Přejít na obsah


Fotka

Černá díra pro GC a TB - Opencaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 12:18

Tak jsem získal zcela novou zkušenost a asi i jednu z odpověďí na otázku kam se poděli mé ale dost možná nejen mé, ztracené GC a TB. V minulém měsíci jsem disabloval několik (4ks) mých GC a TB poté co jsem dostal několik hlášek od kačerů (vesměs zahraničních),kteří oznamovali,že v keších nejsou. Po několika měsíčním pátrání a spousty zaslaných e-mailech návštěvníkům před a po zmizení ale samozřejmě nikdo nic neviděl,jsem je tedy disabloval. Včera mi ale došla zpráva (po 5měs.) z Německa,že v jedné keši je můj zmizelý TB. Ale ouha, keš není registrovaná na geocaching.com ale pouze na opencaching.de, takže ten co jí vyzvedl z GC.com nezalogoval vyzvednutí a následně jí vložil do této keše a opět jí nezalogoval,protože ani nemůže,když na GC.com není vedená. Tím pádem následný kačer,který to opět vyzvedne jí opět nemůže zalogovat, protože není odkud a je to stále dokola.... Nemáte s tím také někdo zkušenost?
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 13:56

bob&bobek napsal/a:

....Ale ouha, keš není registrovaná na geocaching.com ale pouze na opencaching.de,
takže ten co jí vyzvedl z GC.com nezalogoval vyzvednutí a následně jí vložil do této keše a opět jí nezalogoval,protože ani nemůže,když na GC.com není vedená.
Tím pádem následný kačer,který to opět vyzvedne jí opět nemůže zalogovat, protože není odkud a je to stále dokola....


system nebrani zalogovani gc, tb odnekud jinud. budto ji vyzvednes logem retrieve from ABCDEFGH - samozrejme nebude souhlasit to ABCDEFGH, nebo jeste spravneji Grab from somewhere else. Nejdulezitejsi je trackovaci cislo, misto je podruzne.
  • 0

#3 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:32

No to sice ano,ale jak ji "vloží"do keše,která není na GC.com? A v případě,že jí někdo vyzvedne a vloží opět do opencache keše...tak ta cesta TB není nikde evidovaná a majitel nemá přehled kde se vlastně nachází.
  • 0

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 14:50

to samo ne, cesta mezi dvama gc.com kesema je nezalogovatelna. ja vyrozumel, ze ti jde o to zalogovani po nalezeni.
  • 0

#5 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 15:04

Jde o to ,že tímto systemem,pokud ten TB bude putovat po opencaching keších tak je vlastně ztracený,protože o něm nikdo neví kde se zrovna nachází do té doby než ho někdo dá opět do keše GC.com. A protože jsem nenašel na opencahing.de evidovaný inventář keše tak vlastně když si ho někdo nechá tak o tom ani nikdo neví. Ještě podotýkám,že při ztrátě skoro všech TB nebo GC byl následující log/logy od nováčka s max.20 nálezy, což také o něčem vypovídá.
  • 0

#6 deel

deel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 15:30

Podobný problém je v Maďarsku na geocaching.hu apod. na všech alternativních geoserverech. Ještě že u nás se to moc nechytlo.
  • 0

#7 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 15:32

TB/GC nemá IMO co putovat po openkeších které nejsou na gc.com, to je jako je místo do geocachí dávat např. do poštovních schránek. Jednoznačně chyba toho co to tam prsknul.
  • 0

#8 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 16:50

Jojo, mam spatnou zkusenost. Uz jsem o tom i nekolikrat psala v diskuzich. Pote, co jsem svuj fungl novy GC Tuit vlozila do nem.kese a cesky kolega ho posunul az k Heidelbergu, tak z kese jaksi zmizel. Rozjela jsem patrani i s majiteli kese :o, nakonec se samozrejme nasel v OPENGC.de. Pres vsechny privesky v pytlicku s informacemi, navodem o zalogovani na GC.com atd. K nicemu. Viz.: http://www.geocachin...aspx?id=1424350 (YELLOW TUIT TB1ZJYP) :(
Ale ted uz je v obehu, hura.

Bohuzel se mi jich do Nemecka zatoulalo (nejen mym pricinenim) pomerne dost. Nakonec i z Malty, kam se vydal jeden TB, ZASE skoncil v rukou nadseneho nemeckeho kacera, ktery se tesi, jak ho uplaciruje v nemecke kesi. :(
  • 0

#9 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 19:31

Jednoznačně chyba toho co to tam prsknul.


Spíš chyba toho, kdo to vůbec z té cache GC.com bral, když chodí po openc.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#10 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 20:38

Chybu bych spíše hledal v tom, že jedou dva podobné systémy vedle sebe. Je spousta keší, které jsou evidovány jak na GC.com tak i na opengc. Takže nejde říct, že je to chyba člověka co ji dal do opencache, neboť já taky nekoukám na to jestli ta keška, kterou jsem právě odlovil, nejni náhodou i na opencache. ;) Takže tady bych spíše vinil systém, ale jak je známo tak se systémem se toho moc dělat nedá, resp. vůbec nic. :)
  • 0

#11 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 20:46

A na open jsou i TB a GC?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#12 anomen

anomen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 22:45

polerok napsal/a:
A na open jsou i TB a GC?

ne, ale jsou alternativní trackovací servery (a navíc zdarma), např:
http://geokrety.org
http://geolutins.com

tam se dají zadávat cache z open. ale zase nejdou přímo zadávat cache z gc.com, kvůli nesnášenlivé politice groundspeaku.
  • 0

#13 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 22:47

Myslím, že chyba je v kačerovi, co beze z keše něco, na čem stojí TRACKABLE (TRACK THIS ITEM) AT GEOCACHING.COM... O přidaných cedulkách s textem nemluvě... Asi je, chudák, negramotný... :@ Eště, že tady jedem jen na GC.com! To by byl bordel!
  • 0

#14 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 6:22

anomen napsal/a:

polerok napsal/a:
A na open jsou i TB a GC?

ne, ale jsou alternativní trackovací servery (a navíc zdarma), např:
http://geokrety.org
http://geolutins.com

tam se dají zadávat cache z open. ale zase nejdou přímo zadávat cache z gc.com, kvůli nesnášenlivé politice groundspeaku.

Ke geolutinovi se dá zadat ve které cachi byl pomocí odkazu na cache v kolonce "hidden place".
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 8:08

Pro mne je černou dírou keška GC1840E, kam doputoval náš GC Cachanova. Jeden kačer ho tam vložil, druhý přišel a už tam nebyl. Oba kačeři se zdají být slušní, takže je z krádeže nepodezřívám a v logu mezi nima nikdo napsaný nebyl a keška je na takovém místě, že se prý nedá vymudlit. Tak co si mám o tom pak myslet...
  • 0

#16 loupeznici

loupeznici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 8:44

Moje cache a cerna dira? :o Byl jsem zapojen do patrani, ale bezvysledne. Ale pokud vim tak jeden z tech hledacu krabku vyklopil do potoka. Takze mince tam bude asi nekde blizko, ale je to tam hodne zarostly a sutrovity. Nema nekdo v z Bilovic n. Sv. hledacku kovu? ;)
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 10:23

loupeznici napsal/a:
Moje cache a cerna dira? :o
Byl jsem zapojen do patrani, ale bezvysledne. Ale pokud vim tak jeden z tech hledacu krabku vyklopil do potoka. Takze mince tam bude asi nekde blizko, ale je to tam hodne zarostly a sutrovity. Nema nekdo v z Bilovic n. Sv. hledacku kovu? ;)

Ještě jednou díky za tehdejší hledání... třeba se jednou tam najde ;) Napsal jsem to sem kvůli tomu, že není černá díra jako černá díra, TB/GC se může ztratit i tímto způsobem. Zrovna nedávno někdo psal v logu, že z jedné z kešek vyzvedl TB a cestou domů mu asi někde vypadl a tudíž se ztratil :-( nešikovností kačera.
  • 0

#18 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 11:48

Problém je v lidech, ne v systému.
  • 0

#19 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 12:50

Souhlas. Citace z jednoho Write note na tehle kesiGC19JKN z 12.6.: "jel jsem na silnicce pres Semice a zahlédl neco blýskavého byl to TL MOJA, zvedavost odkud je, návrat pripojení na net, patrila do tohoto pokladu, vzal bike a jel se podívat na rekonstruovaný poklad a cestou v lese cca na urovni 2stage uvidel TB ŽELVICKA, který mel byt také v keši. Samotná keš byla odkryta, krabicka venku Zapsal do logbooku a dle možnosti znovu ukryl." Pozn. Uz to zminoval Haggaeus v jinem vlakne
  • 0

#20 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2008 - 14:56

Ja jsem vzal nas GC do Hong Kongu, aby nacestoval par mil.. Pri ceste zpatky jsem ho frknul do nemecke kese ve Frankfurtu u letiste a ... dalsi kacer uz jen napsal, ze tam coin neni.. Pomerne kratky zivot coinu, ale nalitano mel dost ... http://www.geocachin...aspx?id=1575235
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama