Přejít na obsah


Fotka

Maji smysl cache PM only?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#1 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 8:31

pokud kdyz si stahnu jeden nejmenovany program urceny primarne na GC, ktery mi ukaze cely listing, souradnice, logy a i hint....? To vse aniz bych byl PM.... Berte to spise jako zamysleni a vyhnete se reakcim: tech 500 prece si muze zaplatit kazdy. Diky
  • 0

#2 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 8:35

Já bych v tom smysl viděl. A třeba se dočkáme většího zabezpečení po příchodu GC2. ;)
  • 0

#3 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 8:37

Ještě se nabízí otázka, zda PMonly keška dovolí zapsat log i BM nálezci. Ale myslím, že to tu již v nějakém vlákně proběhlo.
  • 0

#4 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 8:38

Smysl to určitě má, stačí porovnat kvalitu kešek před dvěma lety a dnes. Podle mě se za pár let bude poměr hodně měnit směrem k PMonly. Ale zase na druhou stranu, pro nas BM smysl nemaj :) a vlastne o nich ani nevim, kdyz je na mape nevidim.
  • 0

#5 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 8:39

bodlak napsal/a:
Ještě se nabízí otázka, zda PMonly keška dovolí zapsat log i BM nálezci. Ale myslím, že to tu již v nějakém vlákně proběhlo.


JJ, dovolí. Přesně jak píšeš, už to tu proběhlo a sám jsem si to i vyzkoušel :D
  • 0

#6 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 8:41

LaLu Team napsal/a:
JJ, dovolí. Přesně jak píšeš, už to tu proběhlo a sám jsem si to i vyzkoušel :D

Tak treba napisat groundspeaku ze tam maju dieru... alebo to nebolo myslene ako staznost? ;)
  • 0

#7 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 8:46

jejej, tak uz to tu probehlo, tak to se omlouvam za zaplacani fora... zalogavat sice nepovoli, ale kdyz chce clovek treba zjistit, co vsichni maji na jezdcich z Vysehradu, a o bod mu zase tolik nejde, tak tu moznost proste ma...
  • 0

#8 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 8:49

drobik napsal/a:
Tak treba napisat groundspeaku ze tam maju dieru... alebo to nebolo myslene ako staznost? ;)

V zadnem pripade si nestezuju B)
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 9:10

PM only je určitý omezení z určitého důvodu. Dle mého moc smyslu takové kešky nemají, ale jednou kdo ví... Ano, chápu je jako omezení počtu kačerů, co na ni přijdou z bezpečnostních důvodů nebo prostě aby se nezničilo okolí. To, že nějaký program načte listing a souřadnice PM Only kešky je asi špatně (špatné zabezpečení), ale na druhou stranu bych se nebál toho, že zásadně stoupne počet kačerů BM, co na ně půjdou. Tuhle díru odhalí jen pár kačerů a možná jen náhodou, ostatní masovky jsou lamičky co neumí ani najít kde vlastně ty kešky jsou...:D
  • 0

#10 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 9:32

... a také je tu velká skupina BM kačerů, kteří ani neví, že PM only existuje :D
  • 0

#11 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 10:08

Only PM cache můžou zalogovat i BM pokud se nepletu, jestli je más mysl zakládat - já myslím že asi jo, jak tu kdosi výše psal stačí porovnat kvalitu keší dříve, já myslím že i některé kačery, nedávno jsem založil cache, poměrně bohatě vybavenou, a 25 nálezce mi píše, že to co našel v cache je tragédie. Kdyby se v keších měnilo čestně, a nedělal se z nich odpadkový koš, nebylo by PM cache potřeba.
  • 0

#12 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 10:12

Tyto keše smysl určitě mají, ale jen nevim jakej :P Nedávno jsem si jednu odlovil a ani jsem nepotřeboval žádnou díru v systému - stačilo oslovit PM uživatele s nízkým morálním kreditem a ten mi poté, co si ověřil moji bezúhonost a kladný vztah ke GC, zaslal mailem listing. B) Logovat tyto keše jde a je to i v souladu s pravidly. Jinak tato debata /hádka/ o PM only se tady objevuje vcelku pravidelně... edit pro Junet: z toho co píšeš by vyplývalo, že BM jsou dobytek a PM Dušínovci, tak to ti pěkně děkuju ;) :D
  • 0

#13 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 10:14

Pokud tomu dobre rozumim, tak PM cache se zakladaji proto, aby k nim BM nemohl, pokud se k nim ale i tak legalne muze dostat a dokonce to jde i zalogovat, jak tvrdi, kolegove prede mnou, tak jejich vyznam asi dosti klesa...
  • 0

#14 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 10:22

Pro leroje, pozor to jsem nikdy neřekl, spíš jde o likvidátory a různe jiné živly, bohužel se mezi kačerama najde pár rychlokvašek, kteří bohužel nadělají víc škody než užitku.
  • 0

#15 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 10:33

junet napsal/a:
Pro leroje, pozor to jsem nikdy neřekl, spíš jde o likvidátory a různe jiné živly, bohužel se mezi kačerama najde pár rychlokvašek, kteří bohužel nadělají víc škody než užitku.

to byla samozřejmě nadsázka, nicméně napsal jsi:
"Kdyby se v keších měnilo čestně, a nedělal se z nich odpadkový koš, nebylo by PM cache potřeba."
Z toho mám pocit, že BM nemění čestně a PM ano - z toho se dá z trochou nadsázky lehce pochopit to, co jsem napsal ;)
Je to všechno jen sranda, stejně jako tvrzení "stojí to jen 500 a to si snad může dovolit každý" - z toho zase usuzuju že jsem socka B)
...a ještě tady chybí hláška: "kdo to z GC myslí vážně, ten si pořídí PM" :D
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 10:46

junet napsal/a:
Pro leroje, pozor to jsem nikdy neřekl, spíš jde o likvidátory a různe jiné živly, bohužel se mezi kačerama najde pár rychlokvašek, kteří bohužel nadělají víc škody než užitku.

Nevím jestli pár... ale je jich hodně. Je to prostě určitý způsob "ochrany" kešky.
  • 0

#17 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 10:49

Ono to bylo na mojí cache horní lomná, sousedka (slunicko3nec) si jela odlovit tuto cache a to co našla hovořila že byla tragedie, šišky, větvičky, papírové ubrousky, navíc v cahce voda (používám zásadně lok&lok), těžko polemizovat kdo se tak na ní vyřádil, člověk zakláda cache pro to aby ostatním udělal radost, a potom člověk dostane takovou podpásovku. Teď je na ní 28 nálezu, potom já jako autor vypadám, že zakládam takové prasárny. Potom má člověk chuť takovou cache zaarchivovat, popřípadně i svoje ostatní, a nebo začít dělat nepopulárni PM :( popř, složité mysterky.
  • 0

#18 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 12:40

sobikovi napsal/a:

junet napsal/a:
Pro leroje, pozor to jsem nikdy neřekl, spíš jde o likvidátory a různe jiné živly, bohužel se mezi kačerama najde pár rychlokvašek, kteří bohužel nadělají víc škody než užitku.

Nevím jestli pár... ale je jich hodně. Je to prostě určitý způsob "ochrany" kešky.


Rychlokvaška v geocachingu, to je docela úsměvný pojem. To si jako myslíš, že se člověk počtem nalezených keší získává zkušenosti a mění své chování ? Promiň, ale tomu nevěřím. Člověk se chová tak, jak je jeho zvykem, GPSka v ruce ho ničemu lepšímu nenaučí.
Problém vidím v tom, že GPS jsou čím dál dostupnější a IN, takže ji má každý trouba, a už ne ti, kteří jsou opravdovými skalními fandy. Potom to i vypadá, tak jak to vypadá. A mezi PM jsou zastoupeni statisticky stejně jako mezi BM. "PM only" na tom nic nezmění. Jen to naštve normální lidi, kteří nemají důvod, nechtějí nebo nemůžou dávat peníze za "nadstandardní" služby, a takový owner je k podpoře GC.com tímto způsobem nedobrovolně nutí :( (pokud se chtějí podívat na jeho kešku)
  • 0

#19 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 14:16

kabukiman_CZ napsal/a:
pokud kdyz si stahnu jeden nejmenovany program urceny primarne na GC, ktery mi ukaze cely listing, souradnice, logy a i hint....? To vse aniz bych byl PM....
Berte to spise jako zamysleni a vyhnete se reakcim: tech 500 prece si muze zaplatit kazdy. Diky



Myslim ze puvodni prispevek byl o necem jinem, nez o cem nadpis, tedy o tom, ze existuje nejmenovany pololegalni program co vsechno stahne zadarmo, usetri se 500 za PM, ... To jak to zatizi server a zneprijemni zivot ostatnim uz se neresi.
  • 0

#20 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 14:22

K úvodní otázce: mají PM cache smysl? Mají! někdo se tu oháněl statistikou - to je ovšem hlavní podstata efektu PM cache. Pokud na 1 PM připadne řekněme 9 BM, tak ve výsledku keš odloví cca 10% množství kačerů, kteří by ulovili obyčejnou keš na témže místě. Pokud přijmeme předpoklad, že mezi PM je stejné procento "dobytků" jako mezi BM (ve skutečnosti spíš míň, tipnul bych si...) tak tato keš vydrží déle, než se z ní stane popelnice. Problém je opravdu dostupnost GPS, ale taky to, že někteří nedocenění pisálkové mají potřebu svoje GC zážitky ventilovat v médiích na webu a podobně. Jak jsme si to zařídili, tak to máme. Lerojovy hlášky mě spíš pobavily a připomněly místy hořce komediální výstupy jimmy.jamese a podobných. Pořád je dost lidí, kteří to s GC myslí vážně a jsou BM (a najdeš je docela dost nahoře na stránce s místními statistikami...) Ty, kteří nechtějí/nemůžou/nemají důvod dát těch 450 kč za rok ale nikdo k odlovu kešek PM nenutí, ani owner, ani gc.com, nikdo...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama