Přejít na obsah


Fotka

Mysterky - matematika pláče


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#41 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 19:35

kamculenka napsal/a:
Ale mysterky, ty jsou teda... bohužel.. naprd :-(

A to není všechno příkoří které tě v GC čeká. Až si jednou řekneš, že tu mapu konečně vyčistíš, po několikadenním lámání hlavy úspěšně vyluštíš souřadnice, tak ty kešky stejně owneři archivují ještě dřív než je najdeš. :D
Ale hlavu vzhůru, lepší je dvouhodinová procházka lesem, spojená s odlovem tradičky, než luštit hloupé šifry. A takových lesních keší je naštěstí také hodně, jen si vybrat. ;)
  • 0

#42 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 19:39

2 polas: Uz se tesim;) Ktery matematiky maji porad vzrusovat jenom ty desny vypoctovy vzorecky:P
  • 0

#43 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 19:58

kamculenka napsal/a:
... To je pro mě trochu omezující a už teď mě mysterky nebaví. :-(
Vůbec nevím jak bych je měla luštit a i kopance od autora mnohým nepomohly. Měly by se zakázat.


Co takhle zakázat úplně všechno? Mysterky jsou super, alespoň některé. Když to někoho nebaví, ať je neluští a nehledá. Je to hra, tak si hrajme. A jako u každé hry, když mě nebaví, tak ji hrát nemusím.;)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#44 kamculenka

kamculenka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 11 May 2009 - 15:22

JarMar: To je taky pravda, dá se vybrat, bohužel mé okolí je doslova narváno mysterkama, ale třeba mě někdy uhodí blesk do palice a na ty mystery přijdu... :D
  • 0

#45 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 9:28

Treba Olomouc je plna mysterek a hlavne mysterkovych serii. Tak postupne lustim a snazim se z toho nezblaznit. Dve serie jsou o znalostech (Zemeplocha a Foglar), ktere ovsem na internetu prakticky neziskate, takze nezbyva nez si to vsechno precist. A pak jeste v Olomouci vznikl novy fenomen PRAVE KESE. Takze tam je Prava matematicka, Prava hudebni, Prava programatorska, Prava ceska cache....a ke vsem potrebujete relativne dobre znalosti daneho oboru. No fuj
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#46 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 9:56

Tak jsem si to exhumované vlákno přečetl a protože mám taky několik mysterek, kde nevím která bije, napadlo mě, proč jsou zakládány. Možnosti jsou: 1) Autor si myslí, že je doost dobrej, když se kačeři ze zoufalství nechají nakopávat 2) Autor má radost ze všech, kteří "na to nemůžou přijít" 3) Autor nechce mít práci s častou výměnou logbooku v keši 4) Autor někdy v minulosti utrpěl matematickofyzikálněchemickoliterárnělogickostatistickou újmu na svém egu během žákovskostudentských let 5) Nebo si z nás prostě dělá prdel :D
  • 0

#47 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 10:33

Je tu taková kouzelná věc, jako Ignore list. Řeší se to tu furt dokola :(
  • 0

#48 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 10:40

to: DUsoft Doporučuju ti navštívit nejbližší prodejnu novin a časopisů a spočítat si, kolik druhů tiskovin s hádankářskou tematikou tam najdeš. ;) Někteří lidé prostě mají rádi hádanky, křížovky, šifry, kvízy aj. A podle sortimentu a množství těch tiskovin bych si tipla, že jich nebude zrovna málo! :D Ti obvykle zakládají mysterky a ti samí je i luští a dobře se u toho baví. A pro ty, co je to nebaví je tu spousta tradiček.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#49 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 12:11

Dusoft: no u mojí první mysterky byly brány v úvahu body 2, 3, 4 a 5 - ale ještě bych dva body přidal: 6) zvolené téma mě baví 7) do té doby jsem ještě žádnou neměl :)
  • 0

#50 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 12:16

Já se nebráním :D Když to nejde, tak nechám být a buď dozraje nebo ne. Jenom se divím těm příspěvkům vpředu, že by to někteří hned zakazovali. Proč. I autor se může bavit při zakládání vlastní keše. Akorát by možná bylo fér, kdyby každý svůj vlastní neúspěch logoval jako DNF, ale těch je mnohem míň, než málo. My to s Vojtou píšeme. A vy? Každý neúspěšný pokus v řešení, nesprávné souřadnice, výprava na lov, nic tam, píšete DNF, nebo jdete tiše domů, luštíte znovu, opravujete a logujete až nález? Něco jiného jsou mysterky s verifikací, které připravím doma. Ale čtu většinou logy až FOUND IT" třeba s poznámkou jsme tu již potřetí a konečně nalezeno. Byli opravdu TADY? Nebo díky chybě jinde? Je to tedy geniálně schované, nebo blbě spočítané/vyluštěné. Mě to baví - i když mi někdy připadá, že si ze mě autor dělá prču. Ale ze mě si smí dělat prču kdekdo - unesu to vždy :D:D:D
  • 0

#51 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 12:44

DUsoft: kdybych měl logovat DNF u nevyluštěných, tak asi nic jiného nedělám. Navíc to znamená nenašel, ne nevyluštil :) DNF píšu, pokud jsem si tak nějak jistý, že jsem na správném místě - a to je u mysterky málokdy /musí mít kontrolu/. Např. za víkend 27 keší + jedno DNF, které budu logovat.
  • 0

#52 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 12:55

ZuZu napsal/a:
Treba Olomouc je plna mysterek a hlavne mysterkovych serii. Tak postupne lustim a snazim se z toho nezblaznit. Dve serie jsou o znalostech (Zemeplocha a Foglar), ktere ovsem na internetu prakticky neziskate, takze nezbyva nez si to vsechno precist.
A pak jeste v Olomouci vznikl novy fenomen PRAVE KESE. Takze tam je Prava matematicka, Prava hudebni, Prava programatorska, Prava ceska cache....a ke vsem potrebujete relativne dobre znalosti daneho oboru. No fuj

Zeměplocha i Foglar vygooglit lze, ale čtení to taky není špatné:D. Škoda jen, že PRAVÉ KEŠE nedělal jeden člověk, alespoň by byla porovnatelná obtížnost - např. hudební a češtinářská jsou nesrovnatelné...první luštění trvalo 20 sekund a druhé 30 minut a přitom z obou mám znalosti na stejné úrovni (státnice).
  • 0

#53 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 13:12

ZuZu napsal/a:

A pak jeste v Olomouci vznikl novy fenomen PRAVE KESE. Takze tam je Prava matematicka, Prava hudebni, Prava programatorska, Prava ceska cache....a ke vsem potrebujete relativne dobre znalosti daneho oboru. No fuj


Ja jsem pri sve navsteve Olomouce vylustil dve prave kese - z pomerne odlisnych oboru (dobry jsme maximalne v jednom) a u obou jsem se dobre bavil - rozhodne patrily k tomu lepsimu, co jsem v Olomouci nasel. Zvlaste me bavila prava ceska, protoze jsem musel oblezat vsechan ta pekna mistni knihkupectvi a shanet divne knihy a to je docela dobra zabava na destive odpoledne :) Nejlepsi mistni mysterka je ovsem rozhodne gemma a pak skleniky, i kdyz to je oficialne tradicka :)

A Zemeplochu si rozhodne prectu rad :) Ostatne dve jsem si v te Olomouci rovnou koupil :)


viz me logy:

prava programatorska

prava ceska

a

gemma

skleniky DNF

skleniky FOUND
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#54 zbycz

zbycz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 17:24

Docela bych také řekl, že mysterky se tolik neloví, protože většina kešerů loví bez domácí přípravy a úplně náhodně, tam kde se zrovna octnou. A když se někde octnu, tak displeji mobilu se mi nechce číst listing a ještě něco řešit, to už i ty multiny jsou v tomhle někdy otrava (nejlépe když zavádí 20 proměnných a potom si užívá aritmetiku - třeba Bílá Hora. O co jednodušší by bylo dát to do jedné proměnné.) Taky bych u myterek ocenil, kdyby uváděly min/max časovou náročnost, případně kdyby se třeba logoval průměrný čas. Často jsou některé mysterky lehčí než multi a jsou spočítatelné za pár minut v terénu
  • 0
Geocaching offline v mobilu | Trekbuddy user | OSM.org mapper

#55 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 17:40

zbycz napsal/a:
Taky bych u myterek ocenil, kdyby uváděly min/max časovou náročnost, případně kdyby se třeba logoval průměrný čas. Často jsou některé mysterky lehčí než multi a jsou spočítatelné za pár minut v terénu


To je preci strasne individualni - u nekterych mysterek, jako je napriklad ta moje, stary dobry uhlir a mnohe dalsi je ta doba v zavislosti na schopnostech a stesti na napad mezi jednou minutou a nekonecnem :) A to je na opravdovych mysterkach (do kterych neradim ruzne kvizy, logovaci podminky atd) to krasne...

Osobne se velmi velmi tesim az nekdo publikuje v mem okoli mysterku, kde FTF nebude otazkou minut a nejrychlejsiho auta, ale dni ci tydnu a nejchytrejsi hlavy. Pak by me bavilo zapojit se do boje o FTF, ktere by melo nejaky smysl :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#56 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 17:56

wow, diky - dokonce i v mem temer rodnem kraji :) zamyslim se nad tim :) a jeste k te spocitatelnosti mysterek v terenu - prazskou kes FOR MY BELOVED MAN, u ktere je napsano, ze ji nikdo bez napovedy asi nevyresi a proto je tam a tam mikro s napovedou, jsem rozlustil v autobuse c. 174 zhruba mezi stanicemi Motol a Vypich :)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#57 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2009 - 18:04

Přidávám jedno krásné luštění od nás z jihu, které stojí za to: GC1KWZ8
  • 0
Hledejte a najdete!

#58 zbycz

zbycz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2009 - 1:15

>kaote Jasně, taky je rozdíl mezi mysterkou - čistě luštící, která je o tom, jaký má člověk nápad, případně jestli to zná. A mezi mysterkou hledací, kdy je třeba vygooglit 20 různých fakt, která skoro jistě nezná ani skalní fanoušek (neříkám, že mi vadí). Prostě těch mysterek je více typů a protože nejsou další typy k dispozici, tak se pro všechno nestandardní používá type mystery. A možná se mnou tady souhlasíte, že jsou i mysterky, které lze vyluštit za pochodu nebo z displeje mobilu. Jenže když jsem v terénu, tak prostě na mystery skoro nekoukám, což je škoda.
  • 0
Geocaching offline v mobilu | Trekbuddy user | OSM.org mapper

#59 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2009 - 6:04

Ale i ta googlovaci mysterka ma prece ruznej cas lusteni. Nekdo umi hledat lip a nekdo hur. Nekdo ma znalosti v oboru a googlovat vubec nepootrebuje. Nekdo vubec netusi, ktera bije a tim padem i hur voli klicova slova. Takze owner nema sanci odhadnout dobu lusteni.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#60 zbycz

zbycz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2009 - 14:26

Ok, máte asi pravdu :) Dovolím si ještě na závěr takový povzdech, kdyby se do logu někam spešl psal luštící čas, tak po vyprůměrování by si z toho mohli noví hledači udělat vlastní závěr. Ale pravda, že při malém vzorku lidí, by to možná nemělo výpovědní hodnotu... Holt, všechno by šlo nějak vylepšovat, ale groundspeakovský geocaching je výborný i tak jak je. :)
  • 0
Geocaching offline v mobilu | Trekbuddy user | OSM.org mapper




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama