Přejít na obsah


Fotka

Podmínky pro uznávání logů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 22:56

Rád bych znal Váš názor na existenci podmínek při uznávání logů u keší. Zakládám další keš, místo zajímavé, keš lehce dosažitelná všemi dopravními prostředky, tak přemýšlím nad tím, nějak to "zpestřit" a vytvořit nějakou zajímavou podmínku (viz třeba Robertova měsíční keš, atd.). Jak se na to díváte? máte podmínky rádi nebo neradi, nebo to berete jako šikanu ze strany autorů? Díky za názory. Standa ;)
  • 0

#2 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 23:24

Pokud je keš na zajímavém místě, tak je asi zbytečné její odlov komplikovat nebo obzvláštňovat nějakými podmínkami. Já osobně jsem rád za každou návštěvu na našich keších a je pravda, že ta Kumulínina GC1BQVM je cyklo multina dlouhá 17km a to je samo o sobě už natolik odrazující podmínka, že jí za šest týdnů existence udělali jen 3 lidi :o. Ale jinak je to na Tobě, jak nám to zkomplikuješ ;)
  • 0

#3 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2008 - 23:41

U obtížných keší jako ta tvoje to chápu, tam není už podmínka nutná. Ale tady nechci vymýšlet zbytečně nějakou šifru nebo otázky pro získání souřadnic, ale jen nějak okořenit ten odlov. Spíše bych potřeboval asi množství hledačů redukovat, což u tvé multinky samozřejmě jde jaksi samo.
  • 0

#4 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 7:46

Mě podmínky zalogování nevadí. Skoro bych řekl, že je mám rád :-) Původně jsem chtěl u svojí kešky dát tu podmínku, že se musí kačer vyfotit stvárňujíc přitom svou představu chemika, ale chvíli předtím se tu strhla bouře, že je podmínka skoro šikana, co si to kdo dovoluje něco po lovících chtít, jak to zdržuje a tak, tak jsem od toho radši upustil (=vyměknul jsem). Možná v budoucnu tu myšlenku resuscituju. Nejdůležitější je stejně asi to psychologické působení "otazníku" u mysterky - už jen kvůli tomu, že je to mysterka, totiž spousta lidí ani neotevře listing (včetně těch antigeocaching-, smashgeocache- a jiných pablbtýmů)
  • 0

#5 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 8:21

Numira napsal/a:
Nejdůležitější je stejně asi to psychologické působení "otazníku" u mysterky - už jen kvůli tomu, že je to mysterka, totiž spousta lidí ani neotevře listing (včetně těch antigeocaching-, smashgeocache- a jiných pablbtýmů)


U mestskych kesi urcite....ale treba vcera jsem byl kousek od Prostejova u krasnyho kostela...a taky to byla mysterka...opsat nejaky cislo z kamene -> finalka je 6 metru daleko. To me treba prislo uplne zbytecny, mohla to byt krasna tradicionalka. (a pochybuju ze anti-, smash- a dalsi by si dali tu praci a vyjeli nekam za mesto;))
  • 0

#6 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 8:28

jsou lidi, kterým to nepřijde zbytečný, a myslím, že jich bude dost ;)
  • 0

#7 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 8:43

Numira napsal/a:
Mě podmínky zalogování nevadí. Skoro bych řekl, že je mám rád :-) Původně jsem chtěl u svojí kešky dát tu podmínku, že se musí kačer vyfotit stvárňujíc přitom svou představu chemika, ale chvíli předtím se tu strhla bouře, že je podmínka skoro šikana, co si to kdo dovoluje něco po lovících chtít, jak to zdržuje a tak, tak jsem od toho radši upustil (=vyměknul jsem). Možná v budoucnu tu myšlenku resuscituju.
Nejdůležitější je stejně asi to psychologické působení "otazníku" u mysterky - už jen kvůli tomu, že je to mysterka, totiž spousta lidí ani neotevře listing (včetně těch antigeocaching-, smashgeocache- a jiných pablbtýmů)


To je docela škoda, že jsi vyměknul. Nápad je to hezký a přispívá to k zamyšlení kačerů. Bylo by zajímavé sledovat jaký má kdo názor, postoj či pohled na chemiky. A myslím, že by se našla většina jedinců, kteří by to vzali opravdu čistě sportovně a náramně by si to užilo. A těch pár, kteří jsou líní něco dělat a honí se jen za body odpustí, ale chodit na ní nemusí. Nikdo je nenutí.


Jinak podmínky pro uznání logu jsou vítány, samozřejmě pokud není v jejím okolí dalších 20 podobných. Prostě nějaké to zpestření cyklo (drive, pěško) výletu je vítáno. :) Tak jako na budějovických sportovištích je nutností fotografie při nějakém sportovním úkonu.

Ale jak říkám, všeho s mírou. :)
  • 0

#8 radek242

radek242

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 9:28

Pokud se podminka nejak vaze k tematu a neni jen zbytecnym zdrzenim pred odlovem, tak proc ne? Urcite zpestri celkovy zazitek z lovu a kacer si uchova na tvoji kesku svym zpusobem jedinecnou vzpominku. Zalezi jenom na tobe, jakou podminku zvolis a zda ta vzpominka bude prijemna ci nikoliv :D
  • 0

#9 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 10:26

No musím říct, že dodatečné podmínky přímo nesnáším (pokud nemají spojistost s námětem kešem, to je pak jiná). Ale přikládat k logu fotku sebe s nějakým objektem je podle mě buzerace. Za prvé to zavání tím, že autor nevěří hledačům, že skutečně byli na místě a za druhé čistě prakticky - já si standardně foťák neberu, takže pak fotím mobilem a když jsem ještě k tomu sám na lovu, tak z toho je akorát tak paskvil. Následuje dolování fotky z foťáku, změna rozměrů, nahrávání, popisování.... Já dělám geocaching proto, abych šel ven a něco zajímavého viděl, ne proto, abych pak strávil hodinu u počítače nahráváním fotek.
  • 0

#10 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 10:56

Otázka je, jaká je to podmínka. Pokud je to podmínka typu, vyfoťte se s nějakou věcí (objekt, čistící nástroje...), tak to nedělá problém. Ale třeba na nějakou otázku, no.. to už je jiné kafe. Ale jako podmínky u mysterek jsou docela dobré.. I já jsem u svých cachí udělal podmínky. Horší je, když někdo na tu podmínku upozorní pozdě.
  • 0

#11 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 11:27

Těší mne, že většina zúčastněných proti podmínkám apriori není. Ale je fakt, že není podmínka jako podmínka. Vyfotit se není problém, ale na druhé straně i když já už podobné podmínky u svých keší mám, ještě se třeba nestalo, že bych někomu log škrtnul když fotku neposlal. Nedělám geocaching proto abych kontroloval logy a fotky jestli je splněno nebo ne, stejně tak jsem snad nikdy pořádně nekontroloval, jestli sedí zápisy v logbooku s logy na internetu. Na to opravdu dost času nemám, koneckonců je to o vnitřním pocitu každého, jsetli si sám sobě zdůvodní, že si zapsal na netu log found it když tam nebyl nebo podmínky keše nesplnil.
  • 0

#12 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 11:37

Podmínky jsou k tomu, aby se ověřilo, jestli tam ten dotyčný cacher byl. Takhle si definuji podmínky.. Jo, teď si vzpomínám, že nejen u mysterek jsou podmínky. Např. u tradiční cache. Myslím, že se jmenuje Pomníček za Třebíčí (GC11W92) a to je normální tradička.:o A na konci listingu je jedna věta: Pro tuto cache, je nutne pro uznani logu fotogtafie z okoli cache. Tim to cahce prohlasuji za .... Takže.. dobrý, co?:P:p
  • 0

#13 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 11:45

Taky jsem uz narazil na par tradicek s podminkou a to se mi moc nezda. Kdyz tam je podminka, tak at to je mysterka!
  • 0

#14 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 11:55

No ve státech, kde geocaching není moc rozšířený, se jeden může setkat s něčím, co se tváří jako tradicionálka, ale fyzická krabička tam prostě není, protože kdysi vzala zasvé a ownerovi se nechtělo dávat tam novou. Tak jenom změní velikost na nespecifikovanou, ale pořád to má značku tradicionálky (virtuálky už není možno zakládat).Takže podstatou je vyfotit se u objektu, přidat fotku k logu a krabičku nehledat. Je to docela blbé..když se owner nechce starat o keš, má ji dát k adopci. Bohužel to někdo uvidí u jiné keše a myslí si, že je to správně a tak to udělá i se svojí..
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 11:56

Pokud je mi znamo, tak Tradiconalni keska ani nesmi mit podminku. Pokud na takovou narazis, upozorni na to Reviewery.
  • 0

#16 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 12:22

Například tady: GCQEZH Něco bych jim tam napsala, ale je to přeci jenom tisíc kilometrů daleko a zdá se, že to nikomu nijak zvlášť nevadí. A ještě by mě možná někdo poslal do prdky a hádat se anglicky se mi zrovna nechce...Nejlepší je, že se tam píše o umělohmotném boxu pod kořeny a na dalším řádku, že tam žádná krabička není..
  • 0

#17 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 12:22

Pokud jde o podmínku logu mysterky, tak je to jasné, ale u tradičních to moc neuznávám, ale plně chápu. Donutí to aspoň číst listing. Příkladem nečtení listingu je cache Stříbrští ostrostřelci GC1731Q, kde jsou v listingu přístupové body, ale stejně tam jsou logy: "Podobne jako u kese Vyhled na Stribro I byla i zde silne podcenena priprava. Prvni pokus skoncil na zahrade, potom objevena cesta spravna, ...!", "Na tuto keš jsme šli shora, ale to byla chyba. Prošli jsme celý areál školy, ale žádná cesticka ke keši. Museli jsme to obejít.", "No jo, školní dvur, ten já znám. Taky už umím prelézt ruzné ploty a zídky, stanout na cizím pozemku a potom nevedet jak odsud... Moje nejzapeklitejší keška ve Stríbre.", ale na druhou stranu i o tomto je Geocaching. ;)
  • 0

#18 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 14:15

Myslím že je škoda, že neexistuje něco mezi mysterkou a tradicionálkou s podmínkou. Nejlepší by bylo, kdyby mysterky byly kešky s nějakou "logickou" hádankou, kdy souřadnice neukazují přímo na místo keše, a jiný zcela nový typ kešky by byl pro tradicionálky s podmínkou ležící na uvedených souřadnicích. Ovšem to je jen takový námět a plácnutí do větru, je mi jasné že my Češi i kdybychom všichni chtěli toto neovlivníme :D Historicky jsem se setkal s tradicionálkama, u kterých byla podmínka, no a myslím, že hledači by mohli přání autora pokud to není úplně nemožné, i přesto akceptovat... byť asi smazání logu jen kvůli tomu, že jsem se u takové kešky nevyfotil, a mnohdy jsem měl jen souřadnice, že jsem o tom nevěděl, že se fotka požaduje, by nebylo úplně správné....
  • 0

#19 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 22:23

Autacek napsal/a:
Nejlepší by bylo, kdyby mysterky byly kešky s nějakou "logickou" hádankou, kdy souřadnice neukazují přímo na místo keše,

Presne...
  • 0

#20 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 22:36

swenney napsal/a:

Autacek napsal/a:
Nejlepší by bylo, kdyby mysterky byly kešky s nějakou "logickou" hádankou, kdy souřadnice neukazují přímo na místo keše,

Presne...


No jo, ale s tím nic nenaděláš..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama