Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
145 odpovědí na toto téma

#101 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 7:43

me nejvic stve i Custom POI, ze nejde prepnout jako u Colorada na kategorii vlastnich bodu, treba Skleba_finalky ;), ted se vsechny vlastni body pletou do sebe. To posouvani prstem v listningu je taky peknej opruz, nevim proc tam neudelali sipky :@ Jinak, ale zatim spokojenost, urcite lepsi prvotni dojem nez z Colorada.
  • 0

#102 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 7:49

marekl napsal/a:
Pryč je také dělený pohled, kdy se daly najednou vidět stručné informace o keši (velikost, typ, obtížnost, terén), k tomu kompas a ještě mapa. Když se teď chce člověk z mapy dostat třeba na listing, musí se vrátit do hlavní nabídky, potom klepnout na Geocaching a potom ještě na Popis. U Colorada tohle bylo na jedno stisknutí tlačítka.


Ano, to je pravda, ale na listing člověk leze při hledání keše obvykle maximálně jednou a šmejdění prstem po dotykovém displeji je aspoň v mém případě daleko rychlejší než mačkání fyzických tlačitek. Když srovnám s 60kou, která má krutě vysoké zdvihy, na kterých balancují i mé mamutí prsty, tak je Oregon pohodlnější a rychlejší.

Co mi vadí je nezobrazení navigačních polí, když prolízám při navigaci mapu. I když mám zaškrtnuté políčko "vždy zobrazit navigační pole na mapě", tak se tyto pole zobrazují jen, když se "špikou zpět" vrátím na zobrazení aktuální polohy. Stačí pak jen posunout mapu o kousek vedle, abych viděl, co mě čeká za nejbližším kopečkem a okamžitě zmizí navigační pole a já nevím, jak daleko je to ke kešce. Fialová čára navigace pochopitelně pořád vidět jde.
  • 0

#103 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 7:51

Skleba napsal/a:
me nejvic stve i Custom POI, ze nejde prepnout jako u Colorada na kategorii vlastnich bodu, treba Skleba_finalky ;), ted se vsechny vlastni body pletou do sebe. To posouvani prstem v listningu je taky peknej opruz, nevim proc tam neudelali sipky :@ Jinak, ale zatim spokojenost, urcite lepsi prvotni dojem nez z Colorada.


Posouvání listingu prstem je fakticky opruz - je to zdaleka nejpomalejší a nejnamáhavější řešení, jaké mohli udělat. Doufám, že se to v dalším firmwaru změní.
  • 0

#104 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 8:16

Zkoušeli jste někdo problémové listingy které zlobí v Coloradu, jak si s tím poradí Oregon? Např.: GC132RY Obsahuje tabulku a navíc jeho délka překračuje možnosti Colorada.
  • 0

#105 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 8:22

JarMar napsal/a:
Zkoušeli jste někdo problémové listingy které zlobí v Coloradu, jak si s tím poradí Oregon? Např.: GC132RY
Obsahuje tabulku a navíc jeho délka překračuje možnosti Colorada.


zkuste to nekdo prohnat Klamovym optimalizerem http://www.geocachin...9149#post_89149 (odhazi dle vyberu tagy, ktere zpusobuji necitelnost v gps a pripadne i rozdeli listing na nekolik casti), jak to bude vypadat v oregonu. na coloradu funguje.
  • 0

#106 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 8:26

Dain & Olik napsal/a:
zkuste to nekdo prohnat Klamovym optimalizerem http://www.geocachin...9149#post_89149 (odhazi dle vyberu tagy, ktere zpusobuji necitelnost v gps a pripadne i rozdeli listing na nekolik casti), jak to bude vypadat v oregonu. na coloradu funguje.

Ale mě zajímá jak to zvládne sám Oregon, bez nějakých udělátek. Jasně že vyhození problémových tagů může pomoci.
  • 0

#107 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 8:30

Klamovo udelatko funguje, to jsem zkousel, zkusim ten olouckej listing. Jaks se bude chovat. Edit: tak je to rozsypane jako v Coloradu. Btw: funguje vam poslat kesku ze stranky do GPS? Ted jsem posilal tu pevnost, do GPSky se ulozila, ale videt nebyla. Az kdyz jsem si nechal poslat PQ :o Navic koukam, ze tam mam nejaky nesmyslny soubor, ktery nejde smazat viz. obrazek. http://img375.images...3/cotojebz6.jpg
  • 0

#108 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 8:48

Bastionovou pevnost Oregon zobrazí taky blbě. Řekl bych, že oproti Coloradu se tady nic nezměnilo. Mimochodem další věc, která mi začíná vadit, je výrazně pomalejší generování Current.gpx po připojení k počítači než u Colorada. Mám paměť zaplněnou na 70 % a trvá teď přes dvě minuty, než se GPX vygeneruje.
  • 0

#109 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 9:09

Takže některé tagy nezvládá stejně jako Colorado. A ještě by mě zajímalo jak je to s tou délkou? Pokud se v tom prográmku od Klamy zaškrtne možnost "nerozděluj do bloků" jestli ten listing bude v Oregonu celý. Edit: Mám poradit synovcovi jestli si má pořídit Oregon nebo Colorado. Tak teď babo raď. Vlastně kačere raď. :|
  • 0

#110 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 9:31

Zatím se ke mně donesla zpráva, že první Oregon, co se vypravil na wherigo Davle, nějak kolaboval a hru nešlo dohrát. :( Bohužel neznám dosud bližší informace.
Jinak Colorada na Davli dosud neměla (až na jednu podivnou vyjímku) problémy.

seiza napsal/a:
Jen se zeptám... předpokládám, že už je to vylepšené Colorado, takže odlov Wherigo cache s Oregonem nebude problém. Právě jsem si ho totiž objednal k narozeninám ;o) Tak jsem na to zvědavý.


  • 0

#111 Marvin_CZ

Marvin_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 14:21

Skleba napsal/a:
Btw: funguje vam poslat kesku ze stranky do GPS? Ted jsem posilal tu pevnost, do GPSky se ulozila, ale videt nebyla. Az kdyz jsem si nechal poslat PQ :o
Navic koukam, ze tam mam nejaky nesmyslny soubor, ktery nejde smazat viz. obrazek.
http://img375.images...3/cotojebz6.jpg

Ulozeni primo ze stranky do GPS me funguje, ulozi se to normalne do vnitrni pameti do x:/garmin/gpx/gcxxxx.gpx a zobrazi.
Onen "nesmyslny soubor" mam taky, co to je netusim :)
  • 0

#112 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2008 - 15:20

Marvin_CZ : diky za info ;) Poslat GPS ze stranky gc.com uz funguje, nevim co jsem rano delal. Ten soubor bych rekl, ze tam puvodne nebyl, no hlavne , ze to maka.
  • 0

#113 seiza

seiza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2008 - 11:32

Mion napsal/a:
Zatím se ke mně donesla zpráva, že první Oregon, co se vypravil na wherigo Davle, nějak kolaboval a hru nešlo dohrát. :( Bohužel neznám dosud bližší informace.
Jinak Colorada na Davli dosud neměla (až na jednu podivnou vyjímku) problémy.

seiza napsal/a:
Jen se zeptám... předpokládám, že už je to vylepšené Colorado, takže odlov Wherigo cache s Oregonem nebude problém. Právě jsem si ho totiž objednal k narozeninám ;o) Tak jsem na to zvědavý.


Jelikož mi zatím není přáno vlastnit Oregona, protože prodejce poněkud přecenil své síly a jejich dodání 1-2 dny se poněkud protahuje (do teď týden), tak zatím nemám možnost Wig testnout. Čekám totiž na Oregona 300 s Map 2 Pro verzí české mapy. Ale hned jak bude, tak zkusím jak Jince, tak i Davli a poreferuji.
  • 0

#114 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2008 - 20:34

A prosímvás ,jde upgradovat z mapy verze Topo2 na Topo 2Pro? Uvažuji že bych to tak udělal,pokud to jde. Děkuji za odpověď.
  • 0

#115 pikerovi

pikerovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2008 - 22:30

Dneska jsem dosel az na konec wig Davle s Oregonem. Prvotni problem ktery spocival ve vytuhnuti a vypnuti pristroje se jiz neopakovala po istalaci firmwaru v2.2. Slo to jak po masle. Informace o mapach Topo2 i Topo2Pro najdete na http://path.cz/forum...c.php?f=6&t=358
  • 0

#116 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2008 - 17:39

Tak mi minulý týden dorazila první várka Oregonů 300. Neodolal jsem oproti Coloradu a vzal jeden na týdení test . Popravdě to není špatný stroj. Trápí mě však 2 věci na které nemohu boha přijít. 1.Pokud odklepnu keš nako nalezenou a přidám k ní poznámku a uložím, nejsem ani po 3 dnech šťourání schopen tu poznámku někde zobrazit. 2. Na "palubní desce" pročlé trasy nevím jak údaje smazat/vynulovat aby začínala načítat novou trasu. Máte s tím někdo zkušenost? Předem díky za informace protože ty dotykové dyspleje a menu mě oproti mé staré dobré 60csx nějak nejdou do hlavy.
  • 0

#117 nosic

nosic

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2008 - 0:53

Tak Oregon mam jiz tyden.. prvni zkusenosti paradni... za 2 dny jsem si soupli 20 kesek.... Ale uz jsem neco vyzjistil:
1.Jak uz nekdo psal, ze se mu Oregon kousne pri autonavigaci, ale pouze za urcite situace, ktera se vyskytovala pouze v Usti nad Labem... vsude jinde slapal v pohode... co delal kdyz neslapal? normalne se vypnul jako kdyz ma vybite baterky....:(
2.Dalsi vec, ze se dvakrat kousnul pri pripojeni k pocitaci... museli se vyndat baterky....
3. listing ukazuje stejne blbe jako Colorade.. par listingu byla prekryta pismena....

K otazkam:
1. poznamky v Oregonu uz nezobrazis.. jen na pocitaci ze souboru geocache_visits.txt
2. palubni deska se da jedine cela smazat a to v nastaveni vymazat :(

Co bych dodelal:
napr. trideni nekterych seznamu... seznam hledat kes a seznam nalezen kes je triden pouze vzdalenosti... chtel bych i podle datumu, abych se rovnou v Oregonu mohl podivat co jsem dneska dal...

Dale bych dodelal moznost zobrazit listing kesky, kdyz se na ni naviguji... ted se musi jit do menu a dat geocaching... kdyz na ni nejsem navigovan, tak se listing da zobrazit tuknutim na horni datovou listu...

Dale mi vadi to posunovani listningu... radeji bych bocni scroll.

A to je vsechno... jinak je to docela dobra masinka... ted tam mam 1300 kesek a slape jako prd :):D

  • 0

#118 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2008 - 12:19

Vcerejsi test OREGON 200 dostal opravdu poradnou zkousku cca 1.5 hodiny v desti na kole :( nedalo se nic delat domu to bylo daleko a cas nas tlacil. Kdyz jsem prijel k domovu hrouda blata na riditkach v podobe oregonu me docela desila. Ihned jsem strcil OREGON pod vodovod oplach a hle vse jak ma byt. Po oddelani krytky na baterie sucho jak v plenkach PAMPERS :). Zatim naprosta spokojenost a vypada to ze je to pro me zatim vazny konkurent 60CSX ovladani uplne paradni. Kolecko na coloradu me moc neoslovilo , toto je neo jineho...
  • 0

#119 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2008 - 22:09

Díky za info,samozřejmě jsem sním udělal nekolik keší a do poznámek si dal co bylo výměnou včetne vyzvednutých a vložených TB a GC. Takže teď jsem asi hoďku předumával kde jsem co vzal a dal. Teď mi tedy uniká smysl těch poznámek... Dnes jsem ho vzal na další asi 25km výlet po hřebenech Horních Míseček. Jak už bylo řečeno níže, po cestě při autonavigaci se mi 3x seknul. Když pominu ten tmavý displej,bez podsvětlení tak to docela šlo. Po 5km mi došli baterie (včera jsem s nim ušel asi 10km) takže jsem z batohu vytáhl záložní a na 19km mi došli opět (vzhledem k nečitelnosti displeje byl podsvícen a bat. byli 2100 GP,čerstě sformátované a nabité). Vzteky jsem s ním mrsknul do batohu a vyndal starou dobrou 60csx,baterie z Oregonu jsem dal do ní a došel v pohodě včetně oběda až na parkoviště (asi 3 hodiny byla v provozu než jsem jí vypnul!!!). Takže celkové resumé-život bych na Oregona nevsázel a do pustých hor bych ho sebou určitě už nevzal. S 60tkou vystačím se 4 sety nabijecích baterii 10 dní mimo civilizaci, Oregon mi schroupnul 3 sety za výkend...(když ho naláduju levnými obyč ejnými záložními bateriemi vydrží tak 15 min-60csx celé odpoledne) Když si odmyslím plus ve smyslu nahraných (někdy ale nečitelných) listingů keší a o něco málo větší displej (ale hůř čitelný) marně přemýšlím o důvodu proč ho vlastně koupit a vyměnit za jinou GPS... Je to samozřejmě jen můj subjektivní názor.
  • 0

#120 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2008 - 7:59

Smysl poznámek: můžeš je naimportovat do Field Notes na gc.com, dají se naimportovat do GSAKu. Kromě toho je lze prohlížet jako běžný textový soubor, a podle waypointu zjistit název keše. Baterie: Garmin oficiálně doporučuje akumulátory s kapacitou nejméně 2500 mAh. Řekl bych, že výdrž je hodně slušná, tak zkus, jestli opravdu nebude problém v bateriích. Vím o podobném problému s Coloradem - jedny akumulátory v něm vydržely pár hodin, jiné třikrát víc.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama