Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1441 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 15:08

Hojte lidičky... Chystám se na výletek do Slovinska a rád bych si v noťásku odvezl (pomocí GeoGetu) všechny kešky z tohoto státu. Teď v něm mám všechny z ČR, ale kdybych chtěl z jiného státu... neporadí někdo něco? Dííky za cokoli.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#1442 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 16:06

Firestone- napsal/a:
Hojte lidičky... Chystám se na výletek do Slovinska a rád bych si v noťásku odvezl (pomocí GeoGetu) všechny kešky z tohoto státu. Teď v něm mám všechny z ČR, ale kdybych chtěl z jiného státu... neporadí někdo něco? Dííky za cokoli.


Odhaduji, že by to chtělo novou databázi a naplnit jí pomocí PQ nebo jinak daty podle ID státu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1443 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 16:16

Tohle mě taky napadalo - jako první možnost založit si třebas fiktivního kačera, který bude ze Slovinska. Ale to se mně už zdá jako prasečina :( Ale s tou druhou databází je to dobrý nápad - na tom by se dalo stavět :) Dííky za radu.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#1444 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 16:19

Firestone- napsal/a:
Tohle mě taky napadalo - jako první možnost založit si třebas fiktivního kačera, který bude ze Slovinska. Ale to se mně už zdá jako prasečina :( Ale s tou druhou databází je to dobrý nápad - na tom by se dalo stavět :) Dííky za radu.


Můžeš to klidně nahrát i do svojí DB, ale vzhledem k dočasnosti dat je to asi kravina.

A stát, který se ti tahá, je jen parametr pro příslušný program ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1445 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 16:34

Tak to bych takhle mohl zkusit - s novou databází a zkusit nastavit stát...
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#1446 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2009 - 20:33

Ja bych klidne ten druhy sta natahl do normalni databaze geogetu. Podle statu se da velmi dobre a rychle filtrovat. Takze az ta data nebudu potrebovat, oznacim si z toho statu vse vyjma nalezenych a smazu to. ;)
  • 0

#1447 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 607 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 14:22

Jo jenže ono je to pak líné jak veš - davá to mému cestovnímu EEE PC pěkně zabrat, když v něm mám celou ČR. Raději zvolím cestu jiné db. Až se vylížu z nemoci, tak se do toho pustím :)
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#1448 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 19:35

Mám v GG nataženou celou ČR a podstatnou část Rakouska a Německa... Databáze je pomalejší než dřív, tak občas nahodím ty věci na údržbu databáze a trochu se to zlepší. Je to jen na léto, pak půjde to Rakousko a Německo kromě nalezených pryč a snad to bude zase únosné... Pro porovnání v GSAKu není znát rozdíl v rychlosti i když tam mám celou ČR a celé okolní státy... Ale to ti tady už někdo jiny vysvětlí, proč je GSAK rychlejší, ale GG lepší ;)
  • 0

#1449 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 20:12

Spis mi ty vysvetli, konkretne ktere operace jsou neunosne pomale, jak dlouho ti trvaji, a co je pro ne uz unosny cas? :o

  • 0

#1450 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 21:19

HaLuMa napsal/a:
Spis mi ty vysvetli, konkretne ktere operace jsou neunosne pomale, jak dlouho ti trvaji, a co je pro ne uz unosny cas? :o

Fajn, nejprve chci chci říct, že GG je fajn a používám ho proto, že ho používám... není user friendly, ale je fajn a funguje na USB atd.

Co dělám vždy na úvod je otevřít program, načíst celou ČR a seřadi nejbližší od home. GG na to potřebuje 45sec. a 2 kliknutí. GSAK 10sec a bez kliknutí.. Stačí B)
  • 0

#1451 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 21:48

... a pak si ten seznam od zacatku do konce prectes? Pokud ne, pak delas nesmyslnou operaci. Proc nacitat trinact tisic kesek, kdyz te zajima par nejblizsich kolem domova? Takze moje doporuceni je, udelat si filtr, kterym si omezis okruh, a uloz si ho jako default. Pak kdyz si nastavis geoget tak, aby ti po spusteni nacital seznam, tak ho nacte prave podle default filtru. Napriklad ja mam udelany filtr podl tagu na Prahu, protoze na ni se koukam nejcasteji. nacte se mi to za par vterin. pokud pokazde nacitas vsechno, pak se nediv, ze s narustajicim poctem zaznamu je to pomale. Ono se to opravdu nacita, ne ze se jen koukas na vysek dat z databaze. Kdyz si ale omezis filtrem zaznamy jen na CR, pak by ti nacteni te CR melo trvat zhruba stejne dlouho, at tam as ci nemas X statu navic.
  • 0

#1452 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 22:08

Ale to je přece jedno, nemyslíš? Ano, pokud omezím filtr v GG na Prahu, dám ho načíst automaticky atd. tak se dostanu na cca 20sec. včetně toho jednoho kliknutí na seřazení seznamu podle vzdálenosti. V GSAKu prostě otevřu a mám tam seřazeno podle vzdálenosti a prvních xy keší... za kratší čas. Jako uživateli je mi jedno jak to ten program dělá, hlavně že je to rychle a je to podle toho co chci...
  • 0

#1453 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 22:09

Opět jsem pár dní používal GG offline a musím říct, že mi tam schází něco jako Cache mapa v offline mapách. Nedá se to nějak udělat?
  • 0

#1454 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 22:35

sobikovi napsal/a:
Ale to je přece jedno, nemyslíš? Ano, pokud omezím filtr v GG na Prahu, dám ho načíst automaticky atd. tak se dostanu na cca 20sec. včetně toho jednoho kliknutí na seřazení seznamu podle vzdálenosti. V GSAKu prostě otevřu a mám tam seřazeno podle vzdálenosti a prvních xy keší... za kratší čas. Jako uživateli je mi jedno jak to ten program dělá, hlavně že je to rychle a je to podle toho co chci...


Jedno to neni. Ja si nactu celou prahu, coz je to co mne v 95% pripadu zajima, za tri vteriny. Omezeni vyberu pres tagy nebo pres staty nacitani vyrazne zrychluje!
  • 0

#1455 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2009 - 22:36

sobikovi napsal/a:
Opět jsem pár dní používal GG offline a musím říct, že mi tam schází něco jako Cache mapa v offline mapách. Nedá se to nějak udělat?


Obavam se, ze mit offline k dispozici Googlemaps, to asi jen tak nepujde.
  • 0

#1456 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 8:53

HaLuMa napsal/a:
Obavam se, ze mit offline k dispozici Googlemaps, to asi jen tak nepujde.

To asi ne... ale řada lidí má nainstalovaný Mapsource s mapama do Garmina nebo lze nainstalovat Google Earth..
  • 0

#1457 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 9:12

Pokud si chces prohlizet kesy v Mapsource, pak si je vyexportuj jako GPX a otevri v Mapsource. Pokud si je chces prohlizet v GoogleEarth (ten nepotrebuje byt online?), pak pouzij nejaky z KML exportu.
  • 0

#1458 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2009 - 23:13

K te rychlosti nacitani - prave se mi podarilo zoptimalizovat rychlost nacitani seznamu. Na mem pocitaci se nacitani seznamu dostalo na polovicni casy, komplet CR se mi natahne a zobrazi za 11 vterin. A jeste mam v hlave par napadu. ;)
  • 0

#1459 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 8:40

Kdyz uz jsi v tom, zkus se kouknout na rychlost importu HTML listingu. Uz jsme se o tom spolu bavili a rikal jsi neco o spojeni transakci, ktere by to mohlo urychlit ;-) Jinak k prohlizeni v mapsource - slo by i napsat makro, ktere na jedno kliknuti na toolbar vyexportuje zobrazeny seznam a rovnou ho otevre v mapsource. A dokonce takove makro mam napsane (a je skutecne trivialni)... :)
  • 0

#1460 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2009 - 8:43

Narazil jsem trochu na nejasnost ohledne transakci. Flagem notrans zakazu zahajeni traksakce pred volanim makra. Pokud ovsem makro pouzije funkci GaoCallGGp(), bude pred spustenim volaneho makra zahajena transakce nebo ne? (Predpokladam, ze volane makro nemam nastaven flag notrans.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama