Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1261 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 20:29

sobikovi napsal/a:
Musím se přidat ke Kovbojovi, mám postupem času dojem, že je GG trochu udýchaný a vše mu trvá výrazně déle...


Nicmene nedelaly se v programu zadne akce, ktere by to zpomalily. Zpomalovani je dano dvema faktory:

- jaksi kesek posledni dobou vyrazne pribyva. Resenim je neprohlizet vse, ale omezit si vyber treba na jeden kraj podle tagu. Je to pak vyrazne rychlejsi, protoze pri omezni pres tag se projizdi vyrazne mensi cast databaze.

- Databaze se castymi zmenami uvnitr dosti silne fragmentuje. Je to dano zpusobem, jakym je databaze vedena. V dohledne dobe chystam nejake vnitrni zmeny v databazi a pri te prilezitosti chystam zmenit i rezim prace databaze tak, aby se vnitrni fragmentace co nejvice omezila.

V soucasne dobe je dobre databazi obcas defragmentovat pomoci 'Database tools' a volby 'vacuum and reindex'. Pokud jsi to v nedavne dobe nedelal, urcite se ti tim prace s databazi znatelne zrychli.

(A v neposledni rade se budu muset dokopat k tomu, abych vylepsil filtrovani a vice filtru prenest primo do databazoveho dotazu, spolu s dalsimi optimalizacemi.)
  • 0

#1262 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 20:34

Czecho Cowboy napsal/a:
U mě to tedy rychlejší rozhodně není (Windows 7). Předtím se to u filtru 2km zastavilo třeba po 2s (maximálně), dnes to trvalo 30s...


Popravde, tezko rict, co v te betaverzi operacniho systemu pokazili... Ja u XP-cek ani Vist zpomaleni nepozoruji. B) U tohoto filtru se vzdy projizdi cela databaze, jak rikam, rozdil je jen v zobrazovani toho progressbaru. A jestli Win7 takhle zadejcha aktualizace progressbaru 5x za vterinu, tak to mi jako zdrave chovani operacniho systemu neprijde.
  • 0

#1263 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 20:38

Zkusil jsem schvalne stejny filtr, a to projeti cele databaze trvalo 3-4 vteriny i s tim plnym vykreslovanim progressbaru. Mas moznost to se stejnymi daty zkusit na nejakych jinych windows, at vidime, jestli je to tvymi daty, nebo skutecne tim operacnim systemem?
  • 0

#1264 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 21:10

HaLuMa napsal/a:
Mas moznost to se stejnymi daty zkusit na nejakych jinych windows, at vidime, jestli je to tvymi daty, nebo skutecne tim operacnim systemem?

Jo, zítra ráno si to zkopíruju pod Visty a uvidíme.
Zkouším "vacuum and reindex", třeba to k něčemu bude.
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#1265 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 21:21

HaLuMa napsal/a:
... a pak si muzes d podadresari \PQ\archive overit, jake verze se vlastne importovaly, protoze tam se ti schovavaji prave posledni verze vsech PQ, ktere kdy Geoget importoval.


Tak jsem to dnes konecne zkusil (nashromazdily se tak tri tejdny po asi 9 stejnych pq) a zase se par pq nacetlo ze starsi verze, tedy predpokladam to, protoze v PQ/archive ma par gpxek starsi data.
(BTW v databazi neni zadny sloupec, ktery mi mi rekl datum PQ ze kteryho se aktualizovalo? Sloupec Updated je datum spusteni importu, co?)
Kdyby bylo treba, muzu to zkontrolovat treba podle logu, jak stary data tam jsou.
Kazdopadne podle tech archivnich souboru se to evidentne stat muze. Rikam si, jestli treba nepredpokladas ze maily lezou z pop3 v chronologickem poradi, a gmail to nedodrzuje? (nevim co na to rika standard)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#1266 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 21:28

Je uplne jedno v kjakem poradi to leze, na tom totiz nezalezi. Zalezi jen na datumu GPX souboru uvnitr ZIPu. Tak mne tak napada, ze problem bys mohl mit jen v tu chvili, kdybys nepouzival zazipovane PQ. Jinak mi to totiz skutecne funguje normalne.
  • 0

#1267 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2009 - 21:55

Je to v zipu, Mozna nejaka buga ve wine. Budu se snazit stahovat kazdy tyden :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#1268 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 5:54

Tak jsem udělal to vacuum a reindex databáze a rozdíl je fakt znát. Před tím se seznam dle filtru natahoval 85s :@ a po už jen 25s :)
  • 0

#1269 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 10:35

změna funkčnosti Ctrl+C - a asi ne k lepšímu. nevím od které verze se změnilo chování: 1. mám seznam keší 2. kliknutí jednu vyberu, otevře se okno (mapy, listing, logy, ...) 3. označím kod keše GCxxxx 4. ve schránce (Ctrl+V) mám název keše, nikoliv kód keše Označení kódu a zkopírování jsem používal pro přenos do PQ, teď musím dalším kliknutím stránku otevřít v prohlížeči a teprve zde provést Ctrl+C :).
  • 0

#1270 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 10:49

pozorjed napsal/a:
změna funkčnosti Ctrl+C - a asi ne k lepšímu.
nevím od které verze se změnilo chování:
1. mám seznam keší
2. kliknutí jednu vyberu, otevře se okno (mapy, listing, logy, ...)
3. označím kod keše GCxxxx
4. ve schránce (Ctrl+V) mám název keše, nikoliv kód keše
Označení kódu a zkopírování jsem používal pro přenos do PQ, teď musím dalším kliknutím stránku otevřít v prohlížeči a teprve zde provést Ctrl+C :).


Buď klidný, vyřešeno na předchozí straně :-)

HaLuMa napsal/a:
Zda se to byti opraveno. jeste chvili pockam, jestli nekdo neobjevi nejakou dalsi drobnost, a vecer bych kdyztak vydal dalsi verzicku.


  • 0

#1271 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 11:26

Buď klidný, vyřešeno na předchozí straně :-)

dík,
ještě jedna změna:
změnit kešku - záložka Poznámka - přestalo fungovat Ctrl+A, Ctrl+C
  • 0

#1272 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 14:25

To by melo byt opraveno tou moji vecerni opravou, ale jeste to radsi proverim, nez ji pustim ven. ;)
  • 0

#1273 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 15:02

Tak zkuste verzi 2.1.11, to kopirovani do schranky by tam melo byt opraveno.
  • 0

#1274 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 16:14

HaLuMa napsal/a:
Tak zkuste verzi 2.1.11, to kopirovani do schranky by tam melo byt opraveno.

označení kódu keše a Ctrl+C, následné Ctrl+V je funkční, díky
  • 0

#1275 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 17:18

Noo, tak jsem tedka loadil 3 nove PQ dobrych 10 minut :( (500 kesi rovnou pres e-mail). Standartne to nacita tak pul minuty..
  • 0

#1276 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 17:23

Kuratkoo napsal/a:
Noo, tak jsem tedka loadil 3 nove PQ dobrych 10 minut :( (500 kesi rovnou pres e-mail). Standartne to nacita tak pul minuty..

1 PQ 26s, jako normálně. Zkus nejdřív stáhnout soubory z pošty, uložit na disk a pak teprve měř rychlost načítání.
  • 0

#1277 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 17:43

Rychlost nacitani ukaze dialog po skonceni importu. pocitat to skutecne jen dobu importu bez casu stravenym stahovanim. 10 minut je podivne. To spise vypada, jako by pocitac byl zaroven zcela zatizen nejakou uplne jinou praci. Kazdoapdne doporucuji obcas provest to vacuum a reindexaci. Opravdu to praci zrychli. ;)
  • 0

#1278 Kuratkoo

Kuratkoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2009 - 18:03

Ono to po tech 10 minutach exportu vyhodilo nejakou Exception :-) Tak jsem to nasrane zavrel, stahnul 2.1.11 a uz to vali OK. 2PQ po 500 kesich za 24sekund :-)
  • 0

#1279 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2009 - 10:47

Clovece, jsi uz druhy, co neco podobneho hlasi. Zjevne jsem dokazal vyrobit chybu, ktera se u mne neprojevuje, a nasledne ji nevedomky opravit. :o :)
  • 0

#1280 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2009 - 9:03

No, další chyba je, že při importu update to na 4té stránce vypadne na "Bad section closed" :-( Začalo to dělat včera, s verzí to asi nesouvisí ... Viz obrázek ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama