Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#2381 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 22:16

Čas mám v jednom z datových polí. Ale kolikátého je, jsem si často nemohl vzpomenout. No mobil nosím, tak jsem se většinou díval tam. Nebo jsem do logbooku napsal špatné datum. A kalkulačku jsem taky používal z mobilu, ta v Oregonu umí nějakou divnou matematiku, nezná prioritu operací. Takže tyto funkce (+ lov a rybolov, východ a západ slunce, námořní funkce, apod.) jsem nikdy nepoužil, v nabídce jsem je zneviditelnil nebo uložil na poslední obrazovku a nějak mě netrápí.


  • 0

#2382 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 22:59

Aktuální čas je za každé okolnoti nejlépe při ruce na zamykací obrazovce (zapínacím/vypínacím tlačítkem). A tady se klepnutím na čas zobrazí datum... :)


  • 1

#2383 Jegor

Jegor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 9:45

Ahoj, mam navigaci Garmin OREGON 550.

 

Dají se finálové souřadnice zadat přímo k listingu na webu GEOCACHING.COM? Nahraje se GPX s takovou keší do navigace, přesunou se výchozí souřadnice na finálové? 

 

Kde mám finálové souřadnice zadat : Vlastní poznámka ke keši (Personal Cache Note) ?


Tento příspěvek byl upraven od Jegor: 17 únor 2015 - 9:45

  • 0

#2384 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 10:05

Jegor: Ano, finálové souřadnice si můžeš poznamenat do listingu na geocaching.com. Klikneš na tužtičku, která se zobrazuje v listingu mystery a multi keší vedle výchozích souřadnic, a vložíš nové souřadnice. Do Oregona se tyhle upravené souřadnice dají stáhnout, například tak, že klikneš na tlačítko „GPX file“ hned pod souřadnicemi. Místo výchozích budeš mít v souboru ty upravené.
 
Často se hodí mít v GPSce výchozí i upravené finálové souřadnice, toho ale dosáhneš jen použitím programu, který stahuje data z geocaching.com přímo pomocí GC Live – třeba Geoget, GSAK atd.

  • 0

#2385 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2015 - 10:02

Když připojím navigaci k počítači, tak se mi přestala připojovat, ale zapne se. Nevíte někdo, čím to může být? Už se mi to kdysi stalo, na několikátý pokus se vždy chytla a pak už to chodilo normálně.


  • 0

#2386 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2015 - 10:09

Jak máš nastaveno rozhraní? Jesi je to o600 tak Nastavení - Systém - Připojení a tam vybrat Sériový režim Garmin


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#2387 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2015 - 10:11

U mě bylo podobné chování způsobeno vadným kabelem.


  • 0

#2388 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2015 - 17:47

Vyměň kabel, dělá mi to taky. Na druhý kabel se chytne.


  • 0

#2389 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2015 - 21:40

Mě to šlo tím původním, který jsem k navigaci dostal. Ale ten je takový maličký, že ho teď nemůžu najít. Tak jsem zkoušel tři jiné a tam to nejde. Tak snad vyplave.

 

T


  • 0

#2390 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2015 - 22:28

Bál jsem se, že ten konektor v Otegonu nevydržel. Ale s dlouhým kabelem mi to šlo a teď nejde, ale nejde s ním ani nahrávat do MP3, jen nabíjet. Takže je to koncovkou kabelu, s jiným to funguje. Ale je i možné, že ten kablík je jinak zapojený. Mini USB má na tom malém konci 5 vývodů a ten jeden přebytečný podle toho jak je zapojený, může rozlišovat funkce. Vím, že problém měli Linuxáři. Tak najdi ten původní kabel.


  • 0

#2391 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2015 - 22:37

Když u nás se teď dělá komplet nový nábytek, tak mám věci tak porůznu na hromadách :-)


  • 0

#2392 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2015 - 9:46

Když připojím navigaci k počítači, tak se mi přestala připojovat, ale zapne se. Nevíte někdo, čím to může být? Už se mi to kdysi stalo, na několikátý pokus se vždy chytla a pak už to chodilo normálně.

U mne se kdysi utrhl konektor od ohebneho plosneho spoje v GPSce. Napajeni slo, ale datove vodice nikoliv. Bylo to takove vachrlate spojeni, nekdy ano nekdy ne. Po pripajeno vse OK.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#2393 slza14

slza14

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 20:50

Máte někdo zkušenosti jestli Oregon 6x0 pracuje bez problému s ANT senzory? Konkrétně se mi jedná o GSC10.

 

A potom jestli umí waypointy zgrupovat ke kešce jako na Monterra. Tam to funguje tak, že když dam navigaci ke keši, tak se mě to zeptá ke kterému waypointu chci (parking,stage,final atd..)

 

Díky za odpověď


  • 0

#2394 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 0:47

o600 a GSC10 - z toho čidla ti bude jakejkoliv turistickej přístroj brát jen jednu hodnotu, konkrétně tempo.

 

o600 a body - ne, slučovat waypointy přímo do menu ke kešce umí pouze Monterra.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#2395 slza14

slza14

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 13:42

o600 a GSC10 - z toho čidla ti bude jakejkoliv turistickej přístroj brát jen jednu hodnotu, konkrétně tempo.

 

o600 a body - ne, slučovat waypointy přímo do menu ke kešce umí pouze Monterra.

 

Díky za odpověď,

mě jde spíš o praktické zkušenosti s GSC10, jestli vše šlape jak má. Já mám prostě problémy ho spárovat s Monterrou a když už se to povede, tak sice kadenci v trip computeru vidím, ale do GPX s trasou se neuloží. Tak jsem z toho rozčarovanej a přemejšlím, že Monterru prodám a půjdu do Oregona.


  • 0

#2396 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 21:40

Já používám s hodinkama ty nový čidla co nahrazujou GSC10 takže osobní zkušenosti v tomhle směru asi nepředám.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#2397 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2015 - 9:22

Díky za odpověď,

mě jde spíš o praktické zkušenosti s GSC10, jestli vše šlape jak má. Já mám prostě problémy ho spárovat s Monterrou a když už se to povede, tak sice kadenci v trip computeru vidím, ale do GPX s trasou se neuloží. Tak jsem z toho rozčarovanej a přemejšlím, že Monterru prodám a půjdu do Oregona.

To je nějaký divný, zkoušel jsi napsat na podporu Garminu? Ještě mě napadá jedna možnost - nestahuješ to gpxko přes MapSource? ten totiž záznam ze senzorů maže. Jinak GSC10 mám spárovaný jak s EDGE 500, tak s Oregonem - škoda že Oregon bere jenom kadenci.


  • 0

#2398 slza14

slza14

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2015 - 22:38

To je nějaký divný, zkoušel jsi napsat na podporu Garminu? Ještě mě napadá jedna možnost - nestahuješ to gpxko přes MapSource? ten totiž záznam ze senzorů maže. Jinak GSC10 mám spárovaný jak s EDGE 500, tak s Oregonem - škoda že Oregon bere jenom kadenci.

Nene, kopíruju ten gpx přímo ze zařízení. Teď jsem ještě dokoupil snímač tepové frekvence a také není v gpx. Garminu jsem psal ještě před nákupem čidel, protože jsem na fórech četl o nějakých problémech a poslali mi zkušební gpx s daty z Tempe, tak mě to uklidnilo... No docela smutný.... 


  • 0

#2399 look_as

look_as

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 9:14

Mam par mesicu Oregon 600 a v desti na kole je to utrpeni.

Kazdou chvili se to kapkou vody prepne nekam jinam....

Podobne blby je to v rukavicich. Nereaguje, reaguje skrolovanim,....

Stara Oregon 400 s pasivnim displejem byla daleko lepsi.

Na turistickou navigaci dost blby chovani.

Existuje nejakej trik, jak to vylepsit?


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 06 květen 2015 - 10:23
sloučeno s threadem již k tomuto účelu založeným

  • 0

#2400 PetrPetr

PetrPetr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2015 - 9:15

Zkus snizit citlivost v nastaveni ....


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama