Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1821 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 19:22

Poustet vsechny veci, ktere se nabizi na opravdu databaze, neni moudre. jednak muzes napachat nenapravitelne skody, ale take si muzes vycistit databazi od vsech ne-GC dat. Stacilo pustit tlacitko nadepsane jako "oprava spatnych znaku v listingu". ;) Nicmene pri importu z HTMl by tam takove nesmysly byt nemely, nenadelal to ten GPXlite? (Co to je, proc jsi to pres nej prohanel?) A nakonec - "visit instructions" se uz ve vyvojove verzi na konec listingu pridava, ale jen pokud importujes z HTML.
  • 0

#1822 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 19:37

ProKesTom napsal/a:
Do GG2 jsem nahrál přes GPXlight a následně dosud nepublikované makro všechny Waymarky Czech Geodetic Points. Bohužel, waymarking poskytuje na konci popisu některých keší náhodná data, která způsobují po exportu do GPX nekompatibilitu s POIloaderem. Tak jsem v GG spustil postupně všechny činnosti "Oprava Databáze", což vyházelo všechna chybná data.
Bohužel včetně všech Waymarků.:(
BTW: Nešlo by Visit Instructions přidávat na konec Long Description?

WM pro export do Garmina řešíme s Klamou přes MoZiGo a myslím, že už jsme hodně daleko ;)
- exportujeme jednotlivé skupiny s vlastní ikonou
- zatím plný listing WM a začneme zvolna ladit
  • 0

#1823 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 19:50

V cem je veda? GG umi naimportovat WM, GJ by melo brzy umet stahnout i WM, a export, i s temi ikonkami, je jen otazka drobneho upraveni nejakeho ze soucasnych exportnich maker... No, jestli to najednou, po takove dobe, nekdo nemuze vydrzet a honem musi mit waymarky, tak prosim, at si uzije s MoZiGem. Dobre mu tak. B)
  • 0

#1824 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 20:09

Halumo, nechme toho... B) GeoGet je skvělý program, má skvělá makra a spolu s PQ atd. funguje na 1000% Díky za tvoji práci i práci všech ostatních na makrech. Vyzkoušel jsem MoZiGo na práci s WM jelikož bylo první, které to zvládalo na 100% pokud jde o stahování a zatřídění do kategorií na jedno kliknutí... MoZiGo jsem znovu začal testovat před víkendem a Klama se do toho pustil a dotáhli jsme to (teda hlavně Klama) snad do uchopitelné formy... ... když jsem otevřel debatu o WM versus GG, tak jsem jen slyšel to nejde, nemám čas, to je blbost, to není potřeba, já to nepoužívám tak proč bych to dělal atd. atd. Nechci nikoho urazit, ale na kešky asi MoZiGo používat nebudu, GG je fakt dobrej. O WM si tím nejsem jistý, tam dle mého v tuto chvíli vede MoZiGo. Klama operativně a online vše řešil, testovali jsme nové verze a bylo a je to fajn spolupráce.
  • 0

#1825 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 20:33

Rozdil je zrejmy. Na jedne strane uzavreny program, ktery co jej autor nenauci, to nikdy umet nebude. Na druhe strane je GG, ktery je otevreny. Sel v univerzalnosti mnohem dal a kazdy si jej muze priohnout jak chce. Ja vlastne jen GG naucil, aby mohl zpracovat i jina data nez jen kesky. Nikdy jsem si nekladl cil byt perfektni zrovna na WM! Jednoduse proto, ze jeden chce kesky, druhy waymarky, treti hory na Kamcatce, ctvrty skaly v Adrspachu,... GG jim dal zaklad a chce-li neco extra, muze si to tam dodelat pres skripty. A ze pro GG jeste nikdo neudelal super uzasne skripty zrovna pro waymarky? Mozigo nema nic, co by skriptama neslo dodelat. Jenze tohle vsechno nelezi jen na me! Je tu spousta lidi, co umi psat skripty. jenze nikdo z nich neni takovy furiant, aby to napsal jen tak, ze by se to nekomu mohlo hodit.
  • 0

#1826 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 20:44

bez komentáře
  • 0

#1827 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:15

Ale no tak, přátelé, to snad bylo zbytečné. Já zatím přešel, jako dočasné řešení na MoZiGo (pouze pro WM). Moc mi nevyhovuje, přijde mi takové těžkopádné, ne vždy dělá, co deklaruje (např. export pro Oregon exportuje pro 60csx) ale musím uznat, že stahování WM má rozhodně líp propracováno, než GG. Zatím (doufám). A hlavně: stažené WM nezahazuje. Pokud GG podporuje (bude? netestoval jsem) importovat alespoň HTML výstup MoZiGa, včetně Visit Instructions, bude to optimální dvojka. A abych nezapomněl: právě jsem publikoval makro pro stahování bodů z WM pro následný import do GG. :) Ovšem, GG musí předem o daném WM vědět - třeba z GPXlite. Pak anonymně(!) stáhne zbytek.
  • 0

#1828 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:21

Aha, konecne mi docvaklo, co myslis tim GPXlite. :)
  • 0

#1829 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:27

ProKesTom napsal/a:
A hlavně: stažené WM nezahazuje. Pokud GG podporuje (bude? netestoval jsem) importovat alespoň HTML výstup MoZiGa, včetně Visit Instructions, bude to optimální dvojka.


Ale no tak... zahodil jsi je sam. Sam par WM v databazi mam docela dlouho, a nikdo mi je nezahodil.

Import z HTML z Moziga? To je spatny zert...Staci, ze clovek musi sledovat zmeny na oficialnich strankach, ale abych jeste s kazdou verzi sledoval, jestli se neco nezmenilo v MoZiGu? To po me opravdu nechtejte.

Nevidim duvod, proc by nemelo jit importovat rovnou z waymarkoveho webu.
  • 0

#1830 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:37

Ne, nechci to po tobě. To jen doufám, že export má MoZiGo natolik korektní, že ho nerozeznáš od originálu (nojo, já vím, jsem naivní...;)). A proč MoZiGo pro stažení? Protože samotný WM web v podstatě podporu stažení nenabízí - těch cca 10 bodů na jeden zátah, to je výsměch. :( Jo, kdyby tam byly PQ ... S tím ale nic neuděláme. A chtít po GeoGetu větší podporu stažení, to asi nejde - zaměření GG je trochu někam jinam. A proč z MoZiGo do GG? Kvůli exportním makrům. Ale třeba Klama pod palbou Sobíkových argumentů :D udělá vhodnější výstup a pak na WM bude stačit MoZiGo. :D
  • 0

#1831 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 21:59

Dík za moderování příspěvků... třeba se dočkám i toho, že přestane GG pro můj nick fungovat jak tomz bylo kdysi dávno u jiného programu jen kvůli konstruktivní kritice a připomínkám k programu, které tam pak stejně "někdo" doprogramoval s velkou slávou.... Není to tak dlouho, co jsem tady řešil parsování html z WM do GG a bylo jasně řečeno, že je to zbytečné,není na to čas, jsou důležitější věci atd. atd. atd. bla bla bla. A ejhle, vono to prej už dávno jde... proti tomu je tady někdo, kdo to prostě chce řešit a řeší online. Co je na tom špatného. GG je skvělý program, ale WM prostě PQ nemají, GJ to zatím neumí, GG neumí parsovat WM html a tak je tady konkurence, která to zvládá.
  • 0

#1832 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 22:03

ProKesTom napsal/a:
Ne, nechci to po tobě. To jen doufám, že export má MoZiGo natolik korektní, že ho nerozeznáš od originálu (nojo, já vím, jsem naivní...;)). A proč MoZiGo pro stažení? Protože samotný WM web v podstatě podporu stažení nenabízí - těch cca 10 bodů na jeden zátah, to je výsměch. :( Jo, kdyby tam byly PQ ... S tím ale nic neuděláme. A chtít po GeoGetu větší podporu stažení, to asi nejde - zaměření GG je trochu někam jinam.
A proč z MoZiGo do GG? Kvůli exportním makrům. Ale třeba Klama pod palbou Sobíkových argumentů :D udělá vhodnější výstup a pak na WM bude stačit MoZiGo. :D

Neumím si představit spojenou podporu WM a keší v GG. GG na to není připravený z řady hledisek. Proto jsem se v praxi rozhodl pro keše používat GG a pro WM MoZiGo. Vzhledem na postoj při vývoji GG nemohu očekávat nějakou změnu.

Co ti schází v exportu z mozigo pro WM? Možná máme každý k problematice WM jiný přístup... pojdme ho trochu zobecnit tak aby se hodil všem... Třeba se jednou něco z toho zaimplementuje i do GG.
  • 0

#1833 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 22:16

sobikovi napsal/a:
Není to tak dlouho, co jsem tady řešil parsování html z WM do GG a bylo jasně řečeno, že je to zbytečné,není na to čas, jsou důležitější věci atd. atd. atd. bla bla bla. A ejhle, vono to prej už dávno jde... proti tomu je tady někdo, kdo to prostě chce řešit a řeší online. Co je na tom špatného.

GG je skvělý program, ale WM prostě PQ nemají, GJ to zatím neumí, GG neumí parsovat WM html a tak je tady konkurence, která to zvládá.


Tenkrat jsem ti jasne rikal, ze s importem WM HTML neni treba spechat, protoze jeste neexistuje nic, cim bys je mohl strojove stahnout. Jakmile jsem dostal informace, ze se situace zmeni, import z HTML jsme tam udelal.

Ano, chybely ti tam ty instrukce, tak jsem ti je tam obratem pridal.

Takze fakt nevim, co ti prelitlo pres nos, ale zabyvat se tim uz nehodlam.
  • 0

#1834 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 22:20

sobikovi napsal/a:
Neumím si představit spojenou podporu WM a keší v GG. GG na to není připravený z řady hledisek.


Prosim, nesir tu dezinformace.
  • 0

#1835 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 10:59

Ahoj, chtěl jsem si najít kešky, které byly archivované, ale připadá mi, že lze vyfiltrovat jen ty, které jsem našel a byly poté archivovány. Dalo by se najít i ty, které jsem nenašel? Ony se z databáze vymažou? Dík za odpověď.
  • 0

#1836 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 11:08

Samy se ti nevymazou. Otazka je, jestli jsi je vubec nekdy v databazi mel? Pokud ano, mas asi jen chybu v nastaveni filtru, kde mas navic zadany podminku na nalezeni kese.
  • 0

#1837 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 11:11

Spis bych videl problem v tom, ze kesky v databazi sice mas, ale nejsou oznacene jako archivovane. Hodne zalezi na tom, jakym zpusobem aktualizujes data v databazi.

Zkus si stahnout a naimportovat PQ s archivovanyma kesema.
http://www.weiner.cz/geo/archive.gpx

Uvidis, kolik kesek se ti "prida" a kolik se ti jen "aktualizuje".

Podle toho poznas, kolik kesek bylo v tve databazi falesne aktivnich.
  • 0

#1838 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 11:53

Díky, poslední dobou aktualizuji celou republiku přes PQ, ale už se mi stalo, že jsem měl archivovanou kešku v POI exportu z GeoGetu jako aktivní, i když disablované mi to ukazuje správně...
  • 0

#1839 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 12:00

To je tim, ze v PQ proste archivovane kese nejsou. Potichu vypadnou a prestanou se v Geogetu (nebo jakemkoliv jinem programu!) aktualizovat. Pomaha na to nejakym zpusobem vyfiltrovat kese neaktualizovane od data XX.XX.XXXX (nejde zakladnimi filtry v GeoGetu - zatim) a stahnout jim listing - treba pomoci Geojarry nebo rucne. Dalsi moznost je pouzit databazove nastroje v geogetu a natvrdo archivovat kesky neaktualizovane dele nez N dni.
  • 0

#1840 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2010 - 20:06

Nová verze GG a import keší - menší problém. Nové keše z PQ jsou OK. Zkusil jsem nové přes GJ a problém se souřadnicema resp. vzdáleností od domova. Zdá se, že přes GJ se nenaimportují souřadnice.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama