Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1421 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2009 - 21:12

Když koukám na nový tool na přepočítávání a hlavně projektování souřadnic, tak si říkám, že by nezaškodilo tlačítko, které by u aktuálně označené keše zavolalo vytvoření WP.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1422 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 6:47

HaLuMa napsal/a:
Sloucit tyto dve veci dohromady ma sva uskali. Bud by se data nacetla a pak seradila jak chces, tedy usetrilo by se to jedno kliknuti za cenu, ze by to zase zdrzovalo zbytecne ty, kteri to jinak radit nechteji.

Stačí přece jen dát do nastavení volbu resp. dát info, že původní třídění je nejrychlejší a každé jiné pomalejší. Kdo chce rychlost, nechá si tam to původní, kdo chce komfort se spokojí s nějakou tou vteřinkou navíc B)

P.S. Nevím, jak má databázi udělanou GSAK, ale jednak si pamatuje poslední třídění (fajnová fíčura) a jednak nepociťuji žádné zásadní změny v rychlosti načítání databáze.
  • 0

#1423 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 6:49

kolombo napsal/a:
Když koukám na nový tool na přepočítávání a hlavně projektování souřadnic, tak si říkám, že by nezaškodilo tlačítko, které by u aktuálně označené keše zavolalo vytvoření WP.

Já bych se zase přimlouval za tlačítko volání toho toolu na hlavním panelu...
  • 0

#1424 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 7:05

Ještě k tomu třídění GG... Teď jsem si zkoušel setřídit načtenou databázi podle vzdáleností a je to fakt hned. Ale při setřídění podle nadmořské výšky mu to trvá "nekonečně" dlouho :o. Obojí je číselné třídění a počet hodnot je stejný...
  • 0

#1425 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 7:23

kolombo napsal/a:
Když koukám na nový tool na přepočítávání a hlavně projektování souřadnic, tak si říkám, že by nezaškodilo tlačítko, které by u aktuálně označené keše zavolalo vytvoření WP.


No, pokud ti jde o projektovani souradnic, tak to muzes delat primo v tom editoru waypointu, ne?

V kazdem pripade sourdnice lze prenaset sem i tam pres schranku. Ano, da se to jeste vsemozne vysperkovavat, nebranim se tomu, ale nejdriv chci dohnat jeste par jinych restu a hlavne si uzit dovolenou. ;)
  • 0

#1426 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 7:30

HaLuMa napsal/a:

kolombo napsal/a:
Když koukám na nový tool na přepočítávání a hlavně projektování souřadnic, tak si říkám, že by nezaškodilo tlačítko, které by u aktuálně označené keše zavolalo vytvoření WP.


No, pokud ti jde o projektovani souradnic, tak to muzes delat primo v tom editoru waypointu, ne?

V kazdem pripade sourdnice lze prenaset sem i tam pres schranku. Ano, da se to jeste vsemozne vysperkovavat, nebranim se tomu, ale nejdriv chci dohnat jeste par jinych restu a hlavne si uzit dovolenou. ;)


Právě mi připadá, že bod se projektuje pro získání WP a tak by mohl jít rovnou vytvořit, bez kroku kopírování. Ale nespěchá to, dovolená je přednější :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1427 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 7:31

sobikovi napsal/a:
Stačí přece jen dát do nastavení volbu resp. dát info, že původní třídění je nejrychlejší a každé jiné pomalejší. Kdo chce rychlost, nechá si tam to původní, kdo chce komfort se spokojí s nějakou tou vteřinkou navíc B)


Nestaci. Prave ze nestaci. Funkce programu se nepridavaji tak, ze na ne pridas na formular hejblatko. To je jen spicka ledovce. Hlavne se to musi naprogramovat, a v tom predchozim prispevku jsem se snazil vysvetlit, ze veci se nemaji tak jednoduse, jak se na prvni pohled muze zdat.

Nepsal jsem to proto, abych vec smetl zcela ze stolu, ale aby si ti, kteri toto zadaji, mohli udelat predstavu, ze vec neni jen na dva radky programu. Ze to usetreni jednoho kliknuti uzivatele predstavuje neumerne hodne prace pro mne. A protoze ted ten cas nemam, venuji jej radeji na reseni problemu, ktere nelze vyresit jednim nadbytecnym kliknutim. Dekuji za pochopeni.
  • 0

#1428 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 7:43

sobikovi napsal/a:
Ještě k tomu třídění GG... Teď jsem si zkoušel setřídit načtenou databázi podle vzdáleností a je to fakt hned. Ale při setřídění podle nadmořské výšky mu to trvá "nekonečně" dlouho :o. Obojí je číselné třídění a počet hodnot je stejný...


Neni, neni. Je to prave neco uplne jineho.

Vzdalenost je virtualni hodnota, ktera se spocita v okamziku pridavani zaznamu do seznamu, nebo pri zmene referencniho bodu. Tento udaj v databazi neni. Takze radis podle predem pripravenych hodnot, co jsou drzeny v pameti. To je rychle.

Zatimco kdyz radis podle vysky, coz je stejne jako kdybys radil podle jakehokoliv jineho tagu. To je hodnot,a ktera bydli v databazi, takze pri razeni musis pro kazdou hodnotu u kazde kese v seznamu sahnout do databaze. A to je pochopitelne pomalejsi.

Muzu nekdy vymyslet nejake kesovani do pameti, ale i s nim prvni serazeni bude pomale, protoze se hodnoty musi nacist do pameti.

A nez te napadne dalsi srovnavani s GSAKem, tak si uvedom ten jeden zasadni rozdil:

- GSAK nedela nic jineho, nez ze se koukas primo na databazi, maximalne ti pres filtry nektere zaznamy pri zobrazeni utaji.

- GG databazi primo nezobrazuje! Databaze je na pozadi, a ty si z ni delas nejpve resersi a az tu zobrazujes. To je zcela jina technologie, zcela jiny pristup k veci. S resersema se da delat spousta zajimavych operaci. ;)
  • 0

#1429 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 8:56

Jistě, není to tak důležité. Užij si dovolenou.
  • 0

#1430 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2009 - 22:03

Rychlost práce s DB: No nepřijde mi to až taková hrůza... Dělám s DB dnes a denně od vývoje po testování a na to, že GG používám z klíčenky abych ho mněl pořád ready tak mi třídění při nějakejch 13000 keších v DB nepřijde až tak... ju podle výšky nebo hodnocení je to pomalejší viditelně ale i tak mi to přijde dost svižné :-) celkově moc velká spokojenost :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1431 B@jda

B@jda

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 9:11

Ahoj, mám takový malý problém. Nedávno jsem byl na dovolené ve Slovinsku a Itálii, kde jsem posbíral pár keší. Používám Geoget a geojarry kvůli statistikám a začalo mi to vyhazovat chybu, která se tady už řešila. Vše se vyřešilo aktualizací programu i pluginu, ale teď mně to nestahuje nově ulovený keše. Resp. stáhne je, ale nemám u nich polohu (když dám ručně stáhnout listing poloha je úplně podivná a rozhodně není od domácích souřadnic) a keše nejsou jako nalezené a do vyexportovaných statistik se nazařadí. nevíte co s tím prosím? Předem díky
  • 0

#1432 trikaceri

trikaceri

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 10:18

Ahoj..Mám taky problém s geoget..už se to tu řešilo (stránka 46), ale nevyřešilo..Při importu nově nalezených kešek mi to hodí chybu: Soubor xxx.loc nemohl být importován, protože: Bad section closed! [0:5930]..Tohle mi začlo dělat z ničeho nic u všech nových nálezů..prostě nefunguje import..neví někdo jak to zpravit??díky
  • 0

#1433 L@Troj

L@Troj

    L@Troj

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 10:37

trikaceri napsal/a:
Ahoj..Mám taky problém s geoget..už se to tu řešilo (stránka 46), ale nevyřešilo..Při importu nově nalezených kešek mi to hodí chybu: Soubor xxx.loc nemohl být importován, protože: Bad section closed! [0:5930]..Tohle mi začlo dělat z ničeho nic u všech nových nálezů..prostě nefunguje import..neví někdo jak to zpravit??díky


Ale vyřešilo, je to v dalších příspěvcích, např:

pozorjed napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Uz je novy GJ, ktery toto resi.

ano, geojarry16.zip funguje bezproblémově.


Stáhni si ho. B)
  • 0

#1434 trikaceri

trikaceri

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 10:38

L@Troj napsal/a:

trikaceri napsal/a:
Ahoj..Mám taky problém s geoget..už se to tu řešilo (stránka 46), ale nevyřešilo..Při importu nově nalezených kešek mi to hodí chybu: Soubor xxx.loc nemohl být importován, protože: Bad section closed! [0:5930]..Tohle mi začlo dělat z ničeho nic u všech nových nálezů..prostě nefunguje import..neví někdo jak to zpravit??díky


Ale vyřešilo, je to v dalších příspěvcích, např:

pozorjed napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Uz je novy GJ, ktery toto resi.

ano, geojarry16.zip funguje bezproblémově.


Stáhni si ho. B)


stačí když stáhnu geojarry? nemusím reinstalovat i geoget?
  • 0

#1435 gozer.cz

gozer.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 15:29

Mám problém s importem keší pomocí GeoJarry. Začal jsem stažím nalezených keší. Ty se mi sice stáhnou, ale bez data logu a souřadnic. Když dám potom aktualizovat listing a logy tak se alespoň označí jako nalezené, ale stále chybí pozice? Kde dělám chybu?
  • 0

#1436 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 20:13

stačí když stáhnu geojarry? nemusím reinstalovat i geoget?


Ano, stačí, alespoň u mě to po nakopírování nového geojarryho fungovalo.
  • 0

#1437 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 20:31

Souradnice se nedaji stahnout anonymne, poue po prihlasnei na web. Takze kdyz chybi souradnice, je to obvykle namka neyuspechu prihlaseni. - takze bud mas spatne prihlasovaci udaje v konfiguraci Geojarry - nebi se Geojarrymu nedari prihlasit, treba z duvodu zmeny na webovych strankach. To plati zejmena pokud to se stejnou konfiguraci chodil a najednou prestalo. V kazdem pripade je treba zkontrolovat, jestli mas posledni dostupnou verzi. Posledni je 17.
  • 0

#1438 gozer.cz

gozer.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2009 - 21:49

Tak to vypadá, že jsem měl asi skutečně někde překlep. Díky
  • 0

#1439 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 12:36

Maly dotazek: z jakeho duvodu GG nevypocita nadmorskou vysku WP na souradnici 55°27.000 4°0.000, v cem sjou tyto souradnice divne? U jinych jsem na to nenarazil.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1440 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2009 - 19:47

Ta SRTM vyskova data, ze kterych se to pocita (bud lokalne, nebo pres webovou sluzbu) nepokryvaji celou zemekouli, takze jsou oblasti, ktere vyskova data nemaji. (Ale neoveroval jsem, jestli je to presne tento pripad.)
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama