Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#2281 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 14 únor 2014 - 21:18

OK, chápu, jasně že jo. Ale když si tedy objednám folii na O550, proč mi domů příjde folie, na níž je napsáno O300?

Tak když už to takhle rozsortujou v shopu, tak by se tomu mohli věnovat trošku víc a nalepit na to i odpovídající štítky. A ne pak vysvětlovat, že je to vlastě to, co jsem opravdu chtěl, jen to mají jinak popsané. Tak trošku uvedení zákazníka v omyl. Víš jak ve mě hrklo, když jsem tam viděl nálepku na jinej typ? Vidina, že to budu posílat zpátky a zase čekat na tu správnou folii.....

Asi jak kdybych si objednal přístroj O550 a ona mi přišla GPS s označením O300. A pak by mi vysvětlovali, že je to opravdu ta O550 (a ona by i byla) ale že šasi to má stejné, tak to tisknou s jedním označením.

No nic, je to prkotina, ale jeví se mi to mírně neprofesionální.

 

Důležitý, že mám displej protected a zítra můžeme vyrazit na kešky.


  • 0

#2282 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 15 únor 2014 - 22:02

Tak první dojmy, poznatky a dotazy z dnešního prvního ostrého lovu v terénu s O550:

 

- 1) dotykové ovládání super, jen s tou folii bych řekl že je to míň citlivý

- 2) ale tím neustálý šmatláním na displej je okamžitě zakydanej, takže bude nutné ho furt čistit, za chvíli by přes něj nebylo nic vidět. Ještě že je tam ta folie, tu můžu šůrovat bez obav

- 3) blbě se listuje v dlouhém listingu, jde to pomalu, nutno dost tlačit prstem na obrazovku, aby to dobře reagovalo. Tužkou to jde o poznán líp.

- 4) přesnost v terénu byla horší než u Visty, tam jsem měl pravidelně stabilně +-3m, s Oregonem dnes 5-8 m  (ale mohlo to být jen místem, denní dobou, obdobím ..... budu to sledovat dál)

- 5) nicméně s Oregonem na druhou stranu chytím signál i uvnitř budov (byť slabě), to se mi u Visty nestávalo

- 6) na co si budu muset zvyknout je to, že s každým prdem musím opustit mapu, jít do hl. menu tam vybrat položku, proklikat se a změnit co potřebuju, pak zase zpět do menu a pak až do mapy. U Visty to šlo všechno mnohem rychleji díky tlačítkům, spousta fcí se dala vyvolat hned z mapy, přepínání mezi mapou a kompasem bylo na jedno namáčknutí a taktéž zpět do mapy.

- 7) zvukové upozorňování na POI body skutečně funguje (radary, nebezpečná místa...), byť dosti potichu

- 8) při autonavigaci po silnici se mi zdá, že je šipka krapet ve zpoždění oproti skutečnosti. Spíše bych řekl, že aktuální poloze odpovídá špička šipky, než její střed. Což v místech s  více odbočkami za sebou je docela zásadní, taktéž třeba  při malém nazoomovaní, kdy malý úsek na mapě odpovídá velké vzdálenosti. Až teprve po zastavení (nebo při opravdu malé rychlosti) šipka dopluje tak, že aktuální pozici odpovídá střed té šipky. Je to o zvyk.

 

 

A teď pár dotazů:

- A) dá se nějak rozumně vyznat ve waypointech, popř. je rozsortovat? Ve Vistě se dal určit symbol, který mě zajímá (parking, modrá vlaječka, červená vlaječka, .... ) a zobrazit jen WP s tímto symbolem a pak vybírat z nich. Tady je to vše bez ladu a skladu, srovnané podle vzdálenosti od aktuálního místa. To je běs.

-  B ) dají se nějak nahrát různé ikony k různým waypointům? Po importu keší s WP do Oregonu jsou jedině parkoviště označené tím červeným "P" v kroužku, všechny ostatní WP mají jen modrou vlaječku. Chtěl bych odlišit WP nějak více - jednotlivé Stage, Referenční body, Zajímavosti, ..... lze to tam nějak dostat? Vím, že to jde s POI body, to umím, ale takhle, když nahraju dávku keší vč. WP ?

- C) jak píšu výše, zvukové upozorňování na POi body funguje, ale je dosti potichu (o dost víc než pípnutí před křižovatkou, to je slyšet dobře, tady je to přeslechnutelné). Zajímalo by mě, jestli se dají zvuky někde měnit a zesilovat (asi težko, žádnou takovou volbu jsem nenašel). Pak by možná bylo řešením s POI body nahrávat i odpovídající zvuk (jestli to jde), tak jako se s nimi dají nahrát potřebné ikony. Máte s tím někdo zkušenosti?

- D) dají se v BaseCamp spojovat jednotlivé prošlé trasy? Denní túru mám např. ve 3 trasách, v MapSource jsem je jednoduše spojil do jedné a tu pak analyzoval. Taky nemůžu přijít na to, jak to udělat?

 

Tak to je prvních pár dotazů. Děkuji za odpovědi, rady, vaše zkušenosti.


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 15 únor 2014 - 22:07

  • 0

#2283 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 22:20

A teď pár dotazů:

- A) dá se nějak rozumně vyznat ve waypointech, popř. je rozsortovat? Ve Vistě se dal určit symbol, který mě zajímá (parking, modrá vlaječka, červená vlaječka, .... ) a zobrazit jen WP s tímto symbolem a pak vybírat z nich. Tady je to vše bez ladu a skladu, srovnané podle vzdálenosti od aktuálního místa. To je běs.

-  B ) dají se nějak nahrát různé ikony k různým waypointům? Po importu keší s WP do Oregonu jsou jedině parkoviště označené tím červeným "P" v kroužku, všechny ostatní WP mají jen modrou vlaječku. Chtěl bych odlišit WP nějak více - jednotlivé Stage, Referenční body, Zajímavosti, ..... lze to tam nějak dostat? Vím, že to jde s POI body, to umím, ale takhle, když nahraju dávku keší vč. WP ?

- C) jak píšu výše, zvukové upozorňování na POi body funguje, ale je dosti potichu (o dost víc než pípnutí před křižovatkou, to je slyšet dobře, tady je to přeslechnutelné). Zajímalo by mě, jestli se dají zvuky někde měnit a zesilovat (asi težko, žádnou takovou volbu jsem nenašel). Pak by možná bylo řešením s POI body nahrávat i odpovídající zvuk (jestli to jde), tak jako se s nimi dají nahrát potřebné ikony. Máte s tím někdo zkušenosti?

- D) dají se v BaseCamp spojovat jednotlivé prošlé trasy? Denní túru mám např. ve 3 trasách, v MapSource jsem je jednoduše spojil do jedné a tu pak analyzoval. Taky nemůžu přijít na to, jak to udělat?

 

A ) to už myslim u žádnýho přístroje teď nejde.

B ) normálně ne, musel by sis celej soubor editovat například v basecampu podle návodu na ikonky v mym podpisu 

C ) jde si vytvořit POI s vlastnim zvukem, ale nikdy jsem to nedělal. A taky to prý nefunguje na všech přístrojích

D ) jo jde, vybereš si ty trasy ve svojí sbírce, klikneš pravým a dáš "Rozšířené" a "Spojit vybrané prošlé trasy".


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 15 únor 2014 - 22:21

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#2284 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 15 únor 2014 - 22:29

A) hmmm, tak to je zrada, v těch WP je fakt zmatek

zaB) díky mrknu

C) tak k tomu zkusím něco dohledat a vyzkouším na Oregonu

D) aha, tak to jsem nějak přehlídnul, hledal jsem to jen pod pravým tlačítkem, Rozšířené mě nenapadlo. S BC ještě nejsem sžitej, dosud jsem používal MS, ale ten s O550 nekamarádí.

 

Díky moc.


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 15 únor 2014 - 22:33

  • 0

#2285 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 22:38

WP se dá přiřadit vlastní ikona podle typu (mám to tak) a i se roztřídí do složek podle typu. Parking, stage, ale i keše nalezené, disablované, archivované... Ale má to háček. Musí se to předpřipravit v nějakém programu, ideálně v Geogetu (ten znám, jiné ne).

Upozornění na POI body s nastavitelnou rychlostí nebo přiblížením jde, i opticky. Dost mě to vyděsilo, když jsem Oregona jednou zapnul v autě a najednou na mě zablikal červený rámeček. Teď to tam asi nemám.


  • 0

#2286 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 22:47

Tak oprava, myslel jsem že chceš jen ty vybraný zobrazit na mapě, to šlo myslim jen u starých zařízení. Nicméně po mpikově příspěvku mě to donutilo vyhrábnout ze šupliku Oregon 600 a tam jde ve Waypoint manageru zvolit dole menu (takový tři čárky nad sebou), dále položka "Vybrat Symbol" a vyberu, jaký symbol mají mít waypointy které chci zrovna v manageru vidět. To ale nemá vliv na to co vidíš na mapové stránce.

 

Třeba Monterra tohle má řešené jinak. Když si rozkliknu kešku s více waypointy, ukáže mi danou schránku a i waypointy s ní související a mužu si vybrat nařpíklad u multiny co má víc stanovišť, na které chci navigovat. Nemusím to hledat zvlášť jako v Oregonu.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 15 únor 2014 - 22:49

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#2287 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 15 únor 2014 - 23:22

WP se dá přiřadit vlastní ikona podle typu (mám to tak) a i se roztřídí do složek podle typu. Parking, stage, ale i keše nalezené, disablované, archivované... Ale má to háček. Musí se to předpřipravit v nějakém programu, ideálně v Geogetu (ten znám, jiné ne).

Hmmm, používám MoZiGo a tam jsem to neobjevil. Ještě pohledám.

 

Upozornění na POI body s nastavitelnou rychlostí nebo přiblížením jde, i opticky. Dost mě to vyděsilo, když jsem Oregona jednou zapnul v autě a najednou na mě zablikal červený rámeček. Teď to tam asi nemám.

A věděl bys, jak na to?

 

Tak oprava, myslel jsem že chceš jen ty vybraný zobrazit na mapě, to šlo myslim jen u starých zařízení. Nicméně po mpikově příspěvku mě to donutilo vyhrábnout ze šupliku Oregon 600 a tam jde ve Waypoint manageru zvolit dole menu (takový tři čárky nad sebou), dále položka "Vybrat Symbol" a vyberu, jaký symbol mají mít waypointy které chci zrovna v manageru vidět.

Jojo, jde mi o zobrazení v WP Manageru. Bohužel, O550 tam asi tuto možnost nemá, kterou popisuješ u O600. Nemám šanci vlézt do nějakého menu. Mužu jen vstoupit do obrazovky pro zadání názvu, který se má vyhledat.


  • 0

#2288 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2014 - 9:06

Ehm, to rozdeleni WP: Staci ti na to normalni GPX, ALE - dal se to chrousta do GPSky pres POI Loader a najdes to v Kam vest -> Moje POI (nebo tak nejak). Problem je v tom, ze POI Loader je celkem vybiravej a obcas se mi nelibi nejakej ten znak, co je malo obvyklej. Co pouzijes pred POI loaderem je celkem na tobe. Jen si k tomu pak musis pridat nejakou ikonku a dodrzet nejaky rozdeleni podle adresaru, podle kteryho si to Ogregon pak rozdeli do tech aktegorii.


  • 0

#2289 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 16 únor 2014 - 9:10

Takže - keše můžu i nadále importovat z programu přímo do Oregona, tam s ikonama problém není. Ale WP musím vyexportovat zvlášť, ručně si je rozsortovat, zvolit ikonky a přes POIloader nahrát do Oregona. Takhle to myslíš? Pak budu mít jak svoje ikonky u WP tak ji je budu moci zobrazit podle zvolené kategorie (protože u POI to jde - na to jsem už přišel)

Safra, to je práce na půl dne :huh:


  • 1

#2290 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2014 - 9:15

Nevim jak to ma mozigo, ale jde to i nejak "automatizovat", aby ses s tim nemusel patlat rucne. Alespon v GG jo. Kdyz nebues trvat na tom rozdeleni, tak by to slo udelat i podle mr3skova navodu, co ma na strankach - ale taky to vyzaduje dalsi zakrok od tebe (skrze Base Camp). 


  • 0

#2291 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 16 únor 2014 - 9:17

OK, vyzkouším si všechny varianty, zkusím znovu nainstalovat i ten GG (ale už jsem ho 3 roky nepoužíval) a uvidím. Díky za tipy.


  • 0

#2292 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2014 - 9:24

Buď si to musíš rozdělit ručně do jednotlivých GPX a ještě si vyrobit ikony ke každému, nebo použít příslušný exportní plugin geogetu a ten to udělá sám.

 

A k těm upozorněním na rychlost a přiblížení - použil jsem to jen jednou, víceméně náhodou. Cest, jak to tam dostat, je víc, může to být i součástí názvu příslušného GPX, může se to nastavit někde v programu, mělo by to být v nápovědě POIloadru.


  • 0

#2293 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 17 únor 2014 - 13:13

Názvy kešek v O550

 

Ať koukám jak koukám a dělám co dělám, nezobrazují se mi jména kešek na mapě v O550. A to v žádném měřítku zoomu, se žádným nastavením detailu a textu. nic .... vidím jen krabičky. Přitom u  WP se názvy zobrazují. Někde jsem něco opomněl?

Myslím si, že je docela zásadní vidět názvy kešek v mapě.


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 17 únor 2014 - 13:42

  • -1

#2294 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 13:31

Nevím jak je to zásadní, ale podle mě to zkrátka nejde. Nicméně nikdy mi to nechybělo.


  • 0

#2295 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 13:32

Ona to tahle GPS někdy uměla? Nedovedu si představit ten zmatek, kdyby se mi zobrazovaly ještě i názvy keší, dost na tom, že symboly pro stage a parkoviště občas zabírají značnou část mapy. Stačí jen najet na příslušnou keš a podívat, o co že se vlastně jedná. Hlavně bych tu raději nechtěl vYdět jiné věci. :D


  • 0

#2296 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 17 únor 2014 - 13:41

Ona to tahle GPS někdy uměla? Nedovedu si představit ten zmatek, kdyby se mi zobrazovaly ještě i názvy keší, dost na tom, že symboly pro stage a parkoviště občas zabírají značnou část mapy. Stačí jen najet na příslušnou keš a podívat, o co že se vlastně jedná. Hlavně bych tu raději nechtěl vYdět jiné věci. :D

V první řadě sorry za "vydět", je to můj klasickej přehmat u rychlýho psaní, vždy toto slovo ve fofru napíšu takhle, nevím proč, ale už se toho asi nikdy nezbavím  - manželka, účitelka češtiny, je z toho zsinalá   :)

Takže sorry a výše opravuji, přeci jen za analfabeta být nechci.

 

Jinak já právě nevím, jestli to tahle GPS kdy uměla, proto se ptám. Mám ji pár dní. Jsem přesvědčen, že Vista mi to zobrazovala. Ale už si to neověřím, chuděra je po smrti.

Pro mě to důležité celkem je, nebo alespoň dost komfortní, a když už, tak bych raději viděl názvy keší, než ty sáhodlouhý názvy všech těch WP, který zasahují přes půl mapy.


Tento příspěvek byl upraven od Niraj: 17 únor 2014 - 13:44

  • 0

#2297 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 13:51

Muj Oregon to teda nikdy neumel...
  • 0

#2298 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 13:52

ono někde ve městě nebo jinde kde je víc keší by ti to brzo začlo vadit ;) Waypointy lze snadno vyřešit nahráním jako POI, zbavíš se názvů a hlavně dostanou pěkné malé ikonky podle typu a vlastní kategorie na vyhledávání (což jsi taky někde výše chtěl). A co je hlavní, obejdeš tak ten nesmyslný limit 2000 waypointů, který jinak znemožňuje plné využití limitu 5000 keší.


  • 0

#2299 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 13:53

Pockej, odkdy poect WP omezuje pocet kesi? Ty dva limity jsou naprosto nezavisly.
  • 0

#2300 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2014 - 13:57

Pockej, odkdy poect WP omezuje pocet kesi? Ty dva limity jsou naprosto nezavisly.

Možná jsem to napsal nešikovně. Ale zkrátka 5000 keší má typicky v součtu víc než 2000 waypointů (alespoň tedy v čechách). Takže buď nenahraješ některé waypointy, nebo nahraješ míň keší aby se ti jejich waypointy vešly.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama