Přejít na obsah


Fotka

Mapa a nepřesnost pozice


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 7:46

sobikovi napsal/a:
Ale no tak ;) Myslím že jsem zde na jiných místech několikrát uvedl, že se všechny chyby, tedy včetně kvality podkladů sčítají atd. a samozřejmě na kvalitě podkladů záleží. Jenže kde je hranice kvality podkladů? Pokud nehledám kešky podle mapy, což si myslím že z níže uvedených nikdo, pak je dostatečně přesná i mapa na yahoo apod. Počítám s tím, že všichni kdo hledají krabičky stejně ve finále dojdou na cílovou plochu a tam hledají podle souřadnic zadaných do GPSky a tam je přesnost podkladů k ničemu, chyba je maximálně šířka vozovky, což je asi na místě v pohodě.

Ne, na jiných místech si mapu nazýval pseudomapou, protože souřadnice není úplně přesně, jako by to bylo na gc.com v kombinaci s tamními podklady přesnější. Pak si rozvíjel teorie o nějakém přepisování souřadnic do jiné mapy, když se na gc.cz žádné souřadnice nezobrazují. Pokoušíš se spojovat chybu mapy a gpsky, přestože jsou ty chyby nezávislé protože do gps žádnou souřadnici kešky z mapy nedostaneš.

sobikovi napsal/a:
Já žádný problém nemám. Zajímá mne jedna jediná věc, proč někteří kačeři na místní mapě si najdou kešku, kterou chtějí najít a pak jdou na gc.com a tam si nahrají přesné souřadnice, což je zcela zbytečný a nelogický krok. Prostě na mapě gc.com si najdu kešku, podívám se přímo na místní mapě kde co je (maximálně si dám proklik na mapy.cz pro přesné podklady) a jedu dál. Většina si stěžuje na rychlost map na gc.com, ale pak stejně dělají zbytečné kroky. Co je to proč dělat něco kostrbatě, když to jde přímočaře...

Pokud si nechceš generovat nějaké PQ nebo nepoužíváš Send To Garmin, tak je to z mapy na detail kešky stejný počet kliků na gc.cz i gc.com naopak si na gc.cz ušetříš ten jeden klik na místní mapu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#22 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 8:26

sobikovi napsal/a:
Pokud nehledám kešky podle mapy, což si myslím že z níže uvedených nikdo, pak je dostatečně přesná i mapa na yahoo apod. Počítám s tím, že všichni kdo hledají krabičky stejně ve finále dojdou na cílovou plochu a tam hledají podle souřadnic zadaných do GPSky a tam je přesnost podkladů k ničemu, chyba je maximálně šířka vozovky, což je asi na místě v pohodě.

Já žádný problém nemám. Zajímá mne jedna jediná věc, proč někteří kačeři na místní mapě si najdou kešku, kterou chtějí najít a pak jdou na gc.com a tam si nahrají přesné souřadnice, což je zcela zbytečný a nelogický krok. Prostě na mapě gc.com si najdu kešku, podívám se přímo na místní mapě kde co je (maximálně si dám proklik na mapy.cz pro přesné podklady) a jedu dál. Většina si stěžuje na rychlost map na gc.com, ale pak stejně dělají zbytečné kroky. Co je to proč dělat něco kostrbatě, když to jde přímočaře...
... a pak nevím, proč zamotáváme hlavičku nováčkům víc, než je nutné :D

Už jsem to napsal mnohokrát a zase to zopakuji: mapa je opravdu dobrá práce a nic proti ní nemám. Vždyť nikomu tady nic nebrání v tom, aby napsal Mapu na gc.cz máááááme ráááádi protože...


tak ja jsem tady s napisem: "mapu na cz mam rad protoze..." :D

yahoo proste nestaci :) abych pravdu rekl, delam to skoro jako alkes - myslim, ze v jeho i v nasem pripade naplanovat neznamena kouknout se na oblast jestli jsou tam kese, nahrnout je do tomtoma a podle jeho pokynu je posbirat. podle cz se da skutecne planovat, podle com ne. cz mi krome zobrazeni vetsiho uzemi s kesema hlavne ukaze ty dulezite podrobnosti - kudy se priblizit, kde zaparkovat, turistickou znacku, vrstevnice atd - proste zobrazi kese na podrobne turisticke mape. yahoo mapa v podrobnosti absolutne nema sanci - chybi tam i asfaltky mezi vesnicemi, natoz polni cesty. :D mapu com pouzivam az vzapeti po cz, abych v rychlosti skouknul, jestli jeste nejaka kes pobliz nepribyla mezi aktualizacemi cz mapy.

sobiku pises, ze vsichni stejne dojdou na cilovou plochu a tam hledaji podle souradnic - no jo, ale to, co mi yahoo nerekne, je kudy tam dojit a jak pak jit dal :). a obvzlast ted, kdy vymyslim pristup s kocarkem a nemuzu to jednoduse strihnout pres pole ;)

nechce se mi otevirat listingy a nasledne pak mapu.cz a stejne prohlizenim jednotlivych kesi takhle nenaplanuju presun od jedne kese k druhe.

proste mne gc.cz velice ulehcuje praci s planovani presunu v krajine. delame celodenni vylety na nekolik kesi a kdybych mel u kazde kese na miste hodinu hledat, kudy se na kes dostat, jsem na kasi :)

naposledy ted o vikendu - u prelouce prs6, brezsky mlejn, prs5 - staci jeden pohled na gc.cz mapu a vim, jak z toho udelat dvouhodinovou prochazku.

tolik muj pohled na gc.cz mapu. pokud nekomu staci pro orientaci v oblasti hruby yahoo, tak mu staci. mne ne. :)
  • 0

#23 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 8:52

sobikovi napsal/a:
OK. Kvalita podkladů? Ty hledáš podle mapy? Na to podívat se kde jsou jaké krabičky stačí snad i Yahoo mapa... Prohlížeč? Ano, to je problém asi na tvém compu, co třeba doinstalovat javu nebo co je třeba aby to fachalo dál ;) Rychlost? Nemám dojem že by byla výzazně jiná než tady a snad ti ujede poslední Metro? Ale jasně, asi se to dá.. díky tomu mne napadlo jedno téma na dotazy, tak uvidíme..

Clověče, co do prd... pořád řešíš?? Já ti mapu na gc.cz necpu ani tu na gc.com nijak moc nezatracuju, tak mi prosimtě furt necpi tvoje způsoby. To tě tady ta mapa tak strašivě sere? Čim?
Kde máš na google mapách třeba vrstevnice, turistický značky, lesní cesty atd.? (nehledam podle nich krabičky, ale chodim podle nich)
To že je chyba v mém počítači konkrétněji prohlížeči, ale že nehodlam měnit, dokud nemusim, jsem snad už taky napsal ne?
SVV (právě jsem vstal) B):)
  • 0

#24 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 8:58

sobikovi napsal/a:
Já žádný problém nemám. Zajímá mne jedna jediná věc, proč někteří kačeři na místní mapě si najdou kešku, kterou chtějí najít a pak jdou na gc.com a tam si nahrají přesné souřadnice, což je zcela zbytečný a nelogický krok. Prostě na mapě gc.com si najdu kešku, podívám se přímo na místní mapě kde co je (maximálně si dám proklik na mapy.cz pro přesné podklady) a jedu dál. Většina si stěžuje na rychlost map na gc.com, ale pak stejně dělají zbytečné kroky. Co je to proč dělat něco kostrbatě, když to jde přímočaře...

No vidiš a pro mně je to kostrbatý přesně naopak. Fóra mám otevřený furt a na listing cache na gc.com se dostanu přesně dvěma kliky stejně jako z mapy na gc.com. Kdybych používal mapu tam, tak to mám ještě o několik kliků, zoomování na ČR a všudepřítmné čkenání víc. Tak co je míň logický, víc kostrbatý a zbytečný?
Hele ty plánuješ kandidovat na ředitele Zeměkoule nebo co?:P:)
  • 0

#25 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 9:03

alkes napsal/a:
.... (právě jsem vstal) B):)


tise zavidim :D
  • 0

#26 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 10:07

Mapu na gc.cz mááááám ráááád protože:
dá se nastavit všechno možné
pepa ji pořád vylepšuje
je pěkně propojená s fotogalerií
můžu se podívat koho mám za sousedy
zoomuje po podržení Ctrl
má hezký design
  • 0

#27 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 10:53

V celé diskuzi nezaznělo, proč jsou vlastně souřadnice záměrně znepřesněné? Přesnou pozici dokáži zjistit na mapy.cz, takže není co tajit. Znepřesnění je pak zcela zanedbatelné. 3/100000 stupně jsou 3,3 metru v šířce (v délce míň), krok zaměření je jen poloviční, tedy 1,8 metrů v šířce. O to víc mě takové znepřesnění udivuje.
  • 0

#28 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 11:04

Zaznělo to i v této diskuzi a psal jsem to při uvádění mapy do provozu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#29 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 14:06

rodinka Veverek napsal/a:
V celé diskuzi nezaznělo, proč jsou vlastně souřadnice záměrně znepřesněné? Přesnou pozici dokáži zjistit na mapy.cz, takže není co tajit.

Znepřesnění je pak zcela zanedbatelné. 3/100000 stupně jsou 3,3 metru v šířce (v délce míň), krok zaměření je jen poloviční, tedy 1,8 metrů v šířce. O to víc mě takové znepřesnění udivuje.

No je to takové znepřesnění, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. GS je rád, že nejsou poskytnuty přesné souřadnice a tady může být mapa.

Jak zjistíš přesnou pozici na mapy.cz???;)
  • 0

#30 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 14:26

Nejde o to, aby byly poskytovány nepřesné pozice značek na mapě. To fakt není účel. Jde o to, že není jednoduché zabezpečit data proti zneužití, protože na klientské straně je nezabezpečitelný javascript a není možné zabezpečit přenos a dekódování přenášených dat. A nerad bych, aby někdo přímo sosal dostupná data a pak docházelo k podobným problémům jako tenkrát s poi.cz. Kdybych věděl, že se o to nikdo nepokusí, tak nebudu nic znepřesňovat. Jenže to mi nikdo nezaručí, takže se aspoň potenciálním sosačům snažím situaci znepříjemnit, aby dali přednost jiným zdrojům. A tohle je nepříjemný důsledek.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#31 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 17:19

sobikovi napsal/a:
...
Už jsem to napsal mnohokrát a zase to zopakuji: mapa je opravdu dobrá práce a nic proti ní nemám. Vždyť nikomu tady nic nebrání v tom, aby napsal Mapu na gc.cz máááááme ráááádi protože...


Já používám téměř výhradně gc.cz. Vyluštěné mysterky mám přístupne z libovolného počítače (tj. nemusím domů když chci jít kešovat. Můžu jít ze školy nebo práce.) Funguje výrazně rychleji a výrazně pohodlněji
než gc.com mapa. Podklady maps.google.com, yahoo.com a pod. považuji za nepoužitelné pro plánování cesty. Obzvlášť pěkná vychytávka jsou kešky ve vztahu k turistickým značkám.

No a číst na webu a pak ještě stahovat? To je se skrýšotlačem opravdu jednoduché. Jednak skrýšotlač podporuje GCXXXX, jednak vyhledání od souřadnic a pak jen vybrat ty které chci stáhnout.

Co mi jediné při stahování vlastně chybí je, že bych si tu keše nějak označil, a pak si zkopíroval do schránky seznam třeba zrovna těch GCXXXX kódů.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama