Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
145 odpovědí na toto téma

#121 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 11:14

Tak vydrz je opravdu velice chaba vcera pouzite 2700 SANYO uplne do plna nabite. Vypnute podsvetleni a vydrz byla cca 4 hodiny nepretrziteho provozu a zbyla posledni carka. Takze 60CSx stale zustane jako hlavni GPS pro geocaching a OREGON na kolo protoze je maly a hlavne levnejs nez 605 a 705 ( na kole neprkonatelne , bohuzel bez podpory geocachingu jinak by to byla jasna volba) No doufejme ze nas OREGON na Mallorce nezklame , hned jak prijedem dame podrobne info :) Zklamat nasmi mame nekolik GC a TB na ovoz ... To by byl prusvih ...
  • 0

#122 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 14:43

Pánové, určitě máte problém s bateriema. Zkuste jiné. Já jsem prubnul Sanyo Eneloop a s displejem na 80% a permanentním ťukáním (radost z nové GPSky) jsem dosáhl určitě víc než 12 hodin. EDIT: Jo a ještě jedna velmi důležitá věc: Pokud používáte nabíjecí NiMH baterie, tak musíte taky Oregonu v systémovém nastavení sdělit, že používáte právě NiMH baterie !
  • 0

#123 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 19:02

S podsvícením naplno a bez vypínání mi Oregon vydržel devět hodin. Anebo aktuální sada: V pátek šest hodin s podsvětlením (50 %), dnes k tomu dalších deset bez podsvícení, a ještě se nevypnul. Používám Sanylo 2700 mAh.
  • 0

#124 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 19:17

Citát z Wikispaces:

Although I haven't really measured it, battery life seems better than the Colorado. Not as good as the 60csx but I'm guessing I'm getting 12-14hrs on a set of NiMH 2700mAh's.


Citát z Path.cz:

Co se týká baterií, tak výrobce doporučuje použit typ NiMH o kapacitě vyšší než 2500 mAh, které nejsou starší než jeden rok. ... Typ Baterie: Zde nastavte typ baterií, které máte v Oregonu vložené. Vybrat lze alkalické, NiMH a Li-On. Určitě dbejte na správné nastavení nebo budete nemile překvapeni, jak rychle jejich kapacita klesne až do úplného vybití.


  • 0

#125 nosic

nosic

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 21:07

jj s bateriemi 2700 phillis vydrzel hooodne dlouho :) urcite vic jak 10hodin a to jsem i zapomel vypinat WASS :)
  • 0

#126 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 21:13

No sákriš, váýhám mezi tímto strojem a Coloradem a vychvalujete tu 60CSx :o... To mě celkem odrazuje od koupi "lepšího" stroje, když mi už dobře neslouží Béďa a požaduji, aby listingy byly přímo v GPSce... Od Oregonu dost očekávám, i když vím, že displej je tristní. A výdrž do 8 hodin s full baterkami, to už by byla jo nevýhoda. Colorado má lepší, ale není vodotěsné... Tož teda nasadili jste mi tu brouka do hlavy... ;)
  • 0

#127 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 21:55

Neska jsem dělal multinu a vydržel mi 10 hodin se 100prcnty podsvětlení.Baterie jsem měl Sanyo 2500.
  • 0

#128 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 5:05

Gelda napsal/a:
No sákriš, váýhám mezi tímto strojem a Coloradem a vychvalujete tu 60CSx :o... To mě celkem odrazuje od koupi "lepšího" stroje, když mi už dobře neslouží Béďa a požaduji, aby listingy byly přímo v GPSce... Od Oregonu dost očekávám, i když vím, že displej je tristní. A výdrž do 8 hodin s full baterkami, to už by byla jo nevýhoda. Colorado má lepší, ale není vodotěsné... Tož teda nasadili jste mi tu brouka do hlavy... ;)



Rekl bych, ze slovo tristni ...je hodne nadsazene, ja v displeji zadny problem nevidim.
Co se tyka vydrze, nemam to zatim ozkouseno pri celodennim kesovani, protoze nebyl cas, ale mel jsem Colorado a rekl bych, ze vydrz Oregonu je vetsi nez v kolouse. Kdybych se mel rozhodovat mezi Oregonem a Coloradem, tak jednoznacne vitezi Oregon.
  • 0

#129 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 10:55

Skleba napsal/a:

Gelda napsal/a:
No sákriš, váýhám mezi tímto strojem a Coloradem a vychvalujete tu 60CSx :o... To mě celkem odrazuje od koupi "lepšího" stroje, když mi už dobře neslouží Béďa a požaduji, aby listingy byly přímo v GPSce... Od Oregonu dost očekávám, i když vím, že displej je tristní. A výdrž do 8 hodin s full baterkami, to už by byla jo nevýhoda. Colorado má lepší, ale není vodotěsné... Tož teda nasadili jste mi tu brouka do hlavy... ;)



Rekl bych, ze slovo tristni ...je hodne nadsazene, ja v displeji zadny problem nevidim.
Co se tyka vydrze, nemam to zatim ozkouseno pri celodennim kesovani, protoze nebyl cas, ale mel jsem Colorado a rekl bych, ze vydrz Oregonu je vetsi nez v kolouse. Kdybych se mel rozhodovat mezi Oregonem a Coloradem, tak jednoznacne vitezi Oregon.


V tomto případě zcela souhlasím.
Colorado mě vůbec ale vůbec ani neoslovilo.
A to i když mám všechny GPSky skladem po zhruba 10 ks sem ho ani nevzal do terénu pouze jsem si ho prošel u stolu.
Oregon je dost jiná káva,mě docela chytil (dotekové ovládáni je dost zajímavé) a i když jsem ho několikrát "vrátil do skladu" dal jsem mu ještě několik šancí.
Ale jak říkám, z mého hlediska, pokud oželím listing v GPS tak oproti 60scx není konkurentem.

Ještě co se týká těch vložených poznámek tak to řešení s přetahováním do jiného programu mě tedy stále nic neříká.
Pokud to samé udělám s 60kou tak si poznámku kdekoliv a kdykoliv vyvolám (i v terénu) a mohu si jí přečíst/editovat.
Např.hint (pokud není listing v GPS-na dovolené se nahrát třeba nedá),nebo vyměněné trade....
  • 0

#130 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 11:31

No, tak jsem dnes ráno byl ve shopu omrknout ten Oregon a displej se mi opravdu jeví dost tmavě, i na 100%ní podsvícení. to Skleba a bob&bobek: Díky za rady, vezmu v potaz. :)
  • 0

#131 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 11:45

Gelda napsal/a:
No, tak jsem dnes ráno byl ve shopu omrknout ten Oregon a displej se mi opravdu jeví dost tmavě, i na 100%ní podsvícení.

to Skleba a bob&bobek: Díky za rady, vezmu v potaz. :)


Pokud ti na Oregunu opravdu vadí ten displej a přesto chceš mít podobné funkce v GPS tak sáhni po Coloradu 300+odolné pouzdro.
Pokud chceš mít GPS bez starostí a upřednostňuješ 100% spolehlivost tak sáhni po 60csx.
:D
  • 0

#132 Kopis

Kopis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 15:22

bob&bobek napsal/a:
... tak sáhni po Coloradu 300+odolné pouzdro...


Tudy se moje myšlenky ubíraly taky, ale bohužel to má jednu DOSTI podstatnou vadu: Colorado je např. v Aqupacku neovladatelné - nemůžete použít funkci točení ovladače, takže je to téměř nepoužitelné řešení. Oregon je nejenom opravdu voděodolný, ale navíc je naproto dokonale ovladatelný i v Aqupacku. - Vyzkoušeno tento víkend na mořském kajaku, nepoznal jsem při ovládání, že je Oregon ve "futrálu".

Já osobně si myslím, že teď už není třeba moc přemýšlet jestli Colorado nebo Oregon, spíše je pořád na vážkách ta volba 60CSx - Oregon. Jsou to dvě zcela odlišné koncepce, "vojenské" řešení verzus "PDA" styl, téměř dokonalé je tím pádem používat oba přístroje podle oblasti nasazení, ale kdybych měl dnes volit mezi jediným přístrojem, tak by to byl Oregon.
  • 0

#133 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 17:19

O tom pouzdře na Colorado jsem taky přemýšlel, ovšem logicky by nešlo ovládat kolečko (výše to rozvedl Kopis), což je viceméně nefunkční GPS. Asi se rozhodnu mezi 60CSx a Oregonem, ten diplej bych už nějak přetrpěl. 60CSx bohužel nemá možnost stáhnutí listingu, což je pro mne základní požadavek, protože už nechci tisknout listingy, resp. je nosit v PDA. Rád bych měl vše v jednom s minimem úsilí, a to pravděpodobně umí "jen" Oregon. Jen je škoda, že každý model od Garminu je skvělý jen v několika parametrech, v dalších už jsou "nevhodné" (resp. ne zrovna ideální).
  • 0

#134 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 22:26

Nechci aby to vyznělo jako sejčkování ale musím ještě zmínit a majitelé Colorada mi to potvrdí,že se občas stává, že nahrané listingy z GPS záhadně zmizí,respektivě jsou tam ale nelze je zobrazit. V tomto případě se musí GPS připojit k PC a manualne je smazat (přesný problém co to dělá ještě asi není objeven,doměnka je taková,že některý listing to celé zablokuje). Vzhledem k malému času na testy to ale u Oregona zatím nikdo nehlásil. "Co je psáno to je dáno";) v zahraničí už to někto tuším řešil bakšišem v recepci hotelu, když tam přijel a zjistil,že má kešky fuč.:D
  • 0

#135 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2008 - 22:28

Dneska jsem měl chvíli možnost porovnat Colorado a Oregon. V rychlosti jsem zkusil ovládání jednou rukou a porovnával jsem to podsvícení disleje na keré si tady hodně lidí stěžuje. Dle mého skromného osobního názoru, je Colorádo lepší. Přinejmenším se určitě nevyplatí prodat Colorado a koupit Oregon.
  • 0

#136 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2008 - 8:07

JarMar napsal/a:
Dneska jsem měl chvíli možnost porovnat Colorado a Oregon. V rychlosti jsem zkusil ovládání jednou rukou a porovnával jsem to podsvícení disleje na keré si tady hodně lidí stěžuje. Dle mého skromného osobního názoru, je Colorádo lepší. Přinejmenším se určitě nevyplatí prodat Colorado a koupit Oregon.


Asi to zalezi na ucelu a zpusobu pouziti toho pristroje. U Colorada vidim zasadni problem ve vodotesnosti (tam se doufam dockame nejakeho reseni by Garmin, ci sikovne ceske rucky). Apropos to se toho jeste zadna firmicka nechytla a neudelala vodotesny zadni kryt? Myslim, ze by se navrh formy na lisovani plastu celkem hodil. Mohli by k tomu pridat kryt displaye s vodotesnou uzaverou a byla by po problemech. Zadne zabomysi valky prosim!


Me zajima (pro muj zpusob pouziti) jak Colorado a Oregon pracuji s tracklogy (stopy). Jestli v Oregonu lze stahnout ve spammer modu traclog primo z pameti protokolem A300 (jak se tomu delo u VSECH Garmin gpx do HCx/Colorada/Oregonu), nebo jestli generuje pouze Current.gpx. Jaka jsou omezeni v tracklogu u Oregonu? Neni tam neco s 3D tracklogem a omezenim na 500 bodu ? V tom pripade je pro me nepouzitelne :(
  • 0

#137 Perez

Perez

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2008 - 23:51

čau, možná neumím hledat na internetu, ale mám celkem problém sehnat autopříslušenství k Oregonu. Respektive hlavně LC kabel. Držák se nechá pořídit "coloradovskej", ale ten kabel ... může mi někdo prosím poradit? Diky
  • 0

#138 tween

tween

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2008 - 7:05

Perez napsal/a:
čau, možná neumím hledat na internetu, ale mám celkem problém sehnat autopříslušenství k Oregonu.
Respektive hlavně LC kabel. Držák se nechá pořídit "coloradovskej", ale ten kabel ...

může mi někdo prosím poradit?

Diky


Prohlédni konferenci : http://path.cz/forum...php?f=19&t=422B)
  • 0

#139 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2008 - 8:44

Dobry den vsem, takze OREGON prodelal zatezkavaci zkousku na MALLORCE. Vydrz baterie bez problemu cely den a cast druheho muj odhad cca 10-12 hodin na SANYO 2500 mAh. Odolnost proti vode bajecna :) pri prekonavani jednoho utesu nam spadl do more :( nastesti nebylo hluboke vse dopadlo OK. Odzkouseno i v letadel rychlost 795 km/h nadmorska vyska 10240 m. Je super krasne videt kudy letadlo letelo. Jinak celkovy dojem je supe. Bohuzel jedine minus u modelu 200 je ze nema zadne zvukove upozorneni. Kazdopadne MALLORCU mohu jen doporucit tak nadherna mista kde jsou kes ulozena - nadseni. Sice jsem vybrali jen 10 nejkrasnejsich, dalo by se asi odlovit i vsech 160 ale byli jsme na dovolene a geocaching byl jen zpestresni ... Foto jakmile bude dam odkaz
  • 0

#140 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2008 - 11:44

Konečně se někdo přiznal, že chyba s výdrží byla na jeho straně (resp. špatných baterií) B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama