Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#2341 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 9:39

ona je tam ještě nějaká absolutní ušlá vzdálenost (Odometr), ta se maže asi jen hard reserem. Ale ta nicméně ničemu nevadí, jen si přepni dané políčko aby se ti v něm ukazovala ta vynulovaná (Trip Odometr).

 

Na rychlost může mít vliv např více zobrazených map přes sebe, příliš mnoho detailů v mapě atd. těžko posoudit co je problém zrovna u tebe.


  • 0

#2342 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 9:26

Jsemť zmaten :( O víkendu jsem se toulal údolím, v Oregonu 550 baterie eneloop, běhaly až do červenýho proužku. A teď: dal jsem nový, zatím jen "přednabitý", běžel asi 4 hodiny, ubyla jedna čárka kapacity a najednou hups, viděl jen 3 satelity, po další hodině ztratil signál úplně. Dal jsem tam alkaliky (a přepnul režim), ale takový nic moc obyč alkaliky. Okamžitě satelitů hafo. Až pak ubyla jedna čárka, hups, zase jen tři až dva (!) satelity zachycený (ale vidět jich viděl plnou oblohu, jen nefixoval) a přesnost veškerá žádná...

 

Tohle nikdy nedělal...

 

Mám se nějak plašit? Nebo to je špatnejma baterkama? Dál jsem zatím nelaboroval, nebyl čas.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2343 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 11:49

Nedavno i moje dvoustovka udelala neco podobnyho... Akorat, ze se absolutne odmital tech satelitu chytit. Trvalo to 45minut a tri vyndani baterek, nez se umoudril... Taky nevim co to melo znamenat.
  • 0

#2344 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 12:26

Tak podobně já teď zápasím s mobilem Huawei P6, odmítá občas vyhledávat satelity ač před krátkodobým vypnutím LOCUS, Sygic navigoval třebas 6 hodin bez zaškobrtnutí :(

Občas mám dojem, že je GPS modul dálkově blokován (taková malá paranoja  :P )


  • 0

#2345 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 12:49

Podobné výpadky taky občas pozoruju a nejen u oregonu. Vždy je to ale někde v civilizaci nebo poblíž nějakého zdroje rušení.

Např. jeden vagon v rychlíku cheb-bohumín bez šance chytit signál. Ve vedlejším vagonu bez problémů, nebo když v Budějicích na chvíli odpojili lokomotivu tak signál taky naskočil (a po připojení zas zmizel).

Něco podobného včera v Plzni na náměstí, seděl jsem půl hodiny na lavičce s krásným výhledem na oblohu a signál nikde. pak jako když luskne prsty najednou signál plný. Tipuju že měl někdo gps rušičku v autě a pak odjel.


  • 0

#2346 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 13:20

Ale to s tim vlakem je celkem zajimavy... Ale je fakt, ze vagony v EC maj schopnost rusit signal na mobil, tak proc by nerusily i GPSku, ze...
U me bohuzel zadnej zdroj bejt nemoh (leda by meli kluci rusicku v batohu :D), sli jsme prirodou, krasnej vyhled n aoblohu.... A stejne Karel odmital spolupracovat.
  • 0

#2347 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 13:26

Jenže u mne to mělo spojitost se "silou baterie" :(


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2348 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 20:21

Přátele, omlouvám se, pokud to tu již někde je... Mohli by jste mi poradit, kde sehnat spodní kryt na navi Oregon 450, sloupla se mi ta guma. Několikrát jsem to zkoušel lepit, ale nedrží, tak jsem jí strhnul celou. Ale rád bych měl navi chráněnou, tak jako když byla nová. Za radu předem děkuji. Ahoj Krausik


  • 0

#2349 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 20:27

Přátele, omlouvám se, pokud to tu již někde je... Mohli by jste mi poradit, kde sehnat spodní kryt na navi Oregon 450, sloupla se mi ta guma. Několikrát jsem to zkoušel lepit, ale nedrží, tak jsem jí strhnul celou. Ale rád bych měl navi chráněnou, tak jako když byla nová. Za radu předem děkuji. Ahoj Krausik

 

Co info@garmin.cz ? Dělají na ty navigace servis, tak by něco mít mohli.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2350 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 20:41

Co info@garmin.cz ? Dělají na ty navigace servis, tak by něco mít mohli.

Díky moc za rychlou odpověď, jdu tam napsat. Čekal jsem spíš sprďáka, že mám hledat :) .... Našel jsem na bazoši nabídku dílu na outdorové navigace, ale zatím bez odpovědi.


  • 0

#2351 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 21:02

No, je fakt, že najít tuhle stránku zase tak těžké není :-)

 

http://www.garmin.cz...zarucni-opravy/


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2352 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 21:25

No, je fakt, že najít tuhle stránku zase tak těžké není :-)

 

http://www.garmin.cz...zarucni-opravy/

Máš recht ;) ... Dík!


  • 0

#2353 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2014 - 22:08

Kazdopadne pocitej s tim, ze nejsou z levnyho kraje :) A neboj se dal hledat bazar dily.


  • 0

#2354 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 20:00

Kazdopadne pocitej s tim, ze nejsou z levnyho kraje :) A neboj se dal hledat bazar dily.

Dnes jsem dostal od Garminu odpověď:

 

Dobrý den,

na přístroje Oregon 450 již bohužel náhradní kryty nejsou dostupné.

S pozdravem

Tomáš Pečenka
Technická podpora Garmin
Garmin Czech s.r.o.
Evropská 176
160 41 Praha 6
Tel: 221 985 465(466)
www.garmin.cz
podpora@garmin.cz

 

Ty brďo... Dal jsem za tu navigaci v r 2011 skoro deset táců a oni ani né rok po záruce nejsou schopný prodat díl... To jsem docela z celého garminu zklamán...


  • 0

#2355 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 20:16

U Garminu normalka. Dalsi moznosti (krome googleni) je zajit primo do Garminiho kramu. Ale tam to taky bude mastny :D


  • 0

#2356 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 21:11

Jak to pise Tomáš Pečenka, tak je to hotovy:-)


  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#2357 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2014 - 22:18

Je zajímavé, že mi loni nabízeli prakticky cokoliv na 60CSx, tedy na daleko starší model.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2358 krausik77

krausik77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2014 - 20:25

Tak nakonec se ozvali, že ještě jeden (prý poslední) kryt baterií na Oregon 450 mají. Objednáno, zaplaceno (350 + 100 pošta), tak jsem nakonec rád, že to takhle dopadlo. (Snad to dorazí také :) ). Díky za pomoc! Ahoj krausik


  • 0

#2359 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 8:59

Ahoj, mam prosbu, možná to tady ve foru někde je, ale. Dostal se mi do ruky starší báječný Oregon 450. Předtím na Vistě se mi po nalezení keše zapsala i do kalendáře. Jde to i na Oregonu? Zatím se mi to nepodařilo tak nevím. Dík za radu


  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#2360 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 9:27

Oregon 450 - Poradíte prosím? Při hledání keší mám v horní části displeje kompas a údaj se vzdáleností ke keši. Při hledání multin mi ten kompas ukazuje stále pouze k úvodním souřadnicím, vzdálenost také. Navigovat na waypoint z mapy jde (vidím takovou tu čáru přímo k němu), ale kompas a vzdálenost přehodit k němu nelze. Kamárádovi to ale funguje -jen klikne na mapě na waypoint a zmáčkne "jet", no a kompas mu ukazuje na WP i vzdálenost k němu. Nevíte někdo jak to v nastavení udělat? Jediný způsob, jak navigovat na WP mi funguje přes "zadat další úsek" a vyťukání ručně souřadnic....v tom případě kompas naviguje k WP, ale je to dost nepohodlná varianta. Díky za přip.radu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama