Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#61 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2008 - 0:30

Tohle jsem teda nějak nepochopil... Kde že to má být ?
  • 0

#62 efec

efec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2008 - 1:15

Na Klamově MoZiGu, program pro stahování keší a listingů. Super, doporučuji. http://mozigo.zubor.net/
  • 0

#63 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2008 - 1:30

Heh... MoZiGo samozřejmě znám, i ho používám, ale nepochopil jsem kde se nastavuje to s těmi hinty... Exporty, které ale nejsou v "exportní stránce/záložce", to mi přijde docela hardcore B)
  • 0

#64 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2008 - 4:43

Je zalozka exporty a je obrazovka exporty...
  • 0

#65 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2008 - 18:45

Tak update jsem stáhnul, ale zmíněnou nabídku jsem prostě neviděl... Asi jsem slepej... Jinak první dojmy z Oregonu: 1) autonavigace - nezklaml, ba právě naopak, mile překvapil. Jen nevýhoda, že jsem nevypnul US mapu, tak mi to hází 50 měst v USA a 4 v CZ, ale to je detail. Reutovatelnost velmi dobrá. 2) kolo - delikátní... v terénu sice moc ťapkat na displej nejde, ani na dost děravé cestě to není ideální, ale displej kupodivu velmi dobrý, navigace po trasách také velmi dobrá... Zatím 100% spokojenost ;-)
  • 0

#66 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2008 - 11:28

Vancosi napsal/a:
Počáteční nadšení opadlo včera večer, když Oregon odmítal nabootovat. Po zapnutí, se zdá, že se vše načítá a ve chvíli, když má naskočit obrazovka tak displej pohasne.

K problému došlo opět. Docházely baterie, přístroj jsem nevypnul (což zřejmě byla ta chyba) a vyndal rovnou baterky. Myslím že jsem je vynadal právě ve chvíli, kdy přístroj ukládal tacklog, či jiné údaje. Ukládaný soubor se zřejmě uložil nekorektně a přístroj jej po zapnutí nedokázal načíst. Boužel v tu chvíli nefungoval ani master reset. Asi po hodině marných pokusů o zapnutí, Oregon bez problému nastartoval. Ale tracklog, ani uložené GPX již načteny nebyly.
Takže se ptám, zda má Oregon nějakou "samo zachraňovací" funkci, kdy nenačte problémové soubory? Nebo jestli nejaký "hmat", kterým ten problémový soubor smažu, například možnost dostat se do adresářové struktury přístroje. Ještě podotýkám, že Oregon nešel zapnout ani pomocí napájení USB a po vyndání karty a baterií.
  • 0

#67 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2008 - 11:45

zachranovaci hmat pomoci kladiva a velke sily bych vedel, ale to bude hmat k zachrane vlastniho dusevniho zdravi, nikoliv oregonu. :D
  • 0

#68 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2008 - 12:22

Dain & Olik napsal/a:
zachranovaci hmat pomoci kladiva a velke sily bych vedel, ale to bude hmat k zachrane vlastniho dusevniho zdravi, nikoliv oregonu. :D

Když se to stalo nebyl jsem daleko od tohoto osvědčeného hmatu, tedy spíš hrozil hmat ala Helena Fibingerová, ale bylo zavřený okno :-)
  • 0

#69 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2008 - 13:18

Protože jsem měl možnost tento víkend poznat také 60CSx, mám pár věcí, které u OREGONa postrádám, nebo je pouze neumím najít. 1. Záznam pokusu - když odsouhlasím poznámku, tak už se na ní neumím znovu dostat, abych ji opravil, doplnil. 2. Nalezené keše - když se mě někdo zeptal, kolik jsme dneska nalezli keší, nedokázal jsem odpovědět (měl jsem tam nalezené i jindy) u 60CSx jsem viděl, že je to v kalendáři, ale u OREGONa ne. 3. Nastavení kompasu - u CSx se dá nastavit od jaké rychlosti vypne kompas a začne ukazovat směr dle GPS, u OREGONa jsem to nenašel. 4. Když se nechám navigovat na WP (u Mutli či Mystery), již se neumím podívat na listing keše, aniž bych změnil navigaci na příslušnou kešku. Jsou to drobnosti, které jsou ale šikovné, třeba to OREGON opravdu neumí, nebo to jen neumím já. Sem s tipy! Dík
  • 0

#70 efec

efec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2008 - 13:28

Jarous1 napsal/a:
Heh... MoZiGo samozřejmě znám, i ho používám, ale nepochopil jsem kde se nastavuje to s těmi hinty... Exporty, které ale nejsou v "exportní stránce/záložce", to mi přijde docela hardcore B)

V posledním updatu jsou na exportní obrazovce vpravo, zkus mrknout
  • 0

#71 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 9:27

PLAJ family napsal/a:
Protože jsem měl možnost tento víkend poznat také 60CSx, mám pár věcí, které u OREGONa postrádám, nebo je pouze neumím najít.


1. Záznam pokusu - když odsouhlasím poznámku, tak už se na ní neumím znovu dostat, abych ji opravil, doplnil.

Nejde to, ale 60CSx to taky neumí :-)

3. Nastavení kompasu - u CSx se dá nastavit od jaké rychlosti vypne kompas a začne ukazovat směr dle GPS, u OREGONa jsem to nenašel.

Nejde to, nebo jsem nepřišel na to jak, ale je to nastavené od výrobce tak, že mě to vyhovuje.

4. Když se nechám navigovat na WP (u Mutli či Mystery), již se neumím podívat na listing keše, aniž bych změnil navigaci na příslušnou kešku.

Nejde to, ale 60GCx to taky neumí :-)
..............................................
Me třeba vadí černá čára tracklogu, překrývá mapu a dělá jí nepřehlednou. Na to jak ji změnit jsem nepřišel.

Pak mě vadí níže zmíněný problém s nemožností zapnutí po nekorektním vypnutí. Tak trochu to omezuje spolehlivost a v případě, že někam půjdu na celý den, tak si budu muset přibalit záložní GPSku a to mě nepřipadá uplně šťastné.

Tmavý display taky nic moc, ale je třeba se smířit s tím, že jedu celý den na plné podsvícení. Mimochodem, když se vypne zobrazení reliefu a základní mapa, tak to přehlednost lehce zlepší.

Ale pořád u mě převládají plusy nad mínusy.
  • 0

#72 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 11:29

Vancosi napsal/a:
Ale pořád u mě převládají plusy nad mínusy.


To u mě taky ;)
Tyto problémy taky nejsou nijak výrazné, ale bylo by to pohodlnější. A pak bych přece nebyl nucen kupovat novější a lepší GPSku. :)
  • 0

#73 Purino

Purino

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 11:37

Jasny Oregon ma svoje mouchy, ale plusy opravdu prevladaji. Chtel jsem se zeptal zdali z Vas nekdo pouziva nejake pouzdro kdyz nekam cestuje a pokud ano tak jake, ja bych si rad nejake zakoupil, ale primo na oregona jsem zadne pouzdro nenasel. Teda takove co by se prodavalo v Cechach. Na oficialnich garmin strankach jsem pouzdro nasel, ale v cechach se nikde neprodava.. Nebo jsem jen slepej..
  • 0

#74 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 12:11

Podle mne na to bude pasovat tohle http://www.gpscentru...detail&item=777
Moc nechápu jak by se do toho dalo napasovat Colorado, asi mají chybu v popisu...
Akorát ta cena je dost šílená...

EDIT:

Tady to je o něco levnější http://eshop.dino-m....-oregon-300-400
  • 0

#75 reidy

reidy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 12:30

Já si koupil v Datardu foto-video pouzdo CaseLOGIC za 169Kč a je na Oregona jako ušitě.. takové, jen v jiných rozměrech http://www.caselogic...N=0085854065078
  • 0

#76 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 15:26

[quote]Jarous1 napsal/a:
Podle mne na to bude pasovat tohle http://www.gpscentru...detail&item=777
Moc nechápu jak by se do toho dalo napasovat Colorado, asi mají chybu v popisu...
Akorát ta cena je dost šílená...

Vejde se tam ja ho dostal jako darek,cena je fakt desna.]
  • 0

#77 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 17:23

Nejak nemam potrebu pouzdro pouzivat, vim, ze kdybych ho mel, stejne by mi nebavilo ho do nej davat a zase vyndavat :)
  • 0

#78 cyklista55

cyklista55

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2008 - 20:54

Originální pouzdro na OREGON 300 by se mělo objevit v gpscentrum, ale ještě nedorazilo. Pouzdro z Colorada údajně moc nepasuje. :)
  • 0

#79 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2008 - 14:38

Přidávám pár postřehů z mé návštěvy Kanady, kde jsem si kešování docela užil :). Měl jsem sebou jak GSMAP 60CSx tak Oregon. Docela dost často jsem používal oba přístroje, takže se dá opravdu pěkně srovnávat.

- do obou jsem vždy nahrával cca 950 keší, co jsem měl poblíž + kompletní databazi jako POI. Keše jsem tam měl bez Childen waypointů, ty všechny byly (s dalšími detailními informacemi) uloženy právě jako POI.
- Oregon je úžasný zdroj informací - od listingu a logů až po hint. Při takovémhle lovu jsem dřív listingy četl na PDA jen vyjímečně v případě problémů, teď jsem je četl zcela pravidelně (většinou při přesunu ke keši) a bylo to fajn - o mistě jsem se často dozvědel spoustu zajímavých věcí.
- při dohledávání jsem většinou používal 60CSx - i když souřadnice ukazují obě GPSky dobře (zejména na otevřeném prostranství), což jsem si i otestoval na jednom zkalibrovaném místě, rychlost reakce šipky a vůbec celé GPSky mi u 60CSx přijde mnohem lepší, v hustém lese reagovala naprosto v pohodě, což se o Oregonu tak uplně říct nedá.
- hodně jsem u Oregonu využíval 'Trip Computer' a vůbec záznam o odlovech - jak pro zajímavost (časová prodleva mezi keškami), tak i pro následné logování - to je opravdu paráda, ve spojení s GSAKem to šlapalo naprosto v pohodě. Komentáře jsem ale používal jen pro info o TB/GC.
- i když mi displej Oregonu po pořízení přišel zcela nepoužitelný, nějak jsem si na něj zvyknul a bylo to uplne v pohodě (cca 90% podsvícení)
- baterky mi průměrně vydržely tak devět hodin, jednou asi dvanáct a jednou pět, měl jsem samozřejmě záložní, takže žádný problém. U 60CSx jsem je nemusel měnit během dne ani jednou.
- u Oregonu se mi hodně osvědčily profily - přepínání z Auto na Geocaching je perfektní (různé nastavení, různé mapy atd.).
- třikrát se mi během cesty stalo to, že po nahrání GPX Oregon odmítl naběhnout (firmware 2.50), nepřipojil se ani k PC a už jsem ho chtěl házet z okna - naštěstí se mi ho vždy po nějaké době pokusů podařilo rozběhnout (doteď přesně netuším, jak) a stačilo nahrát stejná data znova s novým časem (!!!) a už všechno šlapalo. Dvakrát mi lehnul a pak nabootoval bez problémů, seznam kešek tam ale v takovém případě nebyl kompletní, opět stačilo je tam nahrát znova. Tohle dost dobře nechápu a považuju to za dost velký problém, zvlášť když člověk pospíchá :-). Jakmile už jednou nová data zpracoval, vše fungovalo bez problémů.
- to, že neumí zobrazit nalezené kešky v kalendáři, taky moc nechápu - jediná možnost je zobrazení všech a podle vzdálenosti, což mi nedává žádný smysl. Naštěstí to pro pohodlné logování na GC.com nevadí.
- nějak nefungují Recent Finds - na rozdíl od 60CSx, kde se to chová naprosto jasně a předvídatelně, se v Oregonu něco přidá a něco ne. Může to být protivné, když pracně vyhledám nějaké vzdálenější místo, pak se cestou stavím na kešce a musím to původní místo hledat znova... Snad se to s budoucími firmwary zlepší.

A jestě malý komentář:

4. Když se nechám navigovat na WP (u Mutli či Mystery), již se neumím podívat na listing keše, aniž bych změnil navigaci na příslušnou kešku.

Tohle samozrejmě jde - během jakékoli navigace dám vyhledat kešky, pak ťuknu na její název v mapě a listing vidím, aniž bych musel rušit navigováni na původní waypoint. Pro hint to neplatí - ten je možno spatřit jen při navigování na kešku...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#80 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2008 - 15:26

PaBa napsal/a:
rychlost reakce šipky a vůbec celé GPSky mi u 60CSx přijde mnohem lepší, v hustém lese reagovala naprosto v pohodě, což se o Oregonu tak uplně říct nedá.

Nevím jestli se mě to jen zdá, ale připadá mě, že Oregon není tak náchylnej na odrazy, třeba poblíž skal, nebo v zástavbě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama