Přejít na obsah


Fotka

Maji smysl cache PM only?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#101 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 8:38

S vyjádřením, že zamezíte "kombajnům" na svých keškách co máte jen "PM" nesouhlasím. Protože podle mě právě ti "kombajnéři" mají většinou PM členství. Spíše kazíte radost různým příležitostným kačerům, kteří hledají na svých občasných cestách a nemají GC jako hlavní koníček. Sice to není můj případ, ale kdybych ročně našel třeba 100 kešek, tak tu cenu za PM bych si rozmyslel... Já osobně poslední dobou začínám přemíšlet o PM členství, ale říkám si, že až na jaře, až budu mít víc času na kešování...
  • 0

#102 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 8:56

Roman_Jaromer napsal/a:
S vyjádřením, že zamezíte "kombajnům" na svých keškách co máte jen "PM" nesouhlasím. Protože podle mě právě ti "kombajnéři" mají většinou PM členství. Spíše kazíte radost různým příležitostným kačerům, kteří hledají na svých občasných cestách a nemají GC jako hlavní koníček. Sice to není můj případ, ale kdybych ročně našel třeba 100 kešek, tak tu cenu za PM bych si rozmyslel... Já osobně poslední dobou začínám přemíšlet o PM členství, ale říkám si, že až na jaře, až budu mít víc času na kešování...


Ja myslim, ze neslo ani tak o "kombajnery" jako spis o omezeni navstevnosti mista, ktere by zvysenym provozem mohlo byt poskozeno.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#103 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 8:57

Přesně tak, právě hlavně "kombajnéři" mají PM členství, příležitostní hledači to nemají zapotřebí. Proto jsou tyto argumenty nesmyslné a omezení přístupů změnou na PM only velmi alibistické. Na kešku bude chodit sice míň lidí, ale hlavně kombajnéři, pro které je jen jedna z mnoha. Více by si ji užili příležitostní BM, ale nemůžou. Podobně se to řeší i jinde - namátkou horolezectví v některých CHKO. Zákonem je zakázáno, a jediná schůdná cesta, jak ho provozovat legálně, je zakoupit si členství v některém horolezeckém svazu, který má sjednánu výjimku ze zákona. Jak je vidět, ani v nejmenším tento způsob není záruka ohleduplnosti lezců ke skále / resp. záruka ohleduplnosti kešerů ke kešce a okolí. Je to jen nejjednodušší a zároveň nejhorší autorovo řešení. Je spousta jiných způsobů, třeba změna na mystery, uvedení přesného hintu, zařazení fotohintu, jak je to obvyklé v zahraničí ...
  • 0

#104 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 14:59

PM vždy rozžhne flame, což je škoda. Já bych měl asi tak 3 věci k tématu. 1) Založení PM only cache je zcela legální činnost ownera, v této hře má na to přímo zatržítko. 2) Nedomnívám se, že zrovna "kombajnéři" by likvidovali krajinu. Důvod je zcela jednoduchý. Chtějí v relativně krátkém čase najít co nejvíc krabiček a proto mají podrobně nastudované listingy včetně asi i hintů a podobně, aby kešku nalezli co nejrychleji a nejsnadněji. "Kombajnérský" lov bez přípravy mi přijde jako holý nesmysl. 3) Nedomnívám se, že jakýkoli kačer by měl řešen podle toho, kolik toho stihne za jeden den. To je zcela jeho věc.
Někam nahoru by to chtělo napsat PM/BM = 1 = BM/PM, samozřejmě s nárokem/nenárokem na zaplacené fičury.
  • 0

#105 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 15:04

MedoMys napsal/a:
Je spousta jiných způsobů, třeba změna na mystery, uvedení přesného hintu, zařazení fotohintu, jak je to obvyklé v zahraničí ...

Len tak na margo - vzhladom na zmeny na stranke gc.com poslednych mesiacov je fotohint na dve veci, pretoze si ho uz v terene neotvorim. Kym kliknutie otvaralo obrazok v novej stranke, vsetko bolo ok, teraz sa nan uz z mobilu nedostanem.
Takze ked pridem ku kesi pri ktorej vyplneny hint nie je a je tam len fotohint, tak naozaj "jasam"...
  • 0

#106 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 15:20

zlicinaci napsal/a:
PM vždy rozžhne flame, což je škoda. Já bych měl asi tak 3 věci k tématu. 1) Založení PM only cache je zcela legální činnost ownera, v této hře má na to přímo zatržítko. 2) Nedomnívám se, že zrovna "kombajnéři" by likvidovali krajinu. Důvod je zcela jednoduchý. Chtějí v relativně krátkém čase najít co nejvíc krabiček a proto mají podrobně nastudované listingy včetně asi i hintů a podobně, aby kešku nalezli co nejrychleji a nejsnadněji. "Kombajnérský" lov bez přípravy mi přijde jako holý nesmysl. 3) Nedomnívám se, že jakýkoli kačer by měl řešen podle toho, kolik toho stihne za jeden den. To je zcela jeho věc.
Někam nahoru by to chtělo napsat PM/BM = 1 = BM/PM, samozřejmě s nárokem/nenárokem na zaplacené fičury.

Do této diskuze se nechci zapojovat, ale toto podepisuji a přidávám štempla :D
  • 0

#107 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 16:06

dachmh napsal/a:

zlicinaci napsal/a:
PM vždy rozžhne flame, což je škoda. Já bych měl asi tak 3 věci k tématu. 1) Založení PM only cache je zcela legální činnost ownera, v této hře má na to přímo zatržítko. 2) Nedomnívám se, že zrovna "kombajnéři" by likvidovali krajinu. Důvod je zcela jednoduchý. Chtějí v relativně krátkém čase najít co nejvíc krabiček a proto mají podrobně nastudované listingy včetně asi i hintů a podobně, aby kešku nalezli co nejrychleji a nejsnadněji. "Kombajnérský" lov bez přípravy mi přijde jako holý nesmysl. 3) Nedomnívám se, že jakýkoli kačer by měl řešen podle toho, kolik toho stihne za jeden den. To je zcela jeho věc.
Někam nahoru by to chtělo napsat PM/BM = 1 = BM/PM, samozřejmě s nárokem/nenárokem na zaplacené fičury.

Do této diskuze se nechci zapojovat, ale toto podepisuji a přidávám štempla :D


Ja taky. :) Nicmene tema ochrany lokality je docela zajimave a tak zalozim nove tema.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#108 Paya Team

Paya Team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 0:51

Jen tak k zamysleni.. V jinych diskuzich zde na foru se narika nad vykradanim kesek a ztratami track. predmetu. Jedna z trochu opomijenych vlastnosti PM cache je vetsi bezpecnost TB a GC v ni ulozenych. Minimalne pred strakami co si jednoduse behem par vterin zalozi BM ucet a v "teple domova" pak projizdi na mape kesky v okoli, cekajice kdy se v nejake objevi neco zajimaveho.... Vim o par keskach, ktere jsou dle meho nazoru takto cilene vykradany. (Keska je v poradku jen GC nebo TB opakovane mizi. ) Toto by v pripade vetsiho rozsireni PM kesi bylo docela slusne reseni. 30 USD za rocni super zabavu neni extremni castka. P.S. Zadne flame. Dik Pay.
  • 0

#109 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 11:16

Paya Team napsal/a:
Jen tak k zamysleni.. V jinych diskuzich zde na foru se narika nad vykradanim kesek a ztratami track. predmetu. Jedna z trochu opomijenych vlastnosti PM cache je vetsi bezpecnost TB a GC v ni ulozenych. Minimalne pred strakami co si jednoduse behem par vterin zalozi BM ucet a v "teple domova" pak projizdi na mape kesky v okoli, cekajice kdy se v nejake objevi neco zajimaveho.... Vim o par keskach, ktere jsou dle meho nazoru takto cilene vykradany.

Az narazim na TB, ktery ma za cil putovat jen po PM kesich, tak ho do takove dam, zatim jsem se spis setkal s prosbou nedavat je tam (treba proto, ze vlastnik neni PM a pak se nemuze ani podivat, kde se jeho TB zasekl).
Ze by si nekdo budoval sbirku kradenych trackables, to se mi fakt nezda - spis to bude tak, ze TB/GC byva nejhezci predmet v obsahu a kdyz mistni deti nahodou najdou pikslu, tak tam kindrsrot a papiry nechaji a vemou si plechove znamky a medaile, pripadne obcas zkontroluji, jestli pribyly nejake nove. Jestli jsou souradnice schovane za $30, jim muze byt jedno.
EDIT: ostatne priklad, ze tenhle zpusob ochrany nefunguje, je GCT6RP, viz logy z prelomu lonskeho rijna/listopadu.
  • 0

#110 Koldon

Koldon

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 14:09

haggaeus napsal/a:

Paya Team napsal/a:
Jen tak k zamysleni.. V jinych diskuzich zde na foru se narika nad vykradanim kesek a ztratami track. predmetu. Jedna z trochu opomijenych vlastnosti PM cache je vetsi bezpecnost TB a GC v ni ulozenych. Minimalne pred strakami co si jednoduse behem par vterin zalozi BM ucet a v "teple domova" pak projizdi na mape kesky v okoli, cekajice kdy se v nejake objevi neco zajimaveho.... Vim o par keskach, ktere jsou dle meho nazoru takto cilene vykradany.

Az narazim na TB, ktery ma za cil putovat jen po PM kesich, tak ho do takove dam, zatim jsem se spis setkal s prosbou nedavat je tam (treba proto, ze vlastnik neni PM a pak se nemuze ani podivat, kde se jeho TB zasekl).
Ze by si nekdo budoval sbirku kradenych trackables, to se mi fakt nezda - spis to bude tak, ze TB/GC byva nejhezci predmet v obsahu a kdyz mistni deti nahodou najdou pikslu, tak tam kindrsrot a papiry nechaji a vemou si plechove znamky a medaile, pripadne obcas zkontroluji, jestli pribyly nejake nove. Jestli jsou souradnice schovane za $30, jim muze byt jedno.

třeba v odoleně vodě je pár keší kde sou hlášený trackables a už hodně dlouho tam rozhodně nejsou a neni to otázka jedné ale minimálně dvou ale co sem slyšel tam se tyhle věcy prostě ztrácej takže se někdo v okolí rozhodl že zkazí ostatnim hru
  • 0

#111 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 21:24

Paya Team napsal/a:
...Jedna z trochu opomijenych vlastnosti PM cache je vetsi bezpecnost TB a GC v ni ulozenych...


ahoj,
pokud neni nutne kes na cas uplne odstavit, je u rizikovych kesi pro vyssi bezpecnost tracklabes nejlepsim a nejflexibilnejsim resenim zmena velikosti na Micro ci mensi...no coin=no theft :D

jak tu uz nekolikrat zaznelo, PM caches skutecne slouzi primarne k ochrane lokality pred velkym poctem navstev, coz dokazuji napr. virtualni PM kese jako treba GCKN11
  • 0

#112 M a r c e l

M a r c e l

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 10:46

ja teda nevim, jsem zacatecnik a jako vy se v tom teda nevyznam, ale selskej rozum mi rika, ze pokud existuje opravneny duvod k obave o zniceni mista ulozeni kese jejimi navstevami, proste ji tam neulozim... takze argumentace opravnenosti zalozeni PMO cache jako ochrany lokality je sice pekna, ale je to podle myho nazoru blbost... vzdyt jde ulozit krabku na misto kde nic neznicim svou pritomnosti a na to zajimave misto upozornit v listingu (tech par metru navic, mam-li zajem tu danou vec videt, jiste rad udelam), uz jsem takovou taky parkrat nasel (treba ne primo kvuli neniceni mista, ale kvuli umisteni objektu zajmu na soukr pozemku, ale to je vicemene stejny duvod) a keserovi, ktery jde jen po bodech a od krabky s logbookem ani nezvedne oci, aby se podival po okoli, co ze je to tam vlastne zajimaveho a proc mel prijit, je to stejne jedno, jestli je to na parkovisti pod odpadkovym kosem, nebo v 500 let stary vrbe uprostred narodniho parku... Coz ovsem nutne nemusi znamenat, ze ta fyzicky ulozena keska musi byt srot bez napadu... ja osobne si listing ctu vzdycky, zatim me jeste furt zajima, kam ze to jdu a co vedlo autora k zalozeni kese zrovna na tomhle miste. Stale dokola me udivujke kolik krasnych, zajimavych, pustych, veselych, smutnych a jinak emocemi nastouchanejch mist, kolikrat v okoli HC je, ktere bych nebyt GC dodnes neznal. No tak jsem se tady pekne vyradil, jak tak koukam, tak jdu zase delat neco smysluplnyho... P.S.: co znamena "kombajnovani" - to jako ze sklizi kesky po desitkach denne a maji to jako zne na body? A co je na tom spatneho ze se nad tim tolik lidi pozastavuje? Nekdo to dela proto, aby se podival ven na jemu zatim neznama mista, jinej pro body a co ma sakra bejt? B-) P.P.S.: taky jsem jednou porusil zakaz vjezdu a jsem na to nalezite hrdej B-))) (to je samozrejme ironie B-)
  • 0
M a r c e l "Za šipkou" rullez B-))) bylo: Nokia N73 + LD-4W + Handy Geocaching Nokia N6220c + LD-4W + Handy Geocaching Arcao Edition, Geocache Navigator, Geocaching Live je: Sony Ericsonn Live Walkman WT19i + C:geo

#113 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 18:44

No nevim, z toho logu me vyplyva ze si tuhle kes nedaval na ignore list, ale ze PM vyuziva jenom k tomu, ze si jine kese muze davat na ignore list.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama