Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1461 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 8:59

K tomu notrans...

Vec se ma tak, ze kdyz se vola makro (lhostejno jestli na pokyn uzivatele, nebo z jineho makra), tak jeho volani je obaleno transakci. Pokud makro ma flag notrans, pak tato obalujici transakce neni vytvorena.

Z toho vyplyva, ze pokud jsi spustil notrans makro, tak transakce nebyla zahajena. Pokud z nej zavolas jine makro, ktere noytrans nema, pak je to volane makro obaleno transakci, ale jakmile dobehne, je transakce uzavrena a puvodni makro pokracuje uz mimo transakci.

Obdobne pokud mas normalni makro, ktere obalene transakci je, a z nej zavolas notrans makro, pak se kolem nej dalsi transakce nevytvori a makro bezi v ranci puvodni transakce.

Ony totiz transakce v SQlite jiz lze vnorovat do sebe, cehoz tu vyuzivam.

pokud se to chova jinak, dej mi vedet, podivam se na to.
  • 0

#1462 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:00

jeste k tem vnorenym transakcim - databaze se zamknes prvni transakci a s poslednim ukoncenim transakce se do ni zapisi data a databaze se odemkne.
  • 0

#1463 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:10

jo, tak v tom pripade je to tak, jak jsem si predstavoval. Hledal jsem totiz pricinu (tedy spis moznost odstraneni) problemu nekterych uzivatelu s Autostat.ggp.pas. Po "notrans" pro Autostat problemy zmizely. Protoze toto makro dela spoustu veci pomoci volani dalsich maker, nebylo mi jasne, v jakem rezimu tato makra budou pracovat. V tomto pripade tedy budou pracovat ve "spravnem" rezimu, rychlost zpracovani se tim prakticky nezmeni, protoze Atostat sam prakticky databazi neupravuje (nebo jsem neco prehlidl). GGstat.exe dostava databazi odemcenou (resp. uzamcenou transakci pro sebe) a vsechny predchozi aktualizace probehly v samostatnych transakcich a jsou tedy promitnute do stavu, ktery dostava ggstat.exe. Diky, to mi staci, dela to tak, jak jsem si myslel a na reseni staci opravdu jen ten flag. EDIT: proc se to tak chova jen nekterym uzivatelum, netusim. A ani jsem po tom nepatral. Treba to muze byt tim, ze ve vnorenych transakcich dojde k nejake aktualizaci (osobne mam pred volanim Autostatu vzdy vse ve stavu pro volani ggstat.exe a vlastne bych ani nemusel autostat pouzivat). Ale jak rikam, nezkoumal jsem to.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1464 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 9:37

medwyn_cz napsal/a:
Kdyz uz jsi v tom, zkus se kouknout na rychlost importu HTML listingu.

Uz jsme se o tom spolu bavili a rikal jsi neco o spojeni transakci, ktere by to mohlo urychlit ;-)


A vidis, na to jsem se jeste nepodival.

V tuto chvili je transakce kolem kazdeho importovaneho souboru. Coz pri pripad importu hromady listingu neni vyhodne, protoze s kazdou kesi se provadi fyzicky zapis dat na disk.
  • 0

#1465 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 11:28

Zkusil jsem obalit importovani adresare zastresujici transakci. Ale jeste jsem nezkousel, jak moc se to na rychlosti projevi.
  • 0

#1466 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 12:20

medwyn_cz napsal/a:
Jinak k prohlizeni v mapsource - slo by i napsat makro, ktere na jedno kliknuti na toolbar vyexportuje zobrazeny seznam a rovnou ho otevre v mapsource. A dokonce takove makro mam napsane (a je skutecne trivialni)... :)

Takže když si stáhnu Mapsource (to je tuším free) a free mapu pro Garmina např. Rakouska, tak pak by to zobrazovalo offline keše v seznamu? To by bylo supr...
  • 0

#1467 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 13:34

Mapsource a free? Tos me pobavil. Ten neni k dispozici samostatne vubec, jedine s nejakym vytvorem od Garminu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1468 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 14:14

gord napsal/a:
Mapsource a free? Tos me pobavil. Ten neni k dispozici samostatne vubec, jedine s nejakym vytvorem od Garminu.

Psal jsem taky "tuším", jelikož ho mám ještě od Legenda... jen někde musím vyhrabat starý CD s mapama.
  • 0

#1469 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 14:17

Mas-li nekde starou oficialni mapu od Garmina, jsi za vodou, protoze tim padem mapsource mas. A na webu Garmina mas ke stazeni zdarma update na nove verze.
  • 0

#1470 Dave02

Dave02

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 15:47

Mel bych maly dotaz, doufam, ze nekdo dokaze poradit. Kdyz se prihlasim na "My Garmin" pres garmin.com muzu stahovat kese primo do GPSky. Taha se to z GC. Vyhoda - i kdyz nejsem PM, stahne se popis, logy, hint. Proste vsechno. Nevyhoda - stahujou se pouze tradicky. Nasledne se mi to ulozi do navigace (garmin/gpx), pripadne na flash disk. Takto vytvorene gpx soubory jsem chtel naimportovat do GG2. Bohuzel je neco spatne a kese se nepridaji, pouze additionals waypoints, coz je malo. Pokud stahnu kes primo z GC pres "send to gps" tak do GG2 pridat jde. Ale chybi listing hint a logy.
  • 0

#1471 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 16:13

To asi nebude uplne kompatibilni PQ GPX. Posli vzorek, uvidime.
  • 0

#1472 Dave02

Dave02

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 16:31

Nekolik sem jich nahral sem http://mujweb.cz/www.../budejovice.zip
  • 0

#1473 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 16:50

Na prvni pohled by to melo jit, posledni verze GG by si s tim mela poradit, pokud tam neni nejaka chybka. Proverim.
  • 0

#1474 Dave02

Dave02

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 17:01

Diky, v navigaci se vsecko chova spravne. Doufam, ze neni chyba mezi klavesnici a zidli. Sice GG nepouzivam moc dlouho, ale do dneska mi vsecko slo, jenom v tomto pripade sem narazil na problem se kterym si nevim rady. Tak zkousim jesti se stim jiz nekdo nesetkal. Taky bych si myslel, ze se jedna o ty same gpx jako na GC, ale zrejme tak bude nejakej certik.
  • 0

#1475 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 17:10

O tytez GPX se rozhodne nejedna. Je to jina verze GPX.
  • 0

#1476 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 8:52

Dave02 napsal/a:
Nekolik sem jich nahral sem http://mujweb.cz/www.../budejovice.zip


Tak problem s importem odhalen a opraven. (Mame tu treti format PQ GPX...)

Je tu vsak uplne jiny problem. V tech tebou poslanych datech je spatne cestina! Vypada to jako by na nich byla provedena konverze do UTF-8 dvakrat zasebou. Takze stejne ta data nejsou pouzitelna, dokud neopravi jejich generovani.
  • 0

#1477 Dave02

Dave02

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 12:41

Diky za odpoved. Skoda, ze mam stejne smulu, holt pouziju starej dobrej skrysotlac.
  • 0

#1478 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2009 - 13:03

Dave02 napsal/a:
holt pouziju starej dobrej skrysotlac.

to je divné, poslední rok používám pouze GG a nemám problém, ani s importem PQ.gpx ani s aktualizací přes geoJarryho.
  • 0

#1479 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 8:04

Stazeni kese GC1TVD7 pomoci GJ a nasledny import mi spolehlive zacykli GeoGet.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1480 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2009 - 8:09

Dave02 napsal/a:
Diky za odpoved. Skoda, ze mam stejne smulu, holt pouziju starej dobrej skrysotlac.


Nerozumim. Skrysotlac ti nejak vyresi problem s MyGarmin? Asi ne, ze? Ten taha data primo z geocaching,com webu. A na to preci skrysotlac nepotrebujes, na to muzes stale pouzivat GG ve spolupraci s GJ.
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama