Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#21 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2008 - 15:36

O víkendu jsem Oregáče důkladně otestoval. Testovali jsme jedno navigační anywhere wherigo na plachetnici a byla to celkem zábava. :) Display na slunci opravdu nic moc :(, koukat se na to ale dá. Když je trochu pod mrakem, nebo tma, tak není sebemenší problém B). Baterky ubývaji rychleji, ale stačí jedna rezervní sada baterií a je to v pohodě. Keše jsem nahrál přímo z doručených PQček (bez uprav) a ani jednou nebyl problém. Listing v GPSce je fakt bezva vychytávka. V listování listingem vadí nutnost šoupat prstem, vyřešily by to navigační šipky, třeba se dočkáme v některé dalších verzi firmwaru, stejně jako sofitikovanější práce s waypointy. V seznamu keší nepoznám o jaký typ keše se jedná. Například Earth cahe se zobrazuje jako tradicionálka. U POI také nepoznám o jaký typ jde, ale to vyřeší makro. Horší je, že nemohu pracovat zvlášť s jednotlivými POI databázemi, tak jak to bylo možné u GCX60. Přesnost v terénu se mě zatím zdála dobrá, dokonce i v hustém lese. Auto navigace je konečně použitelná i na silnici. Pořád mě chybí nějaké opravdu vychytané makro do GSAKu.
  • 0

#22 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2008 - 16:28

Jaké makro do GSAKu ti chybí? To současné logovací je podle mě výborné, další existuje pro nahrávání keší do přístroje.
  • 0

#23 Mikas4444

Mikas4444

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 20:27

Markova recenze na Oregon na navigovat.cz mě slušně namlsala (díky!) - už jen zvažuju jestli Oregon 200 či 300. Rozdíl v ceně je 1000 Kč. Posílání dat mezi přístroji a o 800 MB vnitřní paměť (s ohledem na ceny karet) to asi nevyváží. Barometrický výškoměr už vůbec ne. Ale co magnetický kompas - je to opravdu výrazná výhoda při geocachingu ? Jinak jsem usoudil, že přístroje 200 a 300 (kromě těchto 4 věcí) jsou naprosto totožné, procesor, rychlost, firmware - taky. Co mi doporučíte ? Moc díky!!!
  • 0

#24 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 20:49

Mikas4444 : kazdopadne 300ku, uz jen kvuli kompasu.
  • 0

#25 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 20:50

Z centra Vídně jsem se na kole vymotal jen díky elektromagnetickému kompasu na mobilu. Já mám jasno, kterou verzi. ;)
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#26 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 21:03

Dá se nějak ovlivnit, zda se mapa nahraje do interní paměti nebo na kartu? Z MapSource se mi zatím vždy nahraje do interní. A ještě jeden postřeh. Nahrál jsem GPX (PQ) vč. additional waypoints (extra soubor), v OREGONu vidím kešky v Pokladech a add. WP v Trasových bodech. A ještě, jak smažu mapu z přístroje?
  • 0

#27 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 21:44

Já mám v Oregonu - v přístroji TOPO 2 a Atlas 7. Ostatní mapy nahrávám na kartu. V MapSource si zvolíš kam chceš mapy nahrát. Buď OREGON nebo jiné uložiště-karta.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#28 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 22:11

Bezdrátové posílání dat mezi přístroji je neocenitelná věc. Když nás jede víc, často se stane, že někomu chybí nahraná keš nebo waypoint. Jednoduše si to teď můžeme bezdrátově poslat. Tuto funkci začínám řadit mezi zásadní výhody Colorada/Oregonu.
  • 0

#29 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2008 - 22:13

Mikas4444 napsal/a:
Markova recenze na Oregon na navigovat.cz mě slušně namlsala (díky!) - už jen zvažuju jestli Oregon 200 či 300. Rozdíl v ceně je 1000 Kč. Posílání dat mezi přístroji a o 800 MB vnitřní paměť (s ohledem na ceny karet) to asi nevyváží. Barometrický výškoměr už vůbec ne. Ale co magnetický kompas - je to opravdu výrazná výhoda při geocachingu ? Jinak jsem usoudil, že přístroje 200 a 300 (kromě těchto 4 věcí) jsou naprosto totožné, procesor, rychlost, firmware - taky. Co mi doporučíte ? Moc díky!!!

Ten "elektromagnetický kompas" je skvělý, ale má nevýhodu v tom, že je potřeba ho často kalibrovat.
  • 0

#30 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2008 - 6:21

Řekl bych otázka asi 30vteřin času . Já kalibruji jednou týdně,radši jsem si tu tisícovku připlatil.

to Mikas4444 : Tady ti s dovolením hodím odkaz na Patchovy stránky kde najdeš taky něco o Oregonu.
  • 0
T-Mobile G1 + Garmin Oregon 300

#31 Mikas4444

Mikas4444

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2008 - 23:00

Díky všem - takže volba je vcelku jasná ... Oregon 300 :). PS. ty patchove stranky jsou fakt SKVĚLÉ !!
  • 0

#32 eMenthal

eMenthal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 7:47

Měl jsem tu čest ho (Oregon 300) mít chvilku v ruce díky LeoněCZ a asi bych jen dodal pár postřehů, které mě překvapily... - Umí to jen 2000 kešulí - při dnešních cenách a kapacitách mě to dost překvapilo, žil jsem v domění, že tam pomocí GeoJarry a GeoGetu šoupnu celou ČR a vono prd. Vsázel jsem i na nový firmware, že je to jen softwarové omezení, ale nový firmware jen začal hlásit,že je překročen limit (aspon že tak, ten předchozí fw ani to nedělal a taxme se divili, proč tam nejsou všechny kešule) - Displej za denního světla musí být rozsvícen na max, aby bylo něco vidět a baterky to pak sosá celkem slušně. - USB rozhraní až tak pomalé není jaxe v recenzi píše. 10 MB GPX soubor tam je do 10 sekund. - s nejnovějším firmwarem se po každém odpojení kabelu dlouho cosi aktualizuje - Nenašli jsme způsob, jak zobrazit klasickou velkou navigační šipku. Ke kešce nás vedla jen malinká modrá šipečka na mapě, která se točila jak sběsilá - Nenašli jsme způsob, jaxe nechat navigovat přímo na souřadnice, což třeba v TomTomu využíváme. Musí se uložit waypoint a na ten se pak navigovat, což je zbytečně zdržující. - Signál to chytá hodně dobře, i v uzavřené místnosti se chytal 2 metry od okna. - kompas je divnej :) Otočil jsem se o 90 stupnů doleva, kompas na Oregonu taky, paxem se otočil zpátky o 90 stupnů doprava, kompas už ne ;-) Je pravda, že jsme ho nekalibrovali, ale jestli to má na to vliv.... Takže závěrem, za 5.000,-- bych ho bral ;-D
  • 0

#33 krutizlab

krutizlab

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:28

Ahoj, malý dotaz týkající se časové nesrovnalosti při logování do přístroje. Zaloguji, potvrdím nález a přidám poznámku týkající se např. vloženého TB, podut vše OK. Stisknu hotovo. Na PC následně otevřu soubor GARMIN, textový soubor s mýma poznámkama, kde je zvizualizován waipoint, datum, čas nálezu a poznámka, kterou jsem napsal při nálezu. Nemohu ale zkoordinovat čas se skutečností, stále se mne rozchází o cca 2 hod, i když mám nastavený čas středoevropský, letní čas. Zkoušel jsem i východoevropský, potažmo západoevropský, nemělo to valný význam. Může někdo dáti radu, jak na to ? Vím, je to banalita, ale přesto. Díky
  • 0

#34 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:36

krutizlab : jestli to jde nastavit primo v oregonu nevim, pouzivam makro do gsaku ColoradoImportandLog a tak nastavit casou zonu jde. http://gsak.net/scre...e49b8a6c841.png
  • 0

#35 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:42

V Garminu je u kazdeho zasu "Z", coz znamena cas (zjednodusene) UTC, tedy cas na nultem poledniku, bez ohledu na letni/zimni. To vysvetluje ten posun. Aplikace by si mely tento cas prevzit a pro vypis pripadne upravit do prislusneho casoveho pasma. Na Garminovi jde nastavit casovou zonu rucne nebo automaticky, ale to ma vliv jen na ten vypis, ne na zaznam, ten je porad v "Z".
  • 0

#36 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 9:54

eMenthal napsal/a:
- Umí to jen 2000 kešulí -

Tohle mě taky štve. Takže když někam jedu stahnu okolní PQ a celé to tam nasypu, většinou je jedno PQ něco málo pod 1000bodů včetně child pointů. Zároveň mám ve stroji celou republiku jako POI.

- Displej za denního světla musí být rozsvícen na max, aby bylo něco vidět a baterky to pak sosá celkem slušně.

Displej sice musí být rozsvícenej, ale baterky i tak vydržej dostatečně dlouho. Hlavně se musí nastavit správný druh baterií, jinak jsou baterky po 4 hodinách vybitý.

- Nenašli jsme způsob, jak zobrazit klasickou velkou navigační šipku. Ke kešce nás vedla jen malinká modrá šipečka na mapě, která se točila jak sběsilá

V režimu navigace přepnout na kompas a šipka tam je. Jinak v profilu geocaching mám v jednom z polí u mapy navigační šipku, takže na kompas přepínám jen při kalibraci. Kalibrovat kompas se musí celkem často.

- Nenašli jsme způsob, jaxe nechat navigovat přímo na souřadnice, což třeba v TomTomu využíváme. Musí se uložit waypoint a na ten se pak navigovat, což je zbytečně zdržující.

Stačí přišpendlit špendlík na mapu na místo kam chci navigovat, nahoře se objeví pole s popisem bodu, ten rozklikneš a pak staší zadat "GO" a můžeš jet. Zároveň je mozno v tomto bodě založit waypoint, tedy přesněji, on se tam ten bod sám založí.

- kompas je divnej :) Otočil jsem se o 90 stupnů doleva, kompas na Oregonu taky, paxem se otočil zpátky o 90 stupnů doprava, kompas už ne ;-) Je pravda, že jsme ho nekalibrovali, ale jestli to má na to vliv....

Kalibrovat se musí!

Co nevidet se mě vrátí do ruky má CSX60ka. Myslím, že přez mouchy co Oregon má, dám přednost jemu. B)
  • 0

#37 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2008 - 14:48

marekl napsal/a:
Jaké makro do GSAKu ti chybí? To současné logovací je podle mě výborné, další existuje pro nahrávání keší do přístroje.

Chybí mě makro, které vytvoří GPX (pro export POI) všech bodů ve filtru a to včetně child pointů a příslušných ikon. Případně bych si rád navolil, jaké chci vidět udaje v popisu. Pro 60GCX jsem používal makro "GarminCsvPoiExport.gsk" Něco podobného by se hodilo pro export do Oregonu.
Exportovat GPX i s listingama asi nevyužiju, používám soubory přímo s PQ a zatím jsem na problém se zobrazením listingu nenarazil.
  • 0

#38 greyshade

greyshade

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2008 - 9:03

trochu vice jsem se seznamoval s oregonem 300 a smazal jsem si ho. Takze nemam ani lokalizaci. Je mozne ty soubory nekde stahnout. Mapy si dohraji z orig. cd. Diky za radu
  • 0

#39 lukowicz

lukowicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2008 - 10:38

Hodím ti zalohu na rapida .přes pm. Doufám že tím neporušuji nějakou licenci.
  • 0
T-Mobile G1 + Garmin Oregon 300

#40 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2008 - 7:34

Minulý víkend jsem konečně mohl řádně otestovat OREGONa. Výdrž baterií opravdu není nic moc, dvoje během 6ti hodinového výletu. Ale je pravda, že jsem ho nešetřil, displej jel celou dobu naplno. Viditelnost displeje opravdu nic moc, ale přežít se to dá. Celkově spokojenost. Jeden dotaz: při připojení k PC kabelem, dobíjí se baterky?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama