Přejít na obsah


Fotka

Colorado FW2.60 a POI


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 11:51

neni to zalezitost fw Hlasitost se neda menit uz od dob prehistorie turistickych garminu. To pipatko by muselo byt napojeno na neco, co umi regulovat amplitudu signalu. Z hw colorada leze jen neco jako dvourovnovy signal. Proto nejde hlasitost menit.

rob napsal/a:
Myslíš že slabý zvuk je jen otázkou FW? Pokud ano, tak máme naději na zlepšení.


  • 0

#22 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 12:02

Mion napsal/a:
neni to zalezitost fw Hlasitost se neda menit uz od dob prehistorie turistickych garminu. To pipatko by muselo byt napojeno na neco, co umi regulovat amplitudu signalu. Z hw colorada leze jen neco jako dvourovnovy signal. Proto nejde hlasitost menit.

rob napsal/a:
Myslíš že slabý zvuk je jen otázkou FW? Pokud ano, tak máme naději na zlepšení.

Ale při odbočení je pípnutí silnější. V tom má algy64 pravdu.
  • 0

#23 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:00

Jde do Colo poslat více druhů POI? Třeba radary + tur. známky?
  • 0

#24 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:07

rob napsal/a:
Jde do Colo poslat více druhů POI?

Jde.
  • 0

#25 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:15

StefaCzech napsal/a:

rob napsal/a:
Jde do Colo poslat více druhů POI?

Jde.

A jak? Když použiji POI Loader na druhé POI, tak mi odstraní tu první instalaci :(
  • 0

#26 malahavranice

malahavranice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:22

rob napsal/a:

StefaCzech napsal/a:

rob napsal/a:
Jde do Colo poslat více druhů POI?

Jde.

A jak? Když použiji POI Loader na druhé POI, tak mi odstraní to pevní :(


Ja mam souboru s POI v jednom adresari - pak uz jen POI Loaderu sdelim cestu k adresari a prislusne kategorie POI se nahraji ( nazorne: adresar napr. POI a v nem soubory: napr. radary, Trad. cache apod.. Pod temi nazvy je pak hledej i v pristroji). V Colouchovi je pak vidis pod volbou "Customs POI" a jeste si nasledne muzes vybrat kategorii.
  • 0

#27 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:29

malahavranice napsal/a:

rob napsal/a:

StefaCzech napsal/a:

rob napsal/a:
Jde do Colo poslat více druhů POI?

Jde.

A jak? Když použiji POI Loader na druhé POI, tak mi odstraní to pevní :(


Ja mam souboru s POI v jednom adresari - pak uz jen POI Loaderu sdelim cestu k adresari a prislusne kategorie POI se nahraji ( nazorne: adresar napr. POI a v nem soubory: napr. radary, Trad. cache apod.. Pod temi nazvy je pak hledej i v pristroji). V Colouchovi je pak vidis pod volbou "Customs POI" a jeste si nasledne muzes vybrat kategorii.

Jo tááák, takže v Colo musím udělat adresáře?
  • 0

#28 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:32

Ne v Coloradu ale u sebe na disku. Pak spustis POI loader a ten se te zepta, jestli chces stavajici POI v Coloradu smazat nebo zachovat. Pak uz jen zadas adresar, kde mas ty POI ulozeny a das je nahrat. Na Coloradu zadnej adresar netvor - vytvori se sam.
  • 0

#29 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:36

StefaCzech napsal/a:
Ne v Coloradu ale u sebe na disku. Pak spustis POI loader a ten se te zepta, jestli chces stavajici POI v Coloradu smazat nebo zachovat. Pak uz jen zadas adresar, kde mas ty POI ulozeny a das je nahrat. Na Coloradu zadnej adresar netvor - vytvori se sam.

Přesně tak jsem to dělal, ale nahráním nových mi zmizí ty původní.
  • 0

#30 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:53

Tak jsem to proveroval a mas pravdu - i prostym prihranim jedne kategorie to ostatni smazne. RESENI: Vytvor si slozku v PC a tam nahravej vsechny POI, ktere pouzivas. Pri aktualizaci treba i jedne kategorie nahraj aktualizovane GPX do toho adresare a pak celou slozku (vcetne starych GPX) posli do Colorada. Na rychlosti nahravani do Colorada to nic nezmeni (pokud nepouzivas stovky kategorii POI).
  • 0

#31 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:29

To je logické, když všechny POI musejí být v jednom souboru a ten starý se nahrátím nového přepíše. To platí i u 60ek

i prostym prihranim jedne kategorie to ostatni smazne.


  • 0

#32 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:32

V tom pripade ale nechapu, proc mi davaji na vyber, jestli chci stavajici POI smazat, nebo zachovat.
  • 0

#33 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:39

Je tam smazat, nebo nahrát nové - nic o zachování ;)
to je třetí varianta, když nebudeš mazat ani nahrávat

StefaCzech napsal/a:
V tom pripade ale nechapu, proc mi davaji na vyber, jestli chci stavajici POI smazat, nebo zachovat.


  • 0

#34 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:43

Tak tady je zakopana sabaka - ja si to vylozil jinak. Samozrejme ze spatne :P
  • 0

#35 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:46

malahavranice napsal/a:

rob napsal/a:

StefaCzech napsal/a:

rob napsal/a:
Jde do Colo poslat více druhů POI?

Jde.

A jak? Když použiji POI Loader na druhé POI, tak mi odstraní to pevní :(


Ja mam souboru s POI v jednom adresari - pak uz jen POI Loaderu sdelim cestu k adresari a prislusne kategorie POI se nahraji ( nazorne: adresar napr. POI a v nem soubory: napr. radary, Trad. cache apod.. Pod temi nazvy je pak hledej i v pristroji). V Colouchovi je pak vidis pod volbou "Customs POI" a jeste si nasledne muzes vybrat kategorii.

Uf už jsem myslel že budu za troubu co neumí nahrát POI, ale napadlo mě dát druhé na kartu.
  • 0

#36 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:02

StefaCzech napsal/a:
Tak jsem to proveroval a mas pravdu - i prostym prihranim jedne kategorie to ostatni smazne.
RESENI: Vytvor si slozku v PC a tam nahravej vsechny POI, ktere pouzivas. Pri aktualizaci treba i jedne kategorie nahraj aktualizovane GPX do toho adresare a pak celou slozku (vcetne starych GPX) posli do Colorada. Na rychlosti nahravani do Colorada to nic nezmeni (pokud nepouzivas stovky kategorii POI).

Tak jsem to tam všechno nasypal, něco do Colo a něco na kartu, no a zítra uvidím jak to bude fungovat.
  • 0

#37 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:56

StefaCzech napsal/a:
Tak jsem to proveroval a mas pravdu - i prostym prihranim jedne kategorie to ostatni smazne.
RESENI: Vytvor si slozku v PC a tam nahravej vsechny POI, ktere pouzivas. Pri aktualizaci treba i jedne kategorie nahraj aktualizovane GPX do toho adresare a pak celou slozku (vcetne starych GPX) posli do Colorada. Na rychlosti nahravani do Colorada to nic nezmeni (pokud nepouzivas stovky kategorii POI).

A nebo si lze na http://www.poi.cz/index.php?poi=sluco4 vybrat jednotlivé kategorie POI a sloučit je. No pak vznikne jeden soubor .gpx, který se pomoci POI Loaderu nasype do GPS ;)
  • 0

#38 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 20:16

rob napsal/a:
A nebo si lze na http://www.poi.cz/index.php?poi=sluco4 vybrat jednotlivé kategorie POI a sloučit je. No pak vznikne jeden soubor .gpx, který se pomoci POI Loaderu nasype do GPS ;)


No to pak ale nepujde prohledavat podle jednotlivych databazi (kategorii, ktere vznikaji pro kazdy soubor v adresari)... Nebo se pletu?
  • 0

#39 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 20:20

suplere napsal/a:

rob napsal/a:
A nebo si lze na http://www.poi.cz/index.php?poi=sluco4 vybrat jednotlivé kategorie POI a sloučit je. No pak vznikne jeden soubor .gpx, který se pomoci POI Loaderu nasype do GPS ;)


No to pak ale nepujde prohledavat podle jednotlivych databazi (kategorii, ktere vznikaji pro kazdy soubor v adresari)... Nebo se pletu?

Kde? V PC nebo GPS
  • 0

#40 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 20:24

Co se týče POI bodů pro více kategorií, vím o dvou možnostech, jak to udělat. Jedna už tu byla zmiňovaná. V PC mít adresáře na jednotlivé kategorie a v POI Loaderu potom zadáš cestu k adresáři o úroveň výš, než ve kterém tyto kategorie (adresáře) máš. Druhá možnost je ta, že po vygenerování si soubor "poi.gpi" přejmenuješ jakkokliv jinak, přípona musí zůstat "*.gpi". Pak můžeš generovat další soubor a opět ho přejmenovat. Colorado a obecně Garminy umí pracovat s více takovými soubory. Limit neznám. Jen je v tom potom trochu zmatek a hlavně jakmile něco nepřejmenuješ, příště o to přijdeš. Bohužel nelze POI Loader přinutit, aby vygnerovaný soubor rovnou pojmenoval jinak než "poi.gpi".
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama