Přejít na obsah


Fotka

Nová návštěva již nalezené cache?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2009 - 10:18

LukasX napsal/a:

....... Zaroven ceka na publikaci moje prvni keska, kde planuji neustale doplnovat svoje CWG a ocekavam, ze kaceri je budou menit pouze 1:1 za sve.


Jak vidím, tak jsi asi nenapravitelný idealista. Pokud by totiž podmínkou odlovu nebyla fotka vloženého a vyjmutého CWG-čka s nálezcem, tak tam za chvíli máš místo nich kinder-šrot a to v to lepším případě. V tom horším ti je vymění za TB či GC, nebo si je jen vezmou. Už jsem narazil i na log: "Jéééé, takovou úrodu CWC-éček jsem ještě neviděl. OUT: 6x CWG , In:2x TB, GC, 3x figurka." A to byla CWG-čka v sáčku s trojjazyčným textem CWG měnit pouze za CWG - kus za kus.
  • 0

#22 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2009 - 10:33

Jo jo, idealista jsem. Je to dano tim, ze publikovana bude teprve moje prvni kes. Sak me to nejspis brzo prejde.... nejspis.
  • 0

#23 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 26 April 2009 - 20:32

Po posledních logách na své keši jsem si vzpomněl na toto téma a přikládám pár logů z jedné své keše.

April 18 by makovec team (362 found)
Polednik jsme si prohledli a libil se. Dik moc.
OUT: CWG, TB

January 24 by PitrisTeam (158 found)
Vložen GC.
Odneseno CWG.



  • 0

#24 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1369 příspěvků(y)

Publikováno 26 April 2009 - 20:56

Po posledních logách na své keši jsem si vzpomněl na toto téma a přikládám pár logů z jedné své keše.

No jo, spousta kaceru vubec nevi, co znamena TRADE FAIR. Taky uz jsem mel nekolik nekonecnych diskuzi, jaka je vlastne hodnota CWG, nebot i CWG je vlastne jenom trade predmet. Je tezke vysvetlit nekomu, ze kolecko koupene za cca 10 Kc ma ve skutecnosti vetsi hodnotu nez figurka z kindervajicka za 15 Kc. Ono to obecne pravidlo, ze menit se ma vzdy tak, aby hodnota obsahu kese vzrustala je pomerne nezname, a v posledni dobe malo prezentovane, alespon mi to tak prijde.
  • 0
MaFa

#25 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 26 April 2009 - 21:20

Ja zatim zadny "podezrely" log na svych keskach neobjevil i kdyz nektery predmety zmizely bez zaznamu at uz na netu nebo v logbooku, s tim ale nejde udelat nic. :( Kdyz obcas ale objevim v predchozich logach na cizi kesce pro ni podezrele nevyhodny log tak kacerovi pisu mail s informaceme o fair trade. Chce to psat kulantne aby se dotycny hned nenasrstil. ;)

MaFa napsal/a:
Je tezke vysvetlit nekomu, ze kolecko koupene za cca 10 Kc ma ve skutecnosti vetsi hodnotu nez figurka z kindervajicka za 15 Kc.


To jako fakt?? Uz jako dite jsem spoustu tech blbin co z vajicek padaly zrovna nemusel, malo kdy tam bylo neco funkcniho, treba nejaky auticko. :) At tak nebo onak, zlute vajicko a hracka z nej jsou pro me veci co zbudou po zkonzumovani toho hlavniho - vajicka a prekvapeni ze tam je zase kravina. A veci co zbyvaji maji proste nulovou hodnotu.
  • 0

#26 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 26 April 2009 - 21:38

Ono je to s těmi CWG složitější. Na každém TB je "Please don't keep me ...", na coinech bývá "Track at geocaching.com". Na CWG je jen "geocaching.cz". Pokud přece jen někomu dojde že má na těch stránkách zadat vyhledávat "Czech Wood Geocoin", zjistí že jde o "předmět geocachera vhodný pro výměnu v keších a ke sbírání ". O výměně 1:1, nebo o tom, že jeho "cena" je větší než u kinder šrotu, není nikde ani slovo.
  • 0

#27 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 26 April 2009 - 22:18

Ruvit napsal/a:
Po posledních logách na své keši jsem si vzpomněl na toto téma a přikládám pár logů z jedné své keše.

April 18 by makovec team (362 found)
Polednik jsme si prohledli a libil se. Dik moc.
OUT: CWG, TB

January 24 by PitrisTeam (158 found)
Vložen GC.
Odneseno CWG.



JJ, taky to jsem cetl a trochu se podivil. Ja sbiram CWG. Davam ovsem prednost vymene v kesi 1:1 . Prece jen ma ten "pouzity" CWG pro me punc. Svoje CWG si nechavam delat vlastne jen kvuli te vymene. Dale je davam do kesi, ktere se mi mimoradne libily a pak vzdy tri kusy do vlastni nove kesky. Snazim se "nedevalvovat" si menu ;)
  • 0

#28 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2009 - 13:45

derilin napsal/a:
Ono je to s těmi CWG složitější.
Na každém TB je "Please don't keep me ...", na coinech bývá "Track at geocaching.com". Na CWG je jen "geocaching.cz".
Pokud přece jen někomu dojde že má na těch stránkách zadat vyhledávat "Czech Wood Geocoin", zjistí že jde o "předmět geocachera vhodný pro výměnu v keších a ke sbírání ". O výměně 1:1, nebo o tom, že jeho "cena" je větší než u kinder šrotu, není nikde ani slovo.


Pokud ho vymění aspoň za něco, tak je to výměna, sice někdy nepříliž fér, ale přece jen výměna. Ale pokud za něj dají TB, GC, nebo něco podobného, je to v podstatě krádež.
  • 0

#29 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1369 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2009 - 14:06

To jako fakt?? Uz jako dite jsem spoustu tech blbin co z vajicek padaly zrovna nemusel, malo kdy tam bylo neco funkcniho, treba nejaky auticko. smiley At tak nebo onak, zlute vajicko a hracka z nej jsou pro me veci co zbudou po zkonzumovani toho hlavniho - vajicka a prekvapeni ze tam je zase kravina. A veci co zbyvaji maji proste nulovou hodnotu.

http://www.aukro.cz/...p?string=kinder
http://shop.ebay.de/...Kinder Surprise

Pokud ho vymění aspoň za něco, tak je to výměna, sice někdy nepříliž fér, ale přece jen výměna. Ale pokud za něj dají TB, GC, nebo něco podobného, je to v podstatě krádež.

Jenomze kdo je vlastne ten okradenej? Asi by to chtelo davat do kesi cenik, aby si lidi mohli udelat predstavu. Ja jsem chtel hlavne naznacit, ze pro kazdeho muze mit stejna vec ruznou hodnotu, a muze citit vymenu jako fer, i kdyz tobe treba peni krev. Spousta lidi vubec nechape, ze TB/GC jsou cestovatele, s kterymi nemuzou obchodovat. Chtelo by to nejakou osvetu.
  • 0
MaFa

#30 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2009 - 14:10

Ruvit napsal/a:
Pokud ho vymění aspoň za něco, tak je to výměna, sice někdy nepříliž fér, ale přece jen výměna. Ale pokud za něj dají TB, GC, nebo něco podobného, je to v podstatě krádež.

???
Já teda chápu že pro spoustu sběratele může mít CWG, pivní tácek, poštovní známka, procesor 8086, atd., nějakou speciální hodnotu.

Ale to si vážně představujete že všichni kačeři čtou zapadlé diskuse na geocaching.cz a vědí co je to CWG? A že to vědí i zahraniční kačeři? Upřímně řečeno, pokud bych třeba v Itálii našel v keši hezkej dřevěnej čtvereček s obrázkem a nápisem "Bon giorno aiashdjkasd http://asdjalkjd.it/", asi by mě nenapadlo že když ho vyměním za něco jiného, bude mě pak místní mafie osočovat z krádeže unikátního předmětu :(.
  • 0

#31 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 27 April 2009 - 15:12

Mimon_team napsal/a:

Ruvit napsal/a:
Pokud ho vymění aspoň za něco, tak je to výměna, sice někdy nepříliž fér, ale přece jen výměna. Ale pokud za něj dají TB, GC, nebo něco podobného, je to v podstatě krádež.

???
Já teda chápu že pro spoustu sběratele může mít CWG, pivní tácek, poštovní známka, procesor 8086, atd., nějakou speciální hodnotu.

Ale to si vážně představujete že všichni kačeři čtou zapadlé diskuse na geocaching.cz a vědí co je to CWG? A že to vědí i zahraniční kačeři? Upřímně řečeno, pokud bych třeba v Itálii našel v keši hezkej dřevěnej čtvereček s obrázkem a nápisem "Bon giorno aiashdjkasd http://asdjalkjd.it/", asi by mě nenapadlo že když ho vyměním za něco jiného, bude mě pak místní mafie osočovat z krádeže unikátního předmětu :(.


Aspoň tady nejde o to, že jej vyměnili z pohledu někoho za málo hodnotnou věc, ale že jej vyměnili za NIC. Protože coin, není věc na výměnu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama