Přejít na obsah


Fotka

Degradace GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
138 odpovědí na toto téma

#81 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 18:27

to Ondraha:

Já bych se neprosil o takovejch názorů, co tu denně zaznívaj, nicméně právě sdělování názorů je účelem fóra, takže doporučuju smířit se s tím, že to někdo vidí jinak a trochu zklidnit.
  • 0

#82 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 18:56

kaote napsal/a:
Nekrmte prosim trolly. Ani ty s dvema tisici nalezy.

Tohle mi nepřipadně jako podložený názor. Nějak se mi zdá, že pouze provokuje. :) Toť vše.
  • 0
MDA Asus P535, OziexplorerCE v2.19, mapy Published by CENIA © ČSÚ, ČÚZK 1:10 000, GSAK, GpxView

#83 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 18:59

haggaeus napsal/a:
Nevim co je tak spatneho na bodech, kdyz jsou v pekne krajine :)


A co teprve takový G bod :P
  • 0

#84 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 20:44

cinca2008 napsal/a:

haggaeus napsal/a:
Nevim co je tak spatneho na bodech, kdyz jsou v pekne krajine :)

A co teprve takový G bod :P

Ano, ano, ano :D
  • 0

#85 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2008 - 21:35

A už je to tu zase ... Někomu jde víc o to odlovit škatuli ať je kdekoliv, někomu zase o to dostat se hlavně na pěkné místo. Oba přístupy jsou v pořádku pokud dotyčný hraje v rámci fair play a nezůstává po něm spoušť i když si o lidech kteří mají většinu nalezených cachí s obtížností 1/1 myslím svoje. Ale co, i to je zkrátka legitimní způsob jak tuto hru hrát. A co se týče kritiky špatných cachí - ano, kritizovat a hlavně napsat co konkrétně je špatně a co by se mělo udělat líp bez zbytečných osobních výpadů. Ale kolik je jich opravdu špatných to tedy nevím - já to filtruju dřív než někam vyrazím a opravdu špatné si pamatuju jenom dvě - obě se zcela zanedbanou údržbou, jedna z nich na nicneříkajícím místě v lese. Jenže já jsem lesní cacher, ve městech to může být horší.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#86 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 11:38

Aviatik napsal/a:
.... já to filtruju dřív než někam vyrazím ...

Ale tady jde o to, že my to nechceme filtrovat, stejně jako nechceme filtrovat rohlíky při jejích nabírání v prodejně.
  • 0

#87 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 12:38

rodinka Veverek napsal/a:

Aviatik napsal/a:
.... já to filtruju dřív než někam vyrazím ...

Ale tady jde o to, že my to nechceme filtrovat, stejně jako nechceme filtrovat rohlíky při jejích nabírání v prodejně.

Tak to si to představujete poněkud naivně, tady nikdo (třeba Groundspeak) kvalitu garantovat nebude, to si musíme ohlídat sami. Tady opravdu nezbývá než dotyčnému ownerovi říct že se dílo nepodařilo a doufat že se chytí za nos.
I když já osobně to filtruju spíše podle stylu cache - mne nějaká microcache někde ve městě na rohu opravdu nenadchne a nadávat potom že to stálo za houby je totéž jako přijít do rockového klubu a potom nadávat že nehráli Beethovena.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#88 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 14:02

Ale tady jde o to, že my to nechceme filtrovat, stejně jako nechceme filtrovat rohlíky při jejích nabírání v prodejně.



Pokud nechcete, tak nefiltrujte. Ale nestezujte si. Rohliky jsou zcela debilni priklad, protoze v jednom kosi maji byt rozhliky jednoho typu. Je to jako bys prisel do knihkupectvi s rozhodnutim, ze knihy nechces filtrovat, a pak si stezoval, ze te kucharky (detektivky, knihy o vysivani...) nezajimaji. :P


To co ty povazujes za genialni cache muze byt pro jineho nezajimave a naopak.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#89 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 14:15

kaote napsal/a:

Ale tady jde o to, že my to nechceme filtrovat, stejně jako nechceme filtrovat rohlíky při jejích nabírání v prodejně.



Pokud nechcete, tak nefiltrujte. Ale nestezujte si. Rohliky jsou zcela debilni priklad, protoze v jednom kosi maji byt rozhliky jednoho typu. Je to jako bys prisel do knihkupectvi s rozhodnutim, ze knihy nechces filtrovat, a pak si stezoval, ze te kucharky (detektivky, knihy o vysivani...) nezajimaji. :P


To co ty povazujes za genialni cache muze byt pro jineho nezajimave a naopak.


Naopak, rohllíky jsou právě naprostá analogie. Všechny vypadají stejně, naházeny do jednoho koše, aby se prodaly. Když chceš poznat čerstvý, musíš vyzkoušet. Naprosto stejně to funguje v GC. Taky zastávám názor, že by se kritickými logy mělo bojovat proti mizerným keškám. Určitě se nikomu nechce trávit několik hodin v krámě zkoumáním kvality rohlíků ...
A minimálně v polovině případů se určitě všichni kačeři shodnou na (ne)kvalitě, to mi nevyvrátíš.
  • 0

#90 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 14:18

Pokud se v polovine pripadu shodnou, znamena to, ze se v polovine pripadu neshodnou. Analogie s rohliky je zcela nesmyslna. Rohliky maji byt vsechny stejne, a pokud jsou v kosi rohliky tvrde, je neco spatne. Kesky naopak maji byt ruzne, a je naprosto logicke, ze nemohou vsechny chutnat vsem. Holt schopnost vybirat je narocna dovednost, ale to neznamena, ze budeme tisknout vsechny knihy stejne.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#91 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 14:34

kaote napsal/a:
Pokud se v polovine pripadu shodnou, znamena to, ze se v polovine pripadu neshodnou. Analogie s rohliky je zcela nesmyslna. Rohliky maji byt vsechny stejne, a pokud jsou v kosi rohliky tvrde, je neco spatne. Kesky naopak maji byt ruzne, a je naprosto logicke, ze nemohou vsechny chutnat vsem.

Holt schopnost vybirat je narocna dovednost, ale to neznamena, ze budeme tisknout vsechny knihy stejne.


Prdlajs, manipuluješ. Jestli to chceš přesně, tak tedy pečivo versus kešky. Různé druhy pečiva, různé druhy kešek. Ovšem vinou nedůslednosti, pohodlnosti, nezkušenosti či jiných vlivů jsou různě kvalitní kousky pečiva v jednom koši, různě kvalitní kousky kešek na jednom serveru. A aspoň v těch 50 % máme šanci s tím něco dělat, třeba pravdivou kritikou v logách. U pečiva to je jednodušší, stačí upozornit ČOI ;)
  • 0

#92 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 14:43

Neexistuje žádné objektivní měřítko kvality kešek (pokud se nejedná o kešky nefunkční atd). prostě někdo má rád keše v lese, někdo má rád městské keše, někdo keše 1/1 a někoho nadchne mysterka, o které musí přemýšlet půl roku. Někdo považuje keš na sídlišti za zbytečnou a někdo jiný je naopak rád, že když už je na tom hnusným sídlišti, může si najít kešku. Já osobně mám rád keše nelehké, keše kvůli kterým se musím něco naučit, keše na krásných místech (což je samo o sobě zcela neobjektivní měřítko). Ale radost mi udělá jakákoliv funkční keška v okolí, protože je prostě rád hledám, třeba mezi paneláky. Podstatné je to, že panelákovou 1/1 si rád najdu, pokud zrovna mám kolem cestu, ale nebudu kvůli ní jezdit někam, kam cestu nemám. Za skvělou mysterkou, keší s terénem, který je pro mě výzvou, nebo keší na výjimečném místě klidně pojedu stovky nebo tisíce kilometrů. To je ale přesně o tom výběru.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#93 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 15:10

Rohliky jsou opravdu blbej příklad... už jenom proto, že za ně výrobce i prodejce dostává zaplaceno. A vztahují se na ně naprosto konkrétní potravinářské předpisy, i když o tvrdosti v nich asi nic nebude ;) Stejně jako v pravidlech GC není nic o kvalitě natož o té subjektině posouditelné. Až budete za každou cache výrobci platit, můžete brát kvalitu jako povinnost a vynucovat si ji... takového geocachingu se ale já fakt dožít nechci. edit: Proti kritice ale nejsem, pokud k ní není přistupováno jako třeba k těm rohlíklm v krámě, což bohužel často je. edit2: Spíš až ty cache budete mít předplacené, protože kvůli tvrdým rohlíkům taky normální člověk neběží na ČOI nebo kam, ale půjde příště raděj do jinýho krámu.
  • 0

#94 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 16:39

Alkes: ale tady přece nejde o placení za rohlíky (potažmo kešky), ale jak objektivně rozlišit jestli jsou rohlíky tvrdé nebo ne. Prostě musím vyzkoušet nebo dát na rady kolegy, který rohlíky ohmatával před mojí návštěvou krámu. Můj názor: ze začátku jsem nekritizoval a děkoval za kešky (ze slušnosti a protože to tak dělají všichni) i takové, za které nyní píšu kritiku. Dalším hledačům to asi moc nepomůže, ale pokud by aspoň jeden autor pochopil, že takhle opravdu ne a kešku upravil nebo další udělal po čase hledání, tak to za to stálo. Rozhodně kritizuju kešky které jsou opravdu "o ničem" (jasně že pro mě, někoho přeci může zajímat, že autor na místní skládce našel útočiště před okolním světem). Hlavně to tak "nebaštěte" ;)
  • 0

#95 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 17:06

Řekl bych, že už se tady míchá moc věcí dohromady a každý si mele svoje z trochu jiného úhlu... včetně mě samozřejmě. :D Nejlíp dělají ti, kteří filtrují tyhle debaty.:)
  • 0

#96 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 17:10

LaLu Team napsal/a:
Alkes: ale tady přece nejde o placení za rohlíky (potažmo kešky), ale jak objektivně rozlišit jestli jsou rohlíky tvrdé nebo ne. Prostě musím vyzkoušet nebo dát na rady kolegy, který rohlíky ohmatával před mojí návštěvou krámu.

Můj názor: ze začátku jsem nekritizoval a děkoval za kešky (ze slušnosti a protože to tak dělají všichni) i takové, za které nyní píšu kritiku. Dalším hledačům to asi moc nepomůže, ale pokud by aspoň jeden autor pochopil, že takhle opravdu ne a kešku upravil nebo další udělal po čase hledání, tak to za to stálo. Rozhodně kritizuju kešky které jsou opravdu "o ničem" (jasně že pro mě, někoho přeci může zajímat, že autor na místní skládce našel útočiště před okolním světem).
Hlavně to tak "nebaštěte" ;)


Takže myslíš, že když budou loby vypadat takto:

"Úplně pitomá keš, koukej to předělat ..."

že to povede ke zlepšení keší ???

Já myslím, že to spíše povede k tomu, že se autor nasere, keš rozhodně zlepšit nepůjde.

Ono, když Ti třeba doprostřed kešky začnou stavět silnici, těžko můžeš zodpovídat za kvalitu prostředí. Sám jsem si to vyzkoušel a jedině díky tomu, že nikdo nevyžadoval obnovu keše do 2 měsíců, tak ta keš ještě existuje.

Začínám si myslet, že na téma kvalita keší by se měli vyjadřovat jen Ti, co mají alespoň 5 založených s nějakou dobou provozu. Řekl bych, že to podstatně omezí radikálnost postojů.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#97 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 17:21

kolombo napsal/a:

"Úplně pitomá keš, koukej to předělat ..."


jestli si takhle představuješ konstruktivní kritiku, tak už chápu tvůj postoj :D

kritika je "MNĚ se cache nelíbila PROTOŽE: (...), navrhoval bych ji předělat tak a tak"
  • 0

#98 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 17:28

Nevím, zda jsem napsal něco radikálního, ale zakládat další tři kešky jen proto, abych se mohl vyjádřit nebudu ;) (to by byla kritika ... :)) No přesně takhle znějící log asi není tou kritikou, kterou jsem myslel. Ale pokdu napíšu, že se mi keška nelíbíla a důvod proč nebo návrh co změnit, je to snad lepší než jen napsat "díky za pěknou keš TNLN". Jak tedy postupovat, aby keš zlepšil? Poprosti ho, psát na SZ či mail? Nebo to neřešit a dělat, že je vše OK. Pokud se změní okolí kešky, je to většinou zřejmé. U mé kešky nedávno někdo psal, že tam jsou zrovna po okolí dělníci a kutají. Další napsal, že je tam okolo celkem nepořádek. Důvod je zřejmý. Když jsem zakládál, nebyl tam. To jsem uvedl i do poznámky k logu s tím, že jak se tam dostanu (druhý konec ČR) pokusím se s tím něco udělat (pokud to půjde). Kritika to byla a já ji beru i když jsem to při zakládání nemohl ovlivnit. Asi o tom nemá cenu diskutovat. Každý máme jinou povahu, postoj ke GC i celkový k okolí a životu. Mě prostě kešky zakládané jen pro tu kešku, bez nápadu a evidentně odfláknuté štvou a kritizovat je bude (slušně a s vysvětlením). Možná se tím nic nezmění, možná jo. Nikomu to nevnucuju, jen jsem napsal svůj postoj. B)
  • 0

#99 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 17:36

LaLu Team napsal/a:
Pokud se změní okolí kešky, je to většinou zřejmé. U mé kešky nedávno někdo psal, že tam jsou zrovna po okolí dělníci a kutají. Další napsal, že je tam okolo celkem nepořádek. Důvod je zřejmý. Když jsem zakládál, nebyl tam. To jsem uvedl i do poznámky k logu s tím, že jak se tam dostanu (druhý konec ČR) pokusím se s tím něco udělat (pokud to půjde). Kritika to byla a já ji beru i když jsem to při zakládání nemohl ovlivnit.


good point, kdyby se psaly jen pochvalné logy a logy dík za bod TNLN, tak se v takovém případě ani autor nedozví, že je s keší něco v nepořádku
  • 0

#100 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2008 - 20:44

Fénix napsal/a:

kolombo napsal/a:

"Úplně pitomá keš, koukej to předělat ..."


jestli si takhle představuješ konstruktivní kritiku, tak už chápu tvůj postoj :D

kritika je "MNĚ se cache nelíbila PROTOŽE: (...), navrhoval bych ji předělat tak a tak"


Konstruktivní kritikou k lepším zítřkům českého geocachingu !!!!

Poslední dobou je tu většina debat o tom, kdo co kde udělal blbě :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama