Přejít na obsah


Fotka

Garmin OREGON - vaše postřehy, dotazy, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2434 odpovědí na toto téma

#81 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2008 - 20:29

Purino napsal/a:
Jasny Oregon ma svoje mouchy, ale plusy opravdu prevladaji. Chtel jsem se zeptal zdali z Vas nekdo pouziva nejake pouzdro kdyz nekam cestuje a pokud ano tak jake, ja bych si rad nejake zakoupil, ale primo na oregona jsem zadne pouzdro nenasel. Teda takove co by se prodavalo v Cechach. Na oficialnich garmin strankach jsem pouzdro nasel, ale v cechach se nikde neprodava.. Nebo jsem jen slepej..



nebo z ebaye http://cgi.ebay.com/...id=p3286.c0.m14
  • 0

#82 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 10 říjen 2008 - 21:39

Purino napsal/a:
Chtel jsem se zeptal zdali z Vas nekdo pouziva nejake pouzdro kdyz nekam cestuje a pokud ano tak jake, ja bych si rad nejake zakoupil, ale primo na oregona jsem zadne pouzdro nenasel.


No prodává se Colorado pouzdro. Já osobně zašel do Datartu a vybral toto foto pouzdro. Oregon tam sedne přesně.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#83 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2008 - 18:45

Pred chvili se mi povedlo umrtvit Oregona po nahrati PQ. Pri startu a nacitani waypointu se vypinal, neslo se dostat ani na master reset. Takze na radu prisel navod http://garminoregon....cellaneous#toc3 . To nastesti funguje v pohode. Zda se, ze neprechroustal PQ a vadily mu dlouhy listingy asi. Ted jsem tam nacpal PQ prohnany pres optimizer z Mozigo a jede to v pohode...
  • 0

#84 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2008 - 7:14

Skleba napsal/a:
Pred chvili se mi povedlo umrtvit Oregona po nahrati PQ. Pri startu a nacitani waypointu se vypinal, neslo se dostat ani na master reset. Takze na radu prisel navod http://garminoregon....cellaneous#toc3 . To nastesti funguje v pohode. Zda se, ze neprechroustal PQ a vadily mu dlouhy listingy asi. Ted jsem tam nacpal PQ prohnany pres optimizer z Mozigo a jede to v pohode...


Také se mi to už párkrát povedlo a snažím se přijít na to čím to je, ale řekl bych, že daty to nebude, protože po novém nahrání stejných dat, se mi Oregon v pohodě chytil a myslím, ře i PaBa to tu zmiňoval.

Posledních 14 dní zkouším po nahrání dat vždycky bezpečně odebrat hardware, možná je to náhoda, ale zatím přístroj vždycky naskočil bez problémů, předtím jse ho klasicky vytrhnul z kabelu a pak měl nědy problém.
  • 0

#85 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2008 - 8:12

Atip napsal/a:
Posledních 14 dní zkouším po nahrání dat vždycky bezpečně odebrat hardware, možná je to náhoda, ale zatím přístroj vždycky naskočil bez problémů, předtím jse ho klasicky vytrhnul z kabelu a pak měl nědy problém.


Tak jestli někdo odpojujete USB paměťová média bez kliknutí na bezpečné odebrání hardwaru (a vím, že to dělá většina uživatelů), tak vám vřele doporučujuj to začít dělat. Vím o třech případech u sebe nebo známých, kdy se po "drsném" odpojení totálně dodrbaly USB flash disky. Některé šly naformátovat, některé už ne, ve všech případech bylo po datech.
To stejníé se může stát i u Colorada/Oregona. Já jsem ještě s Oregonem němel jeden jediný problém, možná to je ten důvod.
  • 0

#86 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2008 - 8:54

no mozny to je, sem zvyklej vsechno skubat rovnou. Tak zkusim bezpecne odebirat a uvidime :) . Diky za tip.
  • 0

#87 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2008 - 12:05

Atip napsal/a:
Posledních 14 dní zkouším po nahrání dat vždycky bezpečně odebrat hardware, možná je to náhoda, ale zatím přístroj vždycky naskočil bez problémů, předtím jse ho klasicky vytrhnul z kabelu a pak měl nědy problém.

Odebiram bezpecne porad a stejne mi to neni nic platne. Za posledni tyden to napoprve nabehlo jednou, napodruhe asi petkrat, jednou dokonce az napoctvrte! Nastesti to ted funguje tak, ze se da znova pripojit k PC, pockat, az se "prechrousta" current, zmenit cas u GPX souboru a zkusit znova. Zacalo to delat s firmwarem 2.50, asi je to opravdu zpusobeno problemem dat, ale co je tam spatne, co mu vadi, to netusim. Pritom tam mam cca 1000 waypointu, nejedu na doraz k 2000 hranici... Snad to soudruzi z Garminu co nejrychleji opravi!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#88 func

func

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2008 - 15:59

Skleba napsal/a:
Pred chvili se mi povedlo umrtvit Oregona po nahrati PQ. Pri startu a nacitani waypointu se vypinal, neslo se dostat ani na master reset. Takze na radu prisel navod http://garminoregon....cellaneous#toc3 . To nastesti funguje v pohode. Zda se, ze neprechroustal PQ a vadily mu dlouhy listingy asi. Ted jsem tam nacpal PQ prohnany pres optimizer z Mozigo a jede to v pohode...


Zmineny link pouzit uz 2x:( s uspechem:). Geo-gpxka mam na externi karte. Kdyz se nezadari, vycistim kartu od gpxu cteckou, ale ted uz problemy nemivam:
Pred novym velkym GPXem (nekolik set kesi) vycistim pomoci menu waipointy. Stary velky gpx pak prejmenuju na jinou priponu nebo smazu a udelam restart(delam radsi 2:). Mrknu se ze kesky a WP jsou ciste. Pak nahraju novy GPX.
  • 0

#89 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2008 - 17:39

PaBa napsal/a:

Atip napsal/a:
Posledních 14 dní zkouším po nahrání dat vždycky bezpečně odebrat hardware, možná je to náhoda, ale zatím přístroj vždycky naskočil bez problémů, předtím jse ho klasicky vytrhnul z kabelu a pak měl nědy problém.

Odebiram bezpecne porad a stejne mi to neni nic platne. Za posledni tyden to napoprve nabehlo jednou, napodruhe asi petkrat, jednou dokonce az napoctvrte! Nastesti to ted funguje tak, ze se da znova pripojit k PC, pockat, az se "prechrousta" current, zmenit cas u GPX souboru a zkusit znova. Zacalo to delat s firmwarem 2.50, asi je to opravdu zpusobeno problemem dat, ale co je tam spatne, co mu vadi, to netusim. Pritom tam mam cca 1000 waypointu, nejedu na doraz k 2000 hranici... Snad to soudruzi z Garminu co nejrychleji opravi!


Me se to stalo poprve s firmwarem 2.40 ( akorat v den kdy vysla 2.50), takze zrejme FW 2.50 to take nebude....kde udelali soudruzi z Garminu chybu?
  • 0

#90 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2008 - 19:46

PaBa napsal/a:
Odebiram bezpecne porad a stejne mi to neni nic platne. Za posledni tyden to napoprve nabehlo jednou, napodruhe asi petkrat, jednou dokonce az napoctvrte! Nastesti to ted funguje tak, ze se da znova pripojit k PC, pockat, az se "prechrousta" current, zmenit cas u GPX souboru a zkusit znova. Zacalo to delat s firmwarem 2.50, asi je to opravdu zpusobeno problemem dat, ale co je tam spatne, co mu vadi, to netusim. Pritom tam mam cca 1000 waypointu, nejedu na doraz k 2000 hranici... Snad to soudruzi z Garminu co nejrychleji opravi!

Odebíráním to tedy nebude, tak je ještě jedna věc, kterou dělám jinak, než jsem dělal do doby, kdy Oregon nenaběhl.
Mazání waypointů jsem dělal dřív tak, že jsem je smazal a bez vypnutí připojil k PC, teď to dělám tak, že přístroj vypnu a pak teprve připojím, čímž se zapne. Jestli teď Pavle napíšeš, že to děláš stejně, zase se při zapínání Oregona začnu bát o jeho život :D. Nahrávám asi 1800 bodů.
  • 0

#91 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2008 - 20:55

Atip napsal/a:
Odebíráním to tedy nebude, tak je ještě jedna věc, kterou dělám jinak, než jsem dělal do doby, kdy Oregon nenaběhl.
Mazání waypointů jsem dělal dřív tak, že jsem je smazal a bez vypnutí připojil k PC, teď to dělám tak, že přístroj vypnu a pak teprve připojím, čímž se zapne. Jestli teď Pavle napíšeš, že to děláš stejně, zase se při zapínání Oregona začnu bát o jeho život :D. Nahrávám asi 1800 bodů.

Ja waypointy nikdy nemazu :D
Ja je totiz vubec nepouzivam, mam tam jen asi 15 standardnich - trvalych (doma, praci, nasi, tchyne atd). Cache nahravam bez children waypointu, tudiz se mi tam zadne necpou....
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#92 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2008 - 6:54

PaBa napsal/a:
Ja waypointy nikdy nemazu :D
Ja je totiz vubec nepouzivam, mam tam jen asi 15 standardnich - trvalych (doma, praci, nasi, tchyne atd). Cache nahravam bez children waypointu, tudiz se mi tam zadne necpou....

To jsem přesně čekal :D.
Takže závěr je jednoduchý, je úplně jedno jakým způsobem se s Oregonem zachází, záleží jenom na něm, jak se k majiteli zachová a kdy přestane pracovat :).
  • 0

#93 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2008 - 7:24

Atip napsal/a:

PaBa napsal/a:
Ja waypointy nikdy nemazu :D
Ja je totiz vubec nepouzivam, mam tam jen asi 15 standardnich - trvalych (doma, praci, nasi, tchyne atd). Cache nahravam bez children waypointu, tudiz se mi tam zadne necpou....

To jsem přesně čekal :D.
Takže závěr je jednoduchý, je úplně jedno jakým způsobem se s Oregonem zachází, záleží jenom na něm, jak se k majiteli zachová a kdy přestane pracovat :).


No jestli on ho PaBa kapku nepretezuje :)

Ale k tematu, ja kabel normalne vytahuju bez odebrani, waypointy pouzivam leda na multiny a problem jsem mel jenom jednou kdy jsem po startu najednou v Oregonu nemel kese, ktere tam jeste den predtim byly. Ale pomohlo Off/ON a bylo to v poradku.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#94 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2008 - 9:35

Atip napsal/a:
Takže závěr je jednoduchý, je úplně jedno jakým způsobem se s Oregonem zachází, záleží jenom na něm, jak se k majiteli zachová a kdy přestane pracovat :).


no vzdyt je to prevleceny colorado, takze porad plati co kus, to original. :D ja nechapu, proc si vsichni myslite, ze se to bude zasadne chovat jinak. ;)
  • 0

#95 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2008 - 13:00

Mám taky otázku - Jak je to s vkládáním vlastních map? Nic proti vektorům, ale Topo Czech se mi moc nelíbí.
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#96 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2008 - 13:41

A jaké mapy by sis představoval? Ony tam jiné než vektorové nejdou.
  • 0

#97 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2008 - 14:12

Skleba napsal/a:
Pred chvili se mi povedlo umrtvit Oregona po nahrati PQ. Pri startu a nacitani waypointu se vypinal, neslo se dostat ani na master reset. Takze na radu prisel navod http://garminoregon....cellaneous#toc3 . To nastesti funguje v pohode. Zda se, ze neprechroustal PQ a vadily mu dlouhy listingy asi. Ted jsem tam nacpal PQ prohnany pres optimizer z Mozigo a jede to v pohode...



Taky mě po exportu PQ Oregon kleknul.Našel jsem tvůj příspěvek a zkusil to.Příkazový řádek píše nebyl nyní očekáván.Zkusil jsem spustit updater.exe poklepáním,ve stejné složce byl i soubor BO79500E.rgn,updater hlásí nějakou chybu.Když jsem ho zkoušel spustit stejným způsobem se souborem pro Colorado 066101000230.rgn (z výše uvedených stránek) tak se spustil a nabídl možnosti portů připojení GPSky.Napadlo mě,jesli ten soubor pro Oregon není špatný.Nemáš,prosím,ten rgn soubor pro Oregon.Díky moc.
  • 0

#98 LittleBeaver

LittleBeaver

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2008 - 14:13

No zatím používám TrekBuddyho a vypůjčený GPS modul a možnost umístění jakékoliv zkalibrované rasterové mapy (i vlastní výroby) úžasná vlastnost.
  • 0
Hlodat keše, to je moje ...

#99 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2008 - 15:43

cobra 11 napsal/a:

Taky mě po exportu PQ Oregon kleknul.Našel jsem tvůj příspěvek a zkusil to.Příkazový řádek píše nebyl nyní očekáván.Zkusil jsem spustit updater.exe poklepáním,ve stejné složce byl i soubor BO79500E.rgn,updater hlásí nějakou chybu.Když jsem ho zkoušel spustit stejným způsobem se souborem pro Colorado 066101000230.rgn (z výše uvedených stránek) tak se spustil a nabídl možnosti portů připojení GPSky.Napadlo mě,jesli ten soubor pro Oregon není špatný.Nemáš,prosím,ten rgn soubor pro Oregon.Díky moc.



Cobra mas mejl :) snad to zafunguje.
  • 0

#100 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2008 - 16:53

Mám Oregon 300, a zajímalo by mne, jestli má nějaké znatelné (ne)výhody používat v něm SD kartu. Těch 900MB int. paměti co má mi stačí, ale zajímaly by mě Vaše názory a zkušenosti s používáním přídavné karty. Díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama