Přejít na obsah


Fotka

Mazání zbytečných dotazů?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#41 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 11:21

Mozna by pomohlo nejaky hodnoceni odpovedi. Pak by clovek vyhledaval jenom kvalitni odpovedi a balast by mizel sam od sebe.
  • 0
MaFa

#42 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 11:23

MaFa napsal/a: Mozna by pomohlo nejaky hodnoceni odpovedi. Pak by clovek vyhledaval jenom kvalitni odpovedi a balast by mizel sam od sebe.

O tom se mluvi uz dlouho a podle me by to bylo super - u kazdeho prispevku mit moznost kliknout na palec nahoru nebo dolu ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#43 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 12:56

Ještě k původnímu návrhu: na diskuse.jakpsatweb.cz je zajímavá funkce při zakládání nového vlákna. Uživatel napíše nejprve předmět dotazu a když potom přejde do hlavního textového políčka, ajaxem se vyhledají příspěvky relevantní k tomu, co napsal do předmětu a zobrazí se.
Nevím, jestli je to původně v tom MiniBB, nebo jestli si to tam na JPW nedodělali sami.

Tak to jen takový tip do budoucna, kdyby se někdo nudil a chtěl to implementovat :-)

Náhled: https://dl.dropbox.c...50863/d.jpw.jpg
  • 0

#44 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 12:58

kapsa napsal/a:

MaFa napsal/a: Mozna by pomohlo nejaky hodnoceni odpovedi. Pak by clovek vyhledaval jenom kvalitni odpovedi a balast by mizel sam od sebe.

O tom se mluvi uz dlouho a podle me by to bylo super - u kazdeho prispevku mit moznost kliknout na palec nahoru nebo dolu ....


Ono by docela pomohlo, kdyby se v odpovědích u hledání nevracely jednotlivé příspěvky, ale celá vlákna, a to pouze jednou.

Pak by ten výsledek byl o mnoho přehlednější.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#45 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 14:25

Problémy řeší PORADNA - jen je třeba na ní dát velký odkaz hned na úvodní stránce! A trochu přehlednější stránky by taky pomohly... Takže zvýraznění Poradny (např. mezi "Domů" a "Forum"), ve výsledcích vyhledávání zobrazit každé vlákno jen jednou a zpřehlednit odpovědi - osobně mi stačí vidět jméno přispěvatele a text odpovědi, zbytek může být rozklikávací (to hodně zrychlý posouzení relevantnosti)... Trochu z vlastní zkušenosti. Nedávno jsem řešil přesně problém, který je popsán v prvním příspěvku: zda jde o multi nebo mystery. Groundspeak je jasný: pokud nepotřebuju nic z domova, je to multina; naopak u nás je zvyklost, že kde je třeba něco řešit, jde o mysterku. Odpověď jsem nevygooglil, a tak jsem chtěl zkusit fórum. Poradnu jsem PŘEHLÉDL. Po zadání do vyhledávače na mě vybaflo asi 40 stránek po 10 příspěvcích; navíc při rozkliknutí jsem se vždy musel docela rozkoukávat, abych našel odpovědi. Viz předchozí příspěvek: nadpis, datum, odkaz, pod tím několikařádkové kontakty a ještě statbar - a jen někde mezi tím je odpověď. Při frekvenci příspěvků jsem se na to vybodnul a napsal otázku u nás na www.gc-plzen.net. Mazání mi přijde jako zbytečná cenzura - to bychom si tu mnozí už asi ani neškrtli ;-)
  • 0

#46 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2012 - 15:12

Typická situace: Na titulní straně je upoutávka jak kráva na rady pro začátečníky, mimo jiné třeba jak založit cache. Pak přijde nějaký nováček a do poradny hodí dotaz, jak založit založit keš. (někdo kdo není schopný klinout na jeden odkaz z titulky se dokáže zaregistrovat, najít jak se vkládá příspěvek do fóra, napsat dotaz a odeslat. No, někteří to dokáží vložit i jako nový článek, což jinak nedokáže nikdo kdo by tady chtěl psát články kdyby mohl). A na to dostane dvacet odpovědí, že se má naučit hledat. Co chceš vyřešit upoutávkou na poradnu?
  • 0

#47 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2012 - 16:23

Nenapadá mne sice, jak řešit dotazy lidí, kteří hledat vůbec nechtějí (nebo si ani přečíst wiki, a to i kdyby na ni byl v úvodu nepřehlédnutelný odkaz), ale domnívám se, že pokud by témata v poradně byla dále roztřízena (podle nějakých tématických oblastí), tak při hledání zodpovězeného dotazu v poradněby nebylo třeba ji prohledávat celou, čímž by se to zjednodušilo.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#48 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2012 - 19:53

Na některých fórech je třeba zvykem že nováčci nemají právo zakládat nová vlákna, pokud nemají určitý počet bodů za smysluplné příspěvky (bodové hodnocení od ostatních ve fóru nebo adminů). To je taky nutí aby více hledali ve starých vláknech a celkově se tak zorientovali jak to na daném fóru a vůbec v dalé problematice chodí. Někdo tak za "bláboly" nemusí mít ani po relativně dlouhé době registrace právo nové vlákno založit. Nejsem zastáncem hodně utažené smyčky ale více restriktivní politika ze strany adminů by myslím neškodila.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2012 - 20:10

... a vysledkem je, ze placnou dotaz kamkoli je zrovna napadne. Takze zmatek je podobny, ne?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#50 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2012 - 20:15

gord napsal/a:
... a vysledkem je, ze placnou dotaz kamkoli je zrovna napadne. Takze zmatek je podobny, ne?

Právě že NE, to si moderátoři ohlídají a nekompromisně to strouhnou (vymaz příspěvku, ...,ban).
Ale je faktem že když se podíváme kdo co moderuje tak pepa.z.pocernic toho má pod palcem opravdu hodně a asi se to dá tady těžko uhlídat
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#51 Stribrna rosa

Stribrna rosa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2012 - 7:05

Ahoj, prosím, zkuste se podívat na tohle vlákno. Já osobně se svými pěti až osmi úlovky měsíčně nikdy nebudu turbokačer, vždycky mi budou chybět všechny T5 v okolí a nikdy nebudu úplně "in". Na GC přihlášený už čtyři roky a přesto se považuji za začátečníka - jo, a geocaching mě baví. Tenhle web je podle mě super právě proto, že se tu člověk potká s komunitou jak zelenáčů, tak mazáků a může předložit svojí starost na fóru bez toho, že by byl za pitomce. Nezlobte se, ale já odpovědi na své dotazy hledám ve vlákně pár stran zpátky, rozhodně neprolézám celý web, abych se náhodou nezeptal na něco, na co tu bylo před dvěma měsíci odpovězeno - a jsem moc rád za to, že se často během hodiny dozvím řešení. Koho s dotazem obtěžuji, prostě neodpoví, ne? Až budete utahovat smyčku, uvědomte si, že tím možná uzavřete stránky pro lidi, kteří se sem zatím rádi podívají. Jinak - nezlobte se, ale tohle vlákno mi přijde zbytečnější, než poradna pro káčata se zbytečnými dotazy, ale k věci. :(
  • 0

#52 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 16 srpen 2012 - 7:18

Stribrna rosa napsal/a:

A nechceš si raději najít nějakýho známýho ve svém okolí a konzultovat geoproblémy s ním? Ono to tak kdysi bývalo, že ke geocachingu nováčka přivedl a zasvěcení provedl nějaký kámoš.
  • 0

#53 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2012 - 7:50

Hlavně klid :-)

Někdo tu oživil vlákno, které evidentně neřeší žádný problém a jen vytváří další. Těžko vybírat zbytečná vlákna, když na to máme každý jiný náhled. A ani to nevyřeší dotazy typu Jak založím keš ....

Ale myslím, že by to zásadně chtělo přepracovat vyhledávání, třeba tak, že by nevracelo jednotlivé příspěvky vlákna, ale celé vlákno k problému.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#54 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2012 - 7:55

Je fakt, že se tady dost často objevují banální dotazy lidí, kteří jsou asi líní číst. Ale už jsem si na to celkem zvykla. Když jsem začínala já, nejprve jsem si prostudovala všechno co bylo k dispozici, dneska je ale asi jiná doba... Dotazy bych nemazala, trolové jsou mnohem horší než někdo komu se nechce číst a tak se zeptá ale pak i poděkuje za odpověď. Když mám chvilku, tak nemám problém vyhledat příslušný odkaz v geowiki a dát ho do vlákna s dotazem. Říkám si, že nejen že rychle odpovím jednomu, ale třeba si to přečte i někdo další a řekne si, no jo geowiki, to vypadá fakt zajímavě, tak já si jí projdu a třeba se tam dozvím to co potřebuju. No jo, možná jsem jen totální najivka. :D
  • 0

#55 Stribrna rosa

Stribrna rosa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2012 - 8:19

Istvan napsal/a:

Stribrna rosa napsal/a:

A nechceš si raději najít nějakýho známýho ve svém okolí a konzultovat geoproblémy s ním? Ono to tak kdysi bývalo, že ke geocachingu nováčka přivedl a zasvěcení provedl nějaký kámoš.


Jak moc by kámoš z okolí musel být zkušený, aby toto fórum neobtěžoval svými dotazy on? :D Mě zasvěcoval kámoš před čtyřmi roky, do wiki se také před případným dotazem podívám, jen jsem si v rámci tohoto tématu posteskl, že se tu řeší utahování pravidel.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama