Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1001 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 15:16

Přidával jsem do GG kešku, volbou Kešky, přidat. Podle předchozí komunikace a rad od HaLuMy jsem ji vytvořil s novým GC, ale když jsem ji editoval tak se kousnul GG a já ho musel natvrdo vypnout. Po zapnutí v seznamu nebyla, ale je někde v databázi a i když nikde v seznamu není, tak při tvorbě výstupu pro statistiku si jí natáhne i se špatnými souřadnicemi, tedy bez souřadnic, resp. 00000. Jak ji najít a odstranit z databaze? Zkoušel jsem databázové nástroje v GG, ale to nepomohlo. Díky
  • 0

#1002 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 15:17

HaLuMa napsal/a:

kolombo napsal/a:
Jak vytvořím tag na záznamu, aby mi tam zůstal?

Dám na keši edit tag, add, napíšu název LUSTIME, do obsahu dám 1.

Na další keše to v pohodě přidám, vidím ho v seznamu tagů, nastavím zobrazení sloupce.

Ukončím GG a při dalším otevření je tag pryč, zůstal jen prázdný sloupec :-(


To je zvlastni. Presne tento postup jsem ted vyzkousel a funguje mi to spravne.

Delal sji v GG neco pred touto operaci? Zkusil jsi pustit geoget a udelat jenom tohle? (jde mi o to, jestli nezustala po nejake predchozi cinnosti v Geogetu otevrena transakce, ktera se pak pri zavreni vratila do vychoziho stavu....)


To si nejsem jist, zkusím to ještě jednou, nebyl jsem si jist správností postupu přidání tagu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1003 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 15:24

urbanb napsal/a:
Přidával jsem do GG kešku, volbou Kešky, přidat. Podle předchozí komunikace a rad od HaLuMy jsem ji vytvořil s novým GC, ale když jsem ji editoval tak se kousnul GG a já ho musel natvrdo vypnout. Po zapnutí v seznamu nebyla, ale je někde v databázi a i když nikde v seznamu není, tak při tvorbě výstupu pro statistiku si jí natáhne i se špatnými souřadnicemi, tedy bez souřadnic, resp. 00000. Jak ji najít a odstranit z databaze? Zkoušel jsem databázové nástroje v GG, ale to nepomohlo. Díky


Dej hledat kesku podle jejiho ID... vyjede ti? Jeslti ano, tak dej editovat, a nastav jeji stav z 'neznamo', na 'aktivni'. ;) Jinak se ti bude zase schovavat.

A vubec nerozumim, proc by ti mel GG pri editaci kesky vytuhnout... nikdy se mi nic podobneho neprihodilo, a ver, ze s tim programem delam opravdu psi kusy. ;)
  • 0

#1004 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 15:27

To Kolombo - měl jsem podobný problém, že mi zmizely tagy, tedy tag FTF, který jsem vytvořil a nepomohlo ani uložení seznamu. Včera jsem to dělal znovu a po doplnění všech údajů, jsem otevřel Nastroje, nastaveni, sloupce, otevřel jsem tag FTF a dal zapsat. ( i když jsem to dělal i před tím, ale ne před doplněním tohoto tagu ke keškám ) Po vypnutí a otevření GG to tentokrát zůstalo. Tedy zatím.
  • 0

#1005 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 15:37

To HaLuMa - najít jsem ji zkoušel, ale bez úspěchu, je otázka jestli si pamatuji to ID správně. K zatuhnutí GG, to asi nebyl problém GG, ale spíše NB, protože jsem měl otevřeno více oken ve Firefoxu, poštu a spustilo se prověřování Nortona, tak se to kouslo a já nemohl GG ani minimalizovat ani vypnout, takže jsem musel použít trojhmat a natvrdo vypnout.
  • 0

#1006 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 16:21

Tak zkus hledat podle neceho jineho, co si pamatujes. Chlape, jak ji chces najit, kdyz si nic nepamatujes? :)
  • 0

#1007 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 21:37

urbanb napsal/a:
To Kolombo - měl jsem podobný problém, že mi zmizely tagy, tedy tag FTF, který jsem vytvořil a nepomohlo ani uložení seznamu. Včera jsem to dělal znovu a po doplnění všech údajů, jsem otevřel Nastroje, nastaveni, sloupce, otevřel jsem tag FTF a dal zapsat. ( i když jsem to dělal i před tím, ale ne před doplněním tohoto tagu ke keškám ) Po vypnutí a otevření GG to tentokrát zůstalo. Tedy zatím.


Tak jsem několikrát otevřel různá menu a všude klikal OK, protože zapsat já tam nikde nemám a teď to tam zůstalo.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1008 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 9:53

Mel bych pripominku k organizaci sloupcu. Docela me irituje, ze po kazdem posunu vybraneho sloupce mi seznam skoci na zacatek oznaceny sloupec se odznaci a pokud ho chci posunout o vice pozic, je to pekna "blbarna". Jak tagy pribyvaji, pribyvaji sloupce a je to cim dal tim vetsi "vopruz". Velmi bych uvital nejake privetivejsi chovani.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1009 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 10:33

Bylo-li by to v mych silach, uz bych s tim davno neco udelal. Ta komponenta se proste takto chova a ja opravdu nemam cas na to,a bych jeste opravoval cizi kod.
  • 0

#1010 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 12:34

To HaLuMa - to víš, to je věkem :D, ale snad ji najdu.
  • 0

#1011 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 12:37

Zalezi, co jsi vsechno stacil oeditovat. Zkus se poohlidnout po kesich s nazvem 'unknown', nebo po autorovi 'Unknown'. ;)
  • 0

#1012 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:27

HaLuMa napsal/a:
Bylo-li by to v mych silach, uz bych s tim davno neco udelal.


Prosim, revertni zpet ten pevny levy sloupec. Dokud to tak nebylo, komponenta se pokud vim nestehovala. Soucasny stav je hodne neprijemny.
Pripadna volba na vypnuti toho statickeho leveho sloupce by to poresila taky.. ?
  • 0

#1013 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 13:40

medwyn_cz napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Bylo-li by to v mych silach, uz bych s tim davno neco udelal.

Prosim, revertni zpet ten pevny levy sloupec. Dokud to tak nebylo, komponenta se pokud vim nestehovala. Soucasny stav je hodne neprijemny.
Pripadna volba na vypnuti toho statickeho leveho sloupce by to poresila taky.. ?


Nerevertnu, protoze jsem to zkousel, a situaci to vubec nevyresi. Chova se to uplne stejne. Je to proste vlastnost teto nove verze... a vratit se k te stare nechci z mnoha jinych duvodu (opravene jine chyby, ktere potrebuji do jinych projektu.)

Mohu jeste chvili patrat, jestli to nepresvedcim k lepsimu chovani, ale nic neslibuju.
  • 0

#1014 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 16:14

Tak dobra zprava. Po nekolik experimentech jsem ten Grid donutil k poslusnosti. (proste jsem nasel tu spravnou kombinaci asi padesati flagu, kterymi se nastavuje vysledne chovani ...) :)
  • 0

#1015 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 17:44

HaLuMa napsal/a:
Tak dobra zprava. Po nekolik experimentech jsem ten Grid donutil k poslusnosti. (proste jsem nasel tu spravnou kombinaci asi padesati flagu, kterymi se nastavuje vysledne chovani ...) :)


Když už jsme u toho chování sloupců, dalo by se zařídit, aby sloupec měl kontextové menu skrýt/zobrazit ???

Začínají mi tam sloupečky přibývat a ne vždy potřebuji všechny vidět.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1016 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:04

Nabizi se otazka, kde na skrytem sloupci budes klikat pro kontextove menu na zobrazeni? ;) Ale vazne, uz jsem trosku o necem takovem uvazoval, hlavne v souvislosti s novou funkci tisku seznam. (ted nevim, jestli jsem ji nezapomnel zminit...) Jen jsem se jeste nerozhodl, jak na to pujdu.
  • 0

#1017 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 19:01

Ahojky. Prosil bych o vysvětlení jak lze použít v praxi SRTM výšková data, a jak se to projevuje v geogetu? Díky.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1018 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 20:00

Archi1 napsal/a:
Prosil bych o vysvětlení jak lze použít v praxi SRTM výšková data, a jak se to projevuje v geogetu? Díky.


1. SRTM vyskova data pouziva makro elevation, co pridava ke keskam tag s hodnotnou nadmorske vysky kesky (nebo jeji finalky). Je to doplnujici udaj pro tebe, je to i jeden z udaju pro statistiky, jako treba nejvyse polozena a nejnize polozena nalezena keska, atd. Pokud SRTM data nejsou k dispozici, provadi se na zjisteni vysky online dotaz.

2. Pokud jsou SRTM data k dispozici, zobrazuje v geogetu editor souradnic i nadmorskou vysku prave zadanych souradnic.

A pokud nekdo vymysli, kde vsude by se to jeste dalo vyuzit, rad to zapracuji.
  • 0

#1019 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:02

HaLuMa napsal/a:
Nabizi se otazka, kde na skrytem sloupci budes klikat pro kontextove menu na zobrazeni? ;)

Ale vazne, uz jsem trosku o necem takovem uvazoval, hlavne v souvislosti s novou funkci tisku seznam. (ted nevim, jestli jsem ji nezapomnel zminit...) Jen jsem se jeste nerozhodl, jak na to pujdu.


Jestli máš v PC třeba Excel, tak tam to funguje docela dobře :-)

No, asi by se dalo udělat menu pro sloupce a zaškrtávat, které mají být právě vidět.

A skoro mi připadá, že by se zvolna mělo řešit i zobrazení ikon maker.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1020 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:25

To je rozhodne v planu.
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama