Přejít na obsah


Fotka

Podmínky pro uznávání logů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#21 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 0:16

no, začíná to sklouzávat někam trochu off topic, ale neva. co se týká tradiček s podmínkou, tam jasně zastávám názor , že pokud podmínka, tak jedině mysterka. I když pak třeba pro někoho může být její odlov nezajímavý, zvlášť když je zdaleka a místem jen projíždí a tudíž nemá tolik času, tak bere jen tradicionálky. Ale otázka zněla jinak, jestli podmínka v zakešované Praze ano či ne?
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 7:19

stanleypaulGC napsal/a:
Ale otázka zněla jinak, jestli podmínka v zakešované Praze ano či ne?

Myslím že to není na škodu. Jestli chce někdo "kombajnovat" tak má dost dalších možností a kdo chce zábavu, tomu to nevadí.

Druhá otázka je hlídání a dodržování té podmínky ;) U své multinky mám taky "dodatečnou" podmínku vložit židovský vtip a zkus hádat, kolik lidí ho tam vloží nebo aspoň napíše, "....promiň žádný neznám".
  • 0

#23 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2008 - 8:40

sobikovi napsal/a:

stanleypaulGC napsal/a:
Ale otázka zněla jinak, jestli podmínka v zakešované Praze ano či ne?

Myslím že to není na škodu. Jestli chce někdo "kombajnovat" tak má dost dalších možností a kdo chce zábavu, tomu to nevadí.

Druhá otázka je hlídání a dodržování té podmínky ;) U své multinky mám taky "dodatečnou" podmínku vložit židovský vtip a zkus hádat, kolik lidí ho tam vloží nebo aspoň napíše, "....promiň žádný neznám".


ale ty dva poslední jsou dobrý :D
  • 0

#24 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 17:00

Prazske koloGC1DXQR, takova krasna multina a mrknete na posledni dva logy. Nenechal delat jen tak proni zanic Puk68 CWG s mapkou trasy. Snad je podminkou absolvovat celou trasu a ne smejdit az najdu finale. Ty body musej fakt hrozne potrebovat:|.
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 17:50

Plachtak napsal/a:
Prazske koloGC1DXQR, takova krasna multina a mrknete na posledni dva logy. Nenechal delat jen tak proni zanic Puk68 CWG s mapkou trasy. Snad je podminkou absolvovat celou trasu a ne smejdit az najdu finale. Ty body musej fakt hrozne potrebovat:|.


Když to někomu stojí za to, odlovit keš takhle.

A ještě je tak "otevřenej" že to napíše do logu ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 10:57

Jako autor bych měl myslet na to, aby podmínka byla přínosná jak pro autora, tak pro hledače tak pro ostatní, kteří budou číst logy. Pokud mám dokumentovat postup nějaké stavby nebo jiné proměny místa, tak je to OK. Ale pokud je podmínkou vyfotit ten památný strom, tak je to nesmysl. Lisitng pak bude zaneřáděn hromadou nekvalitních a téměř stejných fotek. Podmínky typu projít multinu pěšky je hezká podmínka, pokud ovšem nepůjdu polovinu trasy po silnici. Asi nejbizardnější podmínku má jedna keška v Brně (dohledávat se mi to nechce), kde chce autor aby jsme vyfotili všech šest tramvají určitého typu jezdídích v Brně, musí být vidět řidič a musí to být muž. Tak takhle teda ne. Za zcela správné považuji podmínky, kdy se musím dotknout kešky v místě jejího uložení i když vím, že tuto podmínku nikdo z nás není schopen splnit. Stejně tak za správné považuji podmínky, aby se k vyřešení mysterky šlo jistým postupem a ne BF. A také je správná podmínka, aby kačer fyzicky navštívil všechny stage multikeše, ale pak běda, pokud zjistím, že ta návštěva za to nestála :). Chápu i podmínku "poslat způsob luštění emailem" i když se mi do toho nikdy nechce.

Nemáme rádi samoúčelné podmínky a podmínky, které mají jen dokázat, že jsem tam byl, od toho je přeci logbůk. A myslíme si, že pokud je místo zajímavé samo o sobě, neměla by tam být podmínka žádná a keš by mělo být tradiční. A to proto, že po cestě někam lovíme jen tradiční kešky vedle cesty a tato by jako mysterka unikla naší pozornosti. Naopak, když dám kešku na obyčejné místo, tak proč něco nepožadovat. Líbí se nám třeba podmínka u GC1A202. Pokud ji skládat někdo nechce, tak ať tam nechodí a o nic jiného nepříjde. Ale pokud by nebyla podmínka u GC1CXP0, tak bych logoval "díky za bod". U této kešky je důležitá právě ta podmínka. Také se mi líbí podmínky, kdy kačeři mají na sebe něco prozradit. My například u jedné kešky chceme, aby se svěřili, jaké ovládají strojově orientované jazyky.
  • 0

#27 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 11:46

kdyz jsi u toho prozrazovani, tak co teprve takova Eden cache (GCZ2DP), nebo jump-in (GC1DD58) ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama