Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#2321 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 24 únor 2014 - 17:44

Stále nemůžu přijít na to, proč mi to před odbočkou zvukově neupozorňuje. Přitom po skončení výpočtu trasy mi to zapípá, když sjedu z navrhované trasy, tak se zvukový signál s přepočítáním též spustí, ale před odbočkami zarytě mlčí?

 

Můžete někdo, prosím, mrknout, jestli vám ty zvukový signalizace před odbočkou fugují ve všech profilech (Geocaching, Automobil, ..... ) nebo jen v nějakých? S profilama jsem si dost vyhrál, různě jsem je upravoval, přejmenovával, ..... Nevím, jestli ten co mám teď označený jako Automobilový profil je skutečně ten, co byl jako Automobilový nastavený z výroby.

 

Díky za help.


  • 0

#2322 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 22:28

Zdravim. Posledni dobou se mi na oregonu stava ze sipka na mape se po zmene smeru nepohne, i kdyz trasa tracklogu se kresli spravne podel toho tam kde jsem. Po cca minute nebo kdyz jdu jinym smerem najednou skoci tam kam ma.

 

Premejslel jsem kde bych nasel nastaveni, jestli to neni zachycenim na cestu nebo smer, ale tohle jsem nikde nenasel...

 

Nejakej napad co s tim?

 

Diky.

Poslední dobou se mi to stává taky.. zamrzá mi mapa se šipkou, nenatáčí se do směru, trvá to klidně i tu minutu. Kompas a malý ukazatel na mapě nahoře fungují normálně. Přičítám to stáří a neřeším ;)  


  • 0

#2323 cz7pka

cz7pka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 11:39

Tak Konečně můžu napsat jak se chová oregon 550 s Batérkama Sanyo Eneloop 2500 mah. Musím konstatovat že konečně nemusím  po 4 hodinách batérky měnit. Byl jsem o víkendu Na Chopku, a když jsem navigaci zapnul v 9 ráno a vypnul v 8 večer. Ubyla jen jedna čárka s kapacity baterek. Maximální spokojenost. Tak že, malá vydrž není přehráním firmwaru jak jsem myslel, ale baterkama. Děkuji všem kteří se mi k mému dotazu nějak vyjádřili. 


  • 0

#2324 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 12:33

Mám s o600 vcelku nepříjemný problém, který se projevil s novými firmwary 3.70 a 3.80. Navigace se zničehonic vypne (někdy při klepnutí na nějakou položku menu, někdy jen tak). Po zapnutí tlačítkem se zapíná cca 2 minuty, z toho 1:40 visí na nápisu GARMIN. Pak jí ještě trvá tak minimálně minutu se fixnout.

 

Začlo to dělat okamžitě po nahrání toho zmršeného firmwaru 3.70, kvůli tomu jsem se vrátil ke starému 3.60, kde se to neprojevovalo. Nyní s 3.80 to zase blbne. Za den to udělá tak třikrát až čtyřikrát, vcelku spolehlivě.

 

Nestává se to někomu také? Přemýšlím, že se zase vrátím k tomu 3.60, protože je to mimořádně otravná fíčura.


  • 0

Kam jsi zase strkal ruce?


#2325 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 15:45

netorack :  jestli to nekomu nedela taky ? tady si pocti :

 

http://garminoregon6...e/view/66113670


  • 0

#2326 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 15:54

Jako co to je? Do etrex30 si nemuzu davat nove formware, protoze jsou horsi nez ty starsi. A ted totez u Oregon600? Jako Garmine, to myslis fakt vazne? :wacko:


  • 0

#2327 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 19:05

pokud mate na O600  firmware-3.80-  vyzkousejte  tento tip:

 

Many users report improved v3.80 stability after deleting all content in \Garmin\CustomSymbols\ directory

 

 

ja jsem prevzal radu co tu kdysi napsal mpik - nevrtat se v necem co funguje - takze sedim na 3.60 a jen ziram co se deje (3.70,3.80) , myslim ze opravdu zacina byt hodne lidi nastvanych.


  • 0

#2328 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 19:21

A ted si predstavte, ze Garmin vytvoril novou aplikaci pro XPERIE - to radsi ni nebudu zkouset, nebo mi to znici mobil :D


  • 0

#2329 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 25 únor 2014 - 20:15

Nojo, ale považte ta čest, být hlavními betatestery slavného Garminu. Měli bychom být hrdí. Sice je to funkce neplacená, ba naopak, členství v týmu jsme si museli zaplatit, ale jinak je to čest.


  • 0

#2330 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 21:17

No krása, děkuji všem. Takže jsem si nafotil, jak mám nastavené menu a položky, a downgradoval na 3.60 (zase).


  • 0

Kam jsi zase strkal ruce?


#2331 Lakrak

Lakrak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2014 - 18:59

AHoj tak jsem dnes koupil oregona 600 pro a na displeji mám vadný pixel... (bod svítí červeně) řešili by jste to nějak? (reklamace) ???


  • 0

#2332 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2014 - 19:15

rozhodne bych zkusil reklamaci. nic horsiho, nez ze ti to neuznaji, se stat nemuze, ne?


  • 0

#2333 Lakrak

Lakrak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2014 - 19:22

No asi jo tak mam noťas 6 let a taky od začátku vadný pixel na LCD, ale nikdy jsem reklamaci neřešil... No zavolám tam a optám se. Jinak jsem aktualizoval na 3.80 a teď koukám že je sním problém... lze nějak vrátit firware na původní 3.60?


  • 0

#2334 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 8:48

Jestli nemáš problémy s 3.80, tak se v tom nevrtej... já mám na O650 verzi 3.80 od samého začátku co vyšla a naprosto bez problémů.
  • 0

#2335 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 9:56

Taky jedu na 3.80, a krom delsiho nabihani po zapnuti nepozoruji problem. To mi za downgrade nestalo.


  • 0

#2336 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2014 - 9:57

JInak downgrade se udelat da, jen si musis nekde sehnat firmware ve formatu GCD. Ten pak nahrajes do GPSky do adresare garmin, prejmenujes na gupdate.gcd, odpojis od PC a rebootujes.


  • 0

#2337 Lakrak

Lakrak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2014 - 8:59

Tak včera jsem důkladně testoval a 3.80 zatím bez problémů... Jen si musím novou GPSu pořádně osahat :) Vše jsem si nastavil podle svůho gusta a pak jsem omylem vše vrátil do továrního nastavení... Tak je to moje první GPS... Zatím jsem běhal s telefonem a to mě dost nevyhovovalo...


  • 0

#2338 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 8:52

Dobre rano - mela bych otazku - jak smazat usle vzdalenosti na Garmin Oregon 450? Dekuju - badam nad tim delsi dobu - ale nevim. Muze to byt i tim - ze se v posledni dobe silene seka a casto musim vybrat baterky a znovu jej zapnout... Dekuju za rady.


  • 0

#2339 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 9:11

Ušlé vzdálenosti smažeš v Setup > Reset > Trip data (nebo tak nějak, nemám ho u sebe). Ale na rychlost nebo sekavost přístroje by to nemělo mít vliv.


  • 0

#2340 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 9:18

Ušlé vzdálenosti smažeš v Setup > Reset > Trip data (nebo tak nějak, nemám ho u sebe). Ale na rychlost nebo sekavost přístroje by to nemělo mít vliv.

To jsem zkousela - ale bohuzel to nemelo na funkci vliv;(

Rychlost a sekavost pristroje je vec druha - obcas bych ten kram nejradsi hodila o zem.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka