají atd. a samozřejmě na kvalitě podkladů záleží. Jenže kde je hranice kvality podkladů? Pokud nehledám kešky podle mapy, což si myslím že z níže uvedených nikdo, pak je dostatečně přesná i mapa na yahoo apod. Počítám s tím, že všichni kdo hledají krabičky stejně ve finále dojdou na cílovou plochu a tam hledají podle souřadnic zadaných do GPSky a tam je přesnost podkladů k ničemu, chyba je maximálně šířka vozovky, což je asi na místě v pohodě.

Já žádný problém nemám. Zajímá mne jedna jediná věc, proč někteří kačeři na místní mapě si najdou kešku, kterou chtějí najít a pak jdou na gc.com a tam si nahrají přesné souřadnice, což je zcela zbytečný a nelogický krok. Prostě na mapě gc.com si najdu kešku, podívám se přímo na místní mapě kde co je (maximálně si dám proklik na mapy.cz pro přesné podklady) a jedu dál. Většina si stěžuje na rychlost map na gc.com, ale pak stejně dělají zbytečné kroky. Co je to proč dělat něco kostrbatě, když to jde přímočaře...
... a pak nevím, proč zamotáváme hlavičku nováčkům víc, než je nutné :D

Už jsem to napsal mnohokrát a zase to zopakuji: mapa je opravdu dobrá práce a nic proti ní nemám. Vždyť nikomu tady nic nebrání v tom, aby napsal Mapu na gc.cz máááááme ráááádi protože...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama