Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1541 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 13:46

Nová verze mi havaruje. Napřed jsem ji nainstaloval přes starší, která fungovala a byly v ní nějaká data (naštěstí ne cenná). Pak jsem celý adresář smazal a instaloval znovu - stejný výsledek.

Error executing SQL.
Error [1]: SQL error or missing database.
"ALTER TABLE geocache ADD COLUMN country TEXT": duplicate column name: country.

  • 0

#1542 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 14:00

Stahni si opravenou instalacku. ;)
  • 0

#1543 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 15:22

HaLuMa napsal/a:
Stahni si opravenou instalacku. ;)


jj, po odinstalovani stare verze tahle nova uz nehavaruje.

Ale jsete jedna chyba tam je - a dlouho. Ikona co se vytvori na plose nema nastaveny pracovni adresar (tj. "Spustit v") a tak na ploše vytvoří adresář "Data" a nacpe do něj příslušné soubory.
  • 0

#1544 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 15:41

S pracovnim adresarem se tam ale vubec nepracuje! Pokud neni explicitne jmenovany datovy adresar, vyrabi se datovy adresar pod tvym profilem. Kam ti ukazuje systemova promenna %APPDATA%?
  • 0

#1545 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 15:53

HaLuMa napsal/a:
S pracovnim adresarem se tam ale vubec nepracuje! Pokud neni explicitne jmenovany datovy adresar, vyrabi se datovy adresar pod tvym profilem.

Kam ti ukazuje systemova promenna %APPDATA%?


ta samozřejmě ukazuje hluboko do profilu. Ale tam si data dat nenecham, chci je mit tam kde je program (kdo to ma v tom profilu hledat) - když je to na mem pozitaci tak v tom nevidim problem.

Kdyz pracovni adresar nastavim, tak uz to na plose nic netropi.

Jo, a samozřejmě to říkám i instalátoru - to jen na okraj.
  • 0

#1546 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 16:32

Co ze jsi rekl tomu instalatoru? Ted jsi mne znejistel...
  • 0

#1547 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 17:05

HaLuMa napsal/a:
Co ze jsi rekl tomu instalatoru? Ted jsi mne znejistel...


Removable disk mode (store data to subfolder in installation path)
  • 0

#1548 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:22

Dotaz na na velmi teoretické úrovni :) Šlo by nějak naimportovat soubor - nejlépe excel - aby - za předpokladu dodržení formátu samozřejmě - přepsal hromadně souřadnice keší v databázi? Praxe: Kombajn, lidi, kteří se účastní zde píší vyluštěné veci a pak se jede. A nikoho nebaví přepisovat x keší ručně. (Kdy x je > 3) :D Díky za odpověď :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#1549 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 21:29

Šlo by nějak naimportovat soubor - nejlépe excel - aby - za předpokladu dodržení formátu samozřejmě - přepsal hromadně souřadnice keší v databázi?

A nestacilo by, aby to nekdo natukal do Geogetu, vyexportoval a ostatni naimportovali? Pripadne kazdy posle ostatnim svoji cast.
  • 0
MaFa

#1550 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 21:41

Ono vubec, proc to rovnou nepisi do geogetu? Ja si tam teda rozhodne vylustene veci pisu. Pak si staci povymenovat GPXka. ;) Jinak se na ten import da napsat makro. Sice by melo jit pres COM podporu ve skriptech napsat i komunikaci s Excelem, ale jednodussi by bylo jit na to pres textovy CSV. Proste skripti,ktere precte SCV a naleje z nej data do databaze. A jeste muze ty kesky otagovat, aby bylo videt, kdo vsechno tu kesku ma.
  • 0

#1551 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 21:43

polerok napsal/a:
Dotaz na na velmi teoretické úrovni :)

Šlo by nějak naimportovat soubor - nejlépe excel - aby - za předpokladu dodržení formátu samozřejmě - přepsal hromadně souřadnice keší v databázi?

Praxe: Kombajn, lidi, kteří se účastní zde píší vyluštěné veci a pak se jede. A nikoho nebaví přepisovat x keší ručně. (Kdy x je > 3) :D

Díky za odpověď :)


blbost...když si uděláte pěkně naformované XLS tak uděláš ctrl+c na souřadnicích a vložíš final wpt..řekl bych, že je to celkem jednoduchý...pokud X>100 tak si myslim, že to není problém. Obzvláště, pokud xls existuje na googledoc. odkud můžeš aktualizovat po kouskách po tom co to přibejvá...
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#1552 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 21:59

A nestacilo by, aby to nekdo natukal do Geogetu, vyexportoval a ostatni naimportovali? Pripadne kazdy posle ostatnim svoji cast.


To máš tak, manuální prá ce nám příčí :D

Ono vubec, proc to rovnou nepisi do geogetu? Ja si tam teda rozhodne vylustene veci pisu. Pak si staci povymenovat GPXka.


Neumíme zamknout listing aby se neměnili souřadky při aktualizaci :D B) A když už bychom ho zamkli, tak nepoznáme, zda-li je cache aktiv či nikoliv :(

blbost...když si uděláte pěkně naformované XLS tak uděláš ctrl+c na souřadnicích a vložíš final wpt..řekl bych, že je to celkem jednoduchý...


Manuální práce :D

Obzvláště, pokud xls existuje na googledoc


Krásná hračka, proto píšu, ideálně excel :)Jinak se na ten import da napsat makro.

Jinak se na ten import da napsat makro.


Good :) Pascal si ještě pamatuju, tak se na to zítra vrhnu :)

Jinak všem díky za věcné :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#1553 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 10:27

Narazil jsem na nemoznost zmenit nalez u vice kesek najednou. (Konktretne jsem chtel zrusit nalez u 20 kesi.) Musi se to udelat po jedne. Mozna to souvisi s upravou dostupnych funkci v kontextovem menu, ale pokud si pamatuji, neslo to nikdy.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1554 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 9:52

Jsme zase týden offline resp. příležitostně na gprs (hrůůůůza). Potřeboval jsem si operativně stáhnout PQ dané oblasti, jenže bohužel jsem měl následně ve schránce ještě PQ z Prahy a další.... ... možná by bylo fajn, kdyby se při stahování nebo importu PQ zobrazil seznam dostupných PQ a mohl jsem si zaškrtnout jen ty, který chci natáhnout. Zbytek by zůstal ve schránce na později...
  • 0

#1555 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 16:06

sobikovi napsal/a:
Jsme zase týden offline resp. příležitostně na gprs (hrůůůůza). Potřeboval jsem si operativně stáhnout PQ dané oblasti, jenže bohužel jsem měl následně ve schránce ještě PQ z Prahy a další....
... možná by bylo fajn, kdyby se při stahování nebo importu PQ zobrazil seznam dostupných PQ a mohl jsem si zaškrtnout jen ty, který chci natáhnout. Zbytek by zůstal ve schránce na později...


Mohu tam neco takoveho prilezitostne dat. Ale ted si muzes rychle pomoci sam:

- Vezmi tvuj oblibeny postovni klient, a stahni si jim PQ, ktere zrovna potrebujes.
- Ze stazeneho souboru uloz na disk ZIP soubor, a umisti jej do podadresare PQ ve tvem datovem adresari.
- dej volbu "importovat a uschovat PQ"
  • 0

#1556 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 20:31

no...uprime nevim jestli by me ta funkce nahlizeni PQ spis neprekazela..leda ze by to slo aj defaultne vypnout nejaky ten dotaz na to co se ma stahnout...
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#1557 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 21:18

Mne by ani ve snu nenapadlo soucasny stav menit. proste by pribyla dalsi funkce, kde by sis rucne zvolil, co chces stahnout. Ale dosavadniho automatickeho "stahni vse" by se to nedotklo. ted uz jen najit trosku casu, za posledni tyden jsem nenapsal ani carku. :(
  • 0

#1558 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 10:33

Dneska jsem si chtěl v GG vyfiltrovat PM keše v ČR a bohužel jsem to nedokázal. Nenašel jsem tag/atribut, podle kterého bych to rozlišil. Poradíte? Díky.
  • 0

#1559 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 10:44

GG to nerozlisuje, protoze to ani nerozlisuje Groundpseak v PQ datech, takze neni odkud tuto informaci vzit. Leda klasika - vyrobit si PQ na PMO kese, a otagovat si to podle tohoto PQ.
  • 0

#1560 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2009 - 19:50

HaLuMa napsal/a:
GG to nerozlisuje, protoze to ani nerozlisuje Groundpseak v PQ datech, takze neni odkud tuto informaci vzit.
Leda klasika - vyrobit si PQ na PMO kese, a otagovat si to podle tohoto PQ.

nj, předpokládá to tedy, že jsem PM a mám PQ = je mi to jedno. Nedalo by se to nějak automaticky tagovat při importu listingu? Tam by to mělo být nějak uvedeno, ne? No neva... Díky.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama